Стара PS5 проти нової (тоншої) PS5: у чому різниця?

| | 0 Comments| 9:16 AM
Categories:

Оскільки Sony випускає тоншу версію PlayStation 5, багато людей дуже схвильовані. Однак інші, зрозуміло, цікавляться, що ця нова та тонша версія консолі поточного покоління Sony приносить на стіл у порівнянні зі старішою та товстішою PS5. Ось усе, що вам потрібно знати про їхні відмінності.

Sony випускає нову (тоншу) PS5

Кредит зображення: Sony

У жовтні 2023 року Sony оголосила, що перевипускає PS5 з новим виглядом. Перероблена версія консолі має менший дизайн, що принесло їй неофіційну назву «PS5 Slim», і має можливість підключити до неї дисковод.

Нова PS5 буде доступна десь у листопаді (на час святкового сезону) у вибраних роздрібних магазинах та на direct.playstation.com. Розгортання почнеться в США, а глобальний запуск очікується в наступні місяці. Дискова версія «PS5 Slim» коштуватиме 499,99 доларів США, тоді як цифрова версія обійдеться вам у 449,99 доларів США.

Старі моделі PS5 проти нових моделей PS5: відмінності

У цій новій версії PS5 Sony працювала над деякими вдосконаленнями, які виходять за рамки естетики. Якщо у вас уже є PS5, можливо, вам цікаво, чи варто оновлювати ці відмінності, або, якщо ви ще не маєте її, придбайте її зараз. Давайте розглянемо їх трохи докладніше.

  Як видалити Popsocket, нічого не зламавши

Стара PS5 проти нової PS5: розмір і вага

Основною зміною в дизайні PS5 є розмір. Розміри вихідної PS5 становили 390 мм x 260 мм x 104 мм (висота, ширина, глибина) для дискового видання, тоді як цифрове видання мало розміри 390 мм x 260 мм x 92 мм. Менші PS5 мають розміри 358 мм x 216 мм x 96 мм і 358 мм x 216 мм x 80 мм для дискового та цифрового видань відповідно.

Якщо вам важко уявити, як це виглядає, ми ввели розміри всіх моделей PS5, старих і нових, у CompareSizes.com. Дивлячись на результати, хоча нові моделі PS5 менші за оригінал, все одно займатимуть трохи місця.

Sony також зменшила вагу видання диска з 9,9 фунтів до 7,05 фунтів. Вага цифрового видання зменшилася до 5,73 фунтів з 8,6 фунтів (звичайно, воно буде важити трохи більше, якщо ви приєднаєте дисковод).

Стара PS5 проти нової PS5: приєднуваний диск

Кредит зображення: Sony

  12 аналізаторів мережевих пакетів для системних адміністраторів і аналітиків безпеки

Однією з інших великих змін є те, що цифрова версія нової PS5 має приєднуваний дисковод Ultra HD Blu-ray. Вкладення коштуватиме вам 79,99 доларів США, і воно несумісне зі старою цифровою версією. Однак приємно знати, що така можливість існує, якщо ви вирішите використовувати диски пізніше​​​​.

Стара PS5 проти нової PS5: характеристики

Багато основних характеристик старої та нової моделей PS5 залишилися майже незмінними. Наприклад, обидві консолі мають процесор x86-64-AMD Ryzen Zen 2 із тактовою частотою 3,5 ГГц (змінна частота). Вони також використовують графічний процесор AMD Radeon RDNA 2, але в той час як графічний процесор старої PS5 підтримує трасування променів на апаратному рівні, графічний процесор нової моделі підтримує прискорення трасування променів, щоб робити обчислення швидше.

Існує також дуже невелике збільшення терафлопсів, що є показником необробленої обчислювальної потужності пристрою. Стара модель має 10,28 терафлопс, а нова – 10,3 (різниця 0,02).

Хоча оперативна пам’ять для обох версій залишається незмінною (16 ГБ оперативної пам’яті GDDR6), тонша модель має більше внутрішньої пам’яті. Загальний розмір SSD старої PS5 становить 825 ГБ, який зменшується до 667,2 ГБ, якщо врахувати ОС. «PS5 Slim», з іншого боку, має 1 ТБ внутрішнього простору, який зменшується до 842,2 ГБ через ОС.

  Як створити та керувати змістом у Microsoft Word

Тож це означає, що ви матимете понад 200 ГБ додаткового внутрішнього простору на новій PS5. Ви завжди можете оновити його, додавши M.2 SSD до PS5 із додатковим об’ємом для зберігання, якщо цього все одно недостатньо.

Стара PS5 проти нової PS5: ціна

Ціна старої дискової версії PS5 становить $499,99, стільки ж коштуватиме і нова версія. Ціна старого цифрового видання становить $399,99, тоді як нове коштує $449,99, що означає підвищення ціни. Крім того, якщо взяти до уваги ціну дисковода, цифрове видання стає ще дорожчим.

Стара PS5 проти нової PS5: підставка

Кредит зображення: Sony

Новіші моделі PS5 постачаються з горизонтальною підставкою, яка не сумісна зі старими моделями. Ви також можете придбати окремо горизонтальну підставку, яка коштуватиме 29,99 доларів. Нова горизонтальна підставка хороша тим, що вона буде сумісна з усіма моделями PS5.

Нова модель PS5 захоплює

Хоча нова, тонша PS5 не додає нічого нового в плані продуктивності та функцій, вона помітно зменшила розмір і вагу. Крім того, приєднуваний дисковод для цифрового видання є приємним штрихом для людей, які хочуть почати з дешевшої моделі, а потім додати можливість використовувати диски пізніше. Не кажучи вже про те, що тепер є більше місця для зберігання для людей, які можуть використовувати додаткові 100 ГБ або більше внутрішньої пам’яті.