Розуміння перенаправлення 301 для початківців

Categories:

Переспрямування на веб-сайтах схоже на допомогу заблуканим відвідувачам знайти дорогу до потрібного місця.

Уявіть собі це; ви перемістили свій веб-сайт на іншу URL-адресу. Як у цьому випадку ви повідомите своїм відвідувачам, що ви вже переїхали?

Дехто з ваших постійних відвідувачів міг побачити оновлення або попереднє попередження про це. Але більшість із них взагалі про це не знатиме.

Ось де перенаправлення, особливо перенаправлення 301, стане в нагоді! Щоразу, коли відвідувач вводить стару URL-адресу, він автоматично перенаправляється на змінену.

Якщо ви хочете знати все про перенаправлення 301 і як ними користуватися, ось повний посібник для початківців про перенаправлення 301.

Зміст

Що таке 301 редирект?

Перенаправлення 301 — це код сигналу HTTP, який постійно переспрямовує одну URL-адресу на іншу.

Є багато причин використовувати перенаправлення 301. Найпоширенішою причиною, через яку веб-сайти використовують його, є переміщення веб-сайту за новою URL-адресою або видалення сторінки.

Отже, коли хтось вводить стару URL-адресу, він негайно перенаправляється на нову URL-адресу, яка містить вміст, який вони шукали.

Разом із вмістом, 301 також перенаправляє вперед ту саму силу ранжирування, яку мала перша URL-адреса.

Говорячи про 301 редирект SEO, він спілкується з пошуковою системою, щоб повідомити їй про ваші зміни.

Він повідомляє пошуковим системам, що вміст, який раніше був тут, тепер переміщено в інше місце. Однак на ньому не було інших змін, тому його позиція в SERP має бути такою самою.

Коротше кажучи, перенаправлення 301 не зіпсує ваш рейтинг або ефективність SEO.

Інша особливість перенаправлення 301 полягає в тому, що воно дозволяє уникнути сторінок з помилками 404. Щоразу, коли ви видаляєте сторінку, введення URL-адреси переведе користувача на сторінку 404. Натомість перенаправлення 301 переносить користувача на нове місце.

Процес переспрямування за допомогою 301 настільки швидкий, що користувач не може помітити його, якщо не дивиться на змінену URL-адресу. Навіть якщо користувач зробив закладку для старої URL-адреси, після переспрямування 301 закладку буде оновлено до останньої URL-адреси.

Створити перенаправлення 301 надзвичайно просто. Вам не потрібні знання програмування, і ви можете використовувати плагіни WordPress, щоб виконати роботу за вас (докладніше про це пізніше).

Наразі давайте розглянемо кілька сценаріїв або ситуацій, коли потрібно додати перенаправлення 301:

Коли впроваджувати перенаправлення 301?

#1. Після зміни URL-адреси

Є кілька випадків, коли потрібно змінити URL-адресу через неправильну оптимізацію або просто внесення змін до ієрархії сторінки.

Зазвичай, коли ви змінюєте свою URL-адресу, лише деякі CMS автоматично додають до неї переспрямування. Отже, перевірте URL-адреси після їх оновлення та перевірте, чи вже використовується переспрямування 301.

#2. Після створення нового сайту

Зараз більшість серверів відкривають сайт без www перед доменним іменем. Якщо це не так, вам потрібно додати такі варіанти URL-адреси вашого домену:

  • http://yoursite.com
  • http://www.yoursite.com
  • https://yoursite.com
  • https://www.yoursite.com
  Перевірте, чи підходить фільм для сімейного перегляду чи ні

Використовуйте перенаправлення 301, щоб усі вони вели на одну сторінку.

#3. Після додавання сертифіката SSL

Необхідні сертифікати SSL; без нього ваш веб-сайт може стати жертвою порушень або зломів третьої сторони. Додавання сертифіката SSL і з’єднання HTTPS зробить ваш веб-сайт безпечнішим.

Отже, якщо URL-адреса вашого веб-сайту змінюється з http://domain.com на https://domain.com, вам потрібно додати переспрямування 301.

#4. Повторне створення сторінки

Ви можете зіткнутися з кількома випадками, коли вам доведеться відтворити всю сторінку з новою темою або зміненим макетом. Якщо так, вам потрібно перенаправити URL-адресу старої сторінки на нову, щоб зберегти продуктивність SEO.

#5. Перехід від одного домену до іншого або об’єднання доменів

Припустімо, ви змінили домен або маєте два домени, які потрібно об’єднати; переспрямування сторінок із 301 є обов’язковим. Ваші зусилля щодо вмісту та оптимізації пошукових систем можна передати іншим без необхідності повторювати все це знову.

Якщо ви використовуєте перенаправлення 301 для будь-якого з наведених вище випадків, ви також повинні мати певне уявлення про наслідки перенаправлення 301 SEO на ваших сторінках.

Який вплив перенаправлення 301 на SEO?

Обговорюючи 301 редирект SEO, ви повинні пам’ятати, що все, що ви читаєте про SEO, є інформацією, отриманою з досвіду та результатів виконання певних дій.

Насправді Google ніколи нічого не розкриє про свої алгоритми та про те, як різні речі впливають на SEO.

Якщо повернутися на кілька років назад, тести та досвід кількох користувачів показали, що використання перенаправлення 301 може спричинити певну втрату рейтингової сили.

Якщо бути конкретним, то в цьому відео Google Search Central натякнув падіння рейтингу сторінок приблизно на 10%.

Google, будучи Google, очевидно, не надав точних цифр, щоб зберегти свій алгоритм у таємниці, але більшість людей вважають цю цифру точною.

На щастя, це було кілька років тому і з тих пір не було такого. Ви можете використовувати перенаправлення 301 без втрати ефективності SEO на своїх веб-сторінках.

Вам потрібно лише пам’ятати, що правильно налаштувати переспрямування 301 і не створювати кілька переходів. Щоразу, коли між URL-адресами відбувається 4 або 5 переходів, боти припиняють слідувати за ними, і ваша сторінка не сканується. Отже, це призводить до поганого SEO.

Кілька перенаправлень також мають тенденцію уповільнювати швидкість завантаження, що також є важливим фактором рейтингу SEO.

Отже, сміливо використовуйте перенаправлення 301. Просто використовуйте їх правильно і без створення ланцюжків перенаправлення.

Як зробити перенаправлення 301 – Покрокова інструкція

Ви можете додавати перенаправлення 301 різними методами для різних випадків. Ми обговоримо, як додати перенаправлення 301 для загального використання та партнерських посилань.

Для обох ми покажемо вам, як це зробити на WordPress CMS, оскільки це найпопулярніше рішення для багатьох веб-розробників.

Для загального використання

В ідеалі ви повинні переспрямувати сторінку через свій сервер, щоб мати найшвидше та найнадійніше переспрямування. Єдина проблема цього методу полягає в тому, що він вимагає глибокого розуміння програмного стека, який використовують ваші сервери.

Наприклад, Apache, Nginx, IIS або інша платформа, вам потрібно буде вивчити та зрозуміти підхід до додавання перенаправлення 301.

Отже, наша рекомендація полягала б у тому, щоб використовувати плагін на WordPress.

Для цього підручника ми будемо використовувати Плагін перенаправлення Джон Годлі. Він безкоштовний у використанні та має простий інтерфейс для початківців. Ось кроки, щоб додати перенаправлення 301:

  15 хороших онлайн-курсів для вивчення DevOps

Крок 1. Завантажте плагін

У меню WordPress перейдіть до розділу «Плагіни» та натисніть «Додати новий».

Знайдіть «Перенаправлення» на панелі пошуку.

Коли з’являться результати, виберіть наступний результат плагіна та натисніть «Встановити».

Після завершення встановлення натисніть «Активувати».

Крок 2. Перейдіть на сторінку плагіна

Після того, як ви встановили та активували плагін, вам доведеться оптимізувати його залежно від ваших потреб.

Щоб перейти на сторінку плагіна, перейдіть до розділу Інструменти та натисніть Перенаправлення.

Перейшовши на сторінку плагіна, завершіть перше налаштування та завершіть встановлення.

Крок 3. Додайте деталі URL-адреси для перенаправлення 301

Останнім кроком є ​​додавання переспрямування 301 до URL-адреси. Для цього натисніть кнопку «Додати» у верхньому лівому куті сторінки плагіна, щоб відкрити спливаюче вікно перенаправлення. Це буде виглядати приблизно так:

Тут потрібно додати 3 основні речі:

  • Вихідна URL-адреса
  • Код HTTP для перенаправлення (перенаправлення 301)
  • Цільова URL-адреса

Якщо ви не експерт, радимо не змінювати жодних інших параметрів або полів у спливаючому вікні.

Якщо ви не бачите опцію HTTP-коду, просто натисніть значок шестірні біля кнопки «Додати перенаправлення». Хоча за умовчанням для коду HTTP буде встановлено перенаправлення 301.

Після того, як ви правильно ввели всі поля, просто натисніть «Додати перенаправлення», щоб завершити перенаправлення.

Тепер, коли ви знаєте, як додати перенаправлення 301 для загального користування, давайте перейдемо до додавання того самого для перенаправлення партнерів.

Для партнерського перенаправлення

Для перенаправлення партнерів ми будемо використовувати плагін ThirstyAffiliates.

ThirstyAffiliates — чудовий інструмент для керування всіма вашими партнерськими посиланнями. Наразі ми зосередимося на переспрямуванні 301 за допомогою спрощеної версії цього плагіна, яка є безкоштовною для використання.

Для початку виконайте ту саму процедуру, що й вище, щоб завантажити та встановити плагін. Введіть ThirstyAffiliates у пошуковий рядок, установіть і активуйте його.

Далі все, що вам потрібно зробити, це перейти до розділу ThirstyAffiliates, доступ до якого можна отримати в меню. Після входу на сторінку плагіна ви можете виконати наведені нижче кроки, щоб додати партнерське посилання з 301 перенаправленням.

Спочатку натисніть кнопку «Нове партнерське посилання», щоб відкрити спливаюче вікно.

Тепер додайте назву для партнерського посилання та цільову URL-адресу, яка є вашою сторінкою партнерського посилання.

Після заповнення цих двох полів ви також можете додати зображення, якщо хочете.

Щоб додати деталі переспрямування, вам потрібно прокрутити вниз, доки ви не побачите розділ «Параметри посилання» на правій бічній панелі.

Тут ви можете вибрати потрібні параметри, як діятиме ваше посилання. Для нашої відповідної цілі ви повинні вибрати Global (301) у параметрі Redirect Type.

Після завершення прокрутіть назад і натисніть кнопку збереження посилання, щоб завершити процедуру.

Ось, тепер ви знаєте, як додати перенаправлення 301 для загального користування та перенаправлення партнерів!

Варто також зазначити, що ви завжди можете використовувати перевірку перенаправлення 301, щоб переконатися, що перенаправлення точне та працює.

Це лише для перевірки будь-яких проблем або помилок, які ви могли зробити з параметрами чи URL-адресами.

Як перевірити перенаправлення?

Використовуючи засіб перевірки перенаправлення URL-адрес techukraine.net, ви можете перевірити, чи статус вашого сайту в порядку, чи є помилка.

Щоб скористатися інструментом переспрямування techukraine.net, просто введіть ім’я домену свого веб-сайту та натисніть «Запустити тест».

Інструмент завантажить статус переспрямування вашого сайту за лічені секунди.

Чого слід уникати під час впровадження перенаправлення 301

Оскільки ми розглянули все, що потрібно знати про перенаправлення 301 і як ними користуватися, важливо також зрозуміти, чого не слід робити.

  Знайдіть свій телефон, вигукнувши Марко, і він відповість на Polo [Paid]

Переадресація 301 може мати негативний вплив на SEO, якщо ви не будете обережні. Тому уникайте таких помилок:

#1. Створення ланцюгів перенаправлення

Як згадувалося раніше, ланцюжки перенаправлення жахливі для вашого SEO.

Якщо у вас є кілька перенаправлень 301, об’єднаних разом, ви можете втратити ефективність SEO, оскільки боти Google перестануть слідувати перенаправленням після 5 переходів.

На продуктивність це впливає саме шляхом уповільнення швидкості завантаження. Google і вашим відвідувачам доведеться довше чекати, щоб досягти цільової URL-адреси, що може збільшити загальний показник відмов вашого веб-сайту.

#2. Додавання перенаправлення 301 до застарілого або непов’язаного вмісту

Якщо ви додаєте перенаправлення 301 на сторінку застарілого вмісту, ви справді не вирішуєте запит відвідувача найкращим чином. Гірше, коли ви перенаправляєте на абсолютно не пов’язану сторінку, вміст якої не відповідає вимогам відвідувача.

Це можуть легко зрозуміти боти Google, які знижуватимуть ваш рейтинг через нерелевантний вміст, і ваші відвідувачі також не будуть задоволені цим.

#3. Додавання непотрібних переадресацій

Додавання непотрібних перенаправлень посилить файл .htaccess. У результаті кожного разу, коли ваш веб-сайт завантажується, усі переспрямування перевірятимуться, щоб визначити, чи потрібно введену URL-адресу переспрямувати в інше місце.

Цей довгий, дратівливий час завантаження просто уповільнить роботу вашого веб-сайту без вагомої причини.

Переконайтеся, що ви не робите цих помилок і використовуєте перенаправлення 301 більш розумно, лише коли це вкрай необхідно, і у вас не виникне жодних проблем.

поширені запитання

Яка основна різниця між 301 і 302?

І HTTP-коди 301, і 302, і 300 серії або переспрямування спрямовують відвідувача з однієї URL-адреси на іншу. Єдина справжня різниця між ними полягає в тому, що переадресація 301 є постійною, а переадресація 302 тимчасовою.

Яка різниця між 301 Redirect і Canonical Tag?

Перенаправлення 301 дає вказівки роботам Google і перенаправляє відвідувачів з однієї URL-адреси на іншу. Тоді як канонічний тег передбачає, що сторінка або URL-адреса мають кілька версій. Різниця тут полягає в тому, що канонічний тег гарантує, що лише оригінальна сторінка буде проіндексована пошуковою системою.

Які існують ще типи перенаправлення?

Всього існує 5 типів перенаправлення:
1. Перенаправлення 301 – постійне перенаправлення з однієї URL-адреси на іншу
2. Перенаправлення 302 – тимчасове перенаправлення з однієї URL-адреси на іншу
3. Перенаправлення 303 – тимчасове, одноразове переспрямування на іншу URL-адресу для запиту на уніфікований ідентифікатор ресурсу або загальний інтерфейс шлюзу
4. Перенаправлення 307 – тимчасове перенаправлення з тією ж метою, що й перенаправлення 303
5. Перенаправлення 308 – постійне перенаправлення з тією ж метою, що й перенаправлення 307
Здебільшого, єдині 2 перенаправлення, з якими більшість користувачів повинні бути знайомі, це перенаправлення 301 і 302. Решта в основному для веб-розробників.

Підведенню

Ми пояснили все, що вам потрібно зрозуміти про 301 перенаправлення.

Отже, якщо ви плануєте змінити URL-адреси чи перемістити вміст на інший веб-сайт, ви знаєте, що робити і, що важливіше, чого не робити!

Ви також можете розглянути реалізацію перенаправлення HTTP на HTTPS у WordPress.