Службові обчислення: що це означає?

Комунальні обчислення — це популярна модель бізнес-послуг, яка використовує підхід оплати за використання.

Якщо ви належите до компанії, яка потребує низьких ресурсів, ви можете не знайти послуги хмарних обчислень, які підходять для вашого бізнесу. Але більше не хвилюйтеся, оскільки ми представляємо вам більш зручну модель забезпечення під назвою utility computing.

Він може надавати різні ІТ-послуги, включаючи додатки, сховище та обчислювальні пристрої. Компанії, які пропонують цю послугу, порадять вас щодо розгортання у вашому середовищі та організації.

Тут ми обговоримо корисні обчислення навиворіт і поділимося всіма ключовими аспектами цієї ІТ-моделі.

Що таке корисні обчислення?

Допоміжні обчислення — це модель надання послуг, яка пропонує клієнтам ресурси на основі їхніх вимог певних сфер. Тут діє фіксована ставка, оскільки за костюми потрібно платити постачальникам послуг лише за те, що вони використали.

Фундаментальна теорія, що стоїть за цим, полягає в тому, що компанії використовують різні зручності від постачальників, такі як обчислення, простір для зберігання даних і програми. Таким чином, клієнти позбавляються від відповідальності за технічне обслуговування обладнання та управління в обмін на мінімальну плату.

Ви можете знайти ту саму концепцію за хмарними обчисленнями, мережевими обчисленнями та керованими ІТ-сервісами. Це одна з найпопулярніших моделей ІТ-послуг завдяки гнучкості пакетів і економічній ефективності.

Крім того, він має простий принцип. Клієнти або підприємства отримують доступ до необмеженої кількості обчислювальних рішень, якими вони можуть користуватися за потреби.

Утиліту можна отримати через віртуальну приватну мережу або Інтернет з будь-якого місця. Допоміжні обчислювальні послуги включають резервне копіювання даних, віртуальні сервери та сховище, програмні додатки та більшість ІТ-рішень.

Незважаючи ні на що, провайдер керує повним управлінням і доставкою внутрішньої інфраструктури та обчислювальних ресурсів. Крім того, це рішення усуває проблеми з надмірністю даних, розподіляючи дані між кількома серверами або системами.

Чому це називається Utility Computing?

Щоб зрозуміти, чому корисні обчислення так називаються, давайте заглянемо в наше повсякденне життя. Кожному з нас для повноцінного життя потрібні такі комунальні послуги, як вода та електрика.

  Обережно: ця афера Verizon Smishing є божевільною реалістичною

В обох випадках ми маємо необмежену кількість води та електроенергії, хоча використовуємо лише стільки, скільки нам потрібно. Також ми платимо за електроенергію та воду залежно від їх використання.

Подібним чином комунальні обчислення пропонують доступ до послуг Інтернету, обмін файлами, доступ до веб-сайтів та інших програм без будь-яких обмежень чи обов’язкових платежів. Залежно від кількості послуг, якими користуються компанії, вони повинні платити постачальникам послуг.

Через значну подібність між обчислювальною ІТ-моделлю та використанням комунальних послуг у нашому житті, її називають корисними обчисленнями. Фактично, це стало звичайною моделлю в корпоративних обчисленнях, оскільки пропонує кілька корисних функцій і переваг.

Як виглядає типовий обчислювальний пакет утиліти?

Для різних компаній можуть бути різні типи пакетів службових обчислень. Однак типовий або стандартний пакет службових обчислень включатиме такі компоненти:

 • Апаратне забезпечення включає процесори, монітори, пристрої введення, мережеві кабелі та сервери.
 • Веб-браузери та сервери для доступу в Інтернет.
 • Програми, широко відомі як програмне забезпечення як послуга (SaaS), для виконання обов’язкових завдань, таких як надсилання електронної пошти, спілкування, CRM, створення звітів, керування проектами, керування процесами та все інше, що потрібно для компанії, клієнтів і кінцевих клієнтів. користувачів.
 • Крім того, ця IT-модель дозволяє отримати конфіденційний доступ до певних процесів суперкомп’ютера. Такі підприємства, як банки та фінансові компанії, мають значні вимоги до обчислень, які швидко змінюються. Звичайні комп’ютери займають максимум часу для обробки або отримання даних, тоді як суперкомп’ютери можуть виконувати та обробляти інформацію швидко. З цієї причини він також включається в пакет службових обчислень.
 • Проміжне програмне забезпечення — ще один компонент, який є частиною пакету. Це відноситься до грід-обчислювальної системи, що працює в унікальній програмі. Він розділяє більшу обчислювальну систему на менші частини, щоб полегшити щоденне використання.
 • Хмарне сховище для зберігання даних компанії у зовнішньому сховищі. Завдяки цьому компаніям не потрібна робоча сила для зберігання та керування даними. Пакет також позбавляє їх від придбання локальних пристроїв зберігання даних.
 • Зовнішня резервна копія для захисту цінних даних під час будь-якої катастрофи чи стихійного лиха, наприклад пожежі, повені чи землетрусу.

Далі ми розглянемо переваги концепції Utility computing.

Переваги

#1. Більше немає складного управління ІТ

У традиційних ІТ-системах компанії повинні залучати величезну кількість робочої сили для управління. Для малого та середнього бізнесу таке управління стає надзвичайно складним. У таких ситуаціях використання корисних обчислень може стати для них порятунком.

Компаніям не потрібно втручатися в складність управління ІТ-архітектурами, якщо вони вибирають це рішення. Після того, як вони підписалися на постачальника комунальних послуг, вони не несуть відповідальності за підтримку апаратних чи програмних ресурсів.

  Як скасувати Amazon FreeTime без пристрою

#2. Економить ресурси та час

Оскільки мережа стала дуже складною, вона споживає величезні ресурси та час для управління. Допоміжні обчислення можуть позбавити організації від цього складного завдання.

Коли ви передаєте відповідальність за управління ІТ-архітектурою в руки постачальника послуг, ваші співробітники отримають більше вільного часу для інвестування в інші нагальні бізнес-питання. Крім того, він підтримує інтеграцію між ІТ-ресурсами та підприємствами для економії ресурсів і сприяння гнучкості.

#3. Необмежена гнучкість

Організації та підприємства шукали ІТ-модель із максимальною гнучкістю. Їхні пошуки закінчуються корисними обчисленнями. Незалежно від того, чи йдеться про доступність ресурсів, використання за вимогою, доступ до даних або методи виставлення рахунків, ця модель дає вам доступ до них будь-коли та будь-де.

Це може навіть спростити процес обробки великого обсягу вимог. Оскільки компанії не володіють ресурсами, скоротити або розширити послуги, які вони використовують, стає набагато простіше.

#4. Рентабельний план для максимальної економії

Причиною популярності корисних обчислень є їх економічна природа. Його метод розрахунку за принципом оплати за використання дозволяє компаніям платити лише за необхідні обчислювальні ресурси. В результаті вони економлять максимум грошей.

Незалежно від вертикалі бізнесу, ця модель пропонує повний пакет, який підприємства можуть використовувати для економії як капітальних, так і операційних витрат.

#5. Підтримує швидкий вихід

У цій обчислювальній моделі підприємства отримують необхідні ресурси невеликими та поступовими порціями. З цієї причини організації можуть забезпечити швидкий і видимий результат. Крім того, їм не потрібно чекати повного впровадження, щоб отримати значну рентабельність інвестицій.

#6. Легке розгортання нових служб

Завдяки цьому обчислювальному рішенню компаніям не потрібно проводити багато досліджень, перш ніж купувати програми або підписуватися на хмарний сервер. Вони можуть негайно розгорнути службу або представити команді нові програми.

Підводні камені

Хоча структура ціноутворення комунальних обчислень справді прибуткова, вона не позбавлена ​​ризиків. Ось кілька основних недоліків цієї моделі:

 • Під час таких подій, як порушення даних, конфіденційність даних клієнтів буде порушуватися.
 • Будь-яка аварія негативно позначиться на роботі клієнтів.
 • Продавці часто відмовляються виконувати вимоги аудиту.
 • Для компаній доступ до ресурсів через постачальників стає обмеженим.
 • Без необхідних запобіжних заходів і безпеки співробітники постачальника можуть викрасти клієнтські дані або пошкодити клієнтські системи та програмне забезпечення.
 • Іноді постачальники не розкривають, як вони задовольняють потреби клієнтів.
 • Деякі постачальники не в змозі керувати необхідним ІТ-обладнанням і системами.
 • Зберігання даних кількох клієнтів в одному місці без належної категоризації чи сегментації може призвести до незворотних проблем.
 • Постачальники можуть відмовитися від проведення тестів аварійного відновлення ресурсів для підвищення безпеки.
  Як автоматично оновити відфільтровані дані в Excel після його оновлення

Далі ми розглянемо відмінності між службовими обчисленнями та хмарними обчисленнями.

Службові обчислення проти хмарних обчислень

Службові обчислення є підмножиною хмарних обчислень; отже, плутанина щодо цих моделей обслуговування є нормальною. Ознайомтеся з відмінностями між утилітами та хмарними обчисленнями, щоб ви завжди могли відрізнити їх.

 • Комунальне обчислення – це бізнес-модель для компаній-постачальників обчислювальних послуг. Навпаки, хмарні обчислення відносяться до ІТ-архітектури.
 • Відповідно до моделі корисних обчислень, постачальники послуг можуть стягувати плату за точне використання запропонованих послуг. Хмарні обчислення дотримуються тієї ж моделі «оплата за те, що використовуєш», але, як правило, дешевші, ніж комунальні обчислення.
 • Компанії малого та середнього бізнесу з меншим попитом на ресурси та інфраструктуру, як правило, вибирають комунальні обчислення. Навпаки, хмарні обчислення є улюбленим вибором для великих компаній і підприємств з високим попитом на ресурси.
 • Контроль географічного розташування та інфраструктури комунальних обчислень належить користувачам. Але в хмарних обчисленнях постачальники послуг контролюють інфраструктуру та послуги, які вони пропонують.
 • Підприємства, які надають пріоритет продуктивності та інфраструктурі вибору, зазвичай обирають допоміжні обчислення. Однак хмарні обчислення є кращим вибором, якщо ваша компанія не вважає ці атрибути критичними для бізнесу.

Заключні слова

Якщо ви працюєте в малому, середньому або починаючому бізнесі й не маєте достатньо робочої сили чи грошей, щоб керувати серверними ІТ-рішеннями, найкращим варіантом для цього може бути використання комунальних обчислень. З його допомогою ви можете не тільки отримати всі необхідні програми, сервери та обчислювальні системи, але й платити за використання.

Однак ця модель забезпечення має не тільки переваги, але й деякі недоліки. Ви повинні розглянути обидва, перш ніж вирішити, чи варто вашій організації вибрати це рішення.

Далі ви можете перевірити різні моделі хмарних служб.