Створюйте базу даних жорсткого диска та швидкий пошук файлів

Функціональні функції пошуку операційної системи Windows добре працюють для пошуку певних типів файлів або глибокого копання в підкаталогах, але це не найкраще рішення, коли справа доходить до пошуку користувацьких файлів якомога швидше. Раніше ми розглядали такі програми, як Everything Search Engine і MasterSeeker, які вдосконалюють пошук Windows кількома способами і надають вам, як я б назвав, найшвидший спосіб знайти потрібні файли за менший час. Hddb, скорочення від Hard Disk Database, — це подібна програма, яка дозволяє отримувати файли та папки на вашому комп’ютері з шаленою швидкістю. Цей маленький інструмент, як і його назва, створює повну базу даних усіх елементів на вашому ПК, у свою чергу, дозволяючи вам швидко їх шукати.

Програма має багато спільного з Everything; він поставляється як у портативних версіях, так і в установлюваних версіях, індексує всі елементи, що зберігаються на вашому жорсткому диску, і має простий дизайн. Для тестування я використав його зручний для встановлення варіант, який працював абсолютно як треба. Сама програма виглядає досить чистою. Після запуску він пропонує вам створити нову базу даних з нуля; натисніть «Так», щоб розпочати цей процес, який займає лише кілька секунд, перш ніж його запустити та запустити.

Як тільки це буде зроблено. вам буде представлено головне вікно програми Hddb. Перше, що я б порекомендував вам зробити – що, безумовно, значно полегшить вашу роботу – це перейти до меню Інструменти та увімкнути параметр «Дерево папок». Це дозволить вам отримати доступ до файлів або папок, що зберігаються на комп’ютері, з кожного розділу за допомогою бічної панелі зліва. Звичайно, ви також можете швидко знайти файли, ввівши відповідні ключові слова в рядок пошуку.

Ще одна річ, про яку варто згадати, — це можливість створення, перебудови та очищення бази даних за допомогою меню База даних, розташованого на панелі меню. Відновлення бази даних може виявитися корисним, якщо ви нещодавно внесли зміни у файли та папки на вашому комп’ютері. Або якщо база даних виявляється пошкодженою або програма стикається з незвичайними примхами, ви завжди можете очистити раніше створену базу даних у будь-який час.

Якщо говорити про реальну функціональність пошуку Hddb, то це досить швидко. Дуже швидко, я б сказав. Після створення бази даних ви можете почати використовувати її, просто ввівши запит у поле пошуку, після чого відповідні результати миттєво відображаються в інтерфейсі. Якщо ви не використовуєте інформацію про шлях, Hddb виконує глобальний пошук у базі даних, шукаючи файли в кожному кутку.

І останнє, але не менш важливе, Hddb також інтегрується безпосередньо в контекстне меню і дозволяє шукати в певній папці, вибравши параметр «Шукати тут за Hddb» після клацання папки правою кнопкою миші. Це досить зручно, якщо ви хочете відкрити файл із відомого місця.

Коротше кажучи, Hddb, безумовно, є однією з найшвидших програм, які допомагають швидко шукати вміст файлів на вашому комп’ютері. Він працює на Windows XP, Windows Vista, Windows 7 і Windows 8 / 8.1.

Завантажити Hddb