Скільки оперативної пам’яті справді потрібно Chromebook?

Chrome відомий тим, що він дуже популярний, але більшість комп’ютерів Chromebook мають лише 4 ГБ оперативної пам’яті. ОС Chrome керує оперативною пам’яттю інакше, ніж комп’ютери Windows або Mac, тому вона може робити більше з меншими витратами.

Комп’ютерам Chromebook не потрібно стільки оперативної пам’яті

Перш за все, тільки тому, що Chrome є обнажерою ОЗП на вашому комп’ютері з Windows або Mac, це не означає, що це повна проблема Chrome. ОС Chrome дуже відрізняється від традиційного комп’ютера, як і спосіб роботи з оперативною пам’яттю.

Не надто ускладнюючи (а легко зробити з такою темою), давайте детальніше розглянемо, як ОС Chrome керує оперативною пам’яттю. Оскільки він заснований на Linux і використовує ядро ​​​​Linux, він обробляє RAM дуже схожим чином. Google трохи змінив цей процес, щоб краще відповідати потребам ОС Chrome, але загальна ідея та ж.

zRAM підтримує роботу швидко

ОС Chrome використовує так званий «zRAM», щоб працювати швидше, ніж комп’ютер Windows або Mac з меншою кількістю оперативної пам’яті. Ця стиснена віртуальна пам’ять значною мірою використовує меншу оперативну пам’ять, створюючи стиснений блок в ОЗП і використовує його замість віртуальної пам’яті, яка зазвичай зберігається на жорсткому диску (і, отже, повільніше).

Дані потім передаються в цей стиснений простір і з нього за потреби, поки воно не буде заповнено, після чого використовується простір підкачки (віртуальна оперативна пам’ять на жорсткому диску). Результатом є набагато швидше та ефективніше використання оперативної пам’яті. Оскільки стиснення відбувається на льоту в zRAM, а оперативна пам’ять, як правило, швидша, ніж заміна, ОС Chrome може зробити набагато більше за менші витрати.

  Як швидко перетворити електронні листи на завдання

Стан «подвійної стінки» з низьким рівнем пам’яті тримає речі в порядку

Google також максимально використовує оперативну пам’ять в ОС Chrome, використовуючи так званий стан малої пам’яті «подвійної стінки». Основна суть полягає в тому, що в ОЗП встановлюється «м’яка стіна», де, досягнувши, ОС починає очищати старі дії. Починається з вкладок, які були відкриті, але не відображалися, потім переходить до фонових вкладок, які не були натиснуті/введені/прокручені, потім вкладки фону і, нарешті, вкладка переднього плану. Іншими словами, він систематично намагається закрити процеси, які, на його думку, спочатку не цікавлять користувачів, а потім стає все більш агресивним.

Друга стіна цієї системи «подвійних стінок» — «тверда стіна». Це коли в системі повністю не вистачає оперативної пам’яті, і спрацьовує вбивця ядра (OOM). Коли це станеться, Chrome зазвичай аварійно завершує роботу. Хороша новина полягає в тому, що це трапляється рідко — як тільки м’яка стіна вдаряється, очищення фонових елементів зазвичай допомагає запобігти удару по твердій стіні. Якщо це все-таки трапляється, то, як правило, через якийсь інший тип помилки — наприклад, швидкий витік пам’яті.

Звичайно, це не означає, що на Chromebook немає такого поняття, як «замало оперативної пам’яті» — воно є. Все залежить від того, як ви використовуєте свою «книгу».

Скільки оперативної пам’яті вам потрібно?

Деякі комп’ютери Chromebook мають лише 2 ГБ оперативної пам’яті, а інші – до 16 ГБ. Стандартом для більшості систем найдовше було 4 ГБ, але ми також починаємо спостерігати зростання «книг із 8 ГБ». Однак коли справа доходить до того, що вам найкраще підійде, вам потрібно поглянути на те, як ви плануєте використовувати свій Chromebook.

  Додати, видалити або відкласти автозапуск для програм під час запуску

Наприклад, якщо це буде додаткова машина — те, що ви використовуєте в тандемі зі своїми «основними» комп’ютерами, — то вам може не знадобитися робоча конячка системи. Якщо це буде журнальний столик, який ви плануєте використовувати для легкого перегляду, електронної пошти, спілкування в соціальних мережах тощо, то в будь-якому випадку виберіть модель на 4 ГБ. Це, ймовірно, дешевше, ніж щось із кращими характеристиками.

Але якщо ви плануєте використовувати Chromebook як основний комп’ютер для роботи, навчання, ігор тощо, то вам, ймовірно, захочеться придбати більше оперативної пам’яті. Хоча 8 ГБ, як правило, більш ніж достатньо для майже всіх користувачів, найактивніші користувачі, можливо, захочуть навіть поглянути на системи з 16 ГБ — яких на даний момент все ще мало (але вони існують!)

Також варто подумати про те, як довго ви плануєте мати свій Chromebook. Оскільки в ОС Chrome з’являється все більше і більше функцій, таких як програми Linux та віртуальні настільні комп’ютери, ваше використання може стати важчим. Оскільки ОС Chrome продовжує розвиватися та розвиватися, ви можете почати використовувати її для більш важкої роботи. Якщо цей час настане, вам знадобиться більше оперативної пам’яті!

Наостанок невеликий анекдотичний доказ. У мене є Google Pixelbook з 8 ГБ оперативної пам’яті та процесором Core i5. При огляді Док-станція IOGEAR USB-C Я використовував свій Pixelbook у парі з двома зовнішніми екранами протягом цілого робочого тижня. Усе, що я зазвичай роблю на робочому столі Windows — від редагування фотографій до дослідження — я робив на своєму Chromebook із налаштуванням кількох екранів. Це означає, що в будь-який момент у мене зазвичай було понад 30 вкладок у кількох вікнах, а також принаймні шість або сім програм, які працювали для різних завдань. Здебільшого він впорався з усім без жодної заминки, але до кінця кожного робочого дня я міг сказати, що він почав трохи слабшати, і мені потрібно було закрити деякі речі, які, ймовірно, працювали більше 10 годин.

  Як додати друзів у "Меч і щит покемонів"

Іншими словами, було лише кілька випадків, коли я думав: «Чоловіче, я справді хотів би, щоб цей Chromebook мав 16 ГБ оперативної пам’яті». Все-таки я так думав — принаймні раз чи двічі. ?

Зрештою, вам вирішувати, як ви будете використовувати свій Chromebook і який обсяг оперативної пам’яті найкраще підійде для вас. Найдоступніші Chromebook сьогодні мають 4 ГБ оперативної пам’яті, тож ви можете заощадити, якщо вважаєте, що це підійде. Однак, якщо вам потрібно більше, вам доведеться викласти кошти, щоб отримати це — Chromebook від 8 ГБ (і вище), хоча й стають все більш поширеними, все ще є рідкістю, і вам доведеться шукати готівкові гроші за розкіш.