Розуміння різних типів тестування додатків

Тестування продуктивності, функціональності та інших аспектів допомагає вам зрозуміти різні недоліки вашої програми та оптимізувати її зручність використання, безпеку, стабільність, продуктивність і функціонування.

Завдяки швидкому виявленню проблем ви можете виконати швидкі виправлення, щоб забезпечити відмінну якість програми.

Таким чином ви можете розробляти високоякісні програми для своїх клієнтів або користувачів, які хотіли б ними користуватися, не стикаючись з труднощами. І коли вони це зроблять, доставка вашої програми може бути успішною, і всі ваші зусилля щодо ідеї, планування, виконання та розгортання нарешті окупляться.

Але тестування програми — це широке поле, тому що є різні аспекти програми, які ви повинні перевірити, щоб переконатися, що все працює нормально. Ви повинні перевірити, чи добре працюють функції, як інтерфейс, як щодо його продуктивності тощо.

Отже, існують різні типи тестування програм, про які ви повинні знати.

І ми тут, щоб висвітлити саме це!

Отже, давайте розберемося з деякими основами, перш ніж ми заглибимося в типи тестування додатків.

Що таке тестування додатків?

Тестування програми — це тестування програмного забезпечення, яке виконується за допомогою сценаріїв для пошуку помилок у програмі та оптимізації її продуктивності, функціонування, стабільності та інших аспектів.

Це допомагає підвищити якість програми, максимізуючи рентабельність інвестицій (ROI) і заощаджуючи зусилля, час і витрати на розробку. Це гарантує, що всі частини програми працюють і функціонують оптимально, щоб запропонувати чудову взаємодію з користувачем.

Тестування програми перевіряє всю програму, включаючи кожен модуль, код, функції та частини на недоліки. Ви можете знайти різні типи тестування додатків, такі як тестування продуктивності, тестування функціональності, тестування навантаження, тестування інтерфейсу користувача тощо.

До тестування додатків залучаються різні професіонали, наприклад тестувальники, менеджери, розробники та кінцеві користувачі. Крім того, життєвий цикл тестування програми включає фази, зокрема:

 • Аналіз вимог до тесту
 • Планування та дизайн випробувань
 • виконання
 • Аналіз тексту
 • Звіт про помилку

Різні типи тестування додатків

Тестування додатків загалом поділяють на два типи:

 • Функціональне тестування
 • Нефункціональне тестування

Давайте детально розберемося в кожному з них і їх видах.

Функціональне тестування

Функціональне тестування означає перевірку функціональних аспектів програми. Він перевіряє кожну функціональність програми, щоб переконатися, що все працює так, як передбачається. Ви можете виконувати функціональне тестування як за допомогою засобів автоматизації, так і вручну.

Різні типи функціонального тестування:

#1. Модульне тестування

Тестування кожного модуля або компонента програми, щоб перевірити, чи працює він належним чином, називається модульним тестуванням. Це вимагає знання мов програмування. Таким чином, цей тест виконують програмісти, а не тестувальники. Цей тест є суворим, оскільки вам потрібно ретельно вивчити кожен модуль і його код, і, можливо, для цього вам доведеться розробити тестові драйвери.

Модульні тести проводяться як вручну, так і за допомогою інструментів, але останні забезпечать максимальне покриття тесту та продуктивність. Інструменти, які можна використовувати для модульного тестування NUnit, JUnit, PHPUnit, TestNGі більше.

#2. Інтеграційне тестування

Після інтеграції модулів важливо перевірити, чи вони правильно працюють як комбіновані модулі. Це тому, що інтеграція кількох модулів може створити помилки. Отже, тестування кожного вбудованого модуля програми для перевірки його об’єднаної функціональності називається інтеграційним тестуванням.

Інтеграційне тестування перевіряє модулі, які зазвичай є програмами або модулями коду в даній мережі. В основному це робиться для розподілених систем і клієнтських або серверних програм. Це вимагає меншої кількості тестів порівняно з модульним тестуванням і може використовувати різні підходи, наприклад підхід зверху вниз, сендвіч і підхід знизу вгору.

Інструменти для інтеграційного тестування є Селен, Транспортир, IBM Rational Functional Testerі т.д.

#3. Тестування системи

Тестування системи проводиться для перевірки всієї системи на її функціональність відповідно до вимог клієнта. Він охоплює всі частини системи в цілому, маючи на меті створення програми з необхідними специфікаціями.

Системне тестування — це різновид тестування чорної скриньки, яке також називається наскрізним сценарним тестуванням, яке можна виконувати на повністю інтегрованій програмі чи системі. Він ретельно перевіряє кожен вхід, щоб переконатися, що ви отримуєте бажаний результат.

  Як транслювати "Шерлок" BBC без кабелю

Деякі з інструментів для тестування системи є огірок, Карма, Жасмині т.д.

#4. Тестування на осудність

Перевірка працездатності визначає, чи нова версія програми працює належним чином, чи її не прийняти для основного тестування. Він виконується на стабільних програмах, щоб переконатися, що жодні зміни або виправлення дефектів не можуть порушити основну функціональність програми після регресійного тестування.

Якщо ваша програма не працює під час початкового використання, це означає, що програма недостатньо стабільна для подальшого тестування. У цьому випадку вам потрібно буде виправити додаток і зробити його стабільним для подальшого тестування.

Перевірка працездатності виконується вручну шляхом аналізу поведінки програми після внесення змін у певну частину програми.

#5. Випробування диму

Коли команда розробників надає нову збірку програми, команда тестувальників перевіряє збірку, щоб переконатися, що немає серйозних проблем і що програма стабільна для проведення ретельного тестування.

Якщо команда тестування виявить, що основні функції програми якимось чином порушені на початковому етапі, вони можуть відхилити нову збірку, повідомивши про це команду розробників. Він виконується перед детальною регресією або функціональним тестуванням збірки, щоб відхилити несправні програми та заощадити час команди контролю якості на тестування та встановлення програми.

Тестування диму виконується як вручну, так і за допомогою засобів автоматизації, наприклад Селен.

#6. Тестування інтерфейсу

Те, як різні компоненти програми, як-от база даних, сервер тощо, взаємодіють один з одним, може вплинути на її загальну продуктивність, а отже, інтерфейс потрібно протестувати.

Отже, тестування програми, щоб перевірити, чи компоненти програми добре взаємодіють і чи правильно обмінюються даними, називається тестуванням інтерфейсу. Він також перевіряє обробку помилок, щоб забезпечити безперебійну роботу кожного компонента та правильну поведінку з іншими компонентами.

Крім того, тестування інтерфейсу перевіряє, чи перевірено ви все підтримуване програмне та апаратне забезпечення та чи підтримують пов’язані документи різні платформи чи ні. Він також перевіряє, чи підтримується безпека під час взаємодії компонентів і наскільки ефективно програма керує мережевими збоями.

Деякі інструменти тестування інтерфейсу є Скрипаль, ВІДПОЧИВАЙТЕ Впевнені, Листоношаі т.д.

#7. Регресійне тестування

Тестування повної програми, щоб перевірити, як вона функціонує після зміни будь-якої функціональності, компонента чи модуля, відоме як регресійне тестування. Це спрямовано на те, щоб існуючі функції програми залишалися незмінними після нових змін.

На ринку доступно багато інструментів регресійного тестування, наприклад Тема7, TestSigma, Свідчення, TestCompleteі більше.

#8. Альфа-тестування

Альфа-тестування визначає всі дефекти, помилки та проблеми в додатку перед його випуском на ринок для споживачів або клієнта. Це тестування гарантує, що користувачі отримають програму без багів і помилок, оцінюючи її якість і готовність до бета-тестування.

Альфа-тестування відбувається на сайті розробника або всередині нього у віртуальному середовищі, імітуючи середовище реального користувача. Це робиться наприкінці розробки програми перед бета-тестуванням.

Ви можете використовувати такі інструменти, як QA Mentor, SoapUIтощо для альфа-тестування.

#9. Бета-тестування

Бета-тестування виконується клієнтом або обмеженою кількістю користувачів у реальному середовищі, щоб перевірити загальну функціональність, зручність використання та продуктивність програми перед її випуском для фактичного використання. Це робиться після альфа-тестування.

Бета-тестування перевіряє, чи програма має помилки чи помилки, працює безперебійно, працює оптимально та є зручною для користувача. Команда розробників збирає відгуки користувачів, щоб покращити ті сфери, де їх не вистачає. Таким чином, вони можуть легко вносити зміни для покращення його функціональності, продуктивності, безпеки та зручності використання.

Можливо, ви чули про бета-версії деяких програм; це означає, що програма знаходиться на етапі бета-тестування. Після завершення тестування та покращення програми, вона випущена для використання. Інструменти для бета-тестування є TestRail, UberTesters, TestFairy, Зефірі т.д.

Нефункціональне тестування

Нефункціональне тестування означає перевірку нефункціональних аспектів програми, таких як зручність використання, продуктивність, безпека тощо. Вони виконуються після функціональних тестів.

Нефункціональне тестування має на меті покращити якість програми, щоб переконатися, що вона працює добре та забезпечує оптимальну взаємодію з користувачем. Загалом вони не виконуються вручну; для цього вам потрібні засоби автоматизації.

Давайте розглянемо деякі типи нефункціонального тестування ваших програм.

#1. Тестування продуктивності

Тестування продуктивності перевіряє, чи програма працює відповідно до вимог. Він повідомляє вам, чи є проблеми з продуктивністю програми, які уповільнюють або блокують її оптимальну роботу.

  Як зупинити сповіщення «Налаштувати Apple Pay» від інших програм

Розуміючи проблеми з продуктивністю цього типу тестування, ви зрозумієте, як покращити швидкість вашої програми, час відгуку, використання ресурсів, пропускну здатність тощо.

Ви можете використовувати такі інструменти тестування продуктивності, як Rational Performance Tester, Apache JMeter, LoadNinjaтощо, щоб перевірити продуктивність програми.

#2. Тестування навантаження

Тестування навантаження — це підмножина тестування продуктивності, яка перевіряє, яке навантаження може витримати програма, перш ніж її продуктивність почне знижуватися.

Це тестування виконується шляхом запуску різних навантажувальних тестів, щоб дізнатися максимальну ємність програми за певного навантаження. Він також перевіряє наявність проблем, які можуть спричинити зниження продуктивності програми.

Використання інструментів тестування навантаження, таких як WebLOAD, LoadRunnerтощо, корисні для визначення навантажувальної здатності вашої програми.

#3. Стрес-тестування

Якщо система чи програма навантажуються понад свої можливості, вам потрібно мати уявлення про те, коли та як відбувається збій. Такий тип тестування називається системним. Це виконується під великими навантаженнями, такими як висування програми за межі її сховища, великі навантаження на базу даних, безперервне введення даних тощо.

Стрес-тестування має на меті перевірити стабільність і надійність програми, щоб вона демонструвала стійкість навіть під час пікового використання. Він вимірює здатність програми до обробки помилок і потужність за великих навантажень, гарантуючи, що вона не завершиться збоями за таких умов.

Інструменти, такі як NeoLoad, JMeter, LoadView, СтресСтимултощо, корисні для стрес-тестування.

#4. Тестування обсягу

Об’ємне тестування – це тип тестування продуктивності, коли програма перебуває під великим об’ємом даних, щоб перевірити час відповіді та поведінку. Великі обсяги даних у базі даних програми надаються, оскільки це впливає на швидкість обробки та час відповіді. Його також називають тестуванням на повінь.

Таким чином, ви можете перевірити, наскільки ефективна програма з точки зору великих обсягів даних, одночасно виявляючи проблеми, які знижують продуктивність програми. Виявлення проблем допоможе вам швидко їх виправити та оптимізувати їх продуктивність.

Команди тестування продуктивності виконують об’ємне тестування. І інструменти, якими ви можете скористатися DbFit, NoSQLMap, HammerDBі більше.

#5. Тестування безпеки

Тестування програми, щоб перевірити, наскільки вона захищена від зовнішніх і внутрішніх загроз, називається перевіркою безпеки. Тут загрозами можуть бути шкідливі програми, DDoS-атаки, віруси та інші кіберзагрози від внутрішніх агентів організації або зовнішніх зловмисників.

Виконання тестування безпеки також повідомляє про можливості автентифікації та авторизації програми та про те, чи достатньо вони безпечні чи ні. Це допомагає знайти вразливі місця та лазівки в безпеці, звідки загрози можуть проникнути у вашу програму. Таким чином, ви можете вирішити ці проблеми та усунути прогалини, щоб забезпечити безпеку вашої програми.

Крім того, тестування безпеки допомагає зрозуміти поведінку програми під час атаки або зловмисних програм, а також її здатність відновлюватися після атаки та післяобслуговування.

Тестування безпеки зазвичай виконується спеціальною групою тестувальників, де будь-яка форма злому впроваджується в програму для перевірки її безпеки. Такі інструменти, як ImmuniWeb, Вапіті, Акунетикс, Google Nogotofailтощо, можна використовувати для тестування безпеки.

#6. Тестування на сумісність

Тепер користувачі використовують різні платформи, такі як iOS, Android, Mac, ПК, Linux тощо, браузери та конфігурації. Тому дуже важливо знати, чи ваша програма сумісна з іншими платформами.

Тип тестування, який оцінює, як програма працює та поводиться на різних платформах, веб-серверах, мережевих середовищах і конфігураціях обладнання, називається тестуванням сумісності. Це забезпечує безперебійну роботу програми з оптимальною продуктивністю в різних браузерах, конфігураціях, базах даних і версіях програмного забезпечення.

Ви можете використовувати такі засоби, як HeadSpin що дозволяє віддалено запускати кросбраузерні тести на тисячах реальних пристроїв у хмарі. Користувачі можуть легко перевірити швидкість реагування свого мобільного додатка чи веб-сайту та навіть перевірити життєво важливі показники продуктивності, як-от тестування навантаження, у реальному середовищі, щоб отримати 100% точні результати.

Переваги

 • Випробуйте на тисячах реальних пристроїв на 100% точність
 • Позначайте та діліться помилками за допомогою таких інтеграцій, як JIRA, Slack, Trello
 • Перевірте та виміряйте якість звуку в усьому світі для додатків із підтримкою мовлення та потокового аудіо. Попередній перегляд додатків і моніторинг аудіо в режимі реального часу.

Деякі інші інструменти є CrossBrowserTestingLambdaTest і Експертист.

#7. Тестування надійності

Тестування надійності стосується процесу тестування програми, щоб перевірити, чи може вона працювати без збоїв протягом певного періоду в певному середовищі. Він спрямований на те, щоб програма була достатньо надійною та вільною від помилок, щоб безперешкодно виконувати свою мету.

  Як копіювати та вставляти шари між файлами PSD за допомогою комбінацій клавіш

Цей тест покаже вам, чи можете ви покладатися на свою програму для виконання бажаного результату кожного разу, коли ви її використовуєте. Наприклад, тестування ймовірності того, що комп’ютер може працювати протягом семи годин без збоїв.

Перевірка надійності виявить повторювані збої, частоту збоїв за певний час і причини збоїв, щоб ви могли легко та швидко їх виправити. Він може включати тестування навантаження програми, регресійне тестування та тестування функцій.

Ви можете використовувати такі інструменти, як RCM, Вейбулл++, СОФТРЕЛтощо для регресійного тестування.

#8. Тестування зручності використання

Тестування юзабіліті означає перевірку того, наскільки програма зручна для користувача. Він перевіряє, наскільки легко користувач може зрозуміти вашу програму та без проблем працювати з нею. І якщо вони зіткнуться з будь-якою проблемою або труднощами з використанням програми, вам потрібно буде задокументувати це.

Загалом тестування зручності використання перевіряє навігацію додатком, щоб переконатися, що користувач легко досягає потрібного пункту призначення в додатку та безперебійно виконує свої завдання.

Для тестування зручності використання програми запрошується обмежена кількість користувачів або клієнт. На цьому етапі ви перевірите, як вони працюють із вашою програмою та чи потрібна їм допомога. Документування відгуків допоможе покращити взаємодію з користувачем.

Деякі інструменти тестування зручності використання є CrazyEgg, Оптимізовано, Спробуйте MyUIі т.д.

#9. Приймальні випробування

Приймальне тестування є останнім тестуванням програми на етапі тестування. Це виконується кінцевим користувачем або клієнтом, щоб перевірити, чи відповідає програма всім визначеним критеріям, таким як переваги та вимоги.

Ваш клієнт прийме розроблену вами програму, якщо її характеристики, функції, зручність використання та продуктивність відповідають його потребам. Якщо так, заявку схвалено до виробництва. Але якщо вашому клієнту щось не подобається або він вважає, що щось потрібно покращити, він може попросити вас змінити це відповідним чином.

Навіщо потрібні різні типи тестування програм?

Програмні додатки стали невід’ємною частиною сучасного способу життя в особистому та професійному житті. Вам потрібні програми для онлайн-покупок, банківських операцій, розваг, навчання, роботи вдома, відеоконференцій із вашою командою тощо.

Таким чином, користувачі шукають повнофункціональні програми, які можуть полегшити їм життя та забезпечити першокласну продуктивність, зручність використання та функціональність, щоб вони могли виконувати бажані дії зі швидкістю, точністю та легкістю.

Цей попит потребує того, щоб ви розробляли програми, які могли б виконати всі ці поля, щоб задовольнити кінцевих користувачів і стимулювати ваш бізнес. А тестування програми вимагає від вас вивчення різних аспектів системи, таких як характеристики, функціональність, продуктивність, простота використання, інтерфейс, надійність тощо.

Тому існують сотні типів тестування програм, які ви можете вибрати відповідно до ваших потреб. А знання про різні види тестування допоможуть вам точно перевірити вашу заявку за необхідними параметрами.

Наприклад, якщо ви хочете дізнатися, як ваша програма працює на Android, вам потрібно провести тестування на сумісність. Але якщо ви не знаєте, чи існує щось подібне, як ви зможете це зробити?

Сподіваюся, ви зрозуміли суть.

І коли ви виконуєте ідеальний тип тестування програми, ви можете оптимізувати свою програму саме за цим параметром. Подібним чином ви можете виконувати тести на всі види проблем, які можуть виникнути. Таким чином, це допоможе вам:

 • Покращте функції та функції програми
 • Легко усунути помилки
 • Підвищення продуктивності програми
 • Забезпечте безпеку програми
 • Зробіть його сумісним з різними платформами, апаратними конфігураціями та середовищами.
 • Скоротіть непотрібні витрати
 • Підвищення зручності для користувача
 • Підвищити надійність і стабільність програми
 • Оптимізуйте загальну якість програми

Висновок

Щоб створити високоякісну програму, ви повинні перевірити її різні аспекти, такі як продуктивність, функціональність, зручність використання, стабільність, надійність тощо. Ось чому вивчення різних типів тестування додатків є обов’язковим.

Наведена вище інформація про типи тестування додатків допоможе вам зрозуміти, де вони застосовні, щоб знайти недоліки у ваших додатках і негайно їх виправити, щоб створити зручну програму найвищої якості, яка подобається користувачам.

Далі ви можете розглянути деякі інструменти автоматизації тестування програм.