Різниця між помилкою, дефектом, помилкою, невдачею та збоєм у тестуванні програмного забезпечення

Тестування програмного забезпечення – це процес виявлення помилок, дефектів, збоїв і збоїв, які є розбіжністю між очікуваними та фактичними результатами.

Незалежно від того, чи тестуєте ви програмне забезпечення вручну чи за допомогою автоматизованих процедур, ці терміни спливають під час виявлення проблем у вашому кодуванні.

Виявляючи недоліки, відсутні вимоги або помилки в програмному забезпеченні, ви робите своє програмне забезпечення бездоганним і високоякісним для користувачів.

Таким чином ви забезпечуєте кращий досвід роботи з користувачем, оскільки він може легко використовувати програмне забезпечення без будь-яких проблем і погіршення продуктивності чи функціональності.

У цій статті я поясню, що таке баги, помилки, дефекти, збої та збої, а також відмінності між цими термінами на основі їх визначень, типів, прикладів, причин, фокусу та інших параметрів.

Давайте розпочнемо!

Що таке помилка?

Помилка – це широко використовуваний термін у розробці програмного забезпечення. Але це не вітання. Це описується як проблема або помилка, яка може призвести до того, що програмне забезпечення поведеться іншим чином, не очікуваним користувачем або не передбаченим розробником.

Помилки мають широкий спектр впливу на продуктивність програмного забезпечення, від невеликих проблем, які можна легко вирішити, до великих, які можуть зробити вашу програму неможливою для використання. Але в обох випадках помилки потрібно негайно вирішувати та виправляти, щоб надати користувачам якісний досвід і зміцнити довіру.

Основні помилки, як правило, розглядаються як пріоритетні та термінові, особливо коли існує ризик невдоволення користувачів. Є багато помилок, які можуть вплинути на функціональність і продуктивність, але найпоширенішим типом помилки є збій. Це означає, що програмне забезпечення перестає працювати, як очікують користувачі, і автоматично вимикається посеред використання.

Наприклад, коли користувач пише звіт або статтю в програмному забезпеченні для обробки текстів, і воно раптово виходить з ладу, користувач втратить всю роботу, якщо раніше не натисне кнопку збереження. Це негативно позначиться на продуктивності користувача.

Помилки також є помилками, які здаються незначними, але можуть призвести до катастрофічних наслідків. Навіть неправильна цифра або неправильна літера можуть призвести до різких змін призначених функцій програми.

Крім того, програмна помилка порушує здатність організації взаємодіяти з користувачами, залучати потенційних клієнтів, полегшувати покупки тощо. Тому його необхідно якомога швидше знищити.

Що таке дефект?

Дефект у тестуванні програмного забезпечення означає відхилення або варіацію програмного забезпечення від вимог користувачів або бізнесу. Це проблема в кодуванні програми, яка може вплинути на всю програму. Команди тестувальників під час виконання різних тестів стикаються з дефектами.

Дефекти продукту означають неефективність і нездатність програми відповідати критеріям і заважають програмному забезпеченню виконувати бажану роботу. Це відбувається під час циклу розробки програмного забезпечення розробниками. Дефект може утворитися, коли програміст або розробник допускає якусь незначну або серйозну помилку на етапі розробки.

Що ж, баги та дефекти мають дуже тонкі відмінності. У індустрії програмного забезпечення обидва вважаються помилками, які потрібно виправляти безпосередньо перед розгортанням. Під час циклу розробки програмного забезпечення можна зустріти багато типів дефектів. Вони такі:

Арифметичний дефект

Арифметичний дефект включає дефекти в арифметичному виразі або пошуку розв’язків деякого арифметичного виразу в програмі. Ці помилки викликані в основному розробниками, які працюють над програмним забезпеченням через недостатні знання або надмірну роботу. Перевантаження коду також є причиною арифметичних дефектів, коли розробники не можуть правильно спостерігати за кодом.

Синтаксичні дефекти

Синтаксичні дефекти — це типові типи помилок, які допускаються під час написання коду. Він показує навіть незначну помилку в синтаксисі. Це трапляється, коли розробник або програміст помилково екранує символ у програмі, наприклад крапку з комою (;), під час написання коду на C++.

Логічні дефекти

Логічні дефекти з’являються під час реалізації коду. Коли програміст неправильно думає про рішення або не розуміє чітко вимоги, виникають ці дефекти. Також це відбувається, коли розробник забуває про кутові кейси. Це пов’язано з ядром програми.

Дефекти продуктивності

Коли програмне забезпечення або система не в змозі досягти очікуваних результатів, це називається дефектом продуктивності. Він включає реакцію програми під час використання з різними навантаженнями.

Дефекти багатопоточності

Дефекти багатопоточності виникають під час виконання чи запуску кількох завдань одночасно. Це може призвести до можливості складного налагодження. Під час багатопотокового процесу існує ймовірність тупикової блокування та голодування, що призведе до збою системи.

Дефекти інтерфейсу

Дефекти інтерфейсу – це дефекти, які виникають під час взаємодії користувачів і програмного забезпечення. Він включає складні інтерфейси, інтерфейси на основі платформи або незрозумілі інтерфейси. Ці дефекти заважають користувачам без зусиль використовувати програмне забезпечення.

Що таке помилка?

Помилка — це неправильне уявлення, нерозуміння чи помилка розробника програми. Програміст або розробник іноді може неправильно зрозуміти позначення знака або ввести неправильне заклинання, що призведе до помилки в коді програмування.

Він генерується через неправильну логіку, синтаксис або цикл, що може значно вплинути на роботу кінцевого користувача. В основному помилка обчислюється шляхом розрізнення очікуваних і фактичних результатів. Усередині програми, коли виникає такий сценарій, він змінює функціональність програми, що призводить до незадоволення клієнтів.

Помилка виникає з кількох причин, але призводить до проблеми в коді програми. Це можуть бути проблеми з дизайном, проблеми з кодуванням або проблеми зі специфікацією системи. Він трохи відрізняється від дефектів.

Функціональність є основним критерієм програмного забезпечення, але інколи програмне забезпечення призводить до помилок функціональності, коли щось незручне, неможливе, заплутане або складніше. Типи помилок:

 • Помилки зв’язку можуть виникнути під час зв’язку від програми до користувача. Наприклад, у програмному забезпеченні немає меню, немає довідкових інструкцій, немає кнопки збереження тощо.
 • Помилка пропущеної команди є ще однією поширеною помилкою серед програмістів через низьку швидкість набору тексту, короткі терміни виконання тощо. Вихід програми відхиляється, якщо деякі команди відсутні.
 • Граматичні неправильні речення та слова з орфографічними помилками є типовими помилками, які зустрічаються в коді кожної програми. Коли помилка обробляється осмислено та прозоро, її можна зменшити під час тестування.
 • Помилки обчислень виникають через помилки кодування, погану логіку, неправильні формули, проблеми з викликом функцій, невідповідність типів даних тощо.

Що таке невдача?

Іноді під час виконання програми система видасть несподівані результати, які можуть призвести до збою програми. За певних ситуацій чи середовищ причиною збою можуть бути дефекти, а іноді причини можуть відрізнятися.

Не кожен дефект призводить до невдач. Наприклад, дефекти мертвого коду не призведуть до збоїв. Це також може бути викликано іншими причинами. Крім того, часто умови навколишнього середовища, зокрема сильне магнітне поле, забруднення, електронні поля, випромінювання тощо, можуть спричинити збій мікропрограми чи обладнання.

Збій також може статися через людські помилки під час взаємодії з програмним забезпеченням. Наприклад, програмний збій може статися, якщо людина вводить неправильне вхідне значення. Однак збій також може бути навмисно спричинений особою в системі.

Коли справа доходить до програмних збоїв, є кілька моментів, які важливо зрозуміти:

 • Під час тестування програмного забезпечення, якщо тестувальник не впевнений, чи дана ситуація є помилкою чи ні, це можна назвати інцидентом. Тоді інцидент потребує подальшого тестування, щоб підтвердити, чи є дефект причиною збою чи якісь інші причини, як-от недійсний вхід, несприятливе середовище та відсутність знань про його функціональність.

Про ці інциденти повідомляється та надсилається розробникам, щоб вони могли проаналізувати інцидент і підтвердити причину збою.

 • Збій – це термін, який виникає після етапу виробництва програмного забезпечення. Щоб оцінити якість програмного забезпечення, його необхідно належним чином перевірити перед розгортанням, оскільки якість має величезне значення для підвищення довіри клієнтів, що призводить до покращення бізнесу.

Однак несправність можна визначити лише в програмі, коли виконується дефектна частина. Якщо дефектні частини не були виконані взагалі, ця частина не може спричинити жодної несправності.

Що таке несправність?

Помилка — це ненавмисна або неправильна поведінка прикладної програми. Це викликає попередження в програмі. Якщо його не лікувати, це може призвести до збоїв у роботі розгорнутого коду. Якщо різні компоненти коду програми залежать один від одного, помилка – це та, яка може спричинити проблеми в кількох компонентах.

Незначна помилка може призвести до помилки високого рівня. Помилку можна запобігти шляхом застосування методів програмування, методології розробки, експертної оцінки та аналізу коду.

Ось різні типи помилок у тестуванні програмного забезпечення, наприклад:

 • Помилка алгоритму: це відбувається, коли логіка компонента або алгоритм не в змозі забезпечити чіткий результат для даного введення через неправильні кроки обробки. Але цьому можна легко запобігти, перевіривши диск.
 • Синтаксична помилка: вона виникає, якщо в коді використовується неправильний синтаксис. Одна синтаксична помилка може призвести до нульового результату або помилки.
 • Обчислювальна помилка: вона виникає, коли реалізація диска неправильна або не може обчислити бажаний результат. Наприклад, поєднання змінних із плаваючою комою та цілих змінних може призвести до несподіваного результату.

 • Помилка синхронізації: коли програма не відповідає після збою програми, це називається помилкою синхронізації.
 • Помилка документації: Належна документація розповідає, що насправді робить програма. Помилка документації виникає, коли програма не відповідає документації.
 • Помилка перевантаження: розробники використовують такі структури даних, як черга, стек і масив, для пам’яті в програмах. Коли користувач заповнює пам’ять і використовує її понад свої можливості, це призведе до помилки перевантаження.
 • Збій апаратного забезпечення: коли вказане обладнання не працює належним чином для потрібного програмного забезпечення, виникає такий тип збою.
 • Помилка програмного забезпечення: коли вказане програмне забезпечення не може працювати чи підтримувати платформу чи операційну систему, виникає такий тип збою.
 • Помилка пропуску: коли ключовий аспект недоречний або відсутній у програмі, виникає помилка пропуску. Наприклад, ініціалізація змінної не виконується в початковій точці.
 • Помилка комісії: якщо оператор виразу неправильний, виникає помилка комісії. Наприклад, ціле число ініціалізується за допомогою float.

Однак застосування відповідних методів може легко уникнути збою в програмі. Ці методи та процедури необхідні для узгодження з передбаченими специфікаціями програмного та апаратного забезпечення, мовами програмування, алгоритмами тощо.

Чому люди плутають ці терміни?

Помилка, дефект, помилка, збій і несправність часто використовуються як синоніми в загальних термінах. Але тестування програмного забезпечення має відмінності відповідно до їх поведінки.

Помилка – це помилка розробника. Дефектом називають помилку, яка виявляється під час циклу розробки. Помилка — це дефект, який виявляється під час циклу тестування. Помилка називається, коли програма не відповідає критеріям. Несправність є причиною невдачі.

Однак ці терміни використовуються по-різному для визначення проблем у коді.

Давайте розберемо ці терміни на прикладі з реального життя:

Уявіть, що ваша машина не працює, і ви везете її до механіка. Ви скаржитеся, що машина не їде (користувач повідомляє про збій). Механік оглядає автомобіль і виявляє проблему (дефект). Проблема (помилка) полягала в тому, що водій залив дизель у бензиновий двигун (тестер виявив несправність) – винен користувач.

Помилка проти дефекту чи помилки чи збою чи несправності: відмінності

Тепер, коли ви маєте деякі уявлення про ці терміни, давайте розберемося з деякими ключовими відмінностями між ними в тестуванні програмного забезпечення:

BugDefectErrorFailureFaultПомилка відноситься до дефектів, які вказують на те, що програмне забезпечення не працює належним чином. Дефект – це відхилення між очікуваним і фактичним результатом. Помилка — це проблема або помилка, допущена розробником під час написання коду, через яку компіляція та виконання не вдається. Збій – це сукупність різноманітних дефектів, які призводять до збою апаратного та програмного забезпечення, що призводить до того, що система не реагує. Збій – це той, який спричиняє збій програмного забезпечення та не дозволяє йому виконувати заплановані завдання. Інженери-випробувачі підвищують її. Її визначають інженери-випробувачі та вирішують програмісти або розробники. Інженери-випробувачі та розробники автоматизації підвищують її. Тестери знаходять помилку на етапі розробки. Користувачі знаходять її. Типи помилок: логічні помилки, помилки ресурсів та алгоритмічні помилки. Вона класифікується як критична, незначна, велика та тривіальна. Типи помилок: синтаксична помилка, помилка екрана інтерфейсу користувача, помилка керування потоком, апаратна помилка, помилка обчислення тощо. Немає типівТипи – це помилки бізнес-логіки, логічні помилки, функціональні помилки, помилки GUI, помилки безпеки, помилки апаратного забезпечення тощо. Це спричинено відсутністю логіки, надлишковими кодами та помилковою логікою. Це спричинено наданням неправильного введення, помилками під час обробки тощо. Це спричинено помилкою коду, неможливістю виконання, неоднозначністю логіки коду, неправильним дизайном , логічна помилка тощо. Це спричинено системними помилками, людськими помилками та змінними навколишнього середовища. Це спричинено неправильним дизайном, неправильною логікою тощо. Щоб запобігти помилкам, вам потрібно запровадити тестову розробку, налаштувати розширені практики розробки коду тощо. Щоб запобігти дефектам, вам потрібно впроваджувати готові методи програмування та використовувати правильні та основні методи кодування програмного забезпечення. Щоб запобігти помилкам, вам потрібно проводити експертні оцінки, перевіряти виправлення помилок, покращувати загальну якість програми тощо. Щоб запобігти невдачі, вам потрібно підтвердити повторне тестування процесу, переглянути вимоги, класифікувати проблеми та оцінити помилки. Щоб запобігти помилкам, необхідно ознайомитися з документацією та перевірити правильність дизайну програми та кодування.

Висновок

Помилки, дефекти, помилки, збої та несправності впливають на різні частини програми та значно впливають на її використання. Це сповільнює продуктивність і досконалість програмного забезпечення, що призводить до незадоволення клієнтів.

Отже, у будь-якому проекті програмного забезпечення цим проблемам слід негайно запобігти, щоб ваше програмне забезпечення працювало оптимально, а попит на нього залишався найвищим на ринку.

Ви також можете переглянути деякі інструменти тестування програмного забезпечення.