Розуміння типів серверів веб-хостингу: вступний посібник

Наявність веб-сайту для вашого бізнесу є важливою, незалежно від того, наскільки він маленький чи великий. Навіть якщо у вас є фізичний магазин, виведення вашого бізнесу в Інтернет приносить неймовірні переваги, демонструючи ваші продукти/послуги по всьому світу.

Тим не менш, створення веб-сайту потребує послуги веб-хостингу. Отже, якщо ви вирішили створити веб-сайт, перше, про що ви можете подумати, це – який веб-хост вибрати – оскільки на ринку є багато варіантів.

Але чому вибір послуги веб-хостингу все одно є важливою справою?

Це тому, що веб-хостинг формує основу того, який тип сайту ви створюєте, наскільки хороша його продуктивність, безпечний він чи ні, а також пов’язані речі, важливі для успішного веб-сайту.

Отже, доцільно зрозуміти все про веб-хостинг, перш ніж вибрати один. У цій статті я познайомлю вас зі світом веб-хостингу, його типами та тим, які хороші варіанти є у вас для кожного типу, щоб допомогти вам вибрати той, який підходить для вашого бізнесу.

Отже, навіщо чекати? Давайте стрибати!

Що таке веб-хостинг?

Веб-хостинг – це різновид послуги хостингу в Інтернеті, яка дозволяє компаніям або окремим особам розміщувати свої веб-сайти в Інтернеті та робити їх доступними через Інтернет.

Простіше кажучи, кожному веб-сайту потрібен веб-хостинг, щоб орендувати місце в Інтернеті, де можна зберігати всю інформацію про ваш сайт і підтримувати його роботу. А компанії, що пропонують послуги веб-хостингу, називаються веб-хостингами, які надають веб-простір на сервері, який орендують або належать клієнтам для використання.

Приклади: Bluehost, SiteGround, Kinsta, A2Hosting тощо.

Ви можете орендувати це місце, щоб створити свій веб-сайт, використовуючи ресурси, які вони надають. Крім того, вони також пропонують підключення до Інтернету та веб-простір для різних серверів у своїх глобальних центрах обробки даних. Ці сервери допомагають передавати ваш вміст в Інтернет, обробляючи ваш веб-трафік. Крім того, компоненти вашого веб-сайту (такі як текст, відео, зображення, файли тощо) зберігаються на їхніх серверах, до яких ви можете отримати доступ через веб-хостинг.

Види веб-хостингу

З ростом вашого веб-сайту зростають і ваші вимоги. Ось чому на ринку доступно багато типів веб-хостингу з різними пропозиціями та планами, такими як ресурси, гнучкість, елементи керування, структури ціноутворення тощо. Їх можна орендувати від кількох доларів на місяць до сотень доларів.

Отже, вам потрібно зрозуміти, які існують варіанти веб-хостингу, перш ніж вибрати один, оскільки він повинен повністю базуватися на ваших вимогах і бюджеті.

Отже, давайте обговоримо основні типи веб-хостингу.

Віртуальний хостинг

Як випливає з назви, веб-сайти, які використовують спільний хостинг, «спільно використовують» той самий сервер із кількома або сотнями інших сайтів. Вони спільно використовують такі ресурси, як оперативна пам’ять, пропускна здатність, пам’ять і ЦП, з одного сервера. Ось чому спільний хостинг досить дешевий порівняно з іншими послугами веб-хостингу.

Тим не менш, спільний хостинг включає базові функції та може бути не таким гнучким щодо оновлень і програмного забезпечення. Оскільки ресурси розподіляються, кожен сайт матиме обмежені ресурси залежно від обраного вами плану хостингу.

Це як орендувати будинок із сусідами по кімнаті. Хоча у вас є окрема спальня, вам потрібно ділитися зручностями та ресурсами, такими як електрика та вода, з іншими сусідами по кімнаті.

Переваги 👍

 • Легко налаштувати та постачається з попередньо налаштованим сервером
 • Вам не обов’язково потрібні технічні знання
 • Відмінні функції керування сайтом
 • Пропонує багато додаткових послуг, таких як безкоштовне доменне ім’я, сертифікат SSL, конструктор веб-сайтів, як-от WordPress, функції безпеки, автоматичне резервне копіювання, панель керування тощо.
 • Економічно вигідний і може бути використаний за 5 доларів США на місяць або менше

Недоліки 👎

 • Пропонує обмежені ресурси, такі як простір для зберігання, пропускна здатність, процесор, оперативна пам’ять тощо.
 • Низька продуктивність у разі стрибків трафіку
 • Він не масштабується на основі вимог
 • Низький час роботи та швидкість завантаження сторінки
 • Підтримує лише кілька мов програмування, наприклад PHP
 • Плани з найкращими тарифами вимагають вибору не на один рік.

Віртуальний хостинг найкраще підходить для:

Це найкраще для невеликих веб-сайтів і тих, хто створює свій сайт уперше. Він надасть вам усі основні функції та основні інструменти, які вам знадобляться, щоб розпочати роботу та працювати, а потім ви зможете масштабувати його з часом. Він також підходить для людей з обмеженим бюджетом, оскільки він доступний, і ви можете створити веб-сайт, навіть якщо у вас немає технічних знань.

Якщо ви блогер або маєте малий бізнес, спільний хостинг може вам підійти. Простіше кажучи, сайти з низьким трафіком, як-от менше 5-10 тисяч трафіку, які не потребують великих ресурсів, можуть піти з цим.

Хороший приклад віртуального хостингу:

👉 SiteGround

SiteGround є одним із найкращих провайдерів веб-хостингу, який пропонує різні типи веб-хостингу, включаючи спільний хостинг. WordPress офіційно рекомендує це; тому, якщо ви хочете створити менший хостинг WordPress, вам це підійде.

  Як створити групи контактів на вашому Mac

Їхня команда підтримки клієнтів, якій довіряють понад 2 мільйони власників доменів, має найвищий рейтинг, вона цілодобово працює в режимі онлайн у вашому розпорядженні та є різноманітною, корисною та швидкою. Ви можете вибрати конструктор сайтів на свій вибір із Weebly або WordPress або рішень електронної комерції, таких як WooCommerce, OpenCart або Prestashop.

Якщо ваш сайт розміщено в іншому місці, перенесіть його на SiteGround БЕЗКОШТОВНО. Ви також отримуєте багато безкоштовних функцій, таких як сертифікат SSL від Let’s Encrypt, щоденне резервне копіювання, кешування, CDN, електронні листи, необмежену кількість баз даних тощо.

SiteGround оптимізовано для додатків CRM і CMS на основі PHP і MySQL і пропонує безкоштовне встановлення для WordPress, Joomla, Drupal тощо. Ви отримуєте надшвидку продуктивність із накопичувачем на основі SSD, користувальницьку оптимізацію швидкості, першокласну безпеку, простий веб-сайт і керування доменом і надійна служба електронної пошти з безпекою SpamExperts.

Вони пропонують три тарифні плани:

 • Запуск: $4,99/місяць за 1 сайт, 10 тисяч відвідувань і 10 ГБ місця
 • GrowBig: $7,99/місяць за необмежену кількість сайтів, 25 тисяч відвідувань, 20 ГБ місця
 • $14,99/місяць: необмежена кількість сайтів, 100 тисяч відвідувань і 40 ГБ місця

Усі плани також мають 30-денну гарантію повернення грошей.

Ви отримуєте повний контроль над своїм сервером на виділеному хостингу, але не володієте ним. Він пропонує вам кореневий доступ до вашого сайту, і ви не ділитеся ресурсами ні з ким іншим. Таким чином, ви отримуєте швидшу швидкість завантаження, час роботи та загальну продуктивність сайту.

Маючи повний технічний контроль над налаштуваннями сервера, ви можете інсталювати будь-яке програмне забезпечення, змінювати конфігурації та грати з іншими речами. Ви отримуєте більше ресурсів, гнучкості та потужних функцій для свого сайту.

Не кажучи вже про те, що виділений хостинг дорогий і може коштувати вам сотні доларів на місяць.

Переваги 👍

 • Повний контроль сервера, щоб використовувати його, як завгодно
 • Можливість масштабування відповідно до вимог
 • Оптимальна продуктивність із високим часом безвідмовної роботи та швидкістю завантаження сторінок
 • Більше безпеки та конфіденційності
 • Жодного втручання в інші сайти, оскільки ви не ділитеся ресурсами

Недоліки 👎

 • Дорого
 • Потребує регулярного догляду
 • Некерований хостинг вимагає технічних знань

Виділений серверний хостинг найкраще підходить для:

Виділений сервер хостингу ідеально підходить для веб-сайтів корпоративного рівня та відомих підприємств, яким потрібна висока продуктивність, безпека та масштабованість. Веб-сайти, які отримують понад 100 тисяч відвідувань із високим доходом, можуть вибрати його. Це також корисно для сайтів електронної комерції, фінансових сайтів, медичних сайтів, ігор або сайтів, які потребують високої конфіденційності та безпеки своїх даних.

Ви можете пропустити це, якщо ви розвиваєте свої веб-сайти та маєте кілька тисяч відвідувань на місяць, оскільки це може не принести вам належного прибутку від інвестицій.

Виділений хостинг буває двох типів: керований і некерований.

Керований виділений серверний хостинг

У керованому виділеному хостингу вам не потрібно турбуватися про керування інфраструктурою сервера, інструментами, оптимізацією продуктивності, обслуговуванням, виправленнями тощо. Отже, навіть якщо вам бракує технічних знань, ви можете вибрати його та дозволити веб-хосту керувати всім сайт для вас.

Хороший приклад хостингу керованого виділеного сервера:

👉 Liquid Web

Якщо ви шукаєте безпеку найвищого рівня та продуктивність, щоб доповнити ваш веб-сайт із високим трафіком, ви можете обрати хостинг керованого виділеного сервера за Рідка мережа. Вони пропонують повністю персоналізований хостинг із 100% безвідмовною роботою мережі та моніторингом у реальному часі.

Він доступний з операційними системами Windows або Linux і включає такі функції безпеки, як ServerSecure і Proactive Sonar Monitoring. Liquid Web пропонує сервери з одним і двома процесорами, і їхня команда доступна цілодобово та без вихідних, щоб зменшити ризики та оптимізувати продуктивність сайту.

Ви отримуєте захист від DDoS, щоб захистити ваш сервер і сайт від онлайн-атак, Cloudflare CDN для прискорення доставки вмісту, додатковий диск для резервного копіювання даних і панелі керування, як-от cPanel, Plesk або Interworx для керування сайтом. Крім того, ви отримуєте доступ IPMI для віддаленого керування сервером, кореневий доступ, виділену IP-адресу та накопичувач SSD для швидкої роботи.

У Liquid Web є кілька тарифних планів від 169 доларів США на місяць (щорічна плата) за 4 ядра ЦП, 16 ГБ оперативної пам’яті, 5 ТБ пропускної здатності, 2 SSD, 1 диск для резервного копіювання SATA та резервні копії Acronis Cyber ​​на 250 ГБ.

Некерований або самокерований виділений сервер

Якщо ви обираєте некерований або самокерований виділений сервер, ви несете відповідальність за встановлення операційної системи, додавання основних інструментів для роботи, моніторинг сайту, керування безпекою та продуктивністю тощо. Це дешевше, ніж керований виділений сервер.

Хороший приклад хостингу некерованого виділеного сервера:

👉 OVHcloud

OVHcloudДіапазон Rise від компанії — це їхня найвигідніша пропозиція для серверів «голого металу». Ці сервери базуються на потужній платформі Intel і процесорах Intel Xeon для високої продуктивності.

Він підходить для великих веб-сайтів, компаній і платформ для обробки парою та має оптимізовані конфігурації та пропускну здатність 500 Мбіт/с для стандартного використання. Вони також пропонують захист від DDoS, високу безвідмовну роботу та швидкість, а також глобальну доступність.

  Як тимчасово призупинити електронні листи в Gmail

Ви можете вибрати з 30+ попередньо встановлених ОС через панель керування OVHcloud і дозволити їм налаштувати сервер для вас. Крім того, ви також можете скористатися cPanel або Plesk, щоб спростити керування сайтами, базами даних і серверами електронної пошти. Вони пропонують такі функції, як адреси IPv6 і IPv4, час безвідмовної роботи 99,90% тощо.

Вони пропонують 3 тарифні плани в діапазоні Rise від 65,55 доларів США на місяць із 32 ГБ пам’яті, накопичувачем SATA та NVMe та 9 глобальними центрами обробки даних.

Віртуальний приватний сервер (VPS)

Віртуальні виділені сервери також називають віртуальними приватними серверами (VPS). Подумайте про це як про розширену версію спільного хостингу. У цьому хостингу фізичний сервер буде розбитий практично на кілька секцій. Кожен розділ або VPS діятиме як повна система, що обслуговує лише ваш сайт.

Завдяки цій ізоляції ви можете відчути кращу продуктивність і безпеку. Ви також матимете виділені ресурси сервера та можете отримати елементи керування його конфігурацією.

Оренду VPS можна порівняти з орендою квартири в житловому комплексі. Вам не потрібно ділитися зручностями чи ресурсами, призначеними для вашої квартири, з іншими. Отже, більше приватності, гнучкості та свободи використання вашого простору. Але вам може знадобитися поділитися деякими ресурсами, такими як басейн, парк тощо, з іншими в будівлі.

Переваги 👍

 • Ви отримуєте спеціальні ресурси
 • Висока продуктивність і час безвідмовної роботи
 • Можливість налаштування конфігурації сервера
 • Root доступ і встановлення програмного забезпечення на ваш вибір
 • Набагато доступніше, ніж виділений хостинг

Недоліки 👎

 • Налаштувати трохи складніше, ніж спільний хостинг
 • Ви все ще ділитеся основним сервером з іншими
 • Обмеження для керування сервером

VPS найкраще підходить для:

Хостинг VPS є хорошим варіантом для малого та середнього бізнесу, якому потрібні стабільні веб-сайти, висока продуктивність і тривалий час безвідмовної роботи. Це також вигідно для вас, якщо ваш сайт переріс ресурси спільного хостингу. Ви також можете піти на це, якщо хочете змінити деякі конфігурації сервера або працювати з великими складними файлами.

Як і виділений сервер, хостинг VPS поділяється на два типи – керований і некерований (або самокерований).

Керований VPS

Ви можете заощадити час і уникнути проблем із самостійним керуванням сайтом, вибравши керований хостинг VPS. Чудовим прикладом керованого хостингу VPS є:

👉 ScalaHosting

Виберіть план, розташування, конфігурацію та запустіть свій повністю керований VPS-сервер протягом двох хвилин ScalaHosting. Вони дозволяють вибрати бажаного хмарного постачальника, щоб спростити керування, і пропонують фірмові рішення для підвищення швидкості, безпеки та надійності сайту.

ScalaHosting працює в цій галузі вже 11 років, обслуговуючи понад 700 тисяч клієнтів із понад 120 країн. Вони мають центри обробки даних корпоративного рівня в 10+ місцях, а їхня остання інновація SPanel є чудовою панеллю керування для керування VPS.

Ви отримуєте кібербезпеку SShield, яка цілодобово контролює ваш сайт і блокує 99,98% онлайн-атак. Якщо ви використовуєте WordPress, ви можете скористатися їхнім SWordPress Manager для легкого керування CMS, від клонування сайту, відновлення та резервного копіювання до керування сайтом і підвищення безпеки.

ScalaHosting також пропонує БЕЗКОШТОВНУ міграцію веб-сайту без простоїв, 100% накопичувач на базі SSD, 99,99% часу роботи сайту та 30-денну гарантію повернення грошей з кожним планом. Вони пропонують 4 тарифні плани від 9,95 доларів США на місяць за необмежену пропускну здатність, 1 ядро ​​ЦП, 50 ГБ SSD і 2 ГБ оперативної пам’яті.

Некерований VPS

Якщо ви хочете подбати про керування сайтом, виберіть некерований або самокерований хостинг VPS, який коштує дешевше, ніж повністю керований хостинг VPS. A2 Hosting може бути хорошим вибором для цього типу хостингу.

👉 Хостинг A2

Отримайте економічну ефективність спільного хостингу з кращим контролем і високою продуктивністю виділеного хостингу A2 Хостингнекерована служба хостингу VPS. Їхні плани Turbo пропонують ще вищу продуктивність і швидкість із у 20 разів швидшими серверами, щоб допомогти вам покращити рейтинг SEO, збільшити кількість конверсій і знизити показники відмов.

A2 Hosting гарантує час безвідмовної роботи 99,90%, підтримку Guru Crew, постійну безпеку сайту та 30-денну гарантію повернення грошей. Крім того, вони дають вам можливість налаштувати VPS відповідно до ваших потреб з операційними системами Linux. Ви також можете вибрати версії CentOS, Debian або Ubuntu.

Ви отримуєте адміністративний контроль, щоб установлювати та запускати будь-яке програмне забезпечення, а також виконувати завантаження, перезавантаження та вимикання. Крім того, вони дають вам можливість включити cPanel, Softaculous і налаштувати WordPress, Joomla, Magento, Drupal, Prestashop тощо. Ви також можете вибрати місце розташування центру обробки даних.

Вони розміщують ваш VPS на своїй добре налаштованій платформі SwiftServer із SSD. Або ви можете вибрати їх Turbo Boost VPS для ще вищої продуктивності, стабільності, швидшої та ефективної обробки з’єднань і підтримки SPDY & Edge Side Includes (ESI) і HTTP/2.

Вони пропонують багато тарифних планів від 4,99 доларів США на місяць (плата виставляється за 3 роки).

Платформа керованого хостингу

Керований хостинг – це тип послуги веб-хостингу, за допомогою якої хости можуть піклуватися про керування та обслуговування вашого сайту, щоб ви могли витрачати час на розвиток свого сайту замість виконання цих завдань.

Подумайте про керований веб-хостинг як про оренду квартири з оплатою обслуговування та прибирання.

Ваш веб-хост оброблятиме оновлення програмного забезпечення, моніторинг безпеки, резервне копіювання тощо. Вони пропонують вам план хостингу, періодичне керування обладнанням, технічне обслуговування та підтримку інфраструктури. Керований хостинг буває різних типів:

 • Керований спільний хостинг
 • Керований хостинг WordPress
 • Керований VPS-хостинг
 • Керований виділений хостинг
 • Керований хмарний хостинг
  Як правильно налаштувати електронну пошту? [+5 Tools]

Керований хостинг найкраще підходить для:

Керований хостинг допомагає розвивати бізнес і невеликі веб-сайти, які не мають власної ІТ-команди та ресурсів. Він також підходить для великих компаній, які хочуть забезпечити стандартне встановлення та налаштування веб-додатків, розширити сховище, резервне копіювання, відновлення, зменшити затримку тощо.

Приклад керованого хостингу WordPress:

👉 Кінста

Kinsta пропонує преміальний керований хостинг WordPress і піклується про все за допомогою передових технологій і висококласної підтримки. Вони мають понад 10 років досвіду роботи з хостингом WordPress і дотримуються архітектури, яка зациклюється на швидкості.

Вони пропонують найсучасніші технології, такі як Nginx, контейнери LXD, PHP 8.0, оптимізовані віртуальні машини та MariaDB для надшвидкої продуктивності, ізоляції ресурсів, високої доступності та автоматичної масштабованості. Ви отримуєте високозахищену мережу з брандмауером Cloudflare, безкоштовним захистом від DDoS, регулярним моніторингом безвідмовної роботи, підтримкою SSL і апаратними брандмауерами.

Вони використовують найновіші фреймворки та Google Cloud Platform із 27 глобальними центрами обробки даних, щоб забезпечити продуктивність і мінімізувати стрибки та простої. Ви також отримуєте безкоштовні міграції сайтів, регулярні перевірки безвідмовної роботи, гарантію на виправлення злому, резервне копіювання, інформаційну панель MyKinsta, автоматичне масштабування тощо.

Їхній керований хостинг WordPress починається від 35 доларів США на місяць за 1 сайт, 25 тисяч відвідувань, безкоштовний SSL і CDN і 10 ГБ дискового простору.

Приклад керованого хостингу для кількох CMS:

👉 Ексцес

Nexcess пропонує повністю керований веб-хостинг, оптимізований для кращої масштабованості, безпеки та швидкості. Він підтримує кілька CMS, включаючи WordPress, WooCommerce, StoreBuilder, Magento, Drupal, Craft CMS і ExpressionEngine.

Вони також пропонують БЕЗКОШТОВНУ міграцію сайту, автоматичне масштабування одним клацанням миші, час безвідмовної роботи 99,99%, а також оптимізацію та підтримку PHP. Крім того, він захищає ваш сайт за допомогою цілодобового моніторингу та сповіщень, преміум-сертифікатів SSL, сумісності з PCI, а також проактивних виправлень і оновлень. Він забезпечує миттєве кешування активів, додатки до контейнерів, автоматичні оновлення платформи та плагінів, а також настроювані технологічні стеки для продуктивності.

Його ціна починається від 9,50 доларів США на місяць, і є 30-денне резервне копіювання, проміжне середовище та необмежена кількість облікових записів електронної пошти.

Хмарний хостинг

Розвиток хмарних обчислень збільшив попит на хмарний хостинг. Цей тип веб-хостингу включає кластер серверів із збалансованим навантаженням, а не лише один фізичний сервер. Він пропонує високу масштабованість, потужність і надійність, оскільки продовжує підтримувати ваш сайт, навіть якщо один із серверів виходить з ладу, інший бере на себе керування.

Є багато причин, чому хмарний хостинг стає відомим у наші дні порівняно з традиційним хостингом.

Переваги 👍

 • Висока продуктивність, час безвідмовної роботи та безпека
 • Можливість збільшення або зменшення масштабу залежно від попиту
 • Більш гнучкий і надійний
 • Він не заважатиме вам під час місцевих перепадів електроенергії чи стихійних лих
 • Економічно, оскільки ви повинні платити саме за ті послуги, які вам потрібні

Недоліки 👎

 • Межі налаштування
 • складне ціноутворення, яке може зрости через непередбачуваний трафік

Хмарний хостинг найкраще підходить для:

Хмарний хостинг підходить для середнього та великого бізнесу. Крім того, це вигідно, якщо ви отримуєте непередбачуваний трафік сайту і плануєте його масштабувати. Якщо у вас уже є спільний хостинг і ви переросли свої ресурси, ви можете відразу перейти до хмарного хостингу.

Для хмарного хостингу доступно багато хороших варіантів, як-от AWS, Google Cloud, DigitalOcean, Vultr, Linode, Azure тощо. Якщо ви не вмієте керувати хмарним сервером, ви можете скористатися ними за допомогою платформи керованого хмарного хостингу.

Приклад платформи керованого хмарного хостингу:

👉 Cloudways

Відчуйте неперевершений досвід хмарного хостингу з Cloudways, який пропонує керований хмарний хостинг. Він може впоратися з усім, щоб ви могли більше зосередитися на розвитку свого бізнесу. Він підтримує всі додатки PHP, панелі керування, автоматичне резервне копіювання та кілька хмарних провайдерів.

Крім того, ви отримуєте керовану безпеку, сервери з автоматичним відновленням, оптимізований стек технологій і необмежену підтримку програм. Ви можете швидко все налаштувати, створювати програми та ефективно керувати ними, а також співпрацювати більше. Вони також пропонують БЕЗКОШТОВНУ міграцію, залізну безпеку, високу продуктивність, більшу масштабованість, відсутність можливості блокування тощо.

Їх ціна починається від 10 доларів США на місяць із БЕЗКОШТОВНОЮ пробною версією.

Висновок

Веб-хостинг є основою сайту, який ви збираєтеся створити. Він повинен пропонувати вам достатні ресурси, такі як пропускна здатність, ЦП, оперативна пам’ять, пам’ять тощо, з хорошою продуктивністю, масштабованістю та безпекою для розвитку вашого бізнесу.

Отже, виберіть відповідну послугу веб-хостингу, яка може надати вам ці атрибути, щоб допомогти вам створити сайт, який сподобається вашим відвідувачам. Нарешті, виберіть веб-хостинг, виходячи з вимог вашого бізнесу, використання та бюджету.