Скільки біткойнів втрачено назавжди і як вони загубилися?

| | 0 Comments| 8:36 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Втрачений біткойн відноситься до BTC, який поточний власник не може знайти через те, що він забув свій приватний ключ або втратив пристрій апаратного гаманця.
  • За оцінками, близько 6 мільйонів BTC, або 30% пропозиції Bitcoin, були безповоротно втрачені, що становить 554 мільярди доларів США.
  • Відновити втрачені біткойни складно, але служби, відомі як крипто-мисливці, можуть допомогти відстежити гаманці, якщо користувачі мають ідентифікатор блокчейну та вгадують пароль. Однак успіх одужання не гарантований.

Хоча сьогодні в обігу перебувають мільйони біткойнів, значна частина цієї пропозиції була втрачена протягом багатьох років. Але як можна втратити біткойн? Його знищили чи просто сидять у гаманці й чекають, коли його знайдуть?

Давайте розберемося, як і чому біткойн втрачається і чи можна коли-небудь знайти втрачений біткойн.

Що таке втрачений біткойн?

Втрачений біткойн відноситься до будь-яких біткойнів, які «поточний» власник більше не може знайти. Біткойни зберігаються в криптовалютних гаманцях, які бувають різних форм. Ви можете отримати програмні та апаратні гаманці, кастодіальні та некастодіальні гаманці тощо. Але незалежно від того, який гаманець ви використовуєте для зберігання біткойнів, завжди є ймовірність його втрати.

Коли біткойн дійсно втрачений, він стає безповоротним. Звичайно, біткойн можна тимчасово втратити. Можливо, ви думали, що перенесли його в гаманець B, але він усе ще в гаманці A. Але якщо ви повністю втратили місцезнаходження свого біткойна або не можете отримати доступ до гаманця, у якому він зберігається, він стає остаточно втраченим.

Була хвиля людей, які повідомляли про втрату біткойн-гаманців, коли криптоіндустрія процвітала у 2021 році. Багато людей інвестували в біткойн ще до того, як його вартість досягла подвійної чи потрійної цифри. Деякі інвестували ще в 2009 році, коли біткойн майже нічого не коштував, а інші інвестували на початку 2010-х. Біткойн не перевищував позначку в сто доларів до 2013 року і лише в 2017 досяг стабільної чотиризначної ціни. На той момент люди вже намагалися відкопати старі ключі гаманця біткойна, але криптографічний бум 2021 року справді відобразив, наскільки Біткойни були втрачені.

  Як використовувати кілька підписів електронної пошти в Gmail

Особливо відома справа про втрату біткойна стосувалась Стефана Томаса, розробника програмного забезпечення, який виявив, що його старий гаманець біткойнів із понад 7000 BTC коштував понад 320 мільйонів доларів у 2021 році. Стефан купив біткойн у 2011 році, коли один BTC коштував менше 20 доларів. Це все одно було б значним капіталовкладенням, але нічого близького до того значення, яке воно матиме через десятиліття.

Томас зберігав свій біткойн-гаманець на флешці IronKey. IronKey вимагає від вас ввести пароль для доступу до будь-яких даних, що зберігаються на диску, і саме його Томас не міг пригадати. Як би він не намагався, він не міг отримати доступ до свого гаманця, в якому були сотні мільйонів біткойнів. До цього дня Томас не знайшов свій гаманець.

Але це має бути вирішувана проблема, чи не так? Давайте досліджувати.

Як біткойн втрачається?

Якщо ви забули свій пароль у соціальних мережах або банківському рахунку, є способи відновити або змінити пароль, щоб отримати доступ до свого облікового запису. Це тому, що більшість онлайн-платформ належать і управляються централізованими організаціями. Тому вони можуть контролювати доступ до вашого облікового запису та дозволити вам відновити свої облікові дані для повторного входу.

З іншого боку, децентралізована організація не контролює інформацію, що зберігається в мережі. Немає централізованого сервера чи центру обробки даних, тому немає жодного органу, до якого можна звернутися, якщо щось піде не так.

Дані розподіляються між кількома вузлами в мережі, жоден з яких не має права змінювати або видаляти дані. Суть децентралізованої мережі полягає в тому, щоб повернути контроль користувачам. Це не означає, що будь-хто може робити те, що хоче, але користувачі можуть зберігати свої дані та висловлювати свою думку щодо розвитку мережі.

З точки зору крипто-гаманців, кожен сам за себе в децентралізованій мережі. Якщо ви втратите пароль, PIN-код або вихідну фразу свого гаманця, це, на жаль, ваша відповідальність.

Винятком є ​​випадки, коли ви використовуєте депозитарний криптогаманець, який часто пропонують централізовані біржі. Кастодіальні криптогаманці знаходяться під опікою зберігачів, тобто особисті ключі охороняються ними. Це означає, що вам не потрібно нести відповідальність за зберігання конфіденційної інформації вашого гаманця.

  10 найкращих інструментів тестування зручності використання програм, веб-сайтів і служб

Скільки біткойнів було втрачено?

Майже неможливо точно знати, скільки біткойнів прослизнуло крізь пальці користувачів з моменту запуску криптовалюти в 2009 році. Проте мільйони, безумовно, були безповоротно втрачені.

Інвестиційний менеджер острова Кейн Тімоті Петерсон підрахував, що було втрачено близько шести мільйонів BTC, що становить значну частину з 21 мільйона біткойнів.

Якщо це вірно, це означає, що майже 30 відсотків пропозиції біткойнів було втрачено назавжди. Виходячи з поточної вартості біткойна, це становить 554 мільярди доларів, і всі вони ніколи не будуть повернуті.

IntoTheBlock також показав подібні дані, хоча було зазначено, що 29 відсотків біткойнів не рухалися протягом п’яти років. Це не обов’язково означає, що весь біткойн втрачено. Зрештою, деякі люди можуть HODLing (триматися за дороге життя) довгостроково, зберігаючи свої BTC в одному гаманці протягом багатьох років.

Однак цілком імовірно, що значна частина цієї цифри представляє безповоротно втрачені авуари біткойнів, особливо якщо взяти до уваги інші оцінки втрачених біткойнів. У першому згаданому тут твіті Тімоті Петерсон посилався на a Дослідницька робота на острові Кейн щороку втрачається чотири відсотки всіх обігу біткойнів. Це підкреслює, скільки біткоіни постійно губляться через втрату.

Як втрачається біткойн?

Оскільки так багато біткойнів втрачається в цифровій безодні, потрібно запитати: як це відбувається?

1. Втрачений закритий ключ або вихідна фраза

Незалежно від того, використовуєте ви програмний або апаратний гаманець, ви не можете проводити транзакції без закритого ключа. Якщо ви втратите свій закритий ключ, ви не зможете продати чи перемістити свої кошти в біткойнах, тобто вони застрягли у вашому гаманці. Тут початкова фраза, резервна копія даних, може бути використана для доступу до вашого гаманця та отримання ключа.

Без вашого закритого ключа та вихідної фрази ваш гаманець неможливо повернути. Багато людей втратили доступ до своїх криптовалют просто тому, що вони не можуть знайти свій приватний ключ або вихідну фразу, тобто їхні активи втрачені назавжди.

2. Загублений пристрій апаратного гаманця

Якщо ви використовуєте апаратний гаманець (тобто фізичний пристрій) для зберігання особистих ключів, втрата самого пристрою може спричинити проблеми. Якщо ви не знаєте своєї вихідної фрази та не маєте під рукою гаманця, ваші кошти можуть бути неповерненими.

  Як використовувати картки Amiibo в «Animal Crossing: New Horizons»

Однак, якщо ваш постачальник апаратного гаманця пропонує заміну втрачених, викрадених або пошкоджених гаманців, ви можете мати право на заміну. Зверніться до свого постачальника гаманця, якщо ви опинитесь у такій ситуації, щоб дізнатися, що можна для вас зробити.

Чи можна відновити втрачені біткойни?

Якщо є впевненість, що людина назавжди втратила початкову фразу для свого біткойн-гаманця, тоді цей біткойн дійсно втрачено назавжди. Початкові фрази існують як резервний варіант, коли користувач забуває PIN-код або пароль свого гаманця, але крім цього часто немає резервного варіанту. Без початкової фрази ви в біді.

Якщо ви знаєте, що володієте біткойнами, але не знаєте, в якому гаманці він знаходиться, ви можете скористатися крипто-мисливцем, щоб відстежити його. Мисливці за крипто — це або онлайн-сервіси, або окремі професіонали, які допомагають вам відстежувати крипто-гаманці, безкоштовно чи за окрему плату. Для цих служб часто потрібен ідентифікатор блокчейну та вгадування пароля гаманця, тому переконайтеся, що ви використовуєте законний веб-сайт, який не вкраде кошти, які вони повернуть.

Чи втрачений біткойн те саме, що спалений біткойн?

Важливо не плутати втрату біткойна зі спалюванням біткойна, оскільки це не одне й те саме.

Втрачені біткойни позначають кошти BTC, які були випадково втрачені. З іншого боку, Burned Bitcoin позначає кошти BTC, які навмисно відправляються в безповоротний гаманець.

Багато криптовалют спалюються систематично та у великих кількостях, щоб застрахуватися від інфляції та підтримувати дефіцит пропозиції. Однак біткойн не має процесу автоматичного запису. Будь-хто може спалити біткойн, але без спалювання значної суми це навряд чи вплине на вартість або дефіцит активу.

Мільярди в біткойнах можуть ніколи не бути знайдені

Зараз є біткойни на мільярди доларів, які неможливо відновити, і є велика ймовірність, що ці авуари ніколи не повернуться. Без правильної інформації біткойн-гаманець може швидко стати повністю закритим для власника, а це означає, що закриті ключі, що зберігаються всередині, назавжди будуть недоступні.

Переконайтеся, що ви надійно зберігаєте пароль свого крипто-гаманця та вихідну фразу, щоб запобігти втраті коштів у біткойнах.