Розуміння IP-адреси: Вступний посібник

Кожен пристрій, підключений до Інтернету або локальної мережі, має IP-адресу.

Так, навіть у вашому смартфоні, смарт-телевізорі та розумних колонках він є. Можливо, ви чули про IP-адреси, а також бачили, як вони виглядають – ряди чисел, розділених крапками або двокрапками.

IP-адреса – це адреса, на яку надходить інформація, яку ви запитуєте з Інтернету.

Наприклад, коли ви шукаєте свій улюблений фільм в Інтернеті, пошуковій системі потрібен деякий час, щоб завантажити результати та показати їх вам на екрані. Ззаду йде багато чого, чого ви не бачите. Без вашої IP-адреси ваш запит нікуди не потрапить.

Ось наскільки важлива IP-адреса.

Отже, давайте детально розберемося з IP-адресами та деякою ключовою інформацією, пов’язаною з ними.

Що таке IP?

Щоб зрозуміти IP-адресу, спочатку важливо дізнатися, що таке IP.

Інтернет-протокол (IP) — це набір керівних правил для пакетів даних, формату даних або дейтаграм, які надсилаються через локальну мережу або Інтернет. Це протокол без підключення та орієнтований на дейтаграми, оскільки він працює в динамічній комп’ютерній мережі.

IP працює без централізованого монітора або каталогу і ніколи не покладається на вузол або посилання. Отже, для успішної доставки кожен пакет даних повинен мати IP-адресу джерела та призначення та іншу ключову інформацію.

Що таке IP-адреса?

Адреса Інтернет-протоколу (IP-адреса) відноситься до унікальної адреси або цифрової мітки, призначеної для кожного пристрою, підключеного до комп’ютерної мережі за допомогою Інтернет-протоколу (IP) для зв’язку.

Приклад IP-адреси: 192.16.2.1

Простіше кажучи, IP-адреси ідентифікують пристрій у локальній мережі чи Інтернеті та дозволяють передавати дані між пристроями, що містять інформацію про місцезнаходження, одночасно роблячи пристрої доступними для легкого зв’язку. IP-адреси пропонують чудовий спосіб диференціювати різні пристрої, наприклад комп’ютери, принтери, веб-сайти, маршрутизатори тощо.

IP-адреса використовується для двох цілей:

 • Знаходження місцезнаходження
 • Ідентифікація інтерфейсу хост/мережа

Управління розподілення номерів в Інтернеті (IANA) керує IP-адресами в усьому світі. І 5 регіональних Інтернет-реєстрів (RIR) керують ними у визначених регіонах і призначають їх місцевим Інтернет-реєстрам, таким як кінцеві користувачі та Інтернет-провайдери (ISP).

Як працює IP-адреса?

IP-адреса працює так само, як і ваша домашня адреса. Якщо ви хочете отримати лист або посилку від кур’єра, вам потрібно повідомити відправнику свою домашню адресу. Так само, якщо ви хочете отримувати електронну пошту або дані з Інтернету, ваш підключений пристрій або комп’ютер повинен мати інтернет-адресу, щоб відправник міг ідентифікувати його та надіслати дані.

Незалежно від того, чи це ваш комп’ютер, планшет, смартфон, розумне освітлення, термостат, радіоняня чи будь-який інший пристрій, підключений до Інтернету, кожен пристрій має мати Інтернет-номер або адресу для встановлення з’єднання та обміну даними з іншими пристроями за допомогою набору вказівок. або протоколи.

Ось чому кожен сайт, як-от Amazon або Netflix, також містить IP-адресу для зв’язку з вами та надсилання інформації, яку ви запитували. Однак вони зберігають назву замість своєї IP-адреси, наприклад Amazon.com і Netflix.com, щоб вам було легше їх знайти. Інакше вам доводилося вводити цей довгий набір чисел для кожного сайту, який ви відвідуєте. Імена запам’ятовуються легше, ніж числа.

Тепер ви можете запитати, як IP-адреси призначаються кожному пристрою.

IP-адреса не є випадковою; він створюється математично та розподіляється IANA.

У наведеному вище прикладі IP-адреси – 192.16.2.1, ви можете побачити, що вона представлена ​​у вигляді набору з 4 чисел, розділених крапкою. Кожне число може бути в діапазоні від 0 до 255 у цьому наборі. Отже, повний діапазон IP-адрес може бути від 0.0.0.0 до 255.255.255.255.

Типи IP-адрес

IP-адреси мають різні категорії, кожна з яких має свій тип.

#1. Громадський і приватний

Компанії чи фізичні особи, які мають Інтернет-сервіс, мають IP-адреси двох типів: приватні та публічні. Ці IP-адреси залежать від розташування мережі.

 • Приватна IP-адреса: використовується в комп’ютерній мережі у вашому домі чи офісі. Кожен пристрій (комп’ютер, смартфон, колонки, смарт-телевізор тощо), який під’єднується до вашої мережі, складається з приватної IP-адреси, призначеної вашим маршрутизатором.
  Як створити та роздрукувати етикетки в Microsoft Word

Оскільки використання різних пристроїв зростає, кількість IP-адрес удома зростає разом із цим. Отже, ваш маршрутизатор повинен знайти спосіб виявити ці системи окремо, тому він генерує унікальні приватні IP-адреси для кожної з них, розрізняючи пристрої у вашій мережі. Пристрої за межами приватної мережі не матимуть доступу до приватних IP-адрес.

 • Загальнодоступна IP-адреса: використовується за межами домашньої чи офісної комп’ютерної мережі. Кожному пристрою, підключеному до загальнодоступної мережі або Інтернету, буде призначена IP-адреса постачальником послуг Інтернету (ISP). Інтернет-провайдери мають широкий діапазон IP-адрес для клієнтів, і вони призначають загальнодоступну IP-адресу вашому маршрутизатору.

Зовнішні пристрої використовують публічні IP-адреси, щоб знайти ваш пристрій в Інтернеті. Публічна IP-адреса буває двох типів: статична та динамічна.

#2. Статичний і динамічний

 • Статичні IP-адреси: вони узгоджені та не змінюються регулярно чи автоматично. Після призначення провайдером IP-адреса залишається незмінною.

Будь-якій компанії чи фізичній особі не потрібна статична IP-адреса. Але якщо ви хочете розмістити власний сервер, ви повинні мати статичну IP-адресу. Це гарантує, що ваша електронна адреса та сайти, прив’язані до статичної IP-адреси, мають однакову IP-адресу. Завдяки цьому зовнішні пристрої можуть легко знайти вас в Інтернеті.

 • Динамічна IP-адреса: ці IP-адреси змінюються регулярно й автоматично, на відміну від статичних адрес. Інтернет-провайдери мають пул непризначених IP-адрес, які вони призначають клієнтам, які входять у їхній Інтернет-сервіс. Клієнт використовує призначену IP-адресу, доки він підключений до Інтернету. Коли клієнт припиняє користуватися послугою або відключається від Інтернету, призначена IP-адреса стає вільною та повертається до пулу непризначених IP-адрес. Ці динамічні адреси повторно призначаються іншим клієнтам.

Такий підхід заощаджує витрати провайдерів, і їм не потрібно виконувати певні завдання, щоб знову й знову відновити IP-адресу користувача. Крім того, це також забезпечує безпеку, оскільки зміна IP-адреси ускладнює хакерам націлитися на одного користувача.

Раніше ми обговорювали статичні IP-адреси для підприємств, які хочуть мати сервер для своїх сайтів. Подібним чином існують IP-адреси веб-сайтів двох типів.

#3. Спільна та виділена IP-адреса

 • Спільна IP-адреса: власники веб-сайтів, які покладаються на спільну послугу хостингу від веб-хостингу, отримають сервер, спільний для інших сайтів. Він підходить для малого бізнесу, блогерів, сайтів-портфоліо тощо, де відвідуваність менша. Вони матимуть спільну IP-адресу.
 • Виділені IP-адреси: великі сайти шукають більш безпечний варіант, а професійні геймери, які хочуть кращого контролю над своїми серверами, можуть обрати плани виділеного хостингу. Вони можуть придбати виділену IP-адресу. Це допомагає вам легко отримати сертифікати SSL і дозволяє запускати ваш FTP-сервер.

Таким чином, ви можете безпечно ділитися файлами з різними людьми у вашій організації або бути анонімними. Крім того, ви навіть можете отримати доступ до свого сайту за допомогою своєї IP-адреси замість доменного імені.

#4. Логічний і фізичний

 • Логічна IP-адреса: вона призначається програмним забезпеченням на сервері або маршрутизаторі та може періодично змінюватися або не змінюватися. Наприклад, ваш ноутбук може мати іншу IP-адресу, якщо ви підключите його до іншої точки доступу.
 • Фізична IP-адреса: кожен апаратний блок має унікальну IP-адресу, яка ніколи не змінюється. Це фізична IP-адреса. Ви можете використовувати протокол розв’язання, щоб перетворити логічну IP-адресу на фізичну для ідентифікації пристрою у вашій IP-мережі.

Версії IP: IPv4 та IPv6

Зазвичай використовуються дві версії IP – IPv4 та IPv6. Кожна версія представляє IP-адресу по-різному.

Інтернет-протокол версії 4 (IPv4)

Початкова IP-версія, яка вперше була застосована в Мережі передових дослідницьких проектів (ARPANET) у 1983 році, була IPv4. Він широко використовується в багатьох корпораціях. Через свою поширеність термінологія «IP-адреса» все ще широко стосується тих адрес, які визначає IPv4.

IPv4 представляє IP-адресу у вигляді 32-розрядного числа, що складається з 4 чисел, розділених крапками. Кожне число представляє десятковий дроб (за основою 10) для 8-значного двійкового числа (за основою 2) або октет. Він дозволяє IP-адреси.

Як пояснювалося раніше, кожне з 4 чисел в адресі IPv4 має діапазон від 0 до 255.

Приклад: 172.16.254.1, 192.16.2.1, 192.26.254.1, 172.0.16.0 тощо.

Інтернет-протокол версії 6 (IPv6)

У зв’язку з величезним розвитком Інтернету адреси IPv4 почали скорочуватися приблизно в 1990-х роках. У результаті дефіцит простору IP-адрес став серйозним для призначення їх провайдерам і кінцевим користувачам.

Це змусило Інженерну групу Інтернету (IETF) впроваджувати інновації та досліджувати технології для розширення адресних можливостей Інтернету. Зрештою в 1995 році вони змінили дизайн IP на IPv6. Він пройшов серію тестувань до 2000-х років, коли почалося його комерційне розгортання.

У IPv6 адресний простір було збільшено до 128 біт або 16 октетів (з 32 біт або 8 октетів у IPv4). IPv6 представлено 8 наборами по 4 шістнадцяткові цифри, де кожен набір номерів розділений за допомогою двокрапки та може містити літери та цифри.

  Що таке LinkedIn Premium і чи воно того варте?

Приклад: 2001:0DB8:AC10:0000:0011:AAAA:2C4A:FE01

Так, це дуже довго, але деякі умовності допомагають скорочувати їх.

 • Ви можете видалити початкові нулі з групи чисел. Наприклад – :0021: може бути :21:
 • Послідовні нулі можна записати як подвійну двокрапку, і в IP-адресі дозволяється лише один, якщо ви підтримуєте в ній 8 розділів.

Джерело зображення: Вікіпедія

Наприклад, для 2001:0DB8:AC10::0011 потрібно додати чотири частини нулів замість подвійної двокрапки. Це стає 2001:0DB8:AC10:0000:0000:0000:0000:0011.

Намір створення IPv6 полягає в тому, щоб розширити простір і змінити маршрутизацію шляхом більш ефективного агрегування префіксів маршрутизації підмережі. Це сповільнило зростання таблиць маршрутизації в маршрутизаторах. Він також автоматично змінює префікс маршрутизації всієї мережі. Таким чином, навіть якщо політика маршрутизації або глобальна політика підключення зміниться, їм не знадобиться перенумерувати вручну чи внутрішнє перепроектування.

Ви можете запитати, чому IP версії 4 і 6, де інші між ними та після них?

Ось відповідь.

Насправді були визначені інші версії, від версій 1 до 9, але тільки версії 4 і 6 знайшли широке використання. Версії 1 і 2 були назвами протоколів TCP у 1974 і 1977 роках, щоб розділити специфікацію IP на той час. Крім того, версія 3 була представлена ​​в 1978 році, де версія 3.1 була першою в історії версією, в якій TCP був відділений від IP. Наступною версією 5, яка з’явилася в 1979 році, був експериментальний протокол — Internet Stream Protocol.

IPv6 — це комбінація різних версій — v6, v7, v8 і v9.

Чи підтримує ваш веб-сайт IPv6? Скористайтеся інструментом тестування IPv6, щоб дізнатися.

Що таке підмережі та класи IP-адреси?

Підмережі

IP-мережі можна розділити на підмережі як для IPv4, так і для IPv6. Отже, IP-адреса складається з двох частин:

 • Префікс мережі у старших бітах
 • Ідентифікатор хоста (ідентифікатор інтерфейсу або поле відпочинку)

Підмережі включають маску підмережі або нотацію CIDR, щоб визначити, як IP-адреса розділена на частини хоста та мережі. Термін «Підмережа» використовується лише для IPv4. Однак обидві версії використовують нотацію та концепції CIDR.

Джерело зображення: Redhat.com

У підмережах IP-адреса має скісну риску в кінці з кількістю бітів у десятковій системі для представлення частини мережі, також відомої як префікс маршрутизації. Більшість масок підмережі починаються з 255 і закінчуються, коли закінчується мережева частина. Приклад: 255.255.255.0

Інший приклад, припустімо, що 172.0.2.1 — це адреса IPv4, а 255.255.255.0 — це її підмережа. Для цього нотація CIDR може бути 172.16.2.1/24. Тут перші 24 біти IP-адреси представляють підмережу та мережу.

Клас IP-адреси

Спочатку мережева частина мала октет вищого порядку. Такий підхід дозволив створювати лише 256 мереж, але їх стало недостатньо, оскільки з’явилося більше мереж. Це призвело до перегляду специфікацій адрес для запровадження класового дизайну мережі.

Ця конструкція сприяла детальній архітектурі підмережі та призначенню більшої кількості окремих мереж. У цьому випадку перші 3 біти старшого октету в IP-адресі представляють «клас» адреси. І він визначив 3 класи – A, B і C.

Крім того, система IPv4 дозволяла адреси від 0.0.0.0 до 255.255.255.255. Але деякі номери зарезервовані для певних цілей у мережах TCP або IP. IANA визнає ці застереження. Вони поділяються на:

 • 0.0.0.0: це мережа за замовчуванням, яка показує, що пристрій підключено до мережі IP і TCP.
 • 255.255.255.255: призначений для мережевих трансляцій, які мають досягати кожного комп’ютера, підключеного до мережі.
 • 127.0.0.1: комп’ютер повинен перевірити, чи призначено йому адресу AP.
 • 169.254.0.1-169.254.255.254: це автоматична приватна IP-адреса (APIPA) з пулом IP-адрес, які автоматично призначаються після виявлення того, що комп’ютеру не вдається отримати IP-адресу з будь-якого сервера DHFC.
 • Інші IP-адреси належать до класів підмереж.

Оскільки підмережа сама по собі є невеликою комп’ютерною мережею, з’єднаною з великою мережею через маршрутизатор, вона може мати систему адрес, щоб полегшити зв’язок між комп’ютерами в її мережі без надсилання будь-яких даних через більшу мережу. Крім того, маршрутизатор можна налаштувати для виявлення підмереж і виконання відповідної маршрутизації трафіку.

Отже, ось деякі із зарезервованих IP-адрес для підмереж або класів:

Клас
Провідні біти
Кількість мереж
Адреси в мережі
Загальна кількість адрес у класі
Діапазон
клас А

128 (27)
16 777 216 (224)
231
0.0.0.0 – 127.255.255.255
клас B
10
16 384 (214)
65 536 (216)
230
128.0.0.0 – 191.255.255.255
Клас С
110
2 097 152 (221)
256 (28)
229
192.0.0.0 – 223.255.255.255
клас D
1110
Не визначений
Не визначений
228
224.0.0.0 – 239.255.255.255
Клас E
1111
Не визначений
Не визначений
228
240.0.0.0 – 255.255.255.255

  Як видалити слова з облікового запису друзів

Як знайти IP-адресу?

Якщо ви хочете перевірити IP-адресу свого маршрутизатора, зайдіть у Google і запитайте, яка ваша IP-адреса. Відповідь відобразиться прямо вгорі. Насправді це ваша публічна IP-адреса.

Ви можете звернутися до багатьох інших сайтів, щоб отримати ті самі дані. Коли ви робите запит за допомогою маршрутизатора під час відвідування веб-сайтів, вони матимуть вашу IP-інформацію. Ви можете піти до MyIP, WhatIsMyIP.com, WhatIsMyIPAddress.comтощо, щоб дізнатися ваші адреси IPv4 та IPv6 і, можливо, ваше місцезнаходження.

Крім того, якщо вам цікаво дізнатися більше про IP-адресу, яку ви вже знаєте, ось деякі інструменти/сайти, якими ви можете скористатися. Вони допоможуть вам знайти інформацію про IP-адресу, наприклад місцезнаходження, місто, провайдера, власника тощо.

 • Пошук IP-розташування: це простий у використанні інструмент, який допоможе отримати всю необхідну ключову інформацію про IP-адресу. Просто введіть IP-адресу, щоб побачити, де вона розташована та кому вона належить. Він покаже вам країну, регіон, місто та провайдера.
 • WhatIsMyIPAddress.com: Це ще один хороший сайт, який показуватиме інформацію про IP. Спробуйте скопіювати та вставити IP-адресу в рядок пошуку та натиснути кнопку поруч із нею, щоб знайти такі дані, як ім’я хоста, Інтернет-провайдер, назва організації, штат/регіон, місто, довгота та широта, код міста та відомі служби, які він запускає .

Тепер, навіщо вам потрібна інформація про інші IP-адреси?

Компанії можуть знати IP-адреси інших, щоб знайти місце, де вони ведуть свій бізнес. Рекламодавці, організації, сервісні сайти тощо часто отримують інформацію про IP-адресу для рекламних акцій, реклами та інших цілей.

Які є способи дізнатися чужі IP-адреси чи інші люди дізнатися вашу?

Ось як:

 • Через помилки електронної пошти HTML, вбудований код у зображення, який повідомляє відправнику, що ви прочитали електронний лист разом із своєю IP-адресою.
 • Позичивши комп’ютер, щоб знайти його IP-адресу
 • З вашої електронної адреси, журналів веб-сервера, інтернет-форумів, коментарів у блогах, соціальних мереж і програм для обміну повідомленнями.
 • Через ухвалу суду про розслідування онлайн-діяльності ФБР та інших юридичних органів

Однак ви можете замаскувати свою IP-адресу за допомогою віртуальної приватної мережі (VPN), яка спрямовує вас до іншої мережі з іншою IP-адресою.

Що таке загрози безпеці, пов’язані з IP-адресами?

Завдяки різноманітним доступним методам кібератакники націлюються на IP-адреси, щоб реалізувати свої шкідливі наміри. Загрози, пов’язані з IP-адресами, можуть бути:

 • Переслідування в Інтернеті, щоб отримати вашу IP-адресу з таких дій, як відеоігри, коментарі на форумах і сайтах тощо, для впровадження шкідливих програм, видавання себе за іншу особу або фішингових атак
 • Соціальна інженерія, щоб знайти вас через програму обміну повідомленнями, як Skype, запропонувавши вам відкрити свою IP-адресу

Існують ризики, коли:

 • Кібер-зловмисники відстежують ваше місцезнаходження за допомогою технології геолокації
 • Націлювання на вашу мережу безпосередньо для запуску DDoS-атак
 • Примусове підключення через порти для захоплення пристрою та викрадення даних
 • Завантаження незаконного контенту з вашої IP-адреси

Як захистити свою IP-адресу?

Якщо ви можете приховати свою IP-адресу, ви зможете захистити свій пристрій, онлайн-ідентифікацію та дані. Є два способи зробити це:

 • Використання VPN є безпечнішим варіантом, коли ваш пристрій працює так, ніби він у тій самій локальній мережі, що й VPN. Таким чином, ви можете безпечно отримати доступ до мережі навіть з іншої країни або переглядати геозаблоковані сайти. Приклад: NordVPN, Surfshark, Proton VPN тощо.
 • Використання проксі-сервера забезпечує проміжний веб-сервер, через який маршрутизується ваш трафік. Він маскує вашу оригінальну IP-адресу та показує IP-адресу проксі-сервера. приклад: Яскраві дані, Smartproxyі т.д.

Висновок 👩‍🏫

Ця дискусія про IP-адреси допоможе вам ознайомитися з поняттям і термінологією. Це також допоможе вам знайти свою IP-адресу та IP-адресу інших за допомогою деяких інструментів. Нарешті, ви можете навчитися визначати ризики, пов’язані з IP-адресами, і як їх пом’якшити.

Далі дізнайтеся про системи доменних імен (DNS).