techukraine.net techukraine.net Сем Альтман про запуск і успішний стартап

Сем Альтман про запуск і успішний стартап

Categories:

Усі знають Сема Альтмана як ідею створення ChatGPT🤖 та OpenAI! Хоча це правда, він має багато іншого, що здобуло йому широку популярність і визнання.

Читайте далі👀, щоб дізнатися більше про людину, яка стоїть за цим ім’ям.

Хто такий Сем Альтман?

Сем Альтман — американський інвестор, програміст і підприємець, який був президентом Y Combinator, прискорення стартапів у Кремнієвій долині, відповідальним за керівництво та запуск🚀 тисяч успішних стартапів.

Кредит зображення: Вікіпедія

Сем Альтман приєднався до Стенфордського університету, щоб вивчати комп’ютерні науки, але кинув навчання через рік. Потім він продовжив роботу над Loopt, де залучив 30 мільйонів доларів венчурного капіталу. У 2011 році він приєднався до Y Combinator як партнер і запустив численні стартапи до успіху.

У 2015 році він почав працювати над OpenAI разом з Ілоном Маском і зараз відомий як людина, що стоїть за революцією ШІ. У 2023 році Сем Альтман був названий одним із 100 найвпливовіших людей за версією Time у 2023 році. Він є найкращою особистістю для стартапів, чудових ідей і всього, що стосується штучного інтелекту.

Сем досить голосно говорить про культуру стартапів, і він захоплений плеканням чудових ідей. Він спілкується з підприємницькою спільнотою через подкасти🎧, відео📹, вебінари📽️ тощо. Він не лише надихає починаючих засновників стартапів, але й дає практичні поради та підказки для досягнення успіху.

З огляду на це, давайте подивимося, що сказав Сем Альтман про відкриття стартапу, поради щодо успіху та створення цінності.

Як почати стартап – Частина I

Не варто створювати стартап, щоб збагатитися💰 – це варто робити, лише якщо ви хочете через свою компанію вирішити певну проблему.

Відео розповідає про загальноприйнятні принципи створення стартапу.

Ідеально підходить для людей, які мають на меті гіперзростання та зрештою створення великої компанії, Сем обговорює дві сфери, у яких ви повинні бути відмінними, щоб досягти успіху зі своїм стартапом:

І це, справді, їжа для роздумів🤔!

Ось, давайте швидко обговоримо вищесказане👇

#1. Ідея

Спочатку завжди має бути ідея, а потім стартап. Ви не повинні просто починати будь-який стартап з поганої ідеї, а з такою, в якій вас переконали та готові досліджувати. Якщо у вас є кілька хороших ідей, виберіть ту, про яку ви думаєте найчастіше. Більшість успішних стартапів орієнтовані на місію, і на цьому шляху є багато допомоги.

Створити складний стартап легше, ніж легко, тому не цурайтеся працювати над ідеєю, яка ще не вивчена. Похідні компанії борються з успіхом, оскільки їхні ідеї недостатньо нові, щоб мотивувати клієнтів або команди.

Щоб отримати ідеї, виберіть таку, яка допоможе вам отримати монополію на меншому ринку, а потім розширити її на більші ринки. Одна сфера, з якою стикається більшість засновників стартапів, які починають працювати вперше, полягає в тому, що вони вважають, що їхня перша ідея чи перша версія продукту мають бути масштабними. Однак добре, якщо ви можете взяти на себе невеликий і конкретний ринок і піти звідти.

Також перегляньте: Немає ідей, але ви хочете розпочати бізнес? AI тут, щоб допомогти!

Вибираючи ідею, орієнтуйтеся на ринок і темпи його зростання, а не на поточний розмір. На малих ринках є клієнти, які відчайдушно шукають рішення, і, отже, компанії, які шукають ринки з потенціалом зростання, мають більше шансів на успіх!

Щоб розпочати стартап, почніть із знаменитого запитання Sequoia: чому зараз❓

Ви будуєте те, що потрібно вам самому, чи хтось навколо вас? Ви будуєте щось, що буде надто пізно через 2 роки, а зараз є ідеальним? Управління похідною компанією без нових ідей, швидше за все, зазнає невдачі.

  5 найкращих систем DDI/IPAM для вирішення проблеми з IP-адресацією

Вам потрібно піти туди та зустрітися з потенційними співзасновниками та почати з того, що спочатку подумати про ринок – чого хочуть люди?

#2. Продукт

Оскільки хороший продукт зазвичай є новим для світу, Сем вважає, що важко давати поради щодо того, що робити. Але є достатньо спільних рис, які допоможуть вам створити чудовий продукт.

Усі інші завдання, як-от отримання фінансування, схвалення преси чи наймання, набагато легші, коли у вас є чудовий продукт. Ви можете створити продукт, який подобається меншій групі, або продукт, який подобається більшій групі. Шанси на раннє органічне зростання є більшими для менших груп людей, які люблять💝продукт.

Що стосується чудового продукту, почніть із чогось простого й переходьте до чогось складнішого. Більшість чудових продуктів дуже прості у використанні, і тому користувачі їх дуже люблять. Засновники стартапів багато говорять про фанатичне ставлення до продукту. Насправді вони мають на увазі те, що фанатично ставляться до дрібних деталей продукту, а також до підтримки клієнтів.

Як показує Пол Альто з Pinterest, цикл зворотнього зв’язку від користувачів, які не працюють на початку, має вирішальне значення. Вам потрібен щільний цикл зворотного зв’язку, який перетворює відгуки користувачів на рішення щодо продукту. Ви можете використовувати показники, щоб відстежувати свій розвиток, наприклад загальну кількість реєстрацій, активних користувачів, утримання когорти тощо.

Насправді, якщо ви хочете створити хороший продукт і чудовий стартап, взаємодійте з клієнтами самостійно. Не наймайте відразу продавців і службу підтримки клієнтів.

Як розпочати стартап – Частина ІІ

Окрім чудової ідеї💡 та чудового продукту, чудовий стартап потребує чудової команди та блискучого виконання.

#1. Командна робота

Співзасновники мають вирішальне значення для вашого розвитку і, отже, є одним із найважливіших рішень під час створення вашого стартапу. Ранні борги виникають через розриви співзасновників.

Вибір друзів, з якими у вас довга історія, допомагає вам залишатися на плаву, коли справи справді важкі. Також можна піти працювати💼 в цікаву компанію і знайти свого співзасновника в колезі. Але перш ніж вибрати поганого співзасновника, пам’ятайте, що ви впораєтеся і без нього, навіть як соло-засновник.

Вони повинні бути невпинно винахідливими, жорсткими і спокійними. Якщо ви не технічний спеціаліст, у вас обов’язково повинен бути технічний співзасновник. Що стосується найму новобранців, намагайтеся не наймати дуже багато! Закінчуйте роботу з невеликою кількістю співробітників, наскільки це можливо.

Наймайте, коли є потреба, тому що погані працівники можуть вбити☠️компанію.

Беручи на роботу найкращих🥇людей. Вам знадобиться деякий час, щоб переконати їх, і наявність хорошого продукту дуже допомагає в цьому. Скористайтеся допомогою особистих рекомендацій для найму перших 100 співробітників. Вибирайте здібності, а не досвід для раннього найму. Три речі, на які слід звернути увагу, коли ви наймете:

  • Вони розумні?
  • Чи виконують вони завдання?
  • Чи хочу я проводити з ними багато часу?

Вам також слід звернути особливу увагу на комунікативні навички, рішучість і схильність до ризику. Випробування на тваринах Пола Грема можуть мати вирішальне значення для визначення вашого наступного найму. Крім того, ще одна хороша схема, яку Сем бере від Марка Цукерберга, — це наймання когось, кому вони хотіли б звітувати, якщо ролі поміняються.

Крім того, справедливість працівників є важливою, оскільки працівники з часом додають більше цінності. Ви повинні віддати 10% компанії першим десяти співробітникам. Утримуйте команду, хваливши її за хороші результати, не керуючи ними на мікросхемах і даючи їм нові сфери відповідальності. Автономія, майстерність і цілеспрямованість завжди визначатимуть, що співробітники будуть виконувати свою роботу якнайкраще.

  Виправте RESULT_CODE_HUNG у Chrome та Edge

#2. виконання

Ви можете виконувати добре лише тоді, коли докладете зусиль. Ви не можете аутсорсингувати важку роботу, найняти COO і не докладати зусиль. Чудові ідеї, якщо їх добре втілити, призводять до успішних стартапів. Інакше вони залишаються просто хорошими ідеями.

П’ять завдань генерального директора на перших порах включають: визначення бачення, збір грошей, проповідування, наймання та управління, а також забезпечення виконання всіма обов’язками. Визначте, що робити, і робіть це зосереджено та інтенсивно. Визначте дві-три речі, які варті вашого часу, а решту доручіть або відкладіть.

Щоб не зосереджуватися, трюк для ефективного виконання полягає в тому, щоб часто говорити «ні», чітко спілкуватися та постійно ставити великі цілі. Майте правильні показники та зосередьтеся на зростанні. Не будьте залежними від піару та крутості, оскільки вони з часом зникають.

Стартапи працюють лише тоді, коли вони досить інтенсивні. Інакше кажучи; у вас не може бути балансу між роботою та особистим життям чи хобі – лише готовність перевершити своїх конкурентів. Стартапи вже мають високу швидкість виконання, але ніколи не слід втрачати увагу на якості.

Як досягти успіху зі стартапом

Максимально за 15 хвилин Сем Альтман нагадує нам, як досягти успіху. По-перше, він каже, що ключ🗝️ – це хороший продукт, який буде спонтанно просуватися з вуст в уста та матиме органічне зростання.

По-друге, майте продукт, який легко пояснити кількома словами. Якщо це не так, це може бути недостатньо великою потребою або ринком, який не має можливості розвиватися. По-третє, подумайте про малий швидкий ріст. По-четверте, користуйтеся справжніми тенденціями, а не фальшивими. Для людей, які підключаються до тренду, чи їм це подобається? Саме так можна відрізнити справжні тренди від фальшивих.

Крім того, вам потрібен генеральний директор, повний ентузіазму – він має бути головним проповідником, який продає вашу продукцію або спілкується з пресою. Крім того, зверніть увагу на амбітні проекти та працюйте над важкими проектами, оскільки вони залучать успішних користувачів і товаришів по команді. Керівники також повинні бути впевненими, рішучими та трохи гнучкими щодо майбутнього.

Найміть товаришів по команді, які є оптимістами, здатними вирішувати проблеми, і кількох, які є генераторами ідей. Дух «ми розберемося» може зламати або створити чудові стартапи, і він має вирішальне значення серед товаришів по команді. Відсутність досвіду може бути благом для стартапів.

Як засновнику також важливо ніколи не втрачати імпульс. Стартап повинен продовжувати перемагати, мати каденцію та ніколи не втрачати концентрацію. Також дайте відповідь, яку конкурентну перевагу ви маєте разом із розумною бізнес-моделлю. Як ви збираєтеся розвиватися🪴 або залучати користувачів? Визначте стратегію розподілу.

Стартапи мають перевагу над великими компаніями на ринках, що швидко змінюються, завдяки своїй гнучкості та швидкості виконання. Зміна платформ легша для стартапів, оскільки вони менші за розміром для повороту.

Поради щодо запуску стартапу

Сем Альтман зосереджується на трьох речах, які сприяють успіху стартапу:

  • Створіть хороший продукт, який дуже сподобається кільком користувачам💖, а багатьом просто подобається
  • Зосередьтеся на експоненціальному зростанні
  • Майте конкурентну перевагу, яка дозволить вам продовжувати перемагати. Тобто мати певне відчуття монополії

У всіх стартапів є проблеми, але це не може бути достатньою причиною для того, щоб здаватися. Командні проблеми можуть стати самогубством для стартапів. Зосередьтеся на найнятті хороших людей і їх утриманні. Якщо ви зробили помилку, і це не виходить, стріляйте швидко. Тривалість може коштувати вам кількома способами. Марка Цукерберга добре найняли, але також добре звільнили!

Також перегляньте: Платформи для пошуку наставників для розвитку та трансформації вашої бізнес-стратегії

  Вичерпний посібник зі сторінки компанії LinkedIn [17 Practices]

Стійкий успіх

В одному з есе Сема він написав: «Дні довгі, але десятиліття короткі». Це підкреслює важливість зниження когнітивного навантаження. Він продовжує про те, як важливо не занурюватися в речі, які здаються важливими, але такими не є.

#1. Відступаючи і беручи відпустку

Баланс має вирішальне значення. Хоча вам потрібно бути зосередженим і генерувати результати, іноді вам потрібно відсторонитися, відступити та переглянути пріоритети. Досліджуйте або пробуйте нові речі з розумом початківця. Сем також розповідає, як він записує, що він зробив і що планує робити напередодні Нового року щороку, щоб відповідати його основним цінностям.

Сем також розповідає про важливість річної перерви, щоб бути в режимі дослідження. Хоча це привілейована справа, це рекомендовано, оскільки це дає вам перспективу, час, щоб дізнатися те, що вас цікавить, спробувати різні речі та наздогнати життя.

#2. Гра в покер

Визнайте невдачу, якщо це потрібно, щоб побачити, працює ідея чи ні. Це допоможе вам зосередитися на досягнутому успіху. Він також рекомендує покер, щоб дізнатися про бізнес, психологію та фактори ризику.

#3. Спіть для продуктивності

Його три поради щодо фізичної продуктивності: сон, фізичні вправи та харчування. Нестача сну може серйозно погіршити вашу здатність функціонувати. Якщо вам вдається бути суперпродуктивним чотири-вісім годин на день поспіль, ви можете досягти чогось!

Подивіться: Нічого не пропустіть – додатки зі списком справ для планування роботи [Android and iOS]

#4. Схильність до ризику

Сем Альтман також вважає, що більшість людей не схильні до ризику, а поради схиляються до консервативних шляхів.
Це тому, що ми навчені надавати більше значення короткостроковим катастрофічним ризикам, а не довгостроковим хронічним ризикам. До того ж, коли ви стаєте старше, змінити перспективу стає дуже важко, але це найкращий підхід до успіху. Отже, майте розумову гнучкість і оточіть себе амбітними людьми, які не хочуть, щоб ви були середніми.

#5. Мати хороші екранні системи

Це для того, щоб визначити, що варте вашого часу, а що ні. Або наступний найкращий спосіб зробити це – виділити час для випадкових зустрічей. І очікувати, що ваш час буде витрачено даремно, і сподіватися, що одна взаємодія буде варта часу та зусиль.

#6. призначення

Люди знаходять мету багатьма різними способами, і ви гарні, поки ви її десь знаходите. Людські стосунки, які створюють цінність для інших, мають високе значення для більшості людей.

У майбутньому інтелект може не бути індивідуальною перевагою з появою ШІ.

Читайте також: Крім віртуальних помічників – чому штучний інтелект набагато більше, ніж чат-боти?

Від ідеї до впливу: Сем Альтман про стартапи

У той час як Сем Альтман постійно наголошує на важливості чудової ідеї, чудова ідея не має значення без чудового продукту чи гарної стратегії реалізації. Зрештою, саме продукт приваблює клієнтів, співзасновників і нових команд.

Як засновнику стартапу важливо викладатися на всі 100%. Однак також важливо знати, коли слід відступити або погодитися з тим, що щось не працює. Більшість засновників успішних стартапів дуже самосвідомі, і вони продовжують працювати над тими однією чи двома ідеями, які дійсно працюють.

Зонування та звуження є важливими, оскільки час у вас обмежений, тож ви хочете витратити весь свій час неспання на щось, що має шанс у майбутньому. Сем Альтман також згадує, наскільки важливо налагодити робочий ритм, мати хорошу швидкість виконання та розумну бізнес-модель, яка налаштує вас на успіх!

Далі дізнайтеся, як створити цільову сторінку продукту перед запуском.