Скільки може бути USB-кабель і яка максимальна довжина USB-кабелю?

Кабелі USB забезпечують зручний спосіб підключення периферійних пристроїв і пристроїв до комп’ютера. Однак довжина кабелю впливає на якість передачі даних, і існує багато факторів, які обмежують довжину кабелю USB і швидкість передачі даних.

Стандарти USB і максимальна довжина

Кожен стикався з таким сценарієм: вам потрібно підключити USB-пристрій до комп’ютера чи іншим чином, але ви не можете перемістити жоден із пристроїв. Бездротового підключення немає, тому дротове підключення є єдиним способом. Проте єдині кабелі USB у вашому домі чи офісі мають обмежену довжину. Чому так? Чому кількість USB-кабелів обмежена та якої довжини вони можуть бути?

Автор зображення: Adafruit Industries/Flickr

Значна частина цього зводиться до Форуму впроваджувачів USB (USB-IF), групи, відповідальної за визначення та впровадження стандартів USB у всьому світі. Можна очікувати, що кожне покоління USB матиме вищу швидкість передачі даних на великі відстані, але це навпаки. Що довший USB-кабель, то більша ймовірність погіршення сигналу.

Форум розробників USB (USB-IF) визначив максимальну довжину кабелю для різних стандартів USB:

Тип USB

Метри

Ноги

USB 1.0/1.1

5

16

USB 2.0

5

16

USB 3.0

3

9

USB 3.1 Gen 1

3

9

USB 3.1 Gen 2

3

9

USB 3.2 Gen 1×1

3

9

USB 3.2 Gen 2×1

3

9

USB 3.2 Gen 2×2

3

9

USB 4

0,8

2.6

Загалом, у міру розвитку USB до вищих максимальних швидкостей передачі даних, від низької швидкості (1,5 Мбіт/с) у USB 1.0 до швидкої USB4 80/120 Гбіт/с сьогодні, максимальна довжина кабелю зменшилася. В першу чергу це пов’язано зі збереженням цілісності сигналу на все вищих і вищих швидкостях. Ви також повинні розглянути, який тип кабелю USB використовувати.

Фактори, що обмежують довжину кабелю USB

Кілька технічних факторів обмежують довжину кабелю USB:

  • Погіршення сигналу: усі кабелі діють як фільтри низьких частот, послаблюючи високочастотні компоненти сигналу. На швидкостях USB 3.x сигнали містять високочастотні компоненти до кількох ГГц, які послаблюються на відстані. Це викривлення проявляється як перешкоди, помилки даних і нижча максимальна швидкість передачі даних.
  • Перешкоди сигналу: довші кабелі більш сприйнятливі до електромагнітних перешкод, діючи як антени, які вловлюють шуми від сусідніх компонентів. Це пошкоджує та спотворює сигнал USB. Правильне екранування може допомогти пом’якшити цю проблему.
  • Подача живлення: Тонкі кабелі USB мають певний опір на одиницю довжини. На великих відстанях такий опір кабелю спричиняє відчутне падіння напруги через високу потужність, можливу через кабелі USB-C. Це впливає на постійний потік електроенергії до підключених пристроїв.
  • Час: затримки розповсюдження в кабелях означають, що синхронізація сигналів USB може дрейфувати та тремтіти порівняно з їх джерелом. Це спотворює шаблони сигналу та відновлення годинника, потенційно спричиняючи помилки даних або невдалу роботу пристрою.

Враховуючи наведені вище фактори, USB-IF зупинився на трьох-п’яти метрах для менших стандартів швидкості, тоді як найшвидші сигнали SuperSpeed ​​призначені лише для одного метра кабелю для забезпечення продуктивності.

Використання довших USB-кабелів

Незважаючи на те, що специфікації USB передбачають рекомендовану максимальну довжину, все одно можна використовувати довші USB-кабелі, і є кілька способів збільшити довжину USB-кабелю (або відстань, яку має пройти сигнал або дані за допомогою кількох кабелів).

Наприклад, низькошвидкісні пристрої (USB 1.x) можуть нормально працювати на довших кабелях через низьку швидкість сигналу 1,5 Мбіт/с. Це не само собою зрозуміле й пов’язане з якістю кабелю та іншими факторами, але це може статися. Тоді у вас є активні кабелі з вбудованими повторювачами, які можуть регенерувати та відновлювати сигнал USB на довжині до 15-20 метрів. Нижче наведено більше інформації про активні кабелі USB, хоча ви також можете розглянути швидкість USB-C.

Якщо одним USB-кабелем неможливо дістатися до потрібного місця, і у вас немає можливості використовувати активний USB-кабель, ви можете скористатися USB-подовжувачем. Подовжувачі USB розділяють з’єднання на два сегменти кабелю з підсилювачем між ними для посилення та відновлення сигналу. Це може дозволити пробіги 10 метрів або більше залежно від якості продукту, але вам можуть знадобитися кілька подовжувачів або реле для покриття більших відстаней. Ви також можете використовувати USB-концентратори як проміжні повторювачі для багатосегментних з’єднань. Концентратор регенерує сигнал, забезпечуючи більшу загальну протяжність кабелю.

Однак є й інші міркування, коли мова йде про використання довших кабелів USB.

Кабель USB «преміум-класу» з належним узгодженням імпедансу, екрануванням і більш товстими провідниками живлення краще підтримуватиме цілісність сигналу на великих відстанях. Крім того, волоконно-оптичні кабелі USB використовують світло для передачі даних замість електричних сигналів. Це знімає обмеження на довжину, але вимагає адаптерів для підключення до пристроїв, які коштують дорожче.

Чи варто використовувати активний USB-кабель?

Активні USB-кабелі є одним із варіантів розширення USB-з’єднань за межі стандартної довжини кабелю. Активний USB-кабель буде коштувати дорожче звичайного (пасивного) кабелю, оскільки він постачається з додатковими компонентами, які допомагають посилити та підтримувати сигнал.

Як правило, активний кабель USB містить повторювач сигналу, який дозволяє сигналу поширюватися далі без погіршення якості. Однак для активного кабелю USB потрібне джерело живлення. Зазвичай це надходить від головного пристрою (наприклад, вашого комп’ютера), але також може надходити від розетки з адаптером USB або подібним.

Активні кабелі USB частіше використовуються з новими специфікаціями USB, такими як USB 3.x, щоб забезпечити максимальну пропускну здатність даних на великих відстанях. При цьому якісний активний кабель USB може надійно передавати дані на відстань до 20 метрів.

Потенційні проблеми з довгими USB-кабелями

Хоча USB, безумовно, гнучкий, кожен кабель має компроміси щодо продуктивності. Розуміння впливу довжини кабелю допомагає пояснити проблеми та зробити обґрунтований вибір під час придбання та підключення пристроїв USB.

Використання довшого USB-кабелю часто є прийнятним варіантом, але ви можете зіткнутися з деякими проблемами.

Проблеми зі швидкістю передачі даних і продуктивністю є найпоширенішими проблемами, пов’язаними з довгими кабелями USB. Наприклад, триметровий кабель USB 3.2 Gen 2×2 може надійно підтримувати лише 10 Гбіт/с, тоді як ви майже напевно зіткнетеся зі швидкістю передачі даних, якщо кабель USB4 довше одного метра (і ні, USB4 і USB-C не не те саме!).

Залежно від довжини USB-кабелю та специфікації USB, ви можете виявити, що певні пристрої та служби не працюють належним чином, а витрати на смугу пропускання через виправлення помилок також можуть перешкоджати продуктивності.

Існує також проблема доставки живлення через USB. Простіше кажучи, деякі пристрої взагалі не працюватимуть, якщо кабель USB занадто довгий і не споживає необхідної потужності від головного пристрою.

Використовуйте USB-кабель потрібної довжини для роботи

Дізнавшись максимальну довжину USB-кабелю, ви зможете краще спланувати апаратне забезпечення, не купуючи реле, активні USB-кабелі, USB-концентратори тощо. Тим не менш, бувають випадки, коли використання довгого USB-кабелю неминуче, але принаймні ви знатимете, як далеко ви можете просунути його без втрати сигналу або даних.