Розвінчано 9 поширених міфів і хибних уявлень про дизайн UI/UX

Як і будь-яка інша галузь, індустрія UI/UX наповнена багатьма помилками, які впливають на дизайнерів і змушують дизайнерські проекти збивати з колії їхні основні цілі. Можливо, ви навіть несвідомо дотримувалися деяких із цих помилкових уявлень на різних етапах своєї кар’єри.

Тому важливо дізнатися правду про них, незалежно від того, чи ви дизайнер-початківець, чи ветеран. У цій статті ми розвінчаємо поширені міфи та хибні уявлення про UI/UX. Зрештою, ви зможете відрізнити необґрунтовані претензії від того, що можна досягти в дизайні UI/UX.

1. UI/UX — легкий шлях кар’єри

Від ідеї до реалізації, підбір чудового користувальницького інтерфейсу та досвіду є важким завданням і, м’яко кажучи, вимагає ретельного мозкового штурму. Ця кар’єра – це не прогулянка в парку, оскільки вам потрібна комбінація програмних і технічних навичок, щоб досягти успіху в дизайні UI/UX.

Хоча навички м’якого спілкування можуть бути вродженими, оволодіння необхідними технічними інструментами та навичками, такими як створення каркасів і створення прототипів, вимагає часу, зусиль і ресурсів. Крім того, пошук роботи в галузі UI/UX – це дика гонитва через те, наскільки конкурентним і насиченим є ринок.

Вам потрібно інвестувати в навчання — проходити різні професійні курси — на кожному кроці, щоб залишатися актуальними в галузі. Таким чином, незалежно від того, як виглядає UI/UX, кар’єра UI/UX є складною.

2. Білий простір у дизайні — марнотратство

Білі або негативні простори зазвичай вважаються марнотратством, оскільки вони не вміщують «відчутні» елементи дизайну. Ну, це не зовсім так. Пробіли роблять дизайн легшим для ока, забезпечуючи кращу читабельність і розуміння.

Крім того, згідно з Фонд інтерактивного дизайну, пробіли необхідні для створення адаптивного інтерфейсу користувача. Отже, якщо ви коли-небудь недооцінювали пробіли, ви можете переосмислити.

3. Дизайн залежить від користувача

Звичайно, користувач повинен бути вашим центром у розробці хорошого користувальницького інтерфейсу та досвіду. Проте хороший дизайн UI/UX також враховує цілі та потреби компанії. Можливо, користувачі не завжди знають, чого вони хочуть, але кожен власник бізнесу знає, що їм потрібно отримувати прибуток і завоювати популярність у своїй галузі.

Таким чином, зосередження на користувачеві без урахування потреб бізнесу може завдати шкоди компанії, для якої ви розробляєте проект. Отже, щоб мати адаптивний користувальницький інтерфейс і цілісну конструкцію взаємодії з користувачем, намагайтеся створити баланс між бізнес-цілями та потребами користувачів.

4. Дизайнери UI/UX мають бути артистичними, а дизайн має бути естетично приємним

Один із найпоширеніших міфів про дизайн інтерфейсу користувача полягає в тому, що він стосується виключно естетики та того, щоб речі виглядали красиво. Однак насправді UI/UX вимагає набагато більше, наприклад дослідження, планування, розробки контенту та навіть інформатики. Це передбачає створення інтуїтивно зрозумілих макетів і забезпечення бездоганної взаємодії з різними базовими елементами дизайну.

Крім того, дизайнер UI/UX повинен враховувати зручність використання, доступність, бізнес-цілі та потреби кінцевого користувача, перш ніж додавати художні елементи. Отже, хоча художні навички можуть підвищити візуальну привабливість дизайну, вони є лише частиною ширшого набору навичок, необхідних дизайнеру UI/UX.

Іншими словами, бути артистичним або мати естетично привабливий дизайн не є обов’язковим, але це цінно для того, щоб ваш дизайн вирізнявся.

5. Інтерфейс і UX взаємозамінні

Більшість людей, навіть наймаючи компанії, вважають, що оскільки UI та UX написані разом, вони однакові й дають однакові результати. Однак насправді існує так багато відмінностей між UI та UX, навіть якщо ви можете добре володіти обома.

Дизайн UX стосується всього досвіду користувача з певним продуктом від початку до кінця. Дизайнери UX створюють ефективний, дієвий і приємний досвід взаємодії з продуктом. Вони також мають навички визначення особистості користувача та проблемних точок, а також збирають цінну інформацію, яка дає змогу приймати загальні рішення щодо дизайну продукту.

І навпаки, дизайн інтерфейсу користувача стосується візуального інтерфейсу цифрового продукту та того, як користувачі з ним взаємодіють. Дизайнери інтерфейсу користувача створюють симетрію між елементами дизайну, такими як піктограми, кнопки та колірні палітри. Крім того, основна роль дизайнерів інтерфейсу користувача полягає в тому, щоб розробити згуртований, привабливий і візуально привабливий інтерфейс, який покращує взаємодію з користувачем.

Отже, незважаючи на те, що UI та UX більшість дизайнерів і не-дизайнерів часто використовують як взаємозамінні, вони є різними дисциплінами з різними ролями та обов’язками.

6. Дизайн UI/UX — це одноразове завдання

Більшість людей, особливо власників бізнесу, плутають дизайн UI/UX з одноразовим завданням, яке можна вилучити зі списку після запуску продукту. Однак з практичної точки зору дизайн UI/UX — це ітеративний процес, який потребує постійного вдосконалення. І дизайнери, і розроблені продукти повинні постійно вдосконалюватися, щоб залишатися актуальними.

Це відбувається тому, що уподобання користувачів розвиваються, технології прогресують, а конкуренція в кожній галузі постійно зростає. Тому, всупереч поширеній думці, дизайн UI/UX — це не одноразовий проект, а нескінченний процес розробки.

7. Дизайн UI/UX призначений лише для команди дизайнерів

З огляду на те, що командна робота відіграє вирішальну роль в успіху кожного бізнесу, до розробки UI/UX можна підійти з міждисциплінарної та міжфункціональної точки зору. Незважаючи на те, що дизайнери UI/UX відповідають за виконання дизайну продукту, вони можуть співпрацювати з іншими відділами компанії для розробки якісних, адаптивних продуктів і послуг.

Вони також можуть проводити мозковий штурм і разом аналізувати ефективність продукту, оскільки ніхто не володіє монополією на знання. Це зміцнює культуру роботи компанії.

8. Дизайнери UI/UX повинні знати, як писати код

Цей міф говорить про те, що для розробки користувальницьких інтерфейсів і взаємодії з користувачем дизайнери повинні знати, як писати коди за допомогою мов дизайну, таких як CSS. Насправді це неправда, оскільки дизайнери UI/UX володіють широким спектром навичок, крім кодування, які допомагають їм розробляти чудові дизайни продуктів.

Незважаючи на те, що навчання програмуванню в якості дизайнера UI/UX приносить багато переваг, це не означає, що навички кодування є обов’язковими для роботи дизайнером.

9. Універсал підходить для дизайну UI/UX

Більшість людей, включно з дизайнерами та не-дизайнерами, вважають, що UI/UX дизайни універсальні, особливо на різних платформах. Тобто дизайн UI/UX для веб-сайту можна використовувати для мобільного додатку.

Хоча черпати натхнення з існуючих дизайнів не є неправильним, використання того самого дизайну дослівно на різних платформах може вплинути на вплив вашого дизайну.

Користувачі мобільних пристроїв і веб-сайтів також мають різні проблеми, навіть для однієї організації. Тому найкраще відкинути цю думку та зосередитися на адаптації ваших дизайнерських проектів до потреб кінцевих користувачів.

Ключові висновки

  • Кар’єра UI/UX є складною та вимагає поєднання навичок програмного забезпечення та технічних навичок, а також постійного навчання та інвестицій у професійний розвиток.
  • Пробіл у дизайні важливий для читабельності та розуміння, а також для створення адаптивного інтерфейсу користувача.
  • Хороший UI/UX дизайн балансує між потребами користувача та бізнес-цілями, враховуючи як користувача, так і цілі компанії.

Підходьте до UI/UX з правильним мисленням

Щоб краще зрозуміти галузь та її динаміку, важливо розвіяти поширені міфи та помилкові уявлення про UI/UX. Ми розвінчали більшість із них, щоб ви не вплинули негативно на свою кар’єру через їх дотримання.

Крім того, віддавайте пріоритет безперервному професійному розвитку, щоб ви могли постійно бути в курсі своїх дизайнерських ігор. Ви можете пройти курси дизайну UI/UX та відвідати конференції з дизайну, щоб ви могли дізнатися, відучити та заново дізнатися конкретні деталі про галузь UI/UX.