Розуміння фреймворку та бібліотеки: що використовувати

У світі програмування гарячі дебати між фреймворком і бібліотекою. Деякі люди використовують слова фреймворк і бібліотека як синоніми. Однак це не повинно бути так, оскільки вони різні.

Якщо ви тільки починаєте розробку, ви можете не знати, як класифікувати різні платформи та інструменти. Наприклад, React — це бібліотека JavaScript. З іншого боку, Angular визначається як фреймворк JavaScript. Однак обидва використовуються для створення інтерфейсів користувача.

Фреймворки та бібліотеки є важливими інструментами у сфері розробки програмного забезпечення. Такі інструменти важливі з таких причин:

 • Надайте будівельні блоки, які допоможуть вам створити свої програми
 • Надайте багаторазові компоненти, які можна використовувати у своїй програмі
 • Надайте структуру вашої програми

Ця стаття допоможе вам дізнатися про відмінності між фреймворком і бібліотекою, як вони працюють і варіанти їх використання.

Що таке фреймворк?

Фреймворки пропонують розробникам основу для створення програм. Такі інструменти постачаються з компонентами високого рівня, бібліотеками, багаторазовим кодом, шаблонами проектування, API та наборами інструментів, необхідних для створення програми.

Більшість фреймворків дотримуються певної філософії дизайну та архітектурної структури, щоб забезпечити узгодженість, коли розробники створюють програми.

Фреймворки також можуть поставлятися з визначеними та невизначеними функціями та об’єктами. Такі функції спрощують додавання функцій до вашої програми під час редагування коду.

Платформа також постачатиметься з угодами та набором інструментів, які можна використовувати для керування різними компонентами вашої програми, такими як бізнес-логіка, інтерфейс користувача та логіка даних.

Навіщо використовувати фреймворк

 • Швидка розробка: вам не потрібно писати всі сценарії для вашої програми, якщо ви використовуєте фреймворк. Крім того, деякі фреймворки дозволяють легко повторно використовувати різні компоненти для створення ваших програм.
 • Пропонуйте масштабованість і гнучкість: фреймворки можуть відповідати малим і великим програмам. Ви можете почати з малого. Однак більшість фреймворків розроблено для задоволення ваших потреб у міру зростання вашої програми. Ви також можете змінити деякі частини програми, не змінюючи весь вихідний код.
 • Витонченість програмування: деякі фреймворки створені, щоб полегшити використання «жорстких» мов програмування для створення програм.
 • Зосередьтеся на налагодженні та обслуговуванні: більшість мов програмування зосереджено на функціональності. Однак фреймворки йдуть далі, зосереджуючись на досвіді розробника. Такі фреймворки містять інструменти та функції, які спрощують обслуговування та налагодження коду.
 • Покращує безпеку: деякі фреймворки мають вбудовані функції безпеки.

Приклади фреймворків

Існують різні фреймворки на основі різних мов. Нижче наведено лише деякі з них.

Мовні фреймворкиPythonFastAPI, Django, Flask, TornadoJavaJavaServer Faces, Spring BootRubySinatra, Ruby on Rails, JavaScriptAngular, React, Vue.js, Node.js, Express.js

Варіанти використання Frameworks

 • Швидка розробка додатків: попередньо створена функціональність фреймворків дає змогу швидко створювати додатки. Деякі фреймворки, такі як Vue.js, мають такі вбудовані функції, як маршрутизація, що скорочує час розробки.
 • Забезпечте загальну структуру: більшість фреймворків визначають, як має працювати ваша програма. Такі фреймворки пропонують компоненти для багаторазового використання та забезпечують послідовну структуру програми.
 • Безпека: деякі фреймворки мають вбудовані функції безпеки, які захищають ваші програми.
 • Веб-розробка, мобільна розробка та розробка ігор: різні фреймворки створюються для різних ніш, як-от веб-розробка, мобільна розробка та розробка ігор.
 • Інтеграція API: деякі фреймворки розроблені для бездоганної інтеграції зі стандартними веб-інтерфейсами API, необхідними для запуску програм.

Що таке бібліотека?

У розробці програмного забезпечення бібліотека — це набір функцій, які можна використовувати для розробки програми. Бібліотека містить попередньо написаний код, який можна використовувати для додавання спеціальних функцій до програми або виконання певних завдань.

Бібліотеки написані на певних мовах програмування для виконання певних функцій. Наприклад, React написаний на JavaScript і використовується для створення інтерфейсів користувача. Більшість бібліотек є модульними, тобто їхні компоненти розділені на невеликі фрагменти коду, які можна багаторазово використовувати.

Як розробнику, вам не потрібно писати код для деяких функцій з нуля; ви можете імпортувати бібліотеку, щоб подбати про неї. Такі бібліотеки дозволяють налаштувати код відповідно до ваших потреб. Однак ви також можете створити спеціальну бібліотеку.

Навіщо використовувати бібліотеку?

 • Економія часу: вам не потрібно винаходити колесо, поки у вас є бібліотеки. Як розробник, виберіть бібліотеку, яка відповідає вашим потребам, і реалізуйте необхідні функції. Таким чином ви отримуєте більше часу для роботи над реалізацією, а не для звичайних завдань.
 • Забезпечує багаторазові функції: ви можете писати той самий код неодноразово. Бібліотека може надавати багаторазові функції для виклику вашої програми та зменшення розміру програми.
 • Надає оптимізований код: типовий процес розробки програмного забезпечення складається з кількох етапів. Ви повинні перевірити свій код і створити оптимізовані програми. Більшість бібліотек ретельно перевіряються та оптимізуються перед тим, як їх оприлюднити.
 • Різноманітність бібліотек на вибір: Ви можете вибрати між кількома бібліотеками, що пропонують подібні функції. У такому випадку перегляньте документацію, ресурси та спільноту, яка стоїть за такими бібліотеками, щоб прийняти обґрунтоване рішення.
 • Зменшує вартість розробки: інженер-програміст заробляє в середньому $51/год у США. Бібліотеки надають готові рішення, які можуть допомогти вам скоротити години, оплачувані під час створення програми.

Приклади бібліотек

Різні мови програмування мають різні бібліотеки. Ось приклади бібліотек:

Бібліотеки мов JavaScriptLodash, JQuery, React, D3.js, Underscore.js, Algolia Places, Bideo.js, Chart.js, Anime.jsPythonNumPy, TensorFlow, PyTorch, Pandas, KerasJavaJUnit, Jackson Databind, GuavaPHPSwift Mailer, Composer, PHP Mailerприклади бібліотеки

Випадки використання бібліотек

 • Розробка інтерфейсів користувача: React є ідеальним прикладом бібліотеки, яку можна використовувати для створення інтерфейсів користувача.
 • Розширення функціональних можливостей: деякі бібліотеки розроблено для впровадження нових функціональних можливостей, яких бракує в основній мові.
 • Спеціалізовані завдання: деякі бібліотеки реалізують складні функції, такі як спрощення запитів HTTP.
 • Тестування: Тестування коду є важливим кроком, який можна автоматизувати за допомогою різних бібліотек. Наприклад, Jest і Mocha є найпопулярнішими бібліотеками для тестування JavaScript.
 • Взаємодія з базами даних: деякі бібліотеки діють як зв’язок між інтерфейсом користувача та базами даних.

Ви також можете дослідити деякі найкращі бібліотеки інтерфейсу JavaScript (JS) для створення сучасних програм.

Фреймворк проти бібліотеки

Бібліотеки та фреймворки призначені для досягнення однакових цілей (розширення функціональності основної мови). Однак деякі з них, як-от React і Angular, використовуються для створення інтерфейсів користувача, хоча перший є бібліотекою, а другий — фреймворком. Ось деякі ключові відмінності:

FeatureFrameworkLibraryUseFrameworks може мати широкий діапазон, як-от створення веб-додатків, мобільних додатків і систем плагінів. Бібліотеки розроблені для конкретних завдань, таких як математичні операції або перевірка форм.ControlA framework забезпечує попередньо визначений потік і структуру. Більшість фреймворків використовують хуки та зворотні виклики для керування структурою та потоком. Бібліотека надає набір утиліт і функцій. Однак розробник контролює, коли викликати бібліотеку та використовувати її функції. ScopeFrameworks обмежені щодо використання. У більшості випадків ви можете використовувати лише те, що належить до цього фреймворку. Бібліотеки мають більший обсяг. Наприклад, ви можете використовувати деякі бібліотеки JavaScript у таких фреймворках, як Next.js і Vue.jsPurposeDesigned, щоб полегшити створення додатків, розроблених для надання багаторазово використовуваних компонентів для програми. Extensibility. Такі платформи надають функціональні можливості програми та функції, які можна використовувати у своїй програмі, не змінюючи вихідний код. Бібліотека призначена для виконання конкретного завдання і не є розширюваною. ПовнотаБільшість фреймворків є всеосяжними з такими функціями, як маршрутизація та бібліотеки ORM, розроблені для конкретних завдань. Наприклад, якщо це бібліотека державного управління, то вона тільки це й робить. Продуктивність. Продуктивність є відносною. Деякі рамки великі, а інші маленькі. Продуктивність також залежатиме від дизайну фреймворку та кешування. Продуктивність відносна. Він базується на розмірі бібліотеки та залежностях. Можливість заміни. Заміна бібліотеки може означати переписування всього коду. Наприклад, ви не можете просто замінити Next.js на Vue.js без внесення серйозних змін. Ви можете за бажанням переходити з однієї бібліотеки в іншу. Наприклад, ви можете без особливих зусиль переключитися з Redux на Rematch як бібліотеку керування станом у JavaScript. Включення Фреймворк найкраще розроблений для початку нового проекту. Наприклад, ви можете почати новий проект Vue.js. Однак ви не можете додати його до іншого проекту, створеного за допомогою іншого фреймворку. Бібліотеки можна додавати до існуючих проектів. Ви можете викликати бібліотеку для певного компонента. Таким чином, вам не потрібно змінювати всю кодову базу, щоб включити бібліотеку в існуючий проект.

Чи можуть фреймворки та бібліотеки співіснувати в програмі?

Так. Це звичайна практика в розробці програмного забезпечення. Фреймворк забезпечує основу або попередньо визначену структуру, якої слідуватиме ваша програма. Цей фреймворк також може мати такі вбудовані функції, як маршрутизація та проміжне ПЗ.

З іншого боку, ви можете додавати бібліотеки для виконання певних функцій. Наприклад, ви можете використовувати такий фреймворк, як Ruby on Rails, як свою серверну технологію. Ви можете використовувати бібліотеку/gem, наприклад пристрій, для автентифікації.

Однак ви повинні ретельно вибирати фреймворки та бібліотеки та спосіб їх інтеграції. Надмірна залежність від бібліотек і фреймворків може призвести до ускладнень або конфліктів у вашій програмі. Іноді деякі бібліотеки розроблені для роботи з певними фреймворками.

Висновок

Виходячи з нашої дискусії, ви можете комфортно внести свій внесок у дебати між фреймворком і бібліотекою. Обидва є інструментами розробника, і вони постачаються з попередньо написаним і повторно використовуваним кодом.

Бібліотека дає вам змогу контролювати, де її викликати, і напрямок вашої програми. З іншого боку, фреймворк надає заздалегідь визначений набір правил, яких ви повинні дотримуватися, щоб створити свою програму. Однак варто зазначити, що ви можете використовувати фреймворк і різні бібліотеки в одній програмі.

Ви також можете ознайомитись із чудовими фреймворками для створення внутрішніх інструментів, інтерфейсу користувача та панелей адміністратора.