techukraine.net techukraine.net Роль ChatOps у культурі DevOps: вступний посібник

Роль ChatOps у культурі DevOps: вступний посібник

Categories:

Розробка програмного забезпечення та обслуговування програмних систем стають дедалі складнішими, і традиційним рішенням DevOps важко встигати. Тут починає грати роль ChatOps.

ChatOps: огляд

Отже, що таке ChatOps? ChatOps — це сучасний операційний фреймворк, який дозволяє виконувати різноманітні завдання DevOps. Це включає створення вашого коду, впровадження змін у ваш хмарний кластер або моніторинг стану вашої системи за допомогою команд чату. Він поєднує в собі чат-ботів, текстове спілкування та інструменти автоматизації для створення безперебійних робочих процесів DevOps.

Вигадування терміну «ChatOps» часто приписують GitHub у 2013 році на конференції Ruby.

ChatOps революціонізував спосіб співпраці DevOps і команд розробників. Це підвищує прозорість, сприяє співпраці та полегшує виконання завдань командами. Тепер команди можуть працювати набагато швидше та з підвищеною ефективністю. Крім того, рівень автоматизації значно зменшує можливості людської помилки.

Значення ChatOps

Давайте розглянемо різні аспекти, в яких ChatOps відіграє значну роль у культурі DevOps:

 • Це скорочує час першої відповіді та дозволяє швидше вирішувати проблеми.
 • Це сприяє співпраці в режимі реального часу та дозволяє обмінюватися важливою інформацією.
 • Використання автоматизації підвищує ефективність і зменшує кількість помилок.
 • Через різні інтеграції вся контекстна інформація централізована.
 • Існує підтримка журналювання, яке діє як система аудиту.
 • Завдяки обміну знаннями учасників можна легко підключити до системи.
 • Спілкування сприяє розвитку почуття співпраці між членами команди.

Основні характеристики ChatOps

Завдяки інтеграції різних функцій ChatOps дозволяє вам і вашій команді оптимізувати робочі процеси, автоматизувати завдання та сприяти співпраці. Отже, цей набір ключових функцій робить його важливим інструментом в екосистемі DevOps.

#1. Боти

Боти відіграють центральну роль в екосистемі. Вони діють як віртуальні помічники, які слухають ваші команди, розуміють їх і передають їх базовій системі. Вони діють як шлюз, який дозволяє вам спілкуватися з вашою платформою ChatOps.

Крім того, ви також можете налаштувати своїх ботів для виконання інших завдань з обслуговування та обслуговування. Ви можете або створити свого власного бота з нуля, або використовувати існуючих, наприклад Х’юбот.

Ось деякі з ролей, які виконують боти:

 • Вони слухають ваші команди і можуть викликати відповідні дії.
 • Ви можете виконати автоматизацію, наприклад розгортання коду та резервне копіювання системи.
 • Моніторинг системи та надсилання сповіщень про тривогу можна здійснювати через ботів.
 • Попередньо налаштовані дії можуть запускатися у відповідь на різні інциденти.

#2. Платформи

Хоча боти діють як помічники, платформи є середовищем, на якому ви будете спілкуватися зі своїми ботами. Ви можете вибрати будь-яку популярну платформу на свій вибір, наприклад Discord, Slack, Microsoft Teams або Google Chat. Якщо ви створюєте для свого сховища коду, ви також можете використовувати можливості на GitHub.

Це центральне місце, де ваша команда спілкується та співпрацює. Щоб платформа була хорошим вибором для ввімкнення ChatOps, вона повинна мати такі ключові функції:

 • Він повинен мати спілкування в чаті в реальному часі для обміну миттєвими повідомленнями.
 • Ви повинні мати можливість створювати групи та організовувати свої команди та структури.
 • Має бути зареєстровано всі команди з увімкненою функцією пошуку.
  Як підтвердити свою особу на Ingo Money

#3. Команди чату

Команди – це текстові інструкції, які ви надсилаєте своїм роботам на платформі чату. Дія виконується при отриманні команди. Немає обмежень щодо тривалості вашої команди. Ви можете створити команду з одного слова, наприклад build, яка може ініціювати збірку коду у вашому головному сховищі.

З іншого боку, ви можете налаштувати складне речення, як-от зробити знімок основної бази даних і виконати службове обслуговування – це ініціює процес резервного копіювання вашої бази даних з наступним виконанням службових дій.

Створюючи команди чату, ви повинні пам’ятати про наступні моменти:

 • Вони повинні мати певні дії, пов’язані з цим.
 • Мають бути запасні варіанти на випадок невдачі.
 • Якщо команда неправильна, вона не повинна виконувати помилкові дії.
 • Він має бути зручним для користувача.
 • Синтаксис має бути зрозумілим для всіх членів команди.
 • За потреби має бути авторизація на рівні користувача.

#4. Інтеграції

Використовуючи ChatOps, ви можете інтегрувати різні інструменти та системи у свій робочий процес. Зазвичай це звичайні рішення, які використовуються в командах DevOps. Наприклад, ви можете створити автоматизоване рішення для сповіщень на основі наявної інформаційної панелі Grafana. Інтеграція цього з вашою платформою ChatOps дозволить вам легко налаштувати таке сповіщення.

Наявність такої інтеграції підвищує продуктивність вашої команди та забезпечує плавний потік інформації. Можливості безмежні.

Як запровадити ChatOps?

Тепер, коли ви знаєте, що таке ChatOps і його значення, давайте розглянемо, як запровадити власну систему ChatOps.

#1. Виберіть чат-платформу

Якщо ви хочете інтегрувати ChatOps як частину вашої системи DevOps, дуже важливо вибрати правильну платформу для чату. Ви повинні прагнути до балансу між простотою та функціями. Вибирайте з різних платформ на основі таких функцій, як сегрегація груп, підтримка каналів, легкість інтеграції ботів та історія пошуку.

Ви повинні переконатися, що вибрана вами платформа має хорошу підтримку інтеграції ботів. Він повинен мати достатньо документів або широку підтримку спільноти. Боти відіграють центральну роль в екосистемі ChatOps.

Існує широкий вибір чат-платформ, серед яких Slack, Discord, Microsoft Teams і Mattermost.

Хоча більшість чат-платформ пропонують подібні функції, часто все зводиться до того, яким команді зручніше користуватися.

#2. Визначте інструменти, які потрібно використовувати

Що забезпечує роботу ChatOps, так це можливість інтегрувати різні інструменти та системи на платформі чату. Вам потрібно чітке уявлення про робочі процеси, які ви намагаєтесь інтегрувати у свою систему ChatOps. Зазвичай це завдання DevOps, які можна легко виконати завдяки ефективній співпраці. Визначте та оцініть ті частини вашої системи, які можуть виграти від автоматизації та інтеграції чат-бота.

Коли ви визначите робочі процеси, вам потрібно знайти інструменти, які ви вже використовуєте в існуючій системі DevOps. Або ви можете переглянути інструменти, які хочете представити. До них зазвичай належать системи контролю версій, такі як Git, конвеєри CI/CD, такі як Jenkins, і інструменти моніторингу, такі як Grafana.

Далі переконайтеся, що вибрані вами інструменти мають відповідні API, які можна інтегрувати у свою систему. Завдяки потужності API ви можете легко включити ці інструменти у свій щоденний робочий процес за допомогою команд або автоматизації.

  7 веб-серверів з відкритим кодом для малих і великих сайтів

#3. Створення команд чату

Команди чату об’єднують різноманітні інструменти з платформою та ботами. Це дозволяє вам і вашій команді запускати різні дії та взаємодіяти з ботом. Надійний набір команд чату має вирішальне значення для забезпечення ефективної співпраці.

Коли ви створюєте команди чату, важливо мати на увазі, що вони мають бути зручними для користувача. Ви хочете, щоб вони були якомога ближче до звичайної розмовної мови. Це полегшить вашій команді їх зрозуміти та запам’ятати.

Визначившись із командою, її потрібно призначити певному завданню чи дії. Тут вступає бот. Отримавши команду, бот запускає певну дію. Наприклад, ви можете зв’язати та запустити конвеєр збірки для розгортання останнього коду в якомусь хмарному середовищі.

#4. Тренуйте команду

Після того, як ви підготували платформу, бота та команди, настав час навчити команду. Важливо надати належні вказівки членам вашої команди, оскільки ChatOps може здатися новим способом робити те саме, що ваша команда робила раніше.

Ви можете створити документацію або відеопосібники, що пояснюють різні команди чату та їх використання. Крім того, не менш важливо пояснити переваги та коли викликати певні команди. Перш ніж запроваджувати його для виробничих випадків, ви можете провести сесії чи семінари, де ваша команда зможе отримати практичний досвід роботи з системою ChatOps.

ChatOps проти AIOps проти Chatbots

Може здатися, що ChatOps, AIOps і Chatbots виконують однаковий набір завдань. Але це не так. Незважаючи на те, що вони виглядають схожими, є чіткі відмінності.

Почнемо з чат-ботів. Вони є центральними для інтерактивного спілкування. Ви отримуєте автоматичні відповіді на основі введених вами даних.

Додавши рівень інструментів і автоматизації до чат-ботів, ви отримаєте ChatOps. ChatOps включає чат-ботів для виконання завдань на основі ваших команд.

AIOps поєднує ШІ з ChatOps, надаючи йому розширені можливості прийняття рішень. За допомогою AIOps ви можете вивести свої системи ChatOps на новий рівень.

У той час як автоматизація та взаємодія в ChatOps керуються вашими введеннями в систему, AIOs покладаються на дані для прийняття обґрунтованих рішень. Приймаючи рішення, ChatOps і Chatbots вимагають від вас ввести команду або підказку. Це дозволяє системі знати, які дії необхідно виконати. Однак AIOs приймають рішення на основі даних, щоб передбачити потенційні проблеми та запропонувати оптимальний курс дій.

Чат-боти зазвичай встановлюються для залучення. Вони є частиною будівельних блоків для систем ChatOps. У той час як чат-боти інтегруються з серверними системами, щоб отримувати запитання та відповідати на них, системи ChatOps інтегруються з різними інструментами в екосистемі DevOps для виконання попередньо налаштованих завдань. Що стосується AIOps, він інтегрується з джерелами даних, такими як журнали програм і системні показники. Використовуючи аналіз штучного інтелекту, він може надати розуміння операцій і продуктивності системи.

Читайте також: AIOps проти MLOps: розуміння ключових відмінностей

Випадки використання ChatOps

Можливо, ви хочете інтегрувати ChatOps у свою існуючу систему DevOps. Давайте розглянемо деякі з основних випадків використання, які ви можете вирішити:

  Топ-6 хмарних сховищ даних у 2023 році

#1. Простіші розгортання та конвеєри CI/CD

Ви можете легко запускати складні процеси розгортання та конвеєри CI/CD за допомогою простих команд. Завдяки потужності ChatOps вам більше не доведеться покладатися на старі та ручні процеси для створення чи розгортання коду.

Розгортайте в будь-якому середовищі за вашим вибором за допомогою відповідних інструментів і команд. Крім того, ви можете налаштувати сповіщення та сповіщення. Це інформує всю вашу команду про графік розгортання.

#2. Моніторинг і сповіщення без зусиль

Включивши інструменти моніторингу у свою систему ChatOps, ви можете налаштувати складні робочі процеси моніторингу та оповіщення. Завжди будьте в курсі всього, що відбувається у ваших службах.

Ви можете отримувати оновлення в реальному часі та виконувати дії безпосередньо на платформі чату. Немає більше ручного моніторингу кількох показників і читання різних наборів даних.

#3. Безпроблемне управління інцидентами

Коли ви зіткнулися з інцидентом у своїй виробничій системі, надзвичайно важливо діяти швидко. У той же час важливі зацікавлені сторони повинні бути повідомлені.

Використовуючи команди розмовного чату, ви можете виконувати обидві дії прямо з панелі чату. Ви можете запустити попередньо налаштовані етапи інциденту, які можуть швидко допомогти стабілізувати вашу систему. Крім того, історія чату реєструє всі дії та розмови для подальшого використання.

Виклики в ChatOps

Незважаючи на те, що ChatOps надає широкий спектр функціональних можливостей вашій існуючій системі DevOps, вона може мати достатню частку проблем. Розуміння того, що таке ChatOps і його використання, вимагає розуміння цих проблем.

 • Важко запровадити контроль доступу до команд.
 • Конфіденційність даних є основною проблемою, оскільки всі чати знаходяться на платформі чату.
 • Складні робочі процеси часто важко інтегрувати.
 • У разі невдалої дії важливі стратегії відкату.
 • Інтеграція API має свої проблеми.
 • Якщо розмір вашої команди збільшується, система ChatOps повинна бути масштабованою.
 • Прийняття нової системи потребує кривої навчання.
 • Оскільки чати користувачів і команди знаходяться разом, важко відфільтрувати шум.

Використовуйте потужність ChatOps

Завдяки ChatOps як частині вашої культури DevOps ви впроваджуєте глибоке почуття співпраці та спільної відповідальності. Тепер управління інформацією та системою більше не здійснюється однією командою. Можливість виконання дій у режимі реального часу під час повсякденних розмов значно зменшує тертя між командами.

Інтеграція з різними інструментами дозволяє легко виконувати складні робочі процеси. Просто введіть команду, і дозвольте системі виконувати ваші завдання.

Крім того, ви робите свою команду більш підзвітною. Завдяки журналам і журналам аудиту будь-яку введену команду можуть бачити всі інші на платформі. Це також допомагає відстежити точні кроки, вжиті для вирішення інциденту.

Безсумнівно, ChatOps є потужною частиною світу DevOps. Завдяки цьому вступному посібнику ви тепер знаєте, що це таке, етапи реалізації та різні випадки використання, які ви можете вирішити.

У DevOps завжди відбувається щось нове, і ви можете бути в курсі подій, переглядаючи останні тенденції в DevOps.