Станьте бізнес-аналітиком за допомогою цих 16 навчальних ресурсів

Відповідальність бізнес-аналітика полягає в забезпеченні підвищення ефективності бізнесу за допомогою аналізу даних для вдосконалення процедур, товарів, послуг і програмного забезпечення.

Короткий погляд на професію бізнес-аналітика

Компанії в кожній галузі сьогодні прагнуть залишатися на перших позиціях серед інтенсивної конкуренції на ринку. У цьому бізнес-середовищі, що швидко змінюється, традиційні підприємства стрімко випереджають технічні та орієнтовані на процеси фірми.

Бізнес-аналіз — це один із процесів та інновацій, які більшість компаній у всіх галузях впроваджують у свою діяльність, щоб випереджати конкурентів, розвиватися та бути успішними.

Джерело: IIBA

За даними Міжнародного інституту бізнес-аналізу (IIBA), бізнес-аналіз — це дисципліна, яка допомагає компаніям виявляти та досягати своїх цілей, надаючи рішення для їхніх проблем.

Мета проведення бізнес-аналізу полягає в тому, щоб допомогти організаціям визначити свої цілі для використання конкретних можливостей або вирішення проблем. Розробка системи є звичайним компонентом рішень, але вона також може передбачати вдосконалення процесів, організаційну трансформацію, стратегічне планування або створення політики.

Особа, яка виконує всі ці обов’язки, відома як бізнес-аналітик.

Бізнес-аналітики (BA) мають вирішальне значення для надання допомоги малим і середнім підприємствам (SMB) і великим корпораціям у підвищенні ефективності збору, упорядкування та оцінки даних, щоб отримати розуміння та передавати цю інформацію керівництву та іншим зацікавленим сторонам для створення критично важливого бізнесу рішення.

Вони відповідають за аналіз різних аспектів компанії, включаючи операції, обслуговування клієнтів, управління ресурсами та продуктивність, для пошуку сильних і слабких місць, виявлення потенційних можливостей економії коштів, створення стратегій для вдосконалення та роботу з керівництвом щодо впровадження змін .

BA використовує різні методи, включаючи сесії запитань і відповідей, інтерв’ю, опитування та аналіз історичних даних, щоб краще зрозуміти, як функціонує організація. Потім вони розробляють рішення на основі своїх висновків і рекомендують їх керівництву.

Мета полягає в тому, щоб забезпечити ефективні, практичні рішення та задовольнити унікальні вимоги фірми.

BA — це професіонали в галузі аналізу даних, які знають, як збирати, аналізувати та представляти дані таким чином, щоб допомогти особам, які приймають рішення, покращити роботу, скоротити витрати та збільшити дохід.

Бізнес-аналітики розбивають великі обсяги даних на закономірності та тенденції, а потім створюють рішення, які відповідають поточним і майбутнім потребам організації.

Чому варто продовжувати кар’єру бізнес-аналітика?

Чи плануєте ви продовжити кар’єру бізнес-аналітика (BA)? Давайте розглянемо кілька переваг стати бізнес-аналітиком. Перш за все, робота бізнес-аналітиком — це кар’єра, орієнтована на зростання.

Згідно з даними Бюро статистики праці, до 2031 року ця сфера зросте на 11%, що вважається значно вищим за норму.

Оскільки бакалаври знань завжди користуються попитом у всіх галузях, можливо, вам доведеться покладатися лише на один сектор, щоб отримати роботу. Крім того, через те, наскільки автономними є посадові обов’язки, ви зможете вільно працювати у своєму регіоні, доки спілкуєтеся з вищим керівництвом.

Ви матимете шанс створити щось значуще, оскільки ваші дані аналізу та досліджень безпосередньо вплинуть на бізнес-результати.

Це дає вам змогу використовувати свої здібності до вирішення проблем і аналітичні здібності, щоб допомогти організаціям досягти їхніх цілей. Посади бізнес-аналітика забезпечують стабільність роботи, хороший дохід і можливість просування по службі.

Ці посади часто пропонують можливість мати справу з різними зацікавленими сторонами та розвивати навички спілкування та міжособистісного спілкування.

У сучасному динамічному середовищі компанії бізнес-аналітики мають важливе значення для збереження конкурентної переваги та можливості будувати відносини з вищим керівництвом і різними командами.

Відповідальністю аналітика буде пошук тенденцій і ідей, які можна використовувати для підвищення ефективності організації, полегшення прийняття рішень і, зрештою, оптимізації прибутковості, що, у свою чергу, приверне схвалення.

Крім того, ця кар’єра дозволяє вам працювати в різних секторах, які пропонують виклики, винагороди, заохочення тощо.

Тому вам слід прийняти цю посаду, якщо ви хочете професійно розвиватися, добре заробляти, виконувати значущу роботу та готові приймати виклики.

Якщо ви конкретно шукаєте ролі та обов’язки бакалавра освіти та структуру заробітної плати, ви знайдете їх у наведених нижче розділах.

Хто може продовжити кар’єру бізнес-аналітика?

Вивчаючи організаційні процеси, політику та проекти, бізнес-аналітик допомагає компанії збільшити прибутки та підвищити ефективність. Кар’єра бізнес-аналітика може бути ідеальною для вас, якщо вам подобається вирішення проблем, аналіз даних, дослідження та кількісний аналіз.

Стати бізнес-аналітиком має багато можливостей для людей, які намагаються знайти добре оплачувану посаду в бізнес-секторі. Кар’єра бізнес-аналітика може бути прибутковою та корисною, але вона також вимагає унікального набору навичок.

Бізнес-аналітики мають можливість співпрацювати з різними організаційними підрозділами, включаючи маркетинг, кадри та фінанси.

Вони є цінними для будь-якої організації, оскільки їх часто розглядають як зв’язок між технологічними та нетехнічними компонентами компанії.

Якщо ви зацікавлені в набутті наступних навичок, ви, безсумнівно, можете підійти до того, щоб стати бізнес-аналітиком.

 • Аналіз даних: чудові аналітичні здібності та добре поінформований підхід, що ґрунтується на фактах.
 • Краща комунікація: володіє відмінними навичками спілкування, здатністю говорити та виступати перед різними аудиторіями, а також здатністю час від часу виступати посередником між сторонами.
 • Вирішення проблем: здатність передбачати результати та володіти певними навичками, необхідними для допомоги організаціям у подоланні викликів.
 • Інформаційні системи: глибоке знання інформаційних технологій, фреймворків і процедур, таких як Agile, Scrum, SQL тощо.
 • Управління проектами: здатність працювати під тиском над декількома проектами в межах проектних графіків.
 • Бажання знаходити рішення та готовність прийняти зміни.
 • Здатність надихати людей і стимулювати зміни.
 • Жвавий інтерес до розвитку бізнесу.

Деталі освіти та сертифікації, щоб стати бакалавром

Щоб працювати бізнес-аналітиком початкового рівня, зазвичай потрібен ступінь бакалавра фінансів, комп’ютерних наук, інформаційних технологій або суміжної галузі, як-от BBA (бакалавр ділового адміністрування).

Подумайте про те, щоб додати ступінь магістра з бізнес-аналітики, ступінь магістра наук з управління інформацією або спеціалізацію, як-от MBA (магістр ділового адміністрування), щоб виділятися в переповненій галузі та отримати швидкий доступ до великих корпорацій або транснаціональних компаній.

На додаток до вищезазначених освітніх деталей, сертифікація, яку пропонує IIBA (Міжнародний інститут бізнес-аналізу), додасть ваги вашому резюме.

 • Сертифікат вступу в бізнес-аналіз (ECBA)
 • Сертифікація здібностей у бізнес-аналізі (CCBA)
 • Сертифікований спеціаліст з бізнес-аналізу (CBAP)

Для більш спеціалізованої сертифікації IIBA пропонує такі сертифікати:

 • Сертифікація Agile Analysis (AAC)
 • Сертифікація аналізу бізнес-даних (CBDA)
 • Сертифікація аналізу кібербезпеки (CCA)
 • Сертифікація аналізу власності на продукт (CPOA)

У наступному розділі описано найкращі тренінги та курси для бізнес-аналітиків, а також інші безкоштовні ресурси, які допоможуть вам почати кар’єру бізнес-аналітика.

Ролі та обов’язки бізнес-аналітика (BA)

Хоча бізнес-аналітик (BA) відповідає за широкий спектр діяльності, давайте розглянемо деякі основні ролі та обов’язки, а також давайте подивимося, як визначається їхня структура оплати праці.

Робота бізнес-аналітика велика. Потреба в такій професії виникла внаслідок зміни динаміки бізнес-середовища. Бізнес-аналітики вивчають потреби клієнтів, розуміють ринкове середовище та оцінюють поточні бізнес-процеси.

Потім вони застосовують свої знання для розробки стратегій, які підвищують продуктивність і прибутковість компанії.

Будь-яка команда компанії була б неповною без бізнес-аналітиків, які вносять експертні знання та аналіз, щоб гарантувати, що операції виконуються якомога ефективніше.

Приймаючи мудрі рішення на основі інформації та фактів, ці фахівці відповідають за підвищення прибутковості компанії. Бізнес-аналітики повинні мати здатність швидко сканувати величезні обсяги даних, виявляти тенденції та робити висновки.

Крім того, вони повинні вміти коротко висловлювати свої результати керівникам і зацікавленим сторонам.

Бізнес-аналітики зазвичай виступають сполучною ланкою між бізнесом і його технологіями. Очікується, що бізнес-аналітики зможуть оцінити потенційний вплив технологічних рішень на діяльність компанії.

Бізнес-аналітики мають вирішальне значення для забезпечення того, щоб використовувані технології відповідали потребам бізнесу, і часто беруть на себе провідну роль у розробці та впровадженні програмних систем.

Бізнес-аналітики повинні володіти навичками збору специфікацій від ключових гравців, розуміння вимог користувачів, визначення системних специфікацій і створення комплексних проектів для команд технічних розробників.

Підсумовуючи, деякі з важливих обов’язків аналітика компанії включають розуміння бізнесу та визначення потреб, визначення обсягу та вимог, аналіз та представлення вимог, перевірку того, що рішення відповідають умовам, документацію, моделювання процесу тощо.

Структура зарплати бізнес-аналітика

Незважаючи на те, що рівень зарплат бізнес-аналітиків різниться залежно від рівня їхньої експертизи та компанії, за даними Glassdoor, бізнес-аналітик у Сполучених Штатах заробляє в середньому 80 736 доларів на рік. Вона коливається від 57 000 до 1 000 000 доларів США.

Зараз ми розглянемо навчальні ресурси, які допоможуть вам побудувати кар’єру бізнес-аналітика.

Бізнес-аналіз для початківців

«Бізнес-аналіз для початківців» — це вичерпний практичний посібник для початку кар’єри бізнес-аналітика за чотири тижні. Завдяки книзі ви зможете повною мірою осягнути критичні ідеї бізнес-аналізу.

Книга зосереджена на визначенні потреб бізнесу та використанні найкращих інструментів і методів для аналізу, спілкування та обміну вимогами із зацікавленими сторонами бізнесу.

Окрім детального пояснення різних моделей і методологій життєвого циклу розробки програмного забезпечення (SDLC) і моделювання бізнес-процесів, тут також надається покрокова інструкція для виконання всіх завдань бізнес-аналізу, таких як визначення проблем і можливостей, пошук рішень тощо.

Після кожного розділу в книзі наведено загальні запитання для інтерв’ю під час інтерв’ю BA, які можуть допомогти вам зламати інтерв’ю.

Методика бізнес-аналізу

Письменник Емра Яїчі є автором книги про методологію аналізу бізнесу. Це одна з найвидатніших книг для бізнес-професіоналів, які хочуть бути в курсі аналізу, що постійно змінюється.

Книга пропонує читачам прості та вичерпні пояснення, які допоможуть їм зрозуміти фундаментальні ідеї, що лежать в основі системи, і те, як вона може принести їм користь у їхній повсякденній діяльності.

Книга охоплює всі етапи бізнес-аналізу, від раннього виявлення проблеми чи можливості до реалізації, вимірювання та оцінки рішення. Це ґрунтовний вступ до бізнес-аналізу та пропонує читачам глибокі поради щодо розробки та впровадження ефективних бізнес-рішень на практиці.

Книга також містить корисні приклади того, як використовувати цю концепцію в реальних сценаріях. Він також надає читачам цінні поради, підказки та розуміння того, що потрібно для створення глибоких і успішних оцінок бізнесу.

Збір вимог до нового бізнес-аналітика

Ця книга детально пояснює процес збору вимог і є вичерпним посібником для нових бізнес-аналітиків.

Він надає поглиблену допомогу в передачі ваших ідей і рішень у найбільш переконливий спосіб, а також містить актуальні приклади, поради та методи визначення й оцінки вимог клієнтів.

Ця книга, написана провідним авторитетом галузі з багаторічним досвідом, має вирішальне значення для кожного, хто хоче досягти успіху як бізнес-аналітик. Він пропонує безцінні поради щодо створення хороших специфікацій вимог, які можуть підвищити успіх будь-якого проекту.

Книга також пропонує поради щодо оцінки вимог, забезпечення їх відповідності проекту та представлення їх таким чином, щоб гарантувати успіх проекту. Крім того, він пропонує зразки документів вимог, які можна використовувати як стандарти для створення нових.

Гнучкий бізнес-аналітик

Автор книги описує, як процес бізнес-аналізу має бути інтегрований у гнучку структуру та як бізнес-аналітик має спілкуватися з іншими членами команди. У книзі також розглядаються гнучкі фреймворки, інструменти для співпраці та комунікаційні техніки.

Це покрокова інструкція для переходу від каскадного керування проектами до гнучкого керування проектами. Ця книга, написана галузевим експертом Райландом Лейтоном, підсумовує переваги використання методів гнучкого управління проектами та докладні інструкції щодо впровадження.

Він пропонує корисні поради, які допоможуть розробити гнучкість підходу, і охоплює основні концепції гнучкості, зокрема спринт, історії користувачів і дошки Kanban. Крім того, у книзі представлені тематичні дослідження та найкращі практики, які можна використовувати для досягнення максимального успіху гнучких проектів.

Тренінг бізнес-аналітика для початківців

Цей безкоштовний відеоурок надає компанія Invensis, піонер у пропонуванні відомих навчальних програм для окремих осіб і компаній у всьому світі.

Принципи бізнес-аналізу, інструменти, тематичні дослідження, процедури, процеси, інформація про сертифікацію тощо розглядаються в цьому відео, призначеному для початківців. Він також охоплює ролі та обов’язки бізнес-аналітика.

Як стати бізнес-аналітиком – Edureka

Ви зовсім новачок у бізнес-аналізі та шукаєте інформацію про те, навіщо стати бізнес-аналітиком, що означає цей термін, як його застосовувати, які є завдання та обов’язки тощо?

Якщо так, то це безкоштовне відео детально висвітлить ці теми за 21 хвилину. Варто переглянути, якщо ви хочете отримати відповіді на свої основні питання бізнес-аналітики. Він створений одним із найкращих освітніх сайтів Edureka.

Як стати бізнес-аналітиком – 365 Data Science

Цей відеоресурс детально розповідає про бізнес-аналітику.

У ньому обговорюються їхні обов’язки, скільки вони заробляють і які кваліфікації, академічні та інші, необхідні, щоб стати бізнес-аналітиком. Відео триває лише сім хвилин.

Бізнес-аналіз: функціональні та нефункціональні вимоги

Курс Udemy з бізнес-аналізу спрямований на допомогу бізнес-професіоналам у визначенні, аналізі та документуванні функціональних і нефункціональних вимог до їхніх проектів. Зараз курс навчається 8455 студентів у всьому світі, що підтверджує його популярність.

Курс пропонує цінне уявлення про важливість точного визначення та документування вимог, оскільки органи влади вчать це в інженерії.

Він розглядає питання, зокрема те, як збираються вимоги, включаючи як функціональні, так і нефункціональні, як вони аналізуються, а також найкращі практики. Цей курс може отримати користь як для професіоналів, які тільки починають збирати вимоги, так і для тих, кому потрібно освіжити свої знання.

Курс пропонує практичні дії та тематичні дослідження, щоб допомогти студентам краще зрозуміти, як керувати реальними ситуаціями.

Бізнес-аналіз: діаграми потоків даних для візуалізації робочих процесів

Ґрунтовний курс Udemy з бізнес-аналізу: діаграми потоків даних для візуалізації робочих процесів навчить вас створювати діаграми потоків даних. Діаграми потоку даних дозволяють візуально представити, як дані переміщуються між різними компонентами системи.

Цей курс навчить вас, як покроково створювати діаграми потоків даних, і пояснює значення діаграм потоків даних та їх використання в розробці програмного забезпечення.

У ньому розглядаються такі питання, як розуміння діаграм потоку даних, їх потреби та способи виявлення проблем і зміни існуючих діаграм. Одним із ключових видів діяльності в бізнес-аналізі є розуміння того, як дані проходять через систему, щоб краще зрозуміти процеси й операції, які там відбуваються.

Крім того, тут наведено приклади того, як діаграми потоку даних використовуються в реальних середовищах, і практичні тренінги щодо їх створення.

Отримайте свою першу посаду бізнес-аналітика

Курс «Займіть свою першу посаду бізнес-аналітика» розроблений, щоб допомогти професіоналам-початківцям отримати необхідні знання та навички для підготовки до роботи бізнес-аналітика.

Це допомагає зрозуміти обов’язки бізнес-аналітика та розвинути навички спілкування, необхідні для успіху, а також багато інших тем, які підготують до співбесіди.

У курсі також наголошується на процесі співбесіди, охоплюючи такі теми, як підготовка резюме, поширені помилки на співбесіді, яких слід уникати, як справити враження на менеджерів з найму, а також додаткові поради та бонуси, які, безсумнівно, допоможуть вам досягти успіху на співбесіді.

Курс складається з п’яти основних частин, які допоможуть вам розвинути аналітичні, критичні та комунікаційні здібності. Крім того, кожен із них містить збірку уроків, які окреслюють основи бізнес-аналізу.

Модель і нотація бізнес-процесів (BPMN) для бізнес-аналітиків

Тема моделі та нотації бізнес-процесів (BPMN) детально розглядається в цьому курсі Udemy для бізнес-аналітиків. У ньому є вісім розділів, які охоплюють такі важливі теми, як моделювання процесів, аналіз процесів і різні типи символів BPMN.

Початківці бізнес-аналітики можуть скористатися цим курсом, щоб оволодіти основами BPMN і малювати блок-схеми процесу. Він містить вичерпний опис різних рівнів діаграм BPMN і детальний вступ до інструментів і підходів BPMN.

Крім того, це дає можливість потренуватися в реальних ситуаціях і отримати відгук інструктора. Тести, практичні вправи та відеолекції також включені в курс для покращення процесу навчання.

Бізнес-аналіз та управління процесами

Курс «Бізнес-аналіз та управління процесами» пропонує Coursera, на який наразі зараховано 88 355 студентів. Це ретельна та мультидисциплінарна програма, яка озброює бізнес-професіоналів інформацією та здібностями, необхідними для більш успішного виконання своєї роботи.

Бізнес-аналіз, управління процесами та управління проектами – це теми, які розглядаються в цій програмі, а також життєво важливі інструменти та методи, які використовуються для створення та контролю за бізнес-процесами.

Окрім підкреслення важливості командної роботи та спілкування для успішного бізнес-аналізу, програма також охоплює методи та навички прийняття рішень.

Професіонали отримають користь від вдосконалення знань і навичок для визначення корпоративних цілей і розробки та впровадження методів досягнення цілей.

Курс має на меті спиратися на основні ідеї, надаючи студентам практичний досвід за допомогою дисциплінованого, покрокового методу.

Вступ до бізнес-аналізу за допомогою електронних таблиць

Курс бізнес-аналізу за допомогою електронних таблиць пропонується на Coursera, одній із найкращих навчальних онлайн-платформ. Він створений, щоб дати студентам знання та навички, необхідні для успішного аналізу, оцінки та представлення даних у корпоративному середовищі.

Розуміння аналізу даних, дослідження різних інструментів і представлення інформації про дані є одними з ключових компонентів бізнес-аналізу курсу. Курс має на меті дати студентам навички, необхідні для оцінки бізнес-даних за допомогою більш складних функцій Excel.

У ньому також розглядаються кілька методів візуалізації даних, у тому числі Google Таблиці, і показано, як отримати точні, цінні ідеї з даних.

Слухачі зрозуміють, як приймати рішення на основі даних, отриманих завдяки поєднанню захоплюючих лекцій, дебатів і практичних заходів із вирішення проблем.

Магістерська програма бізнес-аналітик

Міжнародний інститут бізнес-аналізу (IIBA), який створює та підтримує стандарти для галузі бізнес-аналізу, схвалив цю магістерську програму Simplilearn Business Analyst.

Навчальна програма відповідає вимогам IIBA BABOK V3 і допоможе студентам скласти іспити ECBA, CCBA та CBAP. Після завершення цього курсу бізнес-аналізу ви отримаєте 25 CDU IIBA.

Курс пропонує глибоке розуміння основних концепцій бізнес-аналізу. Він призначений для того, щоб майбутній бізнес-аналітик отримав повну обізнаність про навички, процеси та методи, пов’язані з галуззю.

Він також пояснює концепції бізнес-аналізу, включаючи аналіз даних, аналіз потоку процесів і розуміння вимог клієнтів.

Він також охоплює управління проектами, збір вимог та інші теми, готуючи студентів застосовувати ці методи протягом життєвого циклу проекту.

Основи бізнес-аналізу

Курс «Основи бізнес-аналізу» представляє основи бізнес-аналізу та доступний LinkedIn Learning. Він призначений для тих, хто вперше знайомиться з бізнес-аналізом, і тих, хто хоче повністю осягнути фундаментальні ідеї.

Курс розглядає методи та процедури бізнес-аналізу та пояснює, як їх можна застосувати для підвищення успіху проекту. Курс розділений на різні модулі, які охоплюють такі теми, як планування проекту, важливість збору вимог, етапи створення бізнес-обґрунтування, визначення зацікавлених сторін, оцінка рішень та багато іншого.

У ньому також обговорюється багато інструментів і методів, які використовуються для виявлення можливих проблем і створення планів запобігання їх виникненню.

Основи кар’єри в бізнес-аналізі від Microsoft і LinkedIn

Microsoft і LinkedIn створили детальний онлайн-курс під назвою LinkedIn Career Essentials in Business Analysis, щоб допомогти людям вдосконалити свої навички бізнес-аналізу.

Ці два найкращі гравці з бізнес-секторів і технологічного сектору спільно розробили цю кар’єру з 12 курсів. Кожен курс створено, щоб надати студентам навички, необхідні для досягнення успіху в динамічному світі бізнес-аналізу.

Цей курс призначений для того, щоб допомогти людям отримати інформацію, здібності та навички, необхідні для досягнення успіху в ролі бізнес-аналітика. Управління проектами, розробка вимог, відображення процесів, розробка варіантів використання та аналіз даних – лише деякі з основних тем, які розглядаються в курсі.

Він також пропонує інструкції щодо точного визначення бізнес-вимог і розробки технічних рішень.

Заключні слова

Наведена вище інформація підходить для тих, хто хоче залишатися в курсі професії бізнес-аналізу, що швидко розвивається, або тих, хто зацікавлений у цьому.

Обговорювані вище матеріали — це повний набір курсів, відео та навчальних посібників із різних джерел, які охоплюють увесь бізнес-аналіз.

Це буде корисно для новачків у професії та тих, хто хоче розширити свої знання та навички в бізнес-аналізі.

Далі ви можете переглянути курси аналізу даних, щоб розвивати свою кар’єру.