Розумність повертається: як нові логотипи USB4 спростять покупки

Купівля правильного USB-кабелю може бути заплутаною, завдяки незрозумілим схемам імен, які важко запам’ятати навіть технарам. Це зміниться цього року, коли Форум імплементаторів USB (USB-IF) представить простішу маркування для USB4: USB20 Гбіт/с і USB40 Гбіт/с.

Як бонус, USB-IF налаштовує USB 3.0, щоб зменшити деяку плутанину навколо «SuperSpeed». Якщо все піде за планом, усі ці кабелі, що рекламують підтримку «USB 3.2 Gen 2×2», зникнуть з ринку.

Що таке USB4?

USB4 – це наступна версія USB, яка пропонує багато покращень і переваг. У ньому буде використовуватися реверсивний штекер типу C, який швидко стає все популярнішим і вдвічі перевищує пропускну здатність USB 3.2 Gen2x2. (Бачите, що ми маємо на увазі під назвою?)

Існує дві версії USB4. Теоретично, топова версія забезпечує максимальну швидкість до 40 гігабіт на секунду, що так само, як у Thunderbolt 3. Також є резервна швидкість, яка вдвічі менша (20 Гбіт/с), що відповідає USB 3.2 Gen 2×2.

Крім усього цього, USB4 включає специфікацію Thunderbolt 3. Завдяки цьому версія 40 Гбіт/с може бути сумісна з Thunderbolt 3. Проте сумісність із Thunderbolt 3 необов’язкова і залежить від виробника ПК або материнської плати.

Поточний безлад із іменуванням USB

Коли ми повідомляли про USB4 в листопаді 2019 року, ми робили це з великим трепетом, тому що зв’язок через USB вже був заплутаним. Частково це сталося тому, що USB-IF (організація галузевих стандартів, що відповідає за USB) кілька разів змінювала свою схему імен. ЗМІ також ніколи не користувалися офіційними марками для USB 3.0, як і виробники комп’ютерів.

  Як перевірити вільний дисковий простір на Mac

Все це ускладнювало будь-кому по-справжньому зрозуміти, наскільки швидкими були їхні порти USB і з якими пристроями вони були сумісні. Оскільки USB4 на горизонті, багато хто хвилювався, що це тільки погіршиться.

Наприклад, нинішній бренд USB 3 – це гігантський безлад. Почалося з USB 3.1 Gen 1, який спочатку називався просто USB 3.0. Далі те, що мало б називатися USB 3.1, було названо USB 3.1 Gen 2, а потім USB 3.2 було названо Gen 3.2 2×2.

Крім того, офіційними назвами брендів мали бути SuperSpeed ​​і SuperSpeed+, але вони рідко використовувалися.

Виробники не повинні були вводити всіх в оману всіма речами Gen 3.2 2×2, але ви бачите ці терміни, коли шукаєте в будь-якому місці USB-кабелі. Це був (і є) жахливий безлад.

Однак, якщо ви хочете трохи розплутати безлад, ви можете переглянути нашу статтю про різні версії USB.

Новий бренд USB4

З загальновживаними назвами USB 3.1 і вище, не було зрозуміло, що кожне нове покоління швидше, як-от USB 3.0, USB 3.1 і USB 3.2.

USB-IF сподівається обійти всі речі «поколінь» і використовувати просту, зрозумілу структуру імен, яка точно визначатиме те, що може теоретично робити кожна версія USB.

Спочатку давайте подивимося на USB4, перш ніж розбиратися з USB 3.0. USB4 має дві версії: USB4 20 Гбіт/с і USB4 40 Гбіт/с. Це офіційні назви брендів, але логотип упаковки (див. нижче) показує кожну версію як USB20 і USB40 з «Gbps» на кінці.

  Виберіть, які події Outlook Online автоматично додає до вашого календаря

Брендинг простий. Це дає зрозуміти, чи це швидша чи найшвидша форма USB4. Ми також не будемо здивовані, якщо люди скинуть 4 з USB4 і просто будуть називати їх USB20 і USB40, оскільки саме це буде відображатися на упаковці.

Логотипи портів і кабелів схожі на те, що робив USB-IF з USB 3.1 і новіших версій, використовуючи лише простий символ і пропускну здатність.

USB-IF налаштовує безлад за допомогою USB 3

USB-IF сподівається, що цього разу виробники комп’ютерів також відмовиться від дурниці USB 3.1 для більш чіткого обміну повідомленнями і називатиме все (включаючи USB 3.1 Gen 1) SuperSpeed ​​USB.

USB-IF стверджує, що термін «SuperSpeed» залишиться обмеженим USB 3 — у майбутньому не буде жодних нових стандартів з цією міткою. Отже, це застарілий термін, який уже використовується для старішого стандарту. Наразі з цим не можна допомогти, але коли світ перейде на USB4, все стане набагато простіше.

USB 3.1 Gen 1, раніше відомий як звичайний старий 3.0, тепер є SuperSpeed ​​USB 5 Гбіт/с.

USB 3.1 Gen 2 продовжує носити офіційну назву SuperSpeed ​​USB 10 Гбіт/с, а USB 3.1 Gen 2×2 — SuperSpeed ​​USB 20 Гбіт/с. Однак логотип упаковки також схожий на те, що є зараз, тому він все ще трохи заплутаний.

SuperSpeed ​​5 матиме логотип SuperSpeed ​​з дрібним шрифтом «5 Гбіт/с», а SuperSpeed ​​10 – SuperSpeed+ з дрібним шрифтом «10 Гбіт/с». Упаковка SuperSpeed ​​20 також буде називатися SuperSpeed+, але з «20 Гбіт/с».

  Як перепризначити кнопки на Chromecast за допомогою Google TV Remote

Це не ідеально, але, принаймні, є спосіб розрізнити, навіть якщо він не надто очевидний. Ми б хотіли, щоб USB-IF просто викликав ці USB 3.0 5 Гбіт/с, USB 3.0 10 Гбіт/с і USB 3.0 20 Гбіт/с. Навіть скинути «.0» і назвати їх усі USB3 було б краще.

Незважаючи на це, принаймні, логотипи портів і кабелів чітко позначені як «SS» для SuperSpeed ​​і включають відповідний номер пропускної здатності, як і зараз.

Основним недоліком майбутнього стану USB, ймовірно, буде розуміння того, чи потрібен вам стандартний кабель USB Type-A чи новіший USB Type-C. На жаль, цього не уникнути, доки виробники пристроїв продовжують пропонувати порти Type-A для підтримки застарілого обладнання, а Type-C — це майбутнє.

Нарешті! Назви USB, які ви можете зрозуміти

Загалом, майбутнє для розуміння USB виглядає світлішим. Немає жодних причин називати USB4 іншим, ніж те, що ми розглянули вище, оскільки такі терміни, як 4.0 або 4.1, не використовуються.

Перейменувати різні версії USB 3 на SuperSpeed ​​USB, ймовірно, нереально. Протягом багатьох років галузь відмовилася від цього. Крім того, SuperSpeed ​​змушує його звучати так, ніби він швидший, ніж USB4, що це не так. Якщо USB 2.0 продовжує існувати, це не буде великою проблемою, оскільки це завжди буде просто USB 2.0.

Що б не відбувалося з USB 3.1 і вище, маркування для USB4 виглядає багатообіцяючим і легким для розуміння. Це буде дуже корисно для людей, які купують ноутбук або материнську плату з підтримкою USB4 або просто намагаються зрозуміти, який проклятий кабель їм потрібен!