Розробка програми Flutter: повний посібник

Categories:

За даними Statista, Flutter є другим за популярністю кросплатформним мобільним фреймворком для більшості розробників, який підтримує понад 100 000 програм з моменту його запуску.

Він був створений у 2017 році Google і є відкритим кодом. Його здатність створювати високоякісні та швидкодіючі програми для мобільних операційних систем – Android та iOS – та інші функції роблять його гарним вибором для багатьох розробників.

Якщо ви людина, яка приймає рішення, або підприємець, ви можете використовувати Flutter, щоб отримати високоякісні програми для свого бізнесу за доступною ціною.

Якщо ви розглядали можливість використання Flutter, зараз саме час почати. У цій статті ви дізнаєтесь, як Flutter може допомогти вам як розробнику та як ви можете використовувати його для розширення можливостей своїх продуктів.

Зміст

Що таке Flutter?

Flutter — це фреймворк із відкритим вихідним кодом, який іноді називають Software Development Kit (SDK), який використовується для створення власно скомпільованих міжплатформних програм. Ви можете створювати мобільні, веб-рішення та рішення для Mac з однієї кодової бази.

Flutter містить фреймворк – набір повторно використовуваних компонентів інтерфейсу користувача (кнопки, форми, слайдери тощо), які ви можете налаштувати відповідно до своїх потреб, і SDK – набір інструментів, включаючи фреймворки, бібліотеки та API, які допоможуть вам у розробка повнофункціональних програм.

Фреймворк Flutter написаний на мові програмування Dart, розробленій Google, яка зосереджена на інтерфейсі.

Навіщо вам Flutter як розробнику?

На відміну від підтримки численних бібліотек у Java, JavaScript, Swift для Android та iOS для однієї програми в кількох операційних системах (ОС), Flutter об’єднує весь ваш код однією мовою, і ця структура підходить для перехресної розробки. Звичайно, керування кодом для всіх ваших програм в один момент економить час вашого розробника.

Для миттєвого попереднього перегляду можна використовувати компіляцію за частки секунди Flutter. У цьому випадку ви можете скористатися функцією гарячого перезавантаження Flutter, щоб переглянути зміни коду та налаштувати відповідним чином. Ви також можете отримати доступ до вихідного коду Flutter і змінити його відповідно до своїх потреб, що полегшить кодування та створення програм.

Що робить Flutter унікальним?

Flutter має репутацію компанії, що економить час і витрати на процеси розробки додатків, а також допомагає створювати додатки з інтерактивним дизайном і плавною анімацією.

Якщо ви хочете вивчити Flutter, найкращим буде добре знайомство з ним, щоб, коли ви це зробите, ви могли пропустити вступні частини та почати навчання. Ось розбивка його основних функцій:

 • Підтримка між платформами: Flutter розробляє власно скомпільовані додатки з єдиної кодової бази для мобільних пристроїв, Інтернету та комп’ютера. У розробці мобільних додатків вам не потрібно писати код для кількох додатків, скажімо, для Android та iOS, що економить ваш час і головний біль від розробки численних додатків. Це також знижує вартість.
 • Доступні SDK і власні функції: Flutter використовує свій рідний код, API платформи та інтеграції сторонніх розробників, що спрощує процедури розробки та, таким чином, забезпечує гарний досвід розробника.
 • Віджети: Flutter має численні спеціалізовані дизайни, які ви можете налаштувати відповідно до своїх потреб.
 • Гаряче перезавантаження: коли ви вносите зміни у свій код, ця функція дозволяє миттєво відстежувати зміни коду. Flutter вказує на оновлення, які є очевидними для самої програми.
 • Відкритий вихідний код: Flutter абсолютно безкоштовний у використанні та має відкритий код. Ви можете інтегрувати різні пакети та бібліотеки сторонніх розробників у свою програму, будь то відео, чати, реклама чи інші функції.
 •   Як отримати найбільше замовлення DoorDash

  Далі ми розглянемо деякі переваги використання Flutter.

  Переваги використання Flutter

  #1. Інтерфейс бізнес-логіки на всіх платформах

  Flutter забезпечує найкращий спосіб обміну кодом між платформами. У цьому випадку вам не потрібно створювати специфічні для платформи компоненти для відтворення інтерфейсу користувача; вам потрібен лише полотно, щоб малювати.

  #2. Скорочений час розробки коду

  Якщо ви працюєте над додатком для Android середнього розміру, налаштування макета займає до 40 секунд. Вбудована функція гарячого перезавантаження робить ваші зміни майже миттєвими.

  #3. Збільшений час виходу на ринок

  Якщо ви використовуєте Flutter для розробки додатків, вам знадобиться половина робочої сили замість розробки двох окремих додатків, скажімо, для Android та iOS.

  Це економить ваш час, оскільки вам не потрібно писати код для конкретної платформи, але ви все одно досягнете бажаного візуального вигляду на всіх своїх платформах.

  #4. Подібність до розробки нативної програми

  Сучасний технологічний підхід до створення цифрових продуктів надає пріоритет користувацькому досвіду (UX). За допомогою Flutter ви можете створювати кращі анімації інтерфейсу користувача (UI); Flutter вбудовано безпосередньо в машинний код, усуваючи помилки продуктивності в процесі пояснення.

  #5. Швидке зростання програми

  Ви можете отримати доступ до багатьох віджетів для свого розвитку, отже, швидше розвитку та зростання. Якщо ви також дивитеся на ринок своєї програми, ви можете використовувати Flutter для створення програм без зависань. Користувачам це подобається, і цей досвід спонукає їх ділитися вашим продуктом, розширюючи його ринок.

  #6. Мінімалістичні особливості дизайну

  Якщо ви хочете використовувати різні віджети для своєї програми, Flutter дозволяє створювати нові та використовувати їх окремо або поєднувати з уже існуючими. Цей підхід життєво важливий для створення найбільш зручного дизайну.

  Недоліки використання Flutter

  #1. Бібліотеки

  Вам, як розробнику, потрібні сторонні бібліотеки для певних функцій програмного забезпечення. Хоча бібліотеки сторонніх розробників безкоштовні, з відкритим вихідним кодом і легкодоступні, це не стосується Flutter.

  Це нова структура, яка все ще розвивається та вдосконалюється; можливо, вам доведеться почекати певних зборів, побудувати свій власний або, в гіршому випадку, знайти інший варіант довгострокового розвитку.

  #2. Інтеграція

  Інтеграція Flutter із платформами безперервної інтеграції (CI) може бути складною, на відміну від рідних Android та iOS. Вам може знадобитися створити та підтримувати власні сценарії для створення, тестування та розгортання програм Flutter у процесах CI.

  #3. Слабка підтримка функцій iOS

  Google підтримує Flutter, через що страждає підтримка iOS. Наприклад, додаток на iOS видаляє всі дані EXIF ​​під час зйомки на пристроях Apple. У результаті ваша фотографія отримує неправильну орієнтацію, розташування та гамму. Якщо ви подивитеся на унікальні функції доступності iOS, такі як озвучення, керований доступ, субтитри та аудіоопис, у Flutter не підтримуються належним чином.

  Як створити додаток Flutter

  Ви вже витратили багато часу на теоретику; Давайте розберемо тактику та розробимо просту програму, яка допоможе вам зрозуміти, як будувати за допомогою Flutter.

  Встановлення Flutter

  Вам знадобиться інтегроване середовище розробки (IDE) для швидкої розробки, створення та тестування програмного забезпечення. Ви можете вибрати між:

 • VS Code – має всі необхідні якості IDE, включаючи легкість і швидкість. VS Code був найкращим вибором розробника; ви можете зосередитися на цьому.
 • Android Studio – щоб почати роботу з Android Studio, вам потрібно лише налаштувати її SDK. Встановіть плагіни Flutter і Dart.
 • Встановіть Flutter SDK, завантаживши його з офіційного сайту Flutter. Після завантаження встановіть SDK і натисніть «Додати до файлу шляху», щоб переконатися, що все налаштовано.

  Створення простої програми Flutter

  У цьому розділі ви створите просту програму Flutter, щоб зрозуміти, як все працює. Це базове, щоб дати вам сильний старт щодо структури та ключових методів Flutter. Ви створите простий додаток, щоб сказати користувачеві «Hello World».

    Як поєднати кілька субреддітів з мультиреддитами

  Для початку відкрийте свій термінал на VS Code і введіть:

  Flutter create proj_hello_world

  Проект розроблений за структурою:

  proj_hello_world

  Існують різні синтаксиси для різних програм:

  • Android – для створення програм на основі Android. Усі реалізації, створені для Android, зберігаються в цьому підкаталозі.
  • Активи – місце для зберігання всіх ваших файлів, наприклад зображень тощо.
  • iOS – створює програму для iOS. У цьому підкаталозі розміщено всі реалізації програми для iOS.
  • Lib – основний файл, «main.Dart», де створюється один із кодів ключа.
  • Тест – використовується для проведення тестування.

  Будь-яка програма Flutter потребує файлу «main.Dart». Перед будь-якою розробкою ви повинні очистити існуючий код у файлі; переконайтеся, що ви зробили це, перш ніж продовжити.

  Далі вам потрібно додати пакет «Material», щоб включити елементи інтерфейсу користувача. Скопіюйте та вставте наступний код у свій термінал.

  import 'package:flutter/material.dart';

  Flutter не відрізняється від будь-якої іншої мови програмування; виконання починається з основного способу.

  void main() => runApp(new HelloWorldApp());

  Віджети є основною метою Flutter, і це все, що має виконуватися у вашому коді. Якщо вам цікаво, що таке віджети, це будь-що, що керує дисплеєм, як-от кнопки введення, список, перегляди карток, таблиці тощо. Уся ваша програма Flutter — це набір багатьох віджетів, об’єднаних для забезпечення чудового інтерфейсу користувача.

  Як згадувалося раніше, ви збираєтеся використовувати віджети. Для кожного класу, який ви створюєте, переконайтеся, що ви успадковуєте клас віджета. Цей прийом запозичений з об’єктно-орієнтованого програмування (ООП). Оскільки ваш додаток простий і не потребує збереження станів (віджет без стану), має бути присутнім метод побудови.

  class HelloWorldApp extends StatelessWidget {
  @override
  Widget build(BuildContext context) {
  Now comes the main magic-
  return new MaterialApp(
  home: new Material(
  child: new Center(
  child:new Text("Hello world!"),

  «Центральний» віджет запускатиме елементи, тоді як «MaterialApp» обгортатиме віджет, який складається з матеріалу.

  У цьому випадку ви додаєте віджет для текстового поля з текстом; не соромтеся використовувати свій власний. Окрім видимих ​​властивостей, що використовуються тут, «дім і дочірній», існує багато атрибутів для керування повним інтерфейсом користувача, як-от стиль, прикраси, дати, час, місце розташування тощо.

  Ви майже на місці; настав час поєднати наш код. Переконайтеся, що у вашому редакторі коду є наступне.

  import 'package:flutter/material.dart';
  void main() => runApp(new HelloWorldApp())
  class HelloWorldApp extends StatelessWidget {
  @override
  Widget build(BuildContext context) {
  Now comes the main magic-
  return new MaterialApp(
  home: new Material(
  child: new Center(
  child:new Text("Hello world!"),
  ),),);}}

  Нарешті, введіть цю команду та запустіть її.

  flutter run

  Вітаємо, результат має бути «Hello World!» заповнений екран.

  Тестування флаттера

  Якщо ви були у світі розробки програмного забезпечення, ви знаєте, як важко вручну перевірити, чи працює ваша програма. Якщо ви цього не зробили, можете собі уявити створення великих програм із тисячами унікальних функцій. Як би ви не намагалися, ви не можете перевірити функції вручну. Автоматичні тести підтверджують, що ваша програма працює правильно, перш ніж опублікувати її в робочій версії.

  Ось категорії автоматизованого тестування:

  #1. Модульний тест

  У цьому випадку ви тестуєте одну функцію, клас або метод. Ваша мета — перевірити правильність одиниці за різних умов. Модульні тести не записують на диск і не зчитують із нього, не приймають дії користувача та не відображають на екрані поза процесом тестування. Якщо ви хочете глибше дослідити модульне тестування, запустіть «flutter test –help» на своєму терміналі.

  #2. Тест віджетів

  Інколи в інших структурах інтерфейсу користувача називають тестуванням компонентів. Цей тест гарантує, що інтерфейс користувача ваших віджетів виглядає належним чином і взаємодіє належним чином. Щоб перевірити віджет, вам знадобиться тестове середовище, оскільки воно включає кілька класів. Наприклад, ви можете протестувати віджет, щоб підтвердити, що він отримує дії та події користувача. Цей тест є більш комплексним на відміну від тесту Unit.

  #3. Інтеграційний тест

  Цей тест охоплює весь додаток або його більшу частину. У цьому випадку ви прагнете переконатися, що всі віджети та служби у вашому цифровому продукті функціонують належним чином, як це передбачено вашим проектом. Це перевірка продуктивності вашого додатка. Тести інтеграції виконуються на реальних пристроях або емуляторах ОС, таких як iOS або Android. Ви можете дізнатися про інтеграційні тести в посібнику Flutter з інтеграційного тестування.

    Як заборонити АНБ отримати доступ до вашої онлайн-діяльності

  Як стати розробником Flutter

  Сьогодні ринок праці для розробників Flutter користується високим попитом, враховуючи переваги, про які ми згадували раніше. Якщо ви думали про вивчення Flutter, ви зробили правильний вибір.

  Зберіть деякі необхідні знання, як-от об’єктно-орієнтоване програмування, бажано Java. Вивчення рідної мови для Android спрощує зламування Flutter.

  Почніть з основ, перейдіть до розробки інтерфейсу користувача та дізнайтеся, як здійснювати виклики інтерфейсу прикладної програми (API). Перейдіть до інтеграції баз даних і навчіться керувати станом. Нарешті, оберніть його архітектурою проекту.

  Навчальні ресурси

  Ось кілька дивовижних навчальних курсів, які допоможуть вам увійти в розробку Flutter App. Ця підбірка складається з курсів Udemy та книг Amazon.

  #1. Flutter and Dart – повний посібник

  Цей курс є повним посібником із Flutter SDK і його інфраструктури для створення програм Android і iOS. Ви дізнаєтесь про основи та глибше зануритеся в теми, щоб з часом стати просунутим розробником.

  #2. Повний курс розробки додатків Flutter із Dart

  Немає кращого способу вивчити Flutter, ніж пройти цей курс Flutter Development Bootcamp with Dart, створений у співпраці з командою Google Flutter. Ви будете знати, що всі розуміють усі концепції розробки Flutter.

  #3. Навчіться Flutter з нуля

  Якщо ви новачок і хочете почати працювати з Flutter, цей курс Flutter з нуля допоможе вам зрозуміти основи та створювати прості та красиві програми Flutter. Немає жодних передумов; ви можете почати швидко!

  #4. Офіційна документація Flutter

  Незалежно від того, маєте ви досвід кодування чи ні, документація Flutter допоможе вам стати експертом-розробником. Це також найкраще місце, щоб отримати останні стабільні випуски Flutter.

  #5. Real-World Flutter by Tutorials (перше видання)

  Якщо ви опанували основи Flutter і бажаєте просунутися, ця книга про Real-World Flutter by Tutorials (First Edition) стане вашим першим вибором.

  Ви пройдете від простого знання до професійного створення програм Flutter.

  #6. Повний довідник Flutter

  У цій книзі докладно розглядається фреймворк Flutter і мова програмування Dart, а також детально розглядаються теми та найкращі методи розробки додатків Flutter.

  Офіційний веб-сайт цієї книги складається з кількох ігор-вікторин для перевірки ваших навичок.

  #7. Кулінарна книга Флаттера

  Ця книга — це пригода про те, як створювати, налагоджувати та масштабувати власні програми для iOS та Android.

  Ознайомтеся з вичерпними навчальними посібниками з Flutter і повторіть використання унікальних інтерфейсів користувача (UI).

  #8. Флаттер для чайників

  Ця книга під назвою Flutter for Dummies унікальна. Він навчить вас мові програмування Dart.

  У ньому пояснюється, як ініціалізувати ваші власні фреймворки, і, нарешті, ви отримуєте все необхідне для керування революційною розробкою додатків Flutter.

  #9. Будівельні ігри з Flutter

  Незалежно від того, чи хочете ви досліджувати або створювати ігри Flutter, ця книга є вичерпним посібником зі створення мультиплатформенних ігор за допомогою двигуна Flame від Flutter.

  Книга є процедурною, щоб ви зрозуміли всі кроки та найкращі практики розробки.

  #10. Проекти Flutter

  Ця книга навчає вас мові програмування Dart і фреймворку Flutter, направляючи вас через створення реальних додатків та ігор.

  Він містить практичні проекти, які демонструють найкращі методи розробки Flutter App.

  Заключні слова

  Тепер ви маєте повне уявлення про те, як працює Flutter і як він може допомогти вам створювати цифрові продукти. Flutter пропонує вам повне домінування в гнучкості програм, і ваша уява може лише обмежити вас.

  Опанувавши основи розробки Flutter, ви зможете створювати будь-яку програму, веб-програму, програму для Android, Mac чи iOS, яка відповідає потребам будь-якого клієнта.

  Далі ознайомтеся з найкращими фреймворками для створення безсерверних програм.