Сертифікація Microsoft Power BI Data Analyst (PL-300): як її отримати

Сертифікат Power BI допоможе вам отримати всі навички, необхідні для запуску інструментів бізнес-процесів Microsoft Power BI для розробки та створення масштабованих моделей даних.

Power BI — це універсальний інструмент візуалізації та аналізу даних, який може допомогти вам ефективніше аналізувати дані. Він має широкий набір функцій, що робить його чудовим вибором для професіоналів обробки даних.

Більшість корпорацій базують свій вибір на даних, а інструмент Power BI допомагає керувати великими базами даних, допомагаючи зберігати їх певним чином, отримувати за потреби для аналізу та представляти в інтерактивному візуальному стилі.

Кредит зображення: Microsoft.com

Завдяки оцінці минулих фактів, а не генеруванню припущень, це допомагає заснованому на фактах і раціональному прийняттю рішень для сприяння прийняттю прибуткових рішень компанії. Power BI може бути цінним інструментом для тих, хто хоче краще зрозуміти свої дані.

Power BI швидко стає основним інструментом для візуалізації та аналізу даних. Він має широкий набір функцій, які дозволяють користувачам досліджувати свої дані способами, недоступними за допомогою інших інструментів.

Здатність Power BI підключатися до численних джерел даних, створювати діаграми та графіки та ділитися даними з іншими є одними з його основних функцій.

Power BI розширюється та стає все більш необхідним через кілька факторів, зокрема зростаючу цифрову трансформацію, зростаючий попит на теплові карти централізованих даних, посилення віртуалізації та зростання когорти даних, що сприяє збільшенню інвестицій у бізнес-аналітику.

Згідно з останніми оцінками, очікується, що ринок бізнес-аналітики зросте до 33,3 мільярда доларів США до 2025 року з 23,1 мільярда доларів США у 2020 році.

Чому Power BI має бути частиною арсеналу аналітика даних?

Сьогодні фундаментом будь-якої організації є дані, які залишаться і в майбутньому завдяки конкурентному ринку. Бізнес-аналітика (BI) розширила здатність великих і малих компаній приймати рішення, дозволяючи їм робити найкращий можливий вибір у майбутньому та просуваючи компанію на нові висоти.

Усі види даних вимагають від аналітиків організації наборів даних відповідно до заздалегідь визначених критеріїв для різних організаційних вертикалей. Старші використовують цю інформацію для оцінки ефективності своїх процесів і внесення необхідних коригувань у свої бізнес-рішення.

З іншого боку, аналітики даних мають багатогранний профіль роботи. Їм потрібні зручні інструменти для подолання виснажливих ручних операцій для виявлення важливої ​​інформації, яка допоможе їм приймати більш успішні рішення.

Усі ці фактори призвели до Microsoft Power BI. Він надає адміністраторам можливість швидко досліджувати та аналізувати свої дані. Цей інструмент також використовується для створення діаграм і графіків, дослідження та прийняття обґрунтованих рішень.

Його можна використовувати для перегляду даних у вигляді таблиці чи графіка та містить кілька інструментів для аналізу, наприклад прогнозування та аналіз тенденцій. Це також допомагає швидко й легко створювати звіти та обмінюватися ними.

  Виправити Сторінка входу Disney Plus не завантажується

Microsoft Power BI за п’ятнадцять років стала лідером у галузі платформ аналітики та бізнес-аналітики.

Професіонали з сертифікатами Power BI користуються великим попитом у більшості ТНК і великих компаній. Це чудовий інструмент для розробників BI, бізнес-аналітиків, аналітиків даних, адміністраторів баз даних та інших професіоналів, яким потрібно аналізувати дані.

Його настільна версія є безкоштовною для використання та може бути завантажена з сайту Microsoft.

Огляд сертифікації PL-300 – Microsoft Power BI Data Analyst

Сертифікація Microsoft PL-300 — це документ, який засвідчує ваші навички роботи з Microsoft Power Platform і Dynamics 365.

Сертифікація підтверджує кваліфікацію особи в розгортанні та налаштуванні Microsoft Power BI, як-от керування ідентифікацією, безпека та відповідність, підключення бізнес-даних і рішення для бізнес-аналітики.

Висвітлено основи програмування та продуктивність розробника на платформі Power BI. Кандидати, які пройшли цю сертифікацію, доведуть свою здатність розробляти рішення з використанням основних функцій платформ Power BI.

Він призначений для професіоналів, які керують і налаштовують системи платформи Power BI.

Сертифікація PL-300 — це чудовий спосіб продемонструвати вашій компанії, що ви досконало володієте Power Platform і здатні розробляти рішення, які задовольняють її вимоги.

Що Microsoft Power BI Data Analyst підтверджує щодо власника сертифіката?

Ділові та технічні навички кандидата щодо використання Power BI для моделювання, візуалізації та аналізу даних перевіряються сертифікацією Microsoft Power BI Data Analyst.

Він засвідчує компетентність аналітика даних у створенні масштабованих моделей даних, перегляді даних за допомогою Power BI та проведенні аналізу даних. Він розглядає власника сертифіката як експерта з предмета (SME), який може принести користь фірмі, створюючи захоплюючі візуалізації даних із використанням високоякісних, лаконічних і точних даних.

Власник облікових даних повинен мати фундаментальне розуміння локальної та хмарної обробки та зберігання даних.

Сертифікація підкреслює такі компетенції:

 • Підготуйте дані (15–20%): зберіть дані з кількох джерел, очистіть їх і завантажте.
 • Моделюйте дані (30–35%): розробіть і вдосконаліть модель даних. Щоб створити моделі обчислень і підвищити ефективність моделі, використовуйте DAX.
 • Візуалізуйте та аналізуйте дані (25–30%): створюйте інформаційні панелі та звіти, підвищуючи зручність оповідання та звітів, а також досліджуйте дані, щоб виявити тенденції та закономірності.
 • Розгортайте та обслуговуйте активи (20–25%): керуйте робочими просторами, даними та файлами, які ви використовуєте.

Сертифікацію DA-100 тепер замінено на PL-300

31 березня 2022 року корпорація Microsoft оголосила, що більше не пропонуватиме сертифікацію Data Analyst Associate (DA-100).

Немає жодного пояснення цьому виходу на пенсію, хоча насправді Microsoft продовжує виходити на пенсію та створювати нові сертифікати у відповідь на ринковий попит і технологічний прогрес.

Іспит PL-300, який замінює DA-100, охоплює ту саму інформацію, але змінює структуру іспиту, об’єднуючи кількість тематичних областей і присвоюючи різні ваги. Формат сертифікації DA-100 наведено нижче:

 • Підготуйте дані (20-25%)
 • Моделювати дані (25-30%)
 • Візуалізація даних (20-25%)
 • Проаналізуйте дані (10-15%)
 • Розгортання та підтримка результатів (10-15%)

План іспиту Microsoft Power BI Data Analyst PL-300

Іспит PL-300 оцінює вашу здатність виконувати такі завдання, як підготовка та моделювання даних, візуалізація й аналіз даних, розгортання активів і обслуговування активів.

Іспит містить інструкції з керування рішеннями, програмами та потоками, налаштування систем і адміністрування середовищ, пов’язаних із Microsoft Power BI.

Схема іспиту виглядає наступним чином

Тест містить 40–60 запитань.

На контрольну роботу відводиться сто вісімдесят хвилин.

Множинний вибір, правда/неправда, перетягування, створення списків і приклад.

Прохідний бал 700 з 1000.

Необхідна умова:

Корпорація Майкрософт офіційно не вказала жодних попередніх умов, але такі знання допоможуть вам скласти іспит:

 • Використання Power Query і написання виразів за допомогою DAX.
 • Розуміння тем аналізу та візуалізації даних.
 • Основи концепцій даних.
 • Досвід використання реляційних і нереляційних даних у хмарі
  Як робити кращі фотографії у вашому домі (спалах не потрібен)

Дійсність іспиту

Після складання іспиту PL-300 ваші облікові дані Power BI Data Analyst Associate будуть дійсні протягом року. Щоб поновити сертифікат, кандидат повинен пройти безкоштовне онлайн-оцінювання Microsoft для поновлення за шість місяців до закінчення терміну дії сертифіката. Ви можете перевірити своє право на поновлення в Microsoft.

Як записатися на дату іспиту PL-300?

Microsoft дозволяє зареєструватися на іспит і вибрати центр онлайн.

 • Перейдіть за посиланням Microsoft розклад
 • Коли ви натиснете «Запланувати іспит», з’явиться сторінка, на якій ви повинні увійти за допомогою власного облікового запису Microsoft.
 • Заповніть усі необхідні поля на сторінці профілю сертифікації.
 • Ви можете вибрати місце, записатися на іспит і завершити здійснення платежів на наступному екрані.

Плата за іспит

Під час публікації плата за іспит для сертифікації PL-300 становила 165 доларів США для США, 113 фунтів стерлінгів для Великобританії та 4800 індійських рупій для Індії. Ціни різняться залежно від країни чи місця проведення іспиту.

На який рівень заробітної плати можна розраховувати після завершення сертифікації?

Як обговорювалося в розділі вище, аналітики даних Power BI мають вирішальне значення, оскільки допомагають керівництву відображати дані компаній для прийняття кардинальних рішень.

Через це сьогодні великий попит на персонал, сертифікований Power BI, від малого та середнього бізнесу до великих компаній і великих ТНК.

Кандидати можуть подати заявку на різноманітні можливості, зокрема для аналітиків даних BI, розробників BI, старших аналітиків BI, старших аналітиків даних, адміністраторів Power BI, старших бізнес-аналітиків, керівників проектів BI та консультантів Power BI тощо.

Структура оплати праці сертифікованих спеціалістів Power BI залежить від досвіду та посади кандидата. Наприклад: для аналітиків даних і менеджерів BI зарплата коливається від 48 до 129 тисяч доларів США. За даними Payscale, типова базова зарплата становить 72 тисячі доларів на рік.

Ресурси, які допоможуть зламати іспит Microsoft Power BI Data Analyst PL-300

Усі курси та тренінги для сертифікації PL-300, описані в наступному розділі, охоплюють усі чотири модулі, заявлені корпорацією Майкрософт (як пояснено вище), тому ми згадаємо лише основні моменти.

#1. Курс Whizlabs Power BI

Практичні запитання містяться в курсі Whizlabs Power BI та створюються на основі ретельно зібраної інформації експертами Power BI. Є 110 практичних питань і 15 пробних іспитів.

Курс включає три тематичні дослідження з п’ятьма запитаннями, кожне з яких базується на окремому предметі навчальної програми Power BI. Кандидати також отримають допомогу від експертів BI.

#2. Повний практичний іспит Udemy

Курс практичного іспиту Udemy наголошує на всіх аспектах сертифікаційних іспитів PL-300. Цей курс включає повний практичний іспит із поясненнями, практичні завдання для застосування знань, кілька тестів для оцінки інтелектуальних здібностей, поради щодо складання іспиту та практичні приклади.

Курс розповідає учасникам про кожен етап підготовки до іспиту. Дванадцять статей, два практичних іспити, дев’ять годин відео та вісімдесят цифрових ресурсів складають весь курс.

#3. Udemy аналізує та візуалізує дані за допомогою Power BI

Цей курс від Udemy головним чином зосереджувався на основних сферах сертифікації Power BI Desktop, включаючи DAX, Power Query та мову M. Понад 52 тисячі студентів уже відвідали цей курс.

Після завершення курсу ви зможете виконувати наведені нижче завдання, а також навчитися інсталювати Power BI Desktop, програмне забезпечення BI та аналізу, а також кілька інших служб Power BI для моделювання, візуалізації та дослідження даних:

 • Процес перетворення даних передбачає обертання, скасування зведення та об’єднання кількох файлів із папки.
 • Створення різноманітних діаграм, включаючи лінійні та стовпчасті діаграми з накопиченням, для аналізу.
 • Створення настроюваних формул за допомогою пов’язаних з M і DAX функцій

Весь цей курс складається з 27 годин відео та 32 статей.

  Як завантажити програму Seeking Arrangements

#4. Практичний тест Mindhub PL-300

Mindhub є офіційним партнером корпорації Майкрософт для практичного тестування, який допомагає кандидатам підготуватися до іспиту Microsoft PL-300 і скласти його.

У цьому тесті 173 питання розподілені між чотирма областями іспиту PL-300 на основі ваги домену. Експерти з предметних питань, які тісно співпрацюють із постачальниками сертифікації для розуміння цілей іспиту та беруть участь у бета-тестуванні, складають практичні іспити.

Симуляції на основі продуктивності пропонуються у змісті курсу, щоб дати студентам практичний досвід. Також подано розв’язання питань та цитати. Ви можете дізнатися про можливості вдосконалення за допомогою його докладних звітів.

#5. Сертифікаційний навчальний курс Edureka Power BI

Існує два стилі навчання на курсах Edureka: під керівництвом інструктора та самостійний.

Професіонали галузі створили курс, щоб допомогти абітурієнтам скласти іспит PL-300.

Ви дізнаєтесь про основи бізнес-аналітики та про те, як використовувати Power BI Desktop, DAX, служби, мобільні програми та звіти.

Сценарії реального світу представлені через проекти, тести та завдання, пов’язані з сектором. Відповідь на будь-які запитання чи занепокоєння буде негайно надано, щоб кандидати не загрузли у навчанні.

#6. Безкоштовні ресурси від Microsoft

Перейдіть до наступних доступних джерел від Microsoft, щоб освоїти чотири модулі для сертифікації PL-300.

#7. Книга – Power BI Data Analyst

Чотири домени, необхідні для проходження сертифікації PL-300, є основними темами книги Power BI Data Analyst. На додаток до тематичних досліджень і тактичного підходу до навичок прийняття рішень, необхідних для отримання цієї сертифікації, структура книги відповідатиме всім цілям іспиту.

Книга призначена для професіоналів, які хочуть скласти цей іспит, зокрема аналітиків даних, бізнес-користувачів та інших експертів.

#8. Запитання та відповіді для сертифікаційного іспиту PL-300

Це видання Kindle охоплює детальні запитання та детальні відповіді, щоб легко скласти іспит PL-300 із гарантією повернення грошей.

Є 330 запитань і відповідей, розроблених і перевірених експертами. Зручний дизайн дозволяє користувачам легко орієнтуватися в книзі.

#9. Вичерпний посібник для PL-300

Цей вичерпний посібник допоможе вам скласти іспит PL-300 і, що важливіше, проведе вас через усі установки, які дозволять вам контролювати дані у вашій організації.

Його теми включають використання Power BI, підключення до джерел даних, таких як файли та бази даних, хмарні служби та постачальники SaaS, а також створення візуалізацій і моделей даних за допомогою вбудованих функцій Power BI.

Він також зосереджений на створенні інформаційних панелей і створенні звітів, що дає вам навички керувати організацією, що керується даними, із гарантією складання іспиту.

#10. Тренувальні тести PL-300

Для тесту PL-300 ця книга версії Kindle містить 160+ практичних запитань із реального світу. Дано відповіді на запитання з ґрунтовними обґрунтуваннями.

Він також має три практичні тести. Це допомагає отримати сертифікат PL-300 з першої спроби.

Висновок

Сьогодні більшість компаній прямують до оцифровки, хмари, штучного інтелекту (ШІ) тощо. Управління даними й надалі залишатиметься ключовим компонентом для всіх, що вимагатиме досвіду розробників і адміністраторів BI.

Аналітики даних для Microsoft Power BI повинні володіти навичками аналізу даних і мати чудові навички спілкування з зацікавленими сторонами та іншими бізнес-підрозділами, щоб зрозуміти їхні потреби.

Наведені вище ресурси допоможуть вам отримати сертифікат PL-300.