Розуміння відмінностей між ними

Categories:

Програмне забезпечення та API проходять різні етапи: від планування, проектування, впровадження та тестування до розгортання. Усі ці етапи важливі, оскільки вони гарантують, що продукт відповідає вимогам і не містить помилок і помилок.

SoapUI та Postman є популярними інструментами API (інтерфейс прикладних програм), які розробляються. API можна використовувати в мобільних або веб-додатках, оскільки вони з’єднують веб-сервер і клієнтську сторону програми.

API бувають різних форм, наприклад веб-інтерфейси, API бази даних, системні та файлові API. Наприклад, якщо ви хочете додати прогноз погоди до своєї програми, ви можете отримати дані з API погоди. Платіжні процесори, такі як Stripe і PayPal, також дозволяють використовувати їх API для обробки платежів.

У цій статті буде представлено роль інструментів SoapUI та Postman у розробці API, обговорено використання кожного інструменту та перевірено подібності та відмінності, щоб допомогти тестувальникам програмного забезпечення приймати обґрунтовані рішення.

Що таке SoapUI?

SoapUI — це безголовий інструмент функціонального тестування для API. Ви можете використовувати SoapUI для тестування SOAP і REST API.

Служби SOAP (Simple Object Access Protocol) — це API, які використовують HTTPS/HTTP як транспортний протокол і розширювану мову розмітки (XML) як формат даних. SOAP API люблять за їх розширені функції безпеки, такі як перевірка цифрового підпису та шифрування повідомлень.

Representational State Transfer (REST) ​​або RESTful — це архітектура програмного забезпечення, яка описує, як мають працювати API. API REST мають відповідати таким принципам, як уніфікований інтерфейс, багаторівнева система, відсутність стану та код на вимогу.

SoapUI має такі варіанти використання;

Навіщо використовувати SoapUI?

 • Простий у використанні: SoapUI дозволяє легко створювати тести за допомогою функцій перетягування та скидання, вказуйте та клацайте.
 • Повторно використовувані сценарії: Вам не потрібно писати сценарії для кожного тесту; ви можете повторно використовувати деякі зі своїх сценаріїв у всій програмі.
 • Функціональне тестування API: SoapAPI виконує комплексні функціональні тести, щоб переконатися, що ваша програма завжди працює належним чином.
 • Тести на основі даних: Ви можете додавати дані до своїх тестів, щоб гарантувати отримання бажаних результатів.
 • Імітація API: SoapUI має функцію віртуалізації, яка дозволяє вам перевірити свій API перед розгортанням, щоб переконатися, що він працює належним чином.
 • Звіти про тестування: SoapUI дозволяє створювати звіти зі статистикою та показниками для ваших тестів.
  Як поєднати кілька субреддітів з мультиреддитами

SoapUI — це інструмент із відкритим вихідним кодом із безкоштовною та преміум-версіями. Платні пакети починаються від 659 доларів на рік.

Що таке листоноша?

Postman — це інструмент для тестування API у форматах REST, SOAP, GraphQL і JSON. Ви можете додати цей інструмент у свій браузер як розширення або завантажити його як настільну програму для Mac, Linux і Windows.

Платформа має інструменти для кожного етапу життєвого циклу програми, від проектування, тестування та документації до знущання.

Postman має такі випадки використання;

 • Тестування API
 • Вивчення API
 • Документування API
 • Керування API
 • Співпраця над API

Навіщо використовувати Postman?

 • Зручний користувальницький інтерфейс: Postman має простий інтерфейс, що дозволяє інженерам легко тестувати свої кінцеві точки.
 • Приймає різні формати API: ви можете використовувати Postman для тестування API майже для всіх веб-форматів. Інструмент може легко адаптуватися до різних стандартів, протоколів і форматів відповідно до ваших потреб.
 • Різні функції: Ви можете створювати, надсилати та зберігати запити та відповіді від цього листоноші. Ви також можете організувати ці запити та відповіді в папки та колекції.
 • Центральне сховище: Postman надає розробникам центральну платформу для зберігання, каталогізації та співпраці в розробці API. У цьому інструменті ви можете зберігати та керувати документацією API, специфікаціями, тестовими прикладами, результатами та робочими процесами.
 • Дозволяє співпрацювати: доступність Postman Workspaces дозволяє керівникам команд групувати інженерів у різні категорії. Ви можете створювати особисті, командні, партнерські чи публічні робочі області залежно від характеру завдань, які ви хочете виконувати.
 • Інтегрується з іншими інструментами: Postman має простий у використанні API. Крім того, Postman інтегрується з важливими інструментами життєвого циклу програмного забезпечення, такими як GitHub, Jenkins і Swagger. Деякі з представлених інтеграцій – це AWS API Gateway, BigPanda, BitBucket Pipelines і Azure DevOps.

У Postman є безкоштовний пакет, який пропонує інструменти та інструменти для спільної роботи до 3 користувачів, а також платні пакети від 12 доларів США за користувача на місяць із щорічною оплатою.

SoapUI проти листоноші

ФункціяSoapUIPostmanRESTful тестування APIТакТестуванняSOAP APIТакТакНалагодженняТакТакПовторне використання тестового сценаріюТакНіАвтоматичне тестуванняТакТакСпівпрацяТакТакМова сценаріїв JavaScriptGroovy та XMLТестування безпекиТакТакІнтеграціїТакТак

  Як переналаштувати кнопку Bixby на Samsung Galaxy S8/S8+ [No Root]

#1. SOAP проти REST API

SOAP і REST є найпоширенішими форматами API, які розробляються. На щастя, SoapUI і Postman підтримують обидва формати.

Однак Postman спочатку був розроблений для REST API, але тепер підтримує тестування SOAP API.

З іншого боку, SoapUI спочатку був розроблений для SOAP API, але тепер підтримує тестування REST API.

#2. Налагодження

Ви можете налагодити свій код на Postman за допомогою консолі Postman. Цей термінал покаже деталі ваших запитів і відповідей, щоб визначити проблеми з вашим кодом. Ви також можете встановити точки зупину на консолі для полегшення налагодження.

SoapUI дозволяє налагоджувати код за допомогою функції налагодження TestCase. Ви можете перевірити свої запити та відповіді, проаналізувавши заголовки та тіла. Ви також можете встановити контрольні точки, щоб допомогти виявити проблеми.

#3. Автоматизовані тести

Postman’s Collection Runner може автоматизувати тести для виконання заданої послідовності. Ви також можете запланувати виконання тестів у хмарі Postman. Ви також можете інтегрувати свої запуски з Postman CLI і запускати тести з командного рядка.

Функція Launch TestRunner від SoapUI дозволяє писати та запускати тестові випадки. Ви також можете програмно створювати та тестувати приклади на основі різних критеріїв. SoapUI дозволяє створювати та автоматизувати тести за допомогою таких мов сценаріїв, як Groovy, Python і Ruby.

#4. Співпраця

Обидва інструменти дозволяють командам без зусиль працювати над одним проектом.

У Postman є функція Workspaces, яка дозволяє керівникам команд визначати права членів команди. Члени команди можуть редагувати та коментувати файли проекту безпосередньо з Postman. Інструмент також підтримує контроль версій для відстеження змін у файлах проекту.

SoapUI дозволяє керівникам команд створювати спільні проекти на своїй платформі. Керівники груп можуть додавати учасників для співпраці над тестуванням API. Інструмент дозволяє коментувати та надсилає сповіщення щоразу, коли на платформі реєструється нова зміна.

Найкращі методи тестування API

Якщо ви новачок у тестуванні, ви можете не знати, як проводити такі тести. Нижче наведено деякі з найкращих практик;

 • Плануйте свої тести: ви повинні бути впевнені, навіщо вам потрібні тести, що ви будете тестувати та як це робити. Це може статися лише тоді, коли у вас є чіткий план.
 • Тестуйте з різноманітними даними: у вас може виникнути спокуса протестувати свій API лише з даними, які у вас є. Перейдіть за межі та перевірте його за допомогою недійсних виходів і неочікуваних даних, щоб побачити, як він поводитиметься.
 • Використовуйте різні методи тестування: створюючи прототип швидкого API, у вас може виникнути спокуса покладатися лише на ручне тестування. Однак ви можете спробувати інші, наприклад тестування навантаження та тестування безпеки, щоб побачити, як поводитиметься ваш API.
 • Автоматизуйте свої тести: автоматичне тестування – це шлях, якщо ви хочете проводити тести неодноразово.
 • Документуйте свої тести: Хороший API має бути добре задокументований. Задокументуйте всі тестові випадки та спростіть посилання на них у майбутньому.
 • Інвестуйте в постійне вдосконалення: тести, які ви створюєте як новачок, можуть бути неповними. Продовжуйте вдосконалювати свої тести, що, відповідно, покращує якість вашого API.
 • Відстежуйте свої результати: API — це не одноразова річ. Відстеження результатів дозволяє легко визначити продуктивність вашого API після його запуску.
  Як використовувати Google Chrome для створення безпечних паролів

Примітка автора

Postman і SoapUI — чудові інструменти для тестування API. Кожен інструмент має сильні та слабкі сторони. Відповідно до мого аналізу, нижче наведено деякі випадки, коли ви повинні використовувати кожен інструмент;

Листоноша

 • Ви новачок у тестуванні API: Postman має зручний інтерфейс, і в ньому легко зорієнтуватися.
 • Ви хочете перевірити кінцеві точки вручну: Ви можете додати заголовки та тіла до інтерфейсу Postman, щоб перевірити свої кінцеві точки перед додаванням даних до бази даних.
 • Ви хочете перевірити RESTful API: незважаючи на те, що Postman тестує широкий спектр форматів API, він спочатку був розроблений для REST API.

SoapUI

 • Ви маєте досвід тестування API: як досвідчений тестувальник ви можете виявити, що шукаєте розширені функції, доступні на SoapUI.
 • Вам потрібні тести, багаті даними: SoapUI дозволяє додавати дані до ваших тестів і отримувати образні звіти.
 • Ви тестуєте SOAP API: хоча SoapUI зараз тестує RESTful API, він спочатку був розроблений для SOAP API.

Висновок

Вибір між SoapUI або Postman залежатиме від варіанту використання та того, що ви хочете досягти. Якщо ви шукаєте простий інструмент для ручних і швидких тестів, Postman стане чудовим вибором. Однак якщо ви шукаєте комплексний інструмент, який може запропонувати розширені функції, такі як тестування на основі даних, тестування навантаження та тестування безпеки, SoapUI стане ідеальним вибором.

Якщо ви маєте намір створити API, ознайомтеся з найкращими інструментами для створення та тестування API.