Синій екран після оновлень Windows у Windows 11/10

Синій екран після оновлень Windows у Windows 11/10

Вступ

Оновлення Windows є невід’ємною частиною підтримки вашої системи в актуальному стані, безпечною та сумісною з найновішими програмами та обладнанням. Однак іноді оновлення Windows можуть викликати проблеми, такі як з’явлення синього екрана смерті (BSOD). Синій екран зазвичай вказує на серйозну помилку, яка змушує ваш комп’ютер аварійно завершувати роботу та перезавантажуватися. Якщо ви зіткнулися з синім екраном після оновлення Windows, не панікуйте. У цій статті ми розглянемо можливі причини та запропонуємо кроки для вирішення цієї проблеми.

Чому з’являється синій екран після оновлень Windows?

Існує кілька причин, чому оновлення Windows можуть спричинити синій екран. Ось деякі з найпоширеніших:

* Несумісність драйверів: Оновлення Windows може встановити нові драйвери, які несумісні з вашим обладнанням.
* Зміна налаштувань реєстру: Оновлення можуть внести зміни до реєстру Windows, що може призвести до проблем зі стабільністю системи.
* Корупція системних файлів: У процесі оновлення системні файли можуть бути пошкоджені або вилучені, що може призвести до збоїв у роботі.
* Проблеми з обладнанням: Оновлення Windows може ініціювати зміни в налаштуваннях обладнання, що може викликати конфлікти.

Як виправити синій екран після оновлень Windows

1. Перезавантажте комп’ютер

Найпростішим кроком, який ви можете зробити, є перезавантаження комп’ютера. Це може вирішити тимчасові проблеми, які викликають синій екран.

  Як отримати посилання RSS на подкаст на iTunes

2. Видаліть нещодавно встановлені оновлення

Якщо перезавантаження не спрацювало, спробуйте видалити нещодавно встановлені оновлення Windows.

* Перейдіть до “Пуск” > “Налаштування” > “Оновлення та безпека” > “Переглянути журнал оновлень”.
* Виберіть “Видалити оновлення”.
* Виберіть проблемне оновлення та видаліть його.

3. Запустіть засіб усунення несправностей із синім екраном

У Windows є вбудований засіб усунення несправностей із синім екраном, який може автоматично діагностувати та виправляти проблеми, що викликають синій екран.

* Перейдіть до “Пуск” > “Налаштування” > “Система” > “Усунення несправностей”.
* Виберіть “Синій екран” і запустіть засіб усунення несправностей.

4. Відновіть систему до попередньої точки відновлення

Якщо інші кроки не вирішили проблему, ви можете спробувати відновити систему до попередньої точки відновлення. Це поверне ваш комп’ютер у стан, у якому він був до оновлення Windows.

* Перейдіть до “Пуск” > “Налаштування” > “Відновлення”.
* Виберіть “Перезапустити зараз” у розділі “Повернутися до попередньої версії”.

5. Перевірте обладнання на наявність проблем

Якщо відновлення системи не спрацювало, можливо, проблема пов’язана з обладнанням. Перевірте наявність підозрілих шумів, перегріву або інших проблем із такими компонентами:

* Оперативна пам’ять
* Жорсткий диск
* Графічна карта

6. Зверніться до Microsoft або виробника обладнання

Якщо нічого не допомогло, можливо, доведеться звернутися до служби підтримки Microsoft або виробника обладнання. Вони можуть допомогти вам діагностувати проблему та запропонувати додаткові рішення.

  Як виправити проблеми з завантаженням та драйверами PCIe NVMe SSD

Висновок

Синій екран після оновлень Windows може бути проблемою, що викликає занепокоєння, але зазвичай вона вирішується. Виконуючи кроки, описані в цій статті, ви можете підвищити свої шанси на успішне відновлення та запобігання подальшим проблемам. Пам’ятайте, що підтримка вашої системи в актуальному стані важлива для безпеки та продуктивності вашого комп’ютера. Тому не соромтеся встановлювати оновлення Windows, але будьте готові до можливих проблем і знайте, як їх вирішити.

Часті запитання

1. Що таке синій екран смерті (BSOD)?
– Синій екран смерті є кодом помилки на екрані персонального комп’ютера, що вказує на серйозну помилку, яка змусила операційну систему припинити свою роботу.

2. Чому я отримую синій екран після оновлень Windows?
– Оновлення Windows можуть спричинити синій екран через несумісні драйвери, зміни реєстру, пошкодження системних файлів або проблеми з обладнанням.

3. Як виправити синій екран після оновлень Windows?
– Перезавантажте комп’ютер, видаліть нещодавно встановлені оновлення, запустіть засіб усунення несправностей із синім екраном, відновіть систему до попередньої точки відновлення, перевірте обладнання на наявність проблем або зверніться до служби підтримки.

4. Чи можуть проблеми з обладнанням спричиняти синій екран?
– Так, проблеми з обладнанням, такі як проблеми з оперативною пам’яттю, жорстким диском або графічною картою, можуть спричинити синій екран.

  Тепер ви можете належним чином приховати ігри Steam, позначивши їх як приватні

5. Як запобігти появі синіх екранів у майбутньому?
– Завжди створюйте резервні копії ваших важливих даних, встановлюйте оновлення Windows у безпечному режимі, перевіряйте наявність новіших драйверів для обладнання та проводите регулярне обслуговування системи.

6. Що робити, якщо нічого не допомагає виправити синій екран?
– Якщо нічого не допомагає, зверніться до служби підтримки Microsoft або виробника обладнання для отримання додаткової допомоги.

7. Чи є спеціальний засіб усунення несправностей для синього екрану в Windows?
– Так, у Windows є вбудований засіб усунення несправностей із синім екраном, який можна знайти в меню “Налаштування” > “Система” > “Усунення несправностей”.

8. Чи можна відновити дані після появи синього екрану?
– Так, зазвичай дані можна відновити після появи синього екрану за допомогою інструментів відновлення даних або відновлення операційної системи з резервної копії.

9. Чи є безпечним встановлювати оновлення Windows після появи синього екрану?
– Ні, не рекомендується встановлювати оновлення Windows після синього екрану, поки не буде визначена та вирішена основна причина.

10. Чи можу я виправити синій екран самостійно?
– У багатьох випадках синій екран можна виправити самостійно, якщо дотримуватися наведених вище кроків усунення несправностей. Однак якщо проблема серйозна або ви не впевнені в своїх технічних навичках, рекомендується звернутися до професіонала.