Сповіщення про VPN, антивірус і витоки даних

Хоча Surfshark найбільш відомий своєю необмеженою мережею VPN, її «One» — це повний пакет кібербезпеки, на який ми повинні звернути увагу.

Жодного дня в новинах не проходить без згадки про злом або порушення особистої конфіденційності. І завжди здається протилежне, поки це не станеться з нами.

В Інтернеті є багато програм, які стверджують, що захищають вас від цифрових загроз: VPN, програмне забезпечення для захисту від стеження, проксі-сервери, антивіруси, приватні браузери тощо.

Кожна з них пропонує деякі частини головоломки, але потрібно щось цілісне, що охоплює все.

Ось де Surfshark One наводить свої аргументи.

Простіше кажучи, це включає:

 • VPN, що робить Інтернет приватним
 • Сповіщення, для моніторингу порушень даних
 • Антивірус, для захисту пристроїв
 • Пошук, пропонуючи анонімний пошук

І вартість лише на частку вища, ніж звичайна підписка на VPN, пропонуючи хорошу вартість.

Отже, ми підписалися на його одномісячний план і розглядатимемо кожну програму окремо, щоб перевірити, чи варто її рекомендувати.

Залишайтеся на зв’язку.

Surfshark VPN

Випущений у 2018 році, це флагманський продукт Surfshark. Незважаючи на те, що він відносно молодий, він швидко зробив свій слід у індустрії VPN і зараз вважається лідером.

Surfshark VPN пройшла незалежний аудит у 2018 і 2021 роках німецькою компанією з кібербезпеки Cure 53. Перший стосувався розширень Surfshark для Chrome і Firefox, які закінчилися як «великі пальці вгору» для компанії VPN.

Другий аудит був більш детальним, перевіряючи деякі з його серверів, конфігурацію VPN та відповідну інфраструктуру безпеки. І результати знову виявилися сприятливими, на честь Surfshark.

Однак слід зауважити, що жоден аудитор не може перевірити кожен сервер VPN та його клієнтів із кожним оновленням. Аудити обмежені за обсягом і перевіряють лише деякі ресурси, до яких їм надано доступ у цей момент.

У будь-якому випадку, очікувати 100% безпеки та анонімності від продуктів, які надходять таким пересічним споживачам, як ми, може бути нерозумним.

Вам нема про що турбуватися, якщо ви не кимось на зразок Едварда Сноудена чи кіберзлочинця.

Отже, почнемо з перевірки того, що робить VPN:

Тепер погляньте на функції Surfshark VPN:

 • Політика без реєстрації
 • 3200+ серверів у 95 країнах
 • Зловмисне програмне забезпечення, трекер і блокувальник реклами
 • Сервери на 100% лише з оперативною пам’яттю
 • Шифрування AES-256 біт
 • Обфускація сервера
 • Вимкнути перемикач
 • Розділене тунелювання
 • Обертовий IP
 • Статичний IP
 • MultiHop
 • Необмежена кількість пристроїв
 • Приватний DNS
 • Підтримка 24/7

Отже, що ми пропустили?

Деякі розширені функції, як-от Tor через VPN, і зручні доповнення, як-от оптимізовані сервери для потокової передачі та торрент-завантаження.

Окрім цього, список функцій пристойний і пропонує більше, ніж будь-який звичайний VPN.

Починаємо

Після підписки на бажаний план увійдіть в обліковий запис Surfshark на веб-сайті, щоб завантажити клієнт VPN.

Було багато нативних програм для найпопулярніших операційних систем, браузерів і смарт-телевізорів. Крім того, є посібники з ручного налаштування та конфігурації маршрутизатора VPN.

Я завантажив його клієнт Windows і ввійшов, використовуючи свої реєстраційні дані.

Інтерфейс користувача

Інтерфейс користувача (UI) дуже інтуїтивно зрозумілий. Він розділений на три стовпці, ліворуч пов’язані всі його програми (VPN, антивірус, сповіщення, пошук) в одному місці.

Центральна область — це розташування серверів, а крайній правий стовпець — стан з’єднання. Він показує ярлик аварійного перемикача та обсяг переданих даних для активного сеансу.

Одне приємне: ви можете виконати перевірку затримки прямо з інформаційної панелі програми.

Але хоча там зазначено затримку та навантаження, ви не бачите завантаження сервера з невідомих причин, що важливо для вибору менш переповненого сервера.

Це було чудово з ProtonVPN, де сервери були обведені зеленим, жовтим і червоним кольорами відповідно до їх навантаження. Крім того, тут також показано відсоткове завантаження кожного сервера.

Крім того, результати затримки Surfshark VPN не оновлюються автоматично. І тест виконується в алфавітному порядку, тож ви повинні почекати хвилину або дві, щоб отримати результати з сервера, розміщеного внизу, як ті, що в Сполучених Штатах.

Отже, якщо їх реалізувати, ці дрібниці значно покращать роботу користувача, і ми хотіли б бачити їх у наступних оновленнях.

І, як уже було сказано, показ потокових і оптимізованих серверів p2p допоможе більшості користувачів. Зрештою, велика частина використовує VPN лише для розваг.

Хоча дехто може назвати це придиркою, очікування загалом високі, коли ви дивитеся на щось на зразок Surfshark.

Нарешті, усі налаштування розміщено всередині значка шестірні на лівій бічній панелі.

Крім того, він підтримує темний режим, як показано на скріншотах.

Статичний IP і MultiHop

Підключення до певного місця може щоразу отримувати іншу IP-адресу, оскільки кількість серверів перевищує 3200, що набагато більше, ніж доступні місця.

Очевидно, що кожна локація має кілька серверів. У деяких випадках це може бути проблемою запиту однакової IP-адреси, наприклад, у програмах для обміну файлами.

Статична IP-адреса щоразу надає ту саму IP-адресу, вирішуючи цю проблему.

Однак це відрізняється від виділеної IP-адреси, де ви не ділитеся нею з іншими.

Вкладка «Статична IP» на інформаційній панелі користувача допомагає вибрати серед них. Ці сервери позначені літерою «S» із прапором країни.

Подібним чином MultiHop, розміщений поруч із Static IP, стосується одночасного підключення через два сервери VPN. Хоча це більш анонімно, швидкість мережі може бути надзвичайно низькою завдяки подвійному шифруванню.

CleanWeb

Це спроба Surfshark заблокувати рекламу, зловмисне програмне забезпечення, трекери та шкідливі веб-сайти.

Я перевірив його ефективність у реальному житті, порівнюючи ту саму веб-сторінку з CleanWeb і без нього. Ось знімок екрана:

Він видалив рекламне зображення зверху, але рекламний простір був там, дозволяючи відеорекламу праворуч.

Цей виступ узгоджується з їх заявою:

Якщо це покращить ситуацію, я ще не знайшов VPN, який блокує рекламу на 100%.

Отже, хоча блокування реклами Surfshark не є ідеальним, воно схоже на інші VPN.

Порада: використовуйте безкоштовний uBlock Origin із відкритим вихідним кодом як розширення для веб-переглядача для ефективного блокування реклами.

Потім я спробував підтвердити заяву про блокування трекера. Знову ж таки, найкраще зменшити очікування, оскільки антивідстеження – це зовсім інша сфера.

Я вимкнув власні налаштування конфіденційності веб-переглядача (у Firefox) і вимкнув усі плагіни.

Наступним кроком є ​​відвідування CoverYourTracks і дозвіл на виконання тесту.

На жаль, результати виявилися небажаними, оскільки CleanWeb дозволив рекламу відстеження та дозволив відбитки пальців браузера.

Це означає, що за вами можуть стежити, навіть якщо CleanWeb увімкнено, і стати жертвою цільової реклами.

Дивно, але власне блокування трекера Firefox спрацювало краще: його стандартний режим забезпечує частковий захист, а суворий — надійний захист. Однак в обох випадках браузер мав унікальний відбиток.

Зрештою, Surfshark має багато роботи з CleanWeb, і краще використовувати спеціальні утиліти для захисту від відстеження, якщо це ваша основна мета.

Kill Switch

Це захищає вашу IP-адресу, коли шифрування VPN вимикається.

Surfshark пропонує це у двох варіантах:

a) Програма захищає вас від проблем на стороні сервера.

b) Строгий – це повний захист, що охоплює як користувача, так і сервер.

Це означає, що Soft усуне будь-які технічні збої на стороні Surfshark, але дозволить підключення до Інтернету, якщо ви пропустите ввімкнення VPN.

Однак Strick блокуватиме все, доки ви не підключитесь через VPN.

І обидва режими не працюватимуть у додатках, розділених тунельовано через Bypasser (розглянемо далі).

Обхідник

Спліт тунелювання є однією з найбільш використовуваних функцій VPN. Це допоможе уникнути зниження швидкості, від якого страждає більшість VPN.

Surfshark назвав цю функцію Bypasser.

Ви можете використовувати будь-який із двох способів:

a) Маршрут через VPN: вибрані програми використовують шифрування VPN.

b) Обхід VPN: Вибрані програми зазвичай підключаються.

Ви можете переглянути список, щоб вибрати програму, або скористатися кнопкою Додати програми, щоб вибрати її з відповідного каталогу інсталяції.

Подібним чином існує цей режим обходу для веб-сайтів, де ви можете додати певну веб-адресу для використання звичайного підключення.

Протоколи

Протоколи VPN – це правила, які VPN використовує для безпечного підключення. І для ситуацій існують різні правила.

Широко поширеними протоколами VPN є OpenVPN і Wireguard, і Surfshark має обидва.

Ці протоколи мають різні випадки використання, про які ви можете детально прочитати в нашому посібнику з протоколів VPN.

Одним словом, OpenVPN безпечніший, тоді як WireGuard швидший.

Крім того, реалізація WireGuard від Surfshark покриває власні проблеми, виділяючи динамічну IP-адресу кожного разу, коли ви підключаєтеся.

Режим камуфляжу Surfshark автоматично активується, коли ви вирушаєте в дорогу з OpenVPN (TCP або UDP). Ця функція преміум-класу, за допомогою якої ваш Інтернет-провайдер чи будь-який інший орган стеження не знатиме про активне з’єднання VPN.

Загалом список протоколів хороший, а модифікована програма WireGuard ставить Surfshark серед небагатьох, хто це робить.

Розширений захист

Завдяки цим доповненням Surfshark досяг успіху й перевершує звичайну службу VPN.

Невидимий у локальній мережі призначений для приховування вашого пристрою від локально підключених пристроїв. Крім того, Rotating IP кожні кілька хвилин призначає нову IP-адресу.

Але найкращим із них є NoBorders, який обіцяє підключення до Інтернету, навіть якщо у вас є обмеження щодо певного місця.

Отже, це були важливі функції Surfshark VPN. Далі ми провели кілька тестів, щоб побачити, як він справляється з деякими життєво важливими параметрами, починаючи з найважливіших:

Витік IP і WebRTC

Конфіденційність — це перше, для чого створено VPN.

І захист IP-адреси користувача є головним пунктом порядку денного. Крім того, деякі VPN також покривають витоки WebRTC, які розкривають публічну IP-адресу через уразливості веб-переглядача.

Тож ми перевіримо це, увійшовши на whatismyipaddress.

Потім я підключився до Surfshark і перезавантажив вкладку браузера, щоб отримати останні облікові дані:

Це підтверджує необхідний захист.

Потім я відвідав BrowserLeaks, щоб перевірити статус WebRTC:

Тож моя загальнодоступна IP-адреса є безпечною та не витікає через WebRTC.

Зрештою, ці прості тести гарантують, що Surfshark пройшов попередні тести безпеки.

Витік DNS

Комп’ютери не розуміють доменних імен (наприклад, geekflare.com).

Замість цього вони покладаються на рядок чисел, як-от 124.59.154.85 (відома як адреса IPv4) або буквено-цифрові символи, як-от 1048:8500:1b6r:591d:dfe:2lok:74d6:endt (відома як адреса IPv6), щоб завантажити веб-сайт.

Саме тут роль DNS-сервера стає життєво важливою. Він перетворює доменне ім’я на відповідну IP-адресу та передає її на ваш комп’ютер. Після цього комп’ютер зберігає цю конкретну інформацію в локальному кеші DNS протягом певного часу.

Цей процес запиту DNS-серверів про IP-адресу доменного імені називається створенням запиту.

Примітно, що постачальник послуг Інтернету діє як DNS-сервер за замовчуванням, якщо у вас не налаштовано спеціальний DNS. А коли ви під’єднуєтеся до нестандартної VPN, провайдер продовжує обробляти DNS-запити, які можуть виявити вашу фактичну IP-адресу та веб-активність.

Отже, я перевірив Surfshark на можливий витік на DNSleaktest:

І, як і очікувалося, Surfshark був достатньо безпечним, щоб уникнути цієї катастрофи, і не було витоку DNS.

Тест на шифрування

Хоча захист від витоку IP-адреси та DNS є чудовим, пакети даних розкривають ваше апаратне забезпечення (браузер, операційну систему тощо), IP-адресу, дії в Інтернеті та багато іншого.

Ці пакети подорожують у великій кількості залежно від вашої активності в Інтернеті. Їх можна зафіксувати за допомогою таких інструментів, як Wireshark, щоб отримати важливі деталі, які загрожують безпеці в Інтернеті:

Це пройшло через протокол SSDP, показуючи тип і версію браузера, операційну систему тощо.

Крім того, DNS-запити можуть повідомити шпигуну про веб-сайти, які ви відвідуєте, вихідну IP-адресу, мітки часу тощо.

Отже, стає вкрай важливим зашифрувати ці пакети даних, що відповідає високим вимогам анонімності, зроблених майже всіма компаніями VPN.

Surfshark працював переважно добре, за винятком незначної, але значної загрози конфіденційності для тих, хто має активну адресу IPv6.

Я помітив, що деякі пакети розкривають мою адресу IPv6 через протокол ICMPv6:

Це серйозна проблема, тому я пішов глибше, щоб перевірити, чи справді Surfshark винен.

Я переглянув розділ довідки, де згадується відсутність підтримки IPv6. Крім того, у них є посібники про те, як вимкнути адреси IPv6 у Windows, Linux і Mac.

Хоча це легко реалізувати за допомогою їхніх відеоуроків, це має бути попередження на першій сторінці, а не ховатися в посібниках підтримки. І оскільки Інтернет повільно переходить на IPv6, настав час Surfshark охопити їх також.

Нарешті, якщо у вас є адреса IPv6, не забудьте вимкнути її перед використанням Surfshark.

Тест швидкості

Хоча Surfshark має тестування швидкості в рідній програмі Windows, я використовував інструмент тестування швидкості Ookla, щоб уникнути двозначності.

Перш ніж почати, давайте перевіримо мої стандартні швидкості мережі:

Наступні результати є середніми результатами тестів, проведених двічі для кожного розташування сервера в тісній послідовності:

ServerDownload (Mbps)Upload (Mbps)Latency (ms)Distance (KM)Default49.3549.677—Fastest42.48534.842122,100Singapore46.742.091486,200London46.45536.492906,800Sydney37.2511.151410,400Phoenix36.8627.32551613,400Uk-France40.04516.17317.5— Aus- US32.68512.185658.5—

Я живу в Раджастані, Індія, і відстань є приблизною, щоб показати її вплив на затримку та швидкість.

Цікаво, що параметр «Найшвидший» Surfshark, здається, вибирає сервер лише на основі відстані. Однак ми бачимо, що найкращі параметри (всі три) були зафіксовані в Сінгапурі, майже втричі більше, ніж у найшвидшому.

Це виводить на картинку навантаження на сервер (яке ми, на жаль, не бачимо), апаратне забезпечення сервера та багато інших факторів, які непросто зрозуміти.

Примітно, що мультихоп (останні два) продуктивність була непоганою. Швидкість завантаження не була сильною, і навіть швидкість завантаження була прийнятною. Затримка була занадто високою для ігор, відеоконференцій тощо.

Зрештою, швидкість нормальна, не найкраща, але достатньо висока, щоб рекомендувати Surfshark. Тим не менш, буде чудово побачити, чи зможе Surfshark зменшити затримки.

Тест георозблокування

Настав час перевірити, чи корисний Surfshark для стримерів.

Цей тест покаже, чи можу я отримати доступ до бібліотек Netflix US, BBC iPlayer і Amazon Prime US.

Я починав із Netflix, і мій досвід мене, м’яко кажучи, розчаровував, оскільки вони не сигналізують про оптимізовані потокові сервери.

Я спробував багато, перш ніж зв’язатися з їхньою службою підтримки щодо цієї проблеми:

Служба підтримки Surfshark була швидкою, і я поспілкувався з живим агентом за кілька секунд після підключення.

Мене повідомили про використання сервера Детройта, який допоміг мені отримати доступ до «Останнього танго в Галіфаксі» Netflix лише в США з першої спроби:

Однак це не працювало з Amazon Prime US. Я спробував багато серверів, як сказав агент служби підтримки, і щоразу очищав кеш, але безуспішно.

Так само Манчестерський сервер допоміг мені отримати доступ до BBC iPlayer за один раз.

Зрештою, результати георозблокування були хорошими з єдиною помилкою Amazon Prime. Крім того, я б рекомендував Surfshark для стримерів.

Отже, цими тестами ми завершимо розділ Surfshark VPN.

VPN чудовий, із доступною ціною та деякими незначними моментами, над якими варто попрацювати.

Йдемо далі, у нас наступний у черзі…

Сповіщення Surfshark

Сповіщення – це чудовий спосіб дізнатися про хаки, які розкривають вашу особисту інформацію (PII).

Розділ сповіщень Surfshark у програмі Windows відправив мене до веб-інтерфейсу, де я міг ввести електронні листи для моніторингу.

Після цього він надсилає підтвердження на тему електронної пошти, підтверджуючи, що це ваше. Через кілька хвилин після підтвердження ви зможете побачити, чи було виявлено його під час нещодавніх зломів.

Він повідомляє ідентифікаційну інформацію, зокрема ваше ім’я, номер телефону, адресу, пароль тощо, пов’язану з кожним таким інцидентом.

Крім того, ви можете отримувати звіти про порушення зі спеціальною частотою та видаляти всі дані одним клацанням миші.

Зрештою, Surfshark Alert — це фантастичний інструмент, який допоможе вам вжити необхідних заходів для захисту вашої цифрової конфіденційності та ідентифікації.

Антивірус Surfshark

Surfshark Antivirus — простий у використанні антивірус, який не потребує жодних проблем. Це додаткове завантаження, яке можна встановити з антивірусного розділу. Згодом він добре інтегрується з існуючим додатком.

Хоча ми не можемо порівняти його з повноцінними антивірусними пропозиціями від провідних гравців, таких як Bitdefender, McAfee тощо, він гарантує нам роботу з повсякденною активністю в Інтернеті.

Ви можете виключити файли чи папки зі сканування, запланувати сканування та очікувати захисту в режимі реального часу.

Тим не менш, здається, це найкраще для безпеки на пристрої, оскільки відсутні такі важливі речі, як безпека в Інтернеті, брандмауер, пісочниця тощо.

Крім того, неможливо видалити антивірус самостійно. Я підтвердив це в їхній підтримці, і мені сказали видалити Surfshark One за допомогою програми видалення Revo, а потім перевстановити, цього разу уникаючи антивірусу.

Зрештою, Surfshark Antivirus — чудовий початок, до якого потрібно багато чого додати, перш ніж стане можливим відмовитися від звичайних антивірусних програм.

Пошук Surfshark

Це пошукова система без реклами, яка стверджує, що не відстежує. Це можна використовувати з їхнього веб-інтерфейсу або програми, яка показує результати у браузері за замовчуванням.

Я спробував це для деяких запитів і порівняв із «стандартними» результатами пошуку Google.

Наприклад, я ввів «заробити безкоштовну криптовалюту», запит, для якого Geekflare зараз займає перше місце в результатах пошуку Google.

У Surfshark ми на п’ятій позиції. Подібним чином другий результат пошуку Google не був на першій сторінці Surfshark.

Загалом було виявлено 60% збігів для цього запиту між цими пошуковими системами, хоча порядок був різним.

Далі я шукав «цифрова конфіденційність»; цього разу вони поділилися 40% результатів, знову ж таки не в тій самій послідовності.

Нарешті я ввів «найкращий VPN» і спостерігав майже 80% відповідності.

Я порівнюю його з пошуком Google, тому що це найпопулярніша пошукова система.

Отже, Surfshark Search можна використовувати. Єдиним обмеженням, поки що, є відсутність результатів відео (у веб-розділі) і щось на зразок Люди також запитують.

Тим не менш, ви можете переглянути всі пов’язані відео на вкладці «Відео», що не складе клопоту, якщо ви цінуєте конфіденційність.

Нарешті, ми вітаємо Surfshark Search, і ми сподіваємося, що він відповідатиме Google, не порушуючи конфіденційність, як великі технічні спеціалісти.

Остаточні враження

Surfshark One — важливий крок у правильному напрямку. Це добре, оскільки його VPN лідирує в пакеті конфіденційності.

Проте Surfshark може докласти певних зусиль до вбудованого блокувальника реклами, антивірусу та пошуку, щоб зробити цю комбінацію ще надійнішою.

І це буде ще привабливіше, якщо Surfshark зможе включити в One утиліту для запобігання трекам.

Проте, враховуючи, що він коштує трохи дорожче, ніж і без того доступний VPN, я б узяв його.

PS: перевірте, які дії в Інтернеті є обов’язковими для VPN, щоб залишатися в безпеці.