Секретний соус для корпоративного успіху

Бажаєте керувати цікавими проектами з підприємницьким мисленням і отримувати чудові винагороди з мінімальним ризиком? Ви можете стати інтрапренером у своїй організації!

Стійкий і зростаючий бізнес потребує постійних інновацій у своїх продуктах, послугах, маркетингу, продажах, операційній діяльності та управлінні людськими ресурсами. Звідки такі інновації?

Ви правильно зрозуміли! Його працівники. Деякі працівники мають намір вивести бізнес на новий рівень. Вони сприяють зростанню бізнесу, розробляючи революційні стратегії, представляючи новий продукт, який підвищить вартість бренду тощо.

Це роль інтрапренера. Якщо ви також хочете отримати значне підвищення та бути керівним кріслом бізнесу, вам слід прочитати цю статтю до кінця, щоб дізнатися, що потрібно, щоб бути інтрапренером.

Що таке інтрапренер?

Ви є інтрапренером, якщо ви є працівником, який мислить і діє як підприємець, працюючи в компанії. Вас рухає інновація, ви берете на себе прорахований ризик для розробки нових ідей, продуктів або стратегій.

Внутрішні підприємці мають важливе значення для розвитку компанії, оскільки вони виявляють можливості, вирішують проблеми та користуються перевагами в бізнес-ландшафті, що постійно змінюється. Ви демонструєте проактивне ставлення, часто кидаєте виклик статус-кво та наполягаєте на позитивних змінах в організації.

Ви не задоволені лише виконанням наказів; ви берете на себе ініціативу, демонструєте лідерство та робите значний внесок в успіх компанії, сприяючи розвитку культури інновацій та адаптації.

Насамкінець, мета інтрапренера полягає в тому, щоб придумати нові ідеї для трансформації бізнесу в зростання та розширення, не піддаючи ризику існуючу вартість бренду та доходи.

Ролі та обов’язки інтрапренера

Ось як виглядає життя підприємця на робочому місці:

 • Ви новатор ідей, які вирішують реальні бізнес-проблеми. Припустімо, ваша компанія намагається продати більше товарів зі своїх роздрібних магазинів. Ви переконуєте власника бізнесу дозволити вам відкрити онлайн-ринки на Amazon, Shopify тощо, щоб продавати онлайн.
 • Ви також можете проявити ініціативу. Ви бачите можливості в викликах і створюєте стратегії, щоб ваша організація могла отримати вигоду від своєї діяльності або пропозиції продуктів.
 • Ви також повинні бути менеджером ризиків і пом’якшувачем. Ви експерт в оцінці та управлінні ризиками, пов’язаними з новими проектами та ініціативами.
 • Будучи командним гравцем, ви ефективно співпрацюєте з колегами та міжфункціональними командами.
 • Ви теж лідер. Ви керуєте своєю роботою та прикладами виконання. Крім того, ви готові взяти на себе відповідальність за тривожні проекти та привести їх до успіху.
 • Стати менеджером ресурсів також є незамінною роллю підприємця. Ви повинні знати, як розподіляти та ефективно керувати ресурсами для інтрапренерських проектів.
 • Ви маєте вплив у своєму відділі та організації. Ви можете переконати інших взяти участь у хакатонах і мозкових штурмах, щоб подати на розгляд інноваційні ідеї.
 • Ви не уникаєте просування культури інновацій та внутрішнього підприємництва в усій компанії.
 • Інтрапренерські навички: характеристики, які визначають успішного інтрапренера

  Ось якими навичками ви повинні володіти або набути, щоб стати зірковим інтрапренером:

  • Ви можете генерувати творчі ідеї та рішення, використовуючи інноваційне мислення.
  • У вас є навички вирішення проблем, які дозволяють вчасно та ефективно виявляти та вирішувати проблеми.
  • Ви можете надихнути та мотивувати інших підтримувати інноваційні ініціативи, використовуючи навички лідерства.
  • Ви можете чітко та ефективно спілкуватися із зацікавленими сторонами бізнесу, інвесторами, партнерами та співробітниками.
  • У вас є необхідні навички адаптації, щоб ви могли реагувати на виклики та зміни, не провалюючи проект.
  • У вас є навички управління ризиками, які дозволяють прогнозувати ризики та зменшувати їх, щоб завжди підтримувати внутрішній підприємницький проект на потрібному шляху.
  • Технічні навички, такі як проектування продукту, тестування, маркетинг тощо, також мають вирішальне значення.
  • У вас є необхідна фінансова кмітливість, щоб зрозуміти рентабельність інвестицій, бюджетування тощо.

  Крім того, вам потрібно мати навички тайм-менеджменту, які дозволять вам визначити пріоритетність правильного набору завдань і дотримуватись термінів. З усім цим за плечима все готово!

  Переваги інтрапренерства

  Внутрішнє підприємництво по-різному вигідне як працівникам, так і роботодавцям.

  Переваги для співробітників

  Якщо ви працюєте в організації, але у вас є нова ідея, яку ви можете перетворити на продукт або послугу, програма інтрапренерства у вашій поточній організації може допомогти вам втілити вашу ідею в життя.

 • Ви можете очолити або працювати над розробкою інноваційних технологій або іншими проектами з розробки нових продуктів, не приймаючи на себе ризики робити те саме, що й підприємець.
 • Ви можете суттєво підвищити свою кар’єру та стати співробітником рівня C для певних продуктів, послуг або операційних винаходів, які ви очолюєте.
 • Ви вдосконалюєте свої лідерські та підприємницькі навички, а також допомагаєте іншим членам команди навчитися створювати нові продукти та послуги.
 • Працюючи в організації, ви отримуєте почуття власності.
 • Ви можете стати новатором чудових технологій і споживчих товарів, не ризикуючи своїм часом і грошима.
 • Крім того, вам платять за роботу над науково-дослідними проектами, спонсорованими організацією.
 • Крім того, ви можете заробити величезні бонуси, якщо інноваційні та матеріалізовані вами технології чи продукти отримають величезний відгук ринку. У довгостроковій перспективі ви можете зберегти свою роботу та роль в організації.

  Переваги для роботодавців

  Якщо ви власник бізнесу, якому важко конкурувати на ринку в умовах, що постійно змінюються, внутрішні підприємці у вашій компанії можуть допомогти.

 • Внутрішні підприємці також допомагають вам залишатися попереду в галузі, регулярно впроваджуючи нові продукти та технології.
 • Різноманітні програми інтрапренерства допомагають вам постійно вдосконалювати наявні продукти та послуги, щоб підвищити рівень задоволеності клієнтів.
 • Внутрішньопідприємницькі можливості допомагають вам залучити та утримати найкращі таланти, оскільки співробітники з більшою ймовірністю залишаться, якщо вони зможуть спрямувати свою творчу енергію на розвиток вашого бізнесу.
 • Внутрішньопідприємницькі ініціативи мотивують співробітників працювати ефективніше, підвищуючи моральний дух, брати на себе відповідальність за проекти та активно шукати вирішення проблем.
 • Завдяки внутрішньому підприємництву ваш бізнес може визначити та впровадити економічно ефективні процеси та вдосконалення. Це призводить до значної економії та ефективності роботи.
 • Це надає можливість диверсифікувати портфоліо компанії, вивчаючи нові ринки та джерела доходу, одночасно зменшуючи залежність від одного продукту чи послуги.
 • Крім того, визнання новатором і прихильником внутрішнього підприємництва підвищує репутацію вашої компанії серед клієнтів, конкурентів і партнерів.

  Нижче наведено надихаючі приклади, які мотивуватимуть вас у вашій інтрапренерській подорожі:

  Річард Монтаньєс

  Річард Монтаньєс з Frito-Lay створив Flamin’ Hot! смак для закуски Cheetos зі спеціями в латиноамериканському стилі під час роботи двірником в компанії. Це стало можливим завдяки тому, що генеральний директор Роджер Енріко оголосив про ініціативу під назвою «Дій як власник», яка є нічим іншим, як рухом інтрапренерства.

  Стів Джобс і команда

  Стів Джобс разом із 20 іншими інженерами Apple відокремилися, щоб створити нову лінійку продуктів під назвою комп’ютери Apple Macintosh. Цей комп’ютер є попередником потужних комп’ютерних систем Apple, таких як Macbook та iMac.

  Сільвер і Фрай

  Спенсер Сільвер і Арт Фрай з 3M винайшли бренд Post-It Note. Це наліпки, які приносять компанії 3M мільярди доларів доходу.

  Грег Грілі та команда

  Концепція членства в Amazon Prime виникла командою співробітників Amazon під керівництвом віце-президента Amazon Грега Грілі. Вони передбачили, що клієнти охоче доплатять за доступ до ексклюзивного членства, яке пропонує розкіш дводенної доставки.

  Сьогодні підписка на Prime приносить Amazon мільярди доларів доходу. Згідно з цим, у 2023 році він становив 25,21 мільярда доларів Searchlogistic report.

  Як стати інтрапренером

  Часто в компаніях, які займаються виробництвом продуктів і технологіями, певні співробітники володіють інноваційним талантом, щоб вигадувати ідеї, які можна втілити в продукт або послугу.

  Якщо ви є таким працівником у своїй існуючій організації, ось як ви також можете стати внутрішнім підприємцем, як Стів Возняк з Apple, Шеріл Сендберг з Meta, Марісса Майєр з Yahoo, Рейд Хоффман з LinkedIn тощо:

  #1. Досліджуйте, перш ніж висувати ідею

  Проведіть первинне дослідження того, як матеріалізувати ідею в продукті чи операційній інновації, які можуть бути корисними для бізнесу.

  Потім знайдіть підприємницьку політику організації, щоб дізнатися, як компанія поділиться з вами будь-яким прибутковим результатом, якщо ваша ідея стане бестселером.

  Якщо вас влаштовують винагороди, просуйте свою ідею керівнику компанії, генеральному директору чи власнику.

  #2. Знайдіть платформу для презентації

  Шукайте ідеї, мозкові штурми та хакатони у вашій організації та активно беріть участь у таких заходах. Пропонуйте логічні інноваційні ідеї, які ви можете матеріалізувати в реальну річ, якщо отримаєте належну підтримку від компанії.

  #3. Станьте командним гравцем

  Ви також повинні бути командним гравцем. Якщо ваш бізнес-менеджер або власник вирішить просувати вашу інноваційну ідею, вони призначать команду аналітиків, розробників, дизайнерів, фінансових експертів тощо, щоб ви могли розробити прототип.

  Це потребує дуже досвідченого співробітника, щоб організовувати проект, залучаючи кожного незалежного таланту.

  #4. Беріть на себе прораховані та керовані даними ризики

  Хоча ви не поставили на карту свої заощадження у внутрішньопідприємницькому проекті, візьміть на себе відповідальність, щоб уникнути великих втрат для організації. Майте на увазі, що якщо бізнес розвивається, то зростає ваша кар’єра та винагорода.

  Як підтримати інтрапренерство у вашому бізнесі

  Підтримка внутрішнього підприємництва у вашому бізнесі передбачає виховання культури відповідальності та інновацій серед працівників. Це також вимагає структури, яка надає працівникам можливість діяти як підприємці у вашій організації. Ось як це зробити:

 • Заохочуйте інноваційне мислення, коли співробітники відчувають себе в безпеці, пропонуючи нові ідеї. Зробіть інновації основною цінністю вашої компанії.
 • Часто проводити тренінги та заходи з розвитку для співробітників.
 • Спонсоруйте мозкові штурми та хакатони щодо помилок і проблем у продуктах і послугах, які пропонує ваша компанія.
 • Ви також повинні виділити час, бюджет і ресурси для інтрапренерських проектів. Крім того, переконайтеся, що співробітники мають інструменти та підтримку, необхідні для втілення своїх ідей у ​​життя.
 • Ви повинні надати працівникам свободу виконувати свої проекти з певною автономією. Дозвольте їм взяти на себе власність, уникаючи мікроменеджменту всередині підприємницьких проектів.
 • Відзначайте та винагороджуйте успішних внутрішніх підприємців підвищеннями, бонусами або визнанням у масштабах усієї компанії. Це спонукає інших наслідувати приклад.
 • Міжфункціональна співпраця також є ключовим фактором у розвитку інтрапренерської культури в організації.
 • Варто чітко повідомляти про прихильність компанії внутрішньому підприємництву, даючи працівникам зрозуміти, що їхні ідеї цінуються.
 • Компанії повинні налагодити зворотній зв’язок через опитування співробітників для постійної оцінки та вдосконалення внутрішньопідприємницьких програм.
 • Відзначайте внутрішньопідприємницькі досягнення, щоб надихнути інших і підкреслити важливість інновацій в організації.
 • Підприємець Vs. Intrapreneur: таблична диференціація

  Підприємці – незалежні люди, які ризикують. Вони створюють власний бізнес з нуля, приймаючи на себе повну відповідальність за його успіх чи невдачу. Навпаки, внутрішні підприємці працюють у материнській організації, впроваджуючи інновації та стимулюючи зміни зсередини. Під час проекту інтрапренерства вони також використовують ресурси та підтримку свого роботодавця.

  Характеристики Підприємець Внутрішній підприємець Власність Володіє та керує власним бізнесом Працювати в існуючій організації як інноватор або дослідник Ризик Взяти на себе повний фінансовий та операційний ризик Зіткнутися з меншим особистим фінансовим ризиком Незалежність Повна автономія та прийняття рішень Діти в організаційній структурі Доступ до ресурсів Необхідно забезпечувати ресурси самостійно Доступ до існуючих ресурсів компанії Фокус на інноваціях Створювати абсолютно нові підприємства та ринки Інновації в межах структура організації НагородиЗберігати прибуток, але також нести збиткиМожна отримувати винагороди та визнання в організації лише в тому випадку, якщо інноваційний продукт чи послуга отримує величезний відгук цільової аудиторіїПідповідальністьНесе повну відповідальність за успіх чи невдачу Ділиться звітністю з організацієюПрикладиСтів Джобс (Apple), Ілон Маск (Tesla)Стів Возняк (в Apple), Сергій Брін (в Google)

  Читайте також: Найкращі стартап-спільноти, де процвітають підприємці

  Недоліки інтрапренерства

  Знайдіть нижче недоліки та проблеми внутрішнього підприємництва:

 • Внутрішньопідприємницькі проекти можуть відвернути ресурси та увагу від основної діяльності підприємства, потенційно вплинувши на прибутковість.
 • Не всі внутрішньопідприємницькі ініціативи є успішними, а невдалі проекти можуть призвести до втрати часу, грошей і моралі.
 • Існуючі співробітники або керівництво можуть чинити опір внутрішньопідприємницьким ідеям або зірвати процес через страх змін або незахищеність роботи.
 • Збалансування цілей інтрапренерів із загальними цілями організації може призвести до конфліктів і напруги.
 • Внутрішнє підприємництво вимагає часу та зусиль для розвитку та підтримки інноваційних проектів, що може навантажити наявне робоче навантаження.
 • Оцінка успіху та рентабельності інвестицій (ROI) внутрішньопідприємницьких ініціатив може бути складною, тому важко виправдати продовження підтримки.
 • У довгостроковій перспективі захист інтелектуальної власності та конфіденційної інформації, пов’язаної з внутрішньопідприємницькими проектами, також може бути складним завданням.

  Прийміть інтрапренерський дух!

  Інтрапренери є рушійною силою корпоративного успіху. Вони наповнюють організації свіжими ідеями, інноваціями та невпинним прагненням до успіху. Їхня здатність мислити нестандартно, творчо вирішувати проблеми та в той момент, коли компанія може припинити роботу.

  Розвиваючи культуру, яка заохочує працівників бути внутрішніми підприємцями, підприємства можуть скористатися цим безцінним ресурсом. Йдеться про визнання того, що дух підприємництва не обмежується лише стартапами й може бути легко поширений у бізнес-будинках.

  Далі, як використовувати аналітичні дані про продажі, щоб зробити бізнес прибутковим.