techukraine.net techukraine.net Статистика ШІ/тенденції, які вразять вас [2023]

Статистика ШІ/тенденції, які вразять вас [2023]

Categories:

Штучний інтелект (ШІ) змінює світ, революціонізуючи майже кожен аспект нашого життя та бізнес-операцій.

Коротше кажучи, ШІ полегшує життя — від автоматизації зайвих завдань до надання відповідних рекомендацій і індивідуальних пропозицій, залишаючи більше часу та економлячи зусилля.

Завдяки тому, що організації та підприємства використовують величезний потенціал штучного інтелекту для оптимізації процесів, досягнення відмінних результатів із покращенням продуктивності, управління часом, якістю результатів, прибутком і низькими загальними інвестиціями, ШІ має намір вийти на траєкторію зростання впровадження в найближчі роки. .

Сьогодні штучний інтелект – це не лише Alexa чи автоматизовані чат-боти, але й поширюється на широкий спектр секторів, включаючи охорону здоров’я, спосіб життя, кібербезпеку, інженерію, освіту, фінанси, ігри, сільське господарство – що завгодно.

Від автоматизованих медичних процедур і безпілотних транспортних засобів до створення алгоритмів соціальних мереж і запобігання загрозам — штучний інтелект не залишає осторонь жодну сферу, виправдовуючи заголовки та пропонуючи нові тенденції кожного другого тижня.

Отже, продовжуйте читати, якщо вам цікава ця технологія, що розвивається, і хочете дізнатися більше про останні тенденції та статистику ШІ!

ШІ взаємодія споживачів

Незалежно від того, просите Siri відтворити вашу улюблену пісню на вашому iPhone або спілкуєтеся з віртуальним чат-ботом, щоб вирішити типову проблему, з якою ви зіткнулися на веб-сайті, ми всі так чи інакше взаємодіяли з ШІ.

Спостерігається зростаюча тенденція взаємодії споживачів зі штучним інтелектом, яка змінює те, як ми живемо, здійснюємо покупки, працюємо та спілкуємося в Інтернеті. Від взаємодії з віртуальними помічниками до використання створеного штучним інтелектом контенту користувачі все частіше впроваджують штучний інтелект у своє повсякденне життя.

Ось деякі статистичні дані, які підтверджують це твердження:

 • 27% американців заявляти про взаємодію зі штучним інтелектом принаймні 7 разів на день.
 • 28% американців вважають, що вони взаємодіють з ШІ приблизно раз на день або кілька разів на тиждень.

 • Клієнти будуть взаємодіяти з голосовими помічниками на більш ніж 8,4 мільярда до 2024 рокуобігнавши населення світу.
 • 68% споживачів з більшою ймовірністю використовуватимуть ШІ, якщо він допомагає їм у повсякденному житті, наприклад, економить час або гроші.

Частка ринку ШІ

Очікується, що в найближчі роки глобальна частка ринку штучного інтелекту зросте непереборними темпами, завдяки цифровим руйнуванням, зростаючим інвестиціям у технології штучного інтелекту та конкурентоспроможності, яку компанії отримують завдяки застосуванню штучного інтелекту.

Давайте подивимося на статистику:

 • У той час як у 2023 році передбачувана частка ринку штучного інтелекту становитиме 207,9 мільярда доларів, очікується, що вона досягне величезної 1,87 трильйона доларів до 2030 рокузбільшившись на 788,64%.

Довіра клієнтів до ШІ

Незважаючи на зростання популярності та впровадження ШІ, що клієнти насправді думають про ШІ? Вони повністю довіряють чи покладаються на це? Чи вони досі довіряють можливостям штучного інтелекту, незважаючи на те, що знають про ризики та чують про негативне сприйняття? Давай дізнаємось.

 • З оцінка 75%Індія посідає перше місце серед багатьох країн із найвищим рівнем довіри до ШІ.
 • Друге місце займає Китай коли йдеться про довіру споживачів ШІ з оцінкою 67%, за нею йде Південна Африка з оцінкою 57%. Подібним чином Бразилія посідає четверте місце з результатом 56%, за нею йдуть Сінгапур з результатом 45% і Сполучені Штати з результатом 40%, посідаючи п’яте та шосте місця відповідно.
  5 найкращих альтернатив Slack з відкритим кодом [2022]

 • про 82% людей раніше чули про ШІ, але 49% не впевнені, коли і як він використовується. Однак 82% людей хочуть дізнатися більше про ШІ.
 • Поки 68% людей стверджуючи, що використовують додатки штучного інтелекту, 41% з них не мають уявлення про те, що штучний інтелект є ключовим компонентом цих програм.
 • про 85% людей вважають, що штучний інтелект дає ряд переваг, але лише половина людей вважає, що переваги штучного інтелекту переважають його ризики.
 • 73% людей, 3 з 4стурбовані ризиками штучного інтелекту, оскільки кібербезпека входить до числа найбільших глобальних ризиків.
 • закінчено 53% клієнтів сказав, що ШІ може так чи інакше демонструвати упередженість під час прийняття рішень.
 • Просто 12% людей погодилися з тим, що штучний інтелект може розрізнити добро і зло. І лише 56% людей не вірять у реальність чи ідею розробки машин, які поводяться морально.
 • 68% споживачів довіряти компаніям, які використовують технології штучного інтелекту, незважаючи на негативне сприйняття, пов’язане з останнім часом.

Запровадження ШІ в бізнесі та автоматизація робочої сили

Провідні організації та компанії, зокрема Microsoft та IBM, дедалі більше інвестують у впровадження штучного інтелекту у своїй діяльності, щоб вирішувати складні проблеми, підвищувати загальну ефективність і продуктивність, а також покращувати взаємодію з клієнтами.

Штучний інтелект допомагає компаніям прогнозувати споживчі тенденції, автоматизувати рутинні завдання та операції, а також персоналізувати маркетингові кампанії на основі зібраних даних про тенденції, що дозволяє їм процвітати та покращувати продажі та дохід.

Ось статистичні дані, які допомагають продемонструвати масштаби глобального впровадження штучного інтелекту в бізнесі та автоматизації робочої сили:

 • Global AI Adoption Index 2022 від IBM показує, що в усьому світі, 77% підприємств так чи інакше взаємодіють зі штучним інтелектом — використовують або досліджують його. З них 77%, 35% підприємств використовують технології ШІ, тоді як інші 42% все ще досліджують ШІ та його можливості.
 • На ці посади припадає приблизно 26 000 працівників. І Крішна прогнозує, що ШІ-технології та автоматизація, швидше за все, прийдуть на зміну 30% цих ролей протягом наступних п’яти років.
 • З економікою, що розвивається, ринками праці та революцією роботів, 97 мільйонів нових робочих місць з’являться в технологічних галузях четвертої промислової революції, таких як ШІ та створення контенту.
 • Відповідно до звіту Всесвітнього економічного форуму про робочі місця за 2023 рік, 50% опитаних компаній планують інвестувати у відділи внутрішнього навчання та навчання без відриву від роботи, пов’язані з впровадженням штучного інтелекту, щоб підвищити кваліфікацію своєї робочої сили.

ШІ інвестиції та фінансування

AI є однією з технологій, що найшвидше розвиваються, залучаючи величезне фінансування та інвестиції від провідних компаній і підприємств у всьому світі.

Цю тенденцію компаній до інвестування в штучний інтелект пояснюють потенційними перевагами штучного інтелекту, зокрема зниженням витрат, масштабованістю, покращенням клієнтського досвіду, прийняттям рішень на основі даних, конкурентною перевагою тощо.

  11 найкращих ігрових клавіатур для плавного та швидкого реагування

Давайте подивимося на статистику, яка демонструє зростаючу тенденцію фінансування та інвестування компаній у технології ШІ для прискорення бізнес-операцій:

 • Очікується, що загальний дохід ринку програмного забезпечення для штучного інтелекту (AI) досягне 126 мільярдів доларів у 2025 році з існуючої суми в $70,94 млрд у 2023 році.
 • У деяких секторах Сполучених Штатів, які пов’язані з даними, окрім сільського господарства, рибальства, мисливства та лісового господарства, спостерігалося збільшення кількості оголошень про роботу, пов’язаних із ШІ, у середньому з 1,7% у 2021 році до 1,9% у 2022 році. Це свідчить про зростаючий попит на фахівців зі штучного інтелекту та кваліфікованих спеціалістів у критично важливих промислових секторах Америки.
 • У 2022 році Каліфорнія має найбільшу частку оголошень про роботу зі штучним інтелектом серед усіх оголошень про роботу в США. У 2022 році 17,9% усіх оголошень про роботу у США були в Каліфорнії, потім 8,4% у Техасі та 5,5% у Нью-Йорку.
 • За словами а аналіз індексу AI законодавчого запису У 127 країнах загальна кількість законопроектів, що стосуються «штучного інтелекту», прийнятих у законі, зросла лише з 1 у 2017 році до 37 у 2022 році.

ChatGPT викликав неабиякий резонанс, коли був запущений на початку цього року, і досі використовується маркетологами, компаніями, творцями контенту, розробниками, ІТ-спеціалістами та іншими для різноманітних випадків використання.

ChatGPT є одним із найбільш використовуваних чат-ботів, який має великий вплив на продуктивність бізнесу, якість роботи та працевлаштування, що дозволяє вам брати участь у людських розмовах і швидко відповідати на всі ваші запитання на основі наданих підказок.

Ось найважливіші інструменти штучного інтелекту та статистика розвитку штучного інтелекту під керівництвом ChatGPT, яку ви повинні знати:

 • Опитування Forbes показує зростаючу схильність користувачів використовувати інструменти на основі штучного інтелекту, такі як ChatGPT, замість пошукових систем, таких як Google. 76% респондентів опитування проголосували за ймовірне використання ChatGPT або подібних інструментів ШІ замість традиційних пошукових систем, таких як Google, що революціонізує спосіб взаємодії людей з даними та збору інформації в Інтернеті.

Незважаючи на цей потенційний зсув користувачів, які все частіше використовують інструменти штучного інтелекту, багато хто також стурбовані його точністю та надійністю, що робить дезінформацію однією з головних проблем серед користувачів, коли справа доходить до впровадження штучного інтелекту в вміст бізнес-сайту.

Отже, компанії повинні зосередитися на достовірності та точності створеного штучним інтелектом контенту, додаючи унікальні кадри та ракурси до контенту.

Крім того, споживачі також повірили в те, що штучний інтелект покращує споживчий досвід шляхом інтеграції інструментів штучного інтелекту та використання ChatGPT для створення вмісту для блогів, електронних листів тощо. Ось статистика, що стоїть за цією заявою:

 • 54% респондентів вірю в те, що штучний інтелект покращує довгостроковий письмовий вміст веб-сайту. 53% респондентів вважають обмін миттєвими повідомленнями, як-от чат-боти, потенційною сферою вдосконалення. У той же час інші 48% вважають, що електронні листи, а 46% вважають, що текстові повідомлення можуть покращити CX шляхом інтеграції інструментів ШІ.

Генеративний ШІ

Generative AI останнім часом набирає значної популярності. Це технологія ШІ, яка є набагато надійнішою та креативнішою, ніж традиційна модель ШІ. Генеративний штучний інтелект виходить за рамки простого виконання завдань на основі заданих підказок, генеруючи нові дані та вміст, включаючи зображення, текст, відео, аудіофайли тощо, що нагадує контент, створений людиною.

  Як створити GIF-файли з телешоу

Згідно зі звітом Gartner, до 2025 р. 80% служб підтримки клієнтів і організації підтримки застосовуватимуть генеративні можливості штучного інтелекту в тій чи іншій формі для покращення взаємодії з клієнтами та продуктивності агентів.

Цієї статистики само по собі достатньо, щоб показати потенційний вплив генеративного ШІ на підтримку клієнтів у майбутньому. Але давайте подивимося на статистичні дані та генеративні тенденції ШІ:

 • Згідно з опитуванням GoDaddy наприкінці квітня, 38% респондентів показали, що пробують генеративні інструменти ШІ, 27% для розваги, а 11% респондентів для підтримки свого бізнесу.
 • 63% користувачів покоління Z (віком від 18 до 24 років) використовували генеративний ШІ в минулому для особистого користування або в бізнес-цілях. І 83% респондентів старше 55 років (бебі-бумери) найменше пробували генеративний ШІ.
 • З усіх різних вікових груп, тільки 33% респондентів впевнені в тому, щоб пояснити другові генеративний ШІ.
 • 64% респондентів використовуючи генеративні інструменти штучного інтелекту, експериментують із створенням контенту — від створення блогів до вдосконалення маркетингових кампаній. У той же час 29% респондентів використовують штучний інтелект для покращення обслуговування клієнтів, щоб допомогти скласти відповіді клієнтів.
 • закінчено 50% фахівців з маркетингу та реклами в Європі, Південній і Північній Америці використовують генеративний штучний інтелект для розробки контенту. Подібним чином 48,5% використовують його для мозкового штурму, 33,2% для дослідження та близько 13,4% для персоналізації реклами.

Підведенню

Дивлячись на цю статистику щодо штучного інтелекту та його тенденцій, можна з упевненістю сказати, що ШІ зростає, і його неможливо зупинити.

ШІ більше не обмежується технологічними галузями, а став невід’ємною частиною повсякденного бізнесу, поширюючись у багатьох секторах. Інструменти та програмне забезпечення штучного інтелекту допомагають компаніям автоматизувати надлишкові операції, покращувати виявлення шахрайства, персоналізувати взаємодію з клієнтами, використовуючи дані про тенденції клієнтів і моделі поведінки тощо, допомагаючи компаніям приймати кращі рішення, підвищувати ефективність і економічність, а також отримати конкурентну перевагу.

Не можна заперечувати, що штучний інтелект вплине на кілька компаній і організацій у майбутньому, і статистика лише свідчить про зростання впровадження та інвестицій у рішення штучного інтелекту.

Хоча деякі статистичні дані також викликають у нас стурбованість тим, що ШІ замінить робочі місця в найближчі роки, деякі з них також демонструють, що ШІ створює нові робочі місця в усьому світі.

Для професіоналів ці статистичні дані та тенденції штучного інтелекту вказують на важливість бути в курсі та адаптуватися до нових технологій штучного інтелекту, щоб підвищити кваліфікацію та процвітати в умовах зростаючої конкуренції. У той же час для підприємств і організацій статистика ШІ підкреслює необхідність використовувати інструменти та рішення ШІ в щоденних бізнес-операціях, щоб залишатися попереду конкурентів.

Отже, незалежно від того, чи є ви власником бізнесу, ІТ-фахівцем, веб-розробником або маркетологом контенту, будьте в курсі тенденцій і технологій ШІ, що розвиваються, щоб процвітати в цьому цифровому та революційному бізнес-середовищі.

Далі перегляньте нашу докладну статтю про загальний штучний інтелект.