Система керування інформаційною безпекою (ISMS) пояснюється за 5 хвилин або менше

Categories:

Зловмисники безупинно націлюються на компанії, щоб викрасти конфіденційні дані. Тож зараз як ніколи потрібно посилювати інформаційну безпеку.

Завдяки системі управління інформаційною безпекою (ISMS) ви можете ефективно захистити свої цінні дані та забезпечити безперервність роботи під час будь-якого інциденту безпеки.

Більше того, СУІБ також може допомогти вам відповідати нормативним вимогам і уникнути правових наслідків.

Цей детальний посібник розкриє все, що ви повинні знати про СУІБ та про те, як її запровадити.

Давайте зануримося.

Зміст

Що таке ISMS?

Система управління інформаційною безпекою (ISMS) встановлює політику та процедури для інструктування, моніторингу та покращення інформаційної безпеки у вашій компанії.

СУІБ також описує, як захистити конфіденційні дані організації від викрадення чи знищення, і детально описує всі процеси пом’якшення, необхідні для досягнення цілей інформаційної безпеки.

Основною метою впровадження СУІБ є виявлення та усунення ризиків безпеки навколо інформаційних активів у вашій компанії.

СУІБ зазвичай має справу з поведінковими аспектами співробітників і постачальників, обробляючи організаційні дані, інструменти безпеки та план безперервності бізнесу на випадок будь-якого інциденту безпеки.

Хоча більшість організацій комплексно впроваджують СУІБ, щоб мінімізувати ризики інформаційної безпеки, ви також можете розгорнути СУІБ для систематичного керування будь-яким типом даних, наприклад даними клієнтів.

Як працює ISMS?

СУІБ надає вашим співробітникам, постачальникам та іншим зацікавленим сторонам структуровану структуру для керування та захисту конфіденційної інформації в компанії.

Оскільки СУІБ містить політику безпеки та вказівки щодо безпечного керування процесами та діяльністю, пов’язаними з інформаційною безпекою, впровадження СУІБ може допомогти уникнути інцидентів безпеки, наприклад витоку даних.

Крім того, СУІБ встановлює політику щодо ролей і обов’язків для осіб, відповідальних за систематичне управління інформаційною безпекою у вашій компанії. СУІБ описує процедури для членів вашої групи безпеки для виявлення, оцінки та пом’якшення ризиків, пов’язаних з обробкою конфіденційних даних.

Впровадження СУІБ допоможе вам контролювати ефективність ваших заходів інформаційної безпеки.

Широко використовуваним міжнародним стандартом для створення СУІБ є ISO/IEC 27001. Міжнародна організація стандартизації та Міжнародна електротехнічна комісія спільно розробили його.

ISO 27001 визначає вимоги безпеки, яким має відповідати СУІБ. Стандарт ISO/IEC 27001 може керувати вашою компанією у створенні, впровадженні, підтримці та постійному вдосконаленні СУІБ.

Сертифікація ISO/IEC 27001 означає, що ваша компанія прагне безпечно керувати конфіденційною інформацією.

Чому вашій компанії потрібна СУІБ

Нижче наведено основні переваги використання ефективної СУІБ у вашій компанії.

Захищає ваші конфіденційні дані

СУІБ допоможе вам захистити інформаційні активи, незалежно від їх типів. Це означає, що паперова інформація, цифрові дані на жорсткому диску та інформація, збережена в хмарі, будуть доступні лише авторизованому персоналу.

  Що таке файл WebP (і як його відкрити)?

Крім того, ISMS зменшить втрату або крадіжку даних.

Допомагає відповідати нормативним вимогам

Деякі галузі зобов’язані законом захищати дані клієнтів. Наприклад, охорона здоров’я та фінансова галузь.

Впровадження СУІБ допомагає вашій компанії виконувати нормативні та договірні вимоги.

Пропонує безперервність бізнесу

Впровадження СУІБ посилює захист від кібератак, спрямованих на інформаційні системи з метою викрадення конфіденційних даних. У результаті ваша організація зводить до мінімуму виникнення інцидентів безпеки. Це означає менше збоїв і простоїв.

СУІБ також пропонує вказівки щодо навігації через інциденти безпеки, такі як порушення даних, таким чином, щоб мінімізувати час простою.

Зменшує експлуатаційні витрати

Впроваджуючи СУІБ у своїй компанії, ви проводите поглиблену оцінку ризиків усіх інформаційних активів. Отже, ви можете визначити активи з високим ризиком і активи з низьким ризиком. Це допоможе вам стратегічно витрачати свій бюджет на безпеку, щоб придбати правильні інструменти безпеки та уникнути невибіркових витрат.

Порушення даних коштує величезних грошей. Оскільки СУІБ мінімізує інциденти безпеки та скорочує час простою, це може зменшити операційні витрати у вашій компанії.

Підвищення культури кібербезпеки

СУІБ пропонує структуру та системний підхід до управління ризиками безпеки, пов’язаними з інформаційними активами. Це безпечно допомагає вашим співробітникам, постачальникам та іншим зацікавленим сторонам обробляти конфіденційні дані. Як наслідок, вони розуміють ризики, пов’язані з інформаційними активами, і дотримуються передових методів безпеки для захисту цих активів.

Покращує загальну безпеку

Впроваджуючи СУІБ, ви використовуєте різні заходи безпеки та контролю доступу, щоб захистити свої інформаційні дані. Ви також створюєте надійну політику безпеки для оцінки та зменшення ризиків. Усе це покращує загальну безпеку вашої компанії.

Як запровадити СУІБ

Наступні кроки можуть допомогти вам запровадити СУІБ у вашій компанії для захисту від загроз.

#1. Встановіть цілі

Постановка цілей має вирішальне значення для успіху СУІБ, яку ви впроваджуєте у своїй компанії. Це пояснюється тим, що цілі дають вам чіткий напрямок і мету впровадження СУІБ і допомагають визначити пріоритети ресурсів і зусиль.

Тому встановіть чіткі цілі для впровадження СУІБ. Визначте, які активи ви хочете захистити та чому ви хочете їх захистити. Ставлячи цілі, подумайте про своїх співробітників, постачальників та інших зацікавлених сторін, які керують вашими конфіденційними даними.

#2. Проведіть оцінку ризиків

Наступним кроком є ​​проведення оцінки ризиків, включаючи оцінку засобів обробки інформації та проведення аналізу ризиків.

Правильна ідентифікація активів має вирішальне значення для успіху СУІБ, яку ви плануєте запровадити у своїй компанії.

Створіть перелік важливих для бізнесу активів, які ви хочете захистити. Ваш список активів може включати, але не обмежуватися апаратним забезпеченням, програмним забезпеченням, смартфонами, інформаційними базами даних і фізичними місцями. Потім розгляньте загрози та вразливі місця, проаналізувавши фактори ризику, пов’язані з вибраними активами.

Крім того, проаналізуйте фактори ризику, оцінивши законодавчі вимоги або вказівки щодо відповідності.

Отримавши чітке уявлення про фактори ризику, пов’язані з інформаційними активами, які ви хочете захистити, зважте вплив цих визначених факторів ризику, щоб визначити, що вам робити з цими ризиками.

Виходячи з впливу ризиків, ви можете вибрати:

Зменшіть ризики

Ви можете застосувати засоби контролю безпеки, щоб зменшити ризики. Наприклад, встановлення програмного забезпечення онлайн-безпеки є одним із способів зменшити ризик інформаційної безпеки.

  Як зупинити автоматичну зміну стеків віджетів iPhone

Передача ризиків

Ви можете придбати страхування кібербезпеки або співпрацювати з третьою стороною для боротьби з ризиками.

Прийняти ризики

Ви можете нічого не робити, якщо витрати на заходи безпеки для пом’якшення цих ризиків переважають вартість збитків.

Уникайте ризиків

Ви можете вирішити проігнорувати ризики, навіть якщо ці ризики можуть завдати непоправної шкоди вашому бізнесу.

Звичайно, не варто уникати ризиків і думати про зменшення та передачу ризиків.

#3. Майте інструменти та ресурси для управління ризиками

Ви створили список факторів ризику, які потрібно пом’якшити. Настав час підготуватися до управління ризиками та створити план реагування на інциденти.

Надійна СУІБ визначає фактори ризику та забезпечує ефективні заходи для зменшення ризиків.

Виходячи з ризиків активів організації, запровадьте інструменти та ресурси, які допоможуть вам повністю зменшити ризики. Це може включати створення політик безпеки для захисту конфіденційних даних, розробку засобів контролю доступу, створення політик для управління відносинами з постачальниками та інвестування в програми безпеки.

Ви також повинні підготувати вказівки щодо безпеки людських ресурсів, фізичної та екологічної безпеки для всебічного підвищення інформаційної безпеки.

#4. Навчіть своїх співробітників

Ви можете застосувати новітні інструменти кібербезпеки, щоб захистити свої інформаційні активи. Але ви не можете мати оптимальний захист, якщо ваші співробітники не знають, як розвивається ландшафт загроз і як захистити конфіденційну інформацію від злому.

Тому вам слід регулярно проводити навчання з питань безпеки у вашій компанії, щоб переконатися, що ваші співробітники знають поширені вразливі місця даних, пов’язані з інформаційними активами, і як запобігти та зменшити загрози.

Щоб досягти максимального успіху вашої СУІБ, ваші співробітники повинні розуміти, чому СУІБ має вирішальне значення для компанії та що вони повинні робити, щоб допомогти компанії досягти цілей СУІБ. Якщо ви будь-коли вносите будь-які зміни у свою СУІБ, повідомте про це своїх співробітників.

#5. Пройти сертифікаційний аудит

Якщо ви хочете показати споживачам, інвесторам або іншим зацікавленим сторонам, що ви впровадили СУІБ, вам знадобиться сертифікат відповідності, виданий незалежним органом.

Наприклад, ви можете вирішити отримати сертифікат ISO 27001. Для цього вам необхідно вибрати акредитований орган сертифікації для зовнішнього аудиту. Орган сертифікації перегляне вашу практику, політику та процедури, щоб оцінити, чи відповідає СУІБ, яку ви впровадили, вимогам стандарту ISO 27001.

Коли орган сертифікації буде задоволений тим, як ви керуєте інформаційною безпекою, ви отримаєте сертифікат ISO/IEC 27001.

Сертифікат зазвичай дійсний протягом 3 років за умови проведення регулярних внутрішніх аудитів як процесу постійного вдосконалення.

#6. Складіть план постійного вдосконалення

Само собою зрозуміло, що успішна СУІБ потребує постійного вдосконалення. Тому ви повинні контролювати, перевіряти та перевіряти свої заходи інформаційної безпеки, щоб оцінити їх ефективність.

Якщо ви виявите будь-який недолік або виявите новий фактор ризику, внесіть необхідні зміни для вирішення проблеми.

Найкращі практики ISMS

Нижче наведено найкращі практики для досягнення максимального успіху вашої системи керування інформаційною безпекою.

Суворо контролювати доступ до даних

Щоб ваша ISMS була успішною, ви повинні контролювати доступ до даних у вашій компанії.

Переконайтеся, що ви перевірили наступне:

  • Хто має доступ до ваших даних?
  • Де здійснюється доступ до даних?
  • Коли здійснюється доступ до даних?
  • Який пристрій використовується для доступу до даних?

Крім того, вам також слід запровадити централізовано керовану структуру для відстеження облікових даних для входу та автентифікації. Це допоможе вам знати, що лише авторизовані люди мають доступ до конфіденційних даних.

  Як поділитися своїм календарем Google

Посилення безпеки всіх пристроїв

Зловмисники використовують уразливості в інформаційних системах для викрадення даних. Тому вам слід посилити безпеку всіх пристроїв, які обробляють конфіденційні дані.

Переконайтеся, що для всіх програм і операційних систем налаштовано автоматичне оновлення.

Застосуйте надійне шифрування даних

Шифрування є обов’язковим для захисту ваших конфіденційних даних, оскільки воно не дозволить зловмисникам прочитати ваші дані в разі будь-якого порушення даних. Тому візьміть за правило шифрувати всі конфіденційні дані, незалежно від того, зберігаються вони на жорсткому диску чи в хмарі.

Резервне копіювання конфіденційних даних

Системи безпеки дають збій, трапляються витоки даних, а хакери шифрують дані, щоб отримати викуп. Тому вам слід створити резервну копію всіх ваших конфіденційних даних. В ідеалі ви повинні створити резервну копію своїх даних як цифрову, так і фізичну. І переконайтеся, що ви зашифрували всі свої резервні копії даних.

Ви можете дослідити ці рішення для резервного копіювання даних для середнього та корпоративного бізнесу.

Регулярно перевіряйте внутрішні заходи безпеки

Зовнішній аудит є частиною процесу сертифікації. Але ви також повинні регулярно перевіряти заходи безпеки інформації всередині себе, щоб виявити та виправити лазівки в безпеці.

Недоліки СУІБ

СУІБ не надійна. Ось основні недоліки СУІБ.

Людські помилки

Людські помилки неминучі. Ви можете володіти складними інструментами безпеки. Але проста фішингова атака потенційно може ввести ваших співробітників в оману, змусивши їх мимоволі розкрити облікові дані для входу в критичні інформаційні активи.

Регулярне навчання ваших співробітників передовим практикам кібербезпеки може ефективно мінімізувати людські помилки у вашій компанії.

Ландшафт загроз, що швидко розвивається

Постійно виникають нові загрози. Тож вашій СУІБ може бути важко забезпечити адекватну інформаційну безпеку в середовищі загроз, що розвивається.

Регулярний внутрішній аудит вашої СУІБ може допомогти вам виявити прогалини в безпеці вашої СУІБ.

Обмеження ресурсів

Зайве говорити, що вам потрібні значні ресурси для впровадження комплексної СУІБ. Невеликі компанії з обмеженим бюджетом можуть мати проблеми з розгортанням достатніх ресурсів, що призводить до неадекватного впровадження СУІБ.

Новітні технології

Компанії швидко впроваджують нові технології, такі як AI або Інтернет речей (IoT). І інтеграція цих технологій у вашу існуючу структуру ISMS може бути складною.

Ризики третіх сторін

Ваша компанія, швидше за все, покладається на сторонніх продавців, постачальників або постачальників послуг для різних аспектів своєї діяльності. Ці зовнішні об’єкти можуть мати вразливі місця в безпеці або неадекватні заходи безпеки. Ваша СУІБ може не повністю врахувати ризики інформаційної безпеки, створені цими третіми сторонами.

Тож запровадьте стороннє програмне забезпечення для керування ризиками, щоб зменшити загрози безпеці від третіх сторін.

Навчальні ресурси

Впровадження СУІБ і підготовка до зовнішнього аудиту можуть бути надзвичайно складними. Ви можете полегшити свою подорож, переглянувши такі цінні ресурси:

#1. ISO 27001:2013 – Система управління інформаційною безпекою

Цей курс Udemy допоможе вам зрозуміти огляд ISO 27001, різні типи керування, поширені мережеві атаки та багато іншого. Тривалість курсу 8 годин.

#2. ISO/IEC 27001:2022. Система управління інформаційною безпекою

Якщо ви зовсім новачок, цей курс Udemy ідеально підійде. Курс включає огляд СУІБ, інформацію про структуру ISO/IEC 27001 для управління інформаційною безпекою, знання про різні засоби контролю безпеки тощо.

#3. Управління інформаційною безпекою

У цій книзі міститься вся необхідна інформація, яку вам потрібно знати, щоб запровадити СУІБ у вашій компанії. Керування інформаційною безпекою містить глави про політику інформаційної безпеки, управління ризиками, моделі управління безпекою, практики управління безпекою та багато іншого.

#4. Довідник з ISO 27001

Як випливає з назви, ISO 27001 Handbook може працювати як посібник із впровадження СУІБ у вашій компанії. Він охоплює ключові теми, такі як стандарти ISO/IEC 27001, інформаційна безпека, оцінка ризиків та управління тощо.

Ці корисні ресурси запропонують вам міцну основу для ефективного впровадження СУІБ у вашій компанії.

Впровадьте СУІБ для захисту ваших конфіденційних даних

Зловмисники невпинно націлюються на компанії, щоб викрасти дані. Навіть незначне порушення даних може завдати серйозної шкоди вашому бренду.

Тому вам слід посилити інформаційну безпеку у вашій компанії шляхом впровадження СУІБ.

Крім того, СУІБ зміцнює довіру та підвищує цінність бренду, оскільки споживачі, акціонери та інші зацікавлені сторони вважатимуть, що ви дотримуєтеся найкращих методів захисту їхніх даних.