Розуміння кредитування та позичання криптовалюти для початківців

Криптоінвестори часто інвестують з концепцією тримати свої активи протягом тривалого часу у своїх гаманцях, поки не побачать, що ціна зростає. Як ви вважаєте, це правильна стратегія?

Що ж, я б не погодився, тому що ви можете багато чого зробити щодо своїх інвестицій. Замість того, щоб просто зберігати всі свої активи в банку за низькі відсотки, ви можете використовувати інші способи збільшення своєї криптовалюти.

Ось тут і вступає в дію концепція криптокредитування. Хіба це не дивовижно, якщо ви можете заробляти відсотки на суму, яку інвестуєте в такі криптовалюти, як Bitcoin, Ethereum тощо? Окрім додаткових відсотків, позичальники також можуть зберігати ці цифрові активи як заставу для отримання позики.

Значний прогрес помітний у технології блокчейн, і значною мірою він помітний у секторі фінансових технологій. Отже, якщо вам також цікаво, як можна заробити відсотки на свої інвестиції, то вам слід продовжити читання далі.

Криптовалюта стає поширеним варіантом для платежів. Мало хто знає, але це також чудова можливість для інвестицій. Якщо ви не плануєте продавати свої криптоактиви, ви можете отримати більшу вартість своїх активів за допомогою криптокредитування.

Перш за все, давайте почнемо з розуміння концепції криптокредитування.

Що таке Crypto Lending?

Криптокредитування схоже на концепцію традиційного кредитування. Єдина відмінність тут полягає в тому, що ви позичатимете позичальникам різні криптовалюти замість паперової валюти. Коли інвестори позичають свою криптовалюту позичальникам на децентралізованій платформі, вони отримують натомість відсотки. Ці виплати також називаються «криптодивідендами». Кілька платформ дозволяють користувачам не тільки позичати криптовалюти, але й приймати стейблкойни.

Давайте зрозуміємо це краще на прикладі. Припустімо, що ви тримаєте п’ять біткойнів. Тепер ви можете позичити ці біткойни на платформі криптокредитування, щоб отримати пасивний дохід. Вам потрібно лише позичити криптовалюту й отримувати щотижневі чи щомісячні відсотки. Відсоткові ставки залежатимуть від платформи, яку ви використовуєте. Він може становити від 3% до 7%, а в деяких випадках навіть може досягати 15-17%.

Криптокредитування також корисно, оскільки позичальники можуть поставити свої криптоактиви як гарантію повернення кредиту. Якщо позичальник не може погасити позику, інвестори можуть продати ці криптоактиви та відшкодувати збитки.

Тепер давайте розберемося з процесом кредитування криптовалюти.

Як працює кредитування криптовалюти?

Для здійснення процесу кредитування та запозичення є три основні компоненти. Кредитори та позичальники пов’язані через платформу криптокредитування, яка діє як третя сторона.

Тепер між цими трьома сторонами існує цілий покроковий процес позичання та запозичення.

 • По-перше, позичальник переходить на кредитну платформу, щоб подати запит на криптовалютну позику.
 • Позичальник покладе трохи криптовалюти як заставу в той момент, коли платформа кредитування прийме його запит на позику. Вони не можуть повернути поставлену криптовалюту, доки не повернуть платформі всю суму позики.
 • Інвестори фінансують позику, але вони не будуть знати про процес, що відбувається на сервері платформи.
 • Інвестори отримують свою частку процентних платежів регулярно відповідно до встановлених інтервалів.
 • Позичальник може повернути заставну криптовалюту лише після сплати всієї суми позики.
  Як створювати та ділитися колекціями місцезнаходження в Apple Maps

Кожна платформа кредитування має різні правила та ставки, але процес однаковий на всіх платформах кредитування.

Інвестиції в криптокредитування

Перший крок — знайти правильну платформу, щоб почати інвестувати в криптокредитування. Платформи кредитування бувають двох типів – централізовані та децентралізовані. Ви повинні вибрати будь-який відповідно до ваших уподобань.

Як обговорювалося, централізовані платформи залучатимуть третю сторону для обробки переказу сум кредиту та керування ним. З іншого боку, децентралізована платформа усуне третю сторону, і розумні контракти впораються з усім.

Ви повинні вибрати між ручною та автоматизованою платформою кредитування. Автоматизований — кращий варіант, оскільки на цих платформах все спрощено. Тут ваші активи не залишаться без нагляду, і вони будуть стабільно приносити прибуток.

Ви повинні переконатися, що обрана вами платформа для кредитування є безпечною та законною. Перш ніж позичати свою криптовалюту, ви повинні переглянути всю інформацію, доступну на цій платформі, і перевірити процентні ставки. Таким чином, ви позбудетеся від того, що пізніше знайдете платформу, яка пропонує кращі тарифи.

Типи криптокредитів

Криптокредити можна розділити на дві великі категорії:

Кастодіальні криптографічні (CeFi) позики

Коли мова йде про позики з централізованого фінансування (CeFi), централізований орган контролює заставу. Позики CeFi є кастодіальними, коли трейдер не має доступу до активів під заставу, оскільки кредитор має доступ до закритих ключів активів під заставу.

Якщо ви порівняєте кастодіальні криптовалютні позики з традиційними позиками, ви все одно помітите, що вони доступні та легкодоступні порівняно з традиційними. Єдиним мінусом тут є те, що існував би центральний орган, який би визначав усі умови позики. Наразі більше 80% криптовалютних кредитів є депозитарними, але з розвитком децентралізованих платформ це співвідношення різко змінюється.

Некастодіальні (DeFi) криптопозики

Немає центрального органу, який би контролював умови позик на децентралізоване фінансування (DeFi), які не є кастодіальними. Всі умови знаходяться під контролем смарт-контрактів. Якщо трейдер бере позику на криптовалюту DeFi, він зможе контролювати приватний ключ до своїх активів, якщо тільки він не прострочить свою позику на криптовалюту.

Ви не можете отримати позику в будь-якій фіатній валюті на платформах DeFi. Ви можете отримувати позики лише в різних криптовалютах або навіть отримати позику в стейблкойні, яку можна обміняти на готівку. Процентні ставки за позиками DeFi високі порівняно з кредитами на зберігання криптовалюти.

Усі протоколи доступні будь-кому, оскільки розміщені на блокчейні, де все прозоро. Немає необхідності проходити будь-який процес перевірки на платформах DeFi, і навіть процентні ставки будуть нижчими, ніж на платформах CeFi.

Не варто хвилюватися, навіть якщо ви на стороні кредитора на децентралізованій платформі. Розумні контракти забезпечують погашення кредиту.

Незалежно від того, чи збираєтеся ви взяти позику під опіку або без неї, є певні речі, про які вам потрібно подбати. Ви повинні знати про певні ризики, пов’язані з позиками на криптовалюту, перш ніж взяти їх.

Ризики, пов’язані з криптопозиками

Якщо ви подивіться на активи в традиційних фінансових установах, завжди існує федеральна страховка для кожного випадку обміну. Крім того, жодні ваші криптоактиви не мають федерального страхування. Якщо під час обміну трапиться будь-який збій, ви не можете нікого звинувачувати. Є три основні ризики, пов’язані з позиками на криптовалюту, про які слід пам’ятати.

Технічні ризики

Усе у світі криптовалютної торгівлі відбувається в цифровому світі. Існує значний ризик будь-якої технічної проблеми в протоколі або будь-якого хакера, який захопить контроль над протоколом. Оскільки всі дії в DeFi керуються лише алгоритмами, ризик стає вищим у некастодіальних позиках. Окрім цього, якщо виникне проблема зі смарт-контрактом, вся платформа може вийти з ладу та призвести до втрати криптоактивів.

  Чи приймає Quest Diagnostics Walk Ins?

Ризики контрагента

Що стосується традиційних банків, то існує правило підтримувати певний рівень ліквідності. Але це не так у криптосвіті. Ця вимога не поширюється на інвесторів, які надають криптовалютні позики позичальникам.

Якщо випадково трапиться крах ринку, тоді значна кількість клієнтів не виплатить свої кредити. З іншого боку, якщо буде будь-який випадок експлуатації платформи або сценарію збою, не буде доступної ліквідності для повернення позичальником застави.

Примусові ліквідації

Щоб запобігти проблемі неліквідності під час обвалу чи падіння ринку, платформи кредитування вимагають примусової ліквідації або маржинальних вимог. Припустімо, що вартість будь-якого криптоактиву падає до певної точки, коли значна кількість LTV позичальника (відношення позики до вартості) є занадто високою для підтримки кредитної платформи. У такому випадку вони дадуть вказівку позичальнику підвищити вартість застави, або їм, можливо, доведеться зіткнутися з ліквідацією.

Якщо позичальник не відповідає вимогам маржі, платформа ліквідує достатню кількість застави, щоб LTV позичальника повернувся до максимально дозволеного коефіцієнта. Це ризикований сценарій як для трейдера, так і для позичальника.

Які ставки кредитування криптовалюти?

Кожна платформа має різні кредитні ставки для криптовалют. Отже, ваші прибутки повністю залежатимуть від вибраної вами платформи. Кожна платформа криптокредитування має певну рентабельність інвестицій, і з нею також пов’язані певні ризики. Ось чому вам слід розглянути можливість вибору кількох платформ кредитування, щоб знизити ризик і також мати певну різноманітність у своїх інвестиціях.

На різних платформах ви знайдете різні ставки кредитування для різних криптовалют. Зазвичай кредитні ставки для криптовалют становлять від 3% до 8%, тоді як ставки для стейблкоїнів коливаються від 10% до 18%. Отже, найкраща стратегія полягає в тому, щоб виправити платформу для будь-якої конкретної монети, порівнюючи прибутки на різних платформах для цієї конкретної монети. За допомогою цієї стратегії ви можете оптимізувати прибутки та отримати кращу рентабельність інвестицій.

Тепер вам може бути цікаво, що таке стейблкойни. Давайте отримаємо уявлення про це.

Що таке стейблкойни?

Кожен погодиться, що криптовалюти дуже мінливі. Щоб зменшити рівень ризику, а також забезпечити стабільність цін, введено стейблкойни. Ці монети забезпечені резервними активами. Що це означає?

Вартість стейблкойна прив’язана до вартості некриптоактиву. Він навіть може бути прив’язаний до вартості будь-якої фіатної валюти, як-от долари чи щось інше. Це додає стабільності навіть криптосвіту, оскільки вартість долара чи будь-якої іншої фіатної валюти не є сильно мінливою, як і криптоактиви.

Основна причина, чому стейблкойни отримали величезну популярність, полягає в тому, що вони забезпечують як стабільність, як фіатні валюти, так і миттєву обробку, конфіденційність платежів і безпеку, як криптовалюти. Отже, це як найкраща монета, щоб поєднати обидва світи.

Як працюють Crypto Loans без застави?

Іншим варіантом є використання децентралізованої платформи для криптопозик. Криптокредити без застави також відомі як незабезпечені криптовалюти. Позичальник може мати короткострокову ліквідність і повернути суму кредиту в криптовалюті або фіатній валюті.

Тут ідея полягає в тому, щоб позичити суму позики безпосередньо у кредитора, зберігаючи криптовалюту як заставу замість того, щоб ставити на ставку інші активи, такі як нерухомість або золото. Флеш-позики наразі є найпопулярнішими незабезпеченими позиками на просторі DeFi (децентралізовані фінанси), де вам не потрібно нічого робити під заставу. Єдине, про що вам потрібно бути обережним, це мати достатньо знань про криптовалюту та DeFi, перш ніж брати флеш-кредит.

  Як переглянути історію телефонних дзвінків у Google

Флеш-позики – це миттєві позики, які контролюються безпосередньо смарт-контрактами. Ви повинні провести ретельне дослідження, перш ніж переходити до будь-якої незабезпеченої позики.

Що вам потрібно, щоб отримати Crypto Loan?

Вам не потрібно проходити тривалий процес, який ви повинні пройти під час традиційної позики. Ніхто не буде перевіряти вашу кредитну історію чи довідку про доходи, коли ви берете кредит на криптовалюту. Єдине, що тут має значення, це те, що сума позики, яку ви отримаєте, залежатиме від суми застави, яку вам буде дозволено використовувати.

Застосовується співвідношення позики до вартості (LTV). Це співвідношення між затвердженою сумою кредиту та вартістю застави. Оскільки криптовалютні ринки дуже мінливі, коефіцієнти LTV зазвичай низькі для криптовалют. Отже, якщо ви кладете криптовалюту на суму 5000 доларів США як заставу та отримуєте кредит у розмірі 3000 доларів США, тоді ваш коефіцієнт LTV становить 60%.

Отже, вам не потрібні жодні документи для отримання кредиту на криптовалюту. Вам потрібно лише мати достатню кількість криптоактивів, щоб поставити їх як заставу.

Давайте тепер розглянемо деякі переваги та недоліки кредитування криптовалют.

Плюси і мінуси кредитування в криптовалюті

Плюси 👍

 • Криптокредити доступні кожній людині, не дивлячись на довідки про доходи та не відкриваючи рахунок у банку.
 • Зазвичай позичальники можуть отримати кредит протягом кількох годин.
 • Криптокредитування є набагато безпечнішим варіантом порівняно з варіантом кредитування P2P. Криптоактиви, які використовуються як застава під час криптокредитування, є високоліквідними.
 • Якщо ви використовуєте автоматизовані платформи кредитування, отримувати пасивний дохід за допомогою криптовалютних дивідендів легко.
 • Ставки позик досить низькі на платформах кредитування порівняно з іншими банківськими позиками.

Мінуси 👎

 • Криптоактиви дуже мінливі. Ви можете позичати стейблкойни на різних платформах, щоб подолати цю проблему.
 • Для того, щоб взяти участь у кредитуванні криптовалюти, ви повинні розмістити свою криптовалюту в цифровому гаманці. Проблема полягає в тому, що цифрові гаманці менш безпечні, ніж фізичні гаманці, такі як Ledger.
 • Безпека платформи стає серйозною проблемою через збільшення випадків криптографічних крадіжок.
 • Певні платформи дозволяють робити ставки на вашу криптовалюту лише протягом фіксованого періоду. Ви повинні вибрати платформу, яка не має умов фіксованого періоду.

Висновок

Якщо ви вирішили почати з криптокредитування, то можете ознайомитися з кількома такими платформами, як за ЦельсіємBlockFi, Юходлер, і більше. Ці платформи допоможуть вам визначити, яка з них підходить саме вам. Правильна платформа може спростити роботу, а також збільшити прибутковість ваших інвестицій на наступний рівень.

Отже, ви повинні бути обережними при виборі будь-якої платформи кредитування.

Можливо, вам буде цікаво прочитати: Найкращі платформи для кредитування в криптовалюті