Розвідка про кіберзагрози та пояснення її життєвого циклу

Categories:

Дізнайтеся про кіберрозвідку та її життєвий цикл, щоб підготувати команду кібербезпеки до майбутніх загроз.

Цифрові обчислення підвищили продуктивність, ефективність і комунікації в бізнесі. Однак це також призвело до кібератак. Компанії повинні захищати дані та онлайн-активи від хакерів і кіберзловмисників.

Завдяки аналізу кіберзагроз ваша команда кіберзахисту може аналізувати, як, коли та в якому напрямку кіберзагроза може атакувати ваш бізнес. І, відповідно, ви можете підготувати свій кіберзахист. Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Що таке кіберзагроза і чому це має вас хвилювати?

Кіберзагроза або загроза кібербезпеці — це зловмисна дія з боку хакерів. Ці зловмисники хочуть пошкодити дані, викрасти бізнес-дані або порушити роботу цифрових систем бізнесу. Кіберзагрози зазвичай включають витік даних, комп’ютерні віруси, атаки на відмову в обслуговуванні (DoS) і фішинг.

Бізнес – це не єдине поле для кіберзагроз. Ви також можете побачити це в особистому житті, якщо станете мішенню хакерської групи.

Тому вам слід потурбуватися про кіберзагрози у вашому особистому чи діловому житті, щоб захистити свої офлайн- та онлайн-активи. Крім того, кібератака на ваші системи викриє вразливі місця безпеки. Таким чином, ви можете втратити свою репутацію, а клієнти перейдуть на альтернативні бренди.

Що таке розвідка кіберзагроз (CTI)?

Інтелектуальна інформація про кіберзагрози (CTI) — це підтверджені дані про кібератаки, які експерти з кібербезпеки аналізують і систематизують. Потім спеціалісти CTI видають відгуки або консультації для основної команди з кібербезпеки. Звіт зазвичай включає наступне:

 • Новітні та найстрашніші механізми кібератак
 • Помітити напад, коли він відбувається
 • Як поширені кібератаки можуть зашкодити вашому бізнесу
 • Покрокові інструкції щодо боротьби з такими кібератаками

Найпоширенішими сьогоднішніми кібератаками є експлойти нульового дня, фішинг, зловмисне програмне забезпечення, атаки типу “людина посередині” та атаки DDoS або атаки на відмову в обслуговуванні. Однак хакери досліджують і розробляють нові стратегії та інструменти для атаки на компанію чи особу.

Ці зловмисники завжди переглядають ваші цифрові системи та інструменти, щоб дослідити нові вразливості. Потім, використовуючи такі викриті лазівки в безпеці, вони завдадуть вам удару та розмістять програми-вимагачі у ваших системах. Або, що найгірше, вони можуть викрасти бізнес-дані, а потім видалити їх із ваших серверів.

CTI допомагає вам бути в курсі нових кіберзагроз для захисту ваших особистих або ділових даних. Аналітики CTI збирають величезну кількість даних про кібератаки по всьому світу. Потім вони уточнюють дані, сортують їх за категоріями та, нарешті, аналізують, щоб знайти закономірності.

У звіті CTI також описано, як команді з кібербезпеки слід успішно боротися з кіберзагрозами, якщо вони унікальні.

Невід’ємною частиною CTI є передові інструменти кібербезпеки. Ось деякі з популярних інструментів CTI, які ви побачите в цій галузі:

 • Інструменти SIEM: Інструмент керування інформацією про безпеку та подіями дозволяє офіцерам кібербезпеки безшумно контролювати мережу хмарних обчислень, інтранет, Інтернет і сервери. Коли вони виявляють будь-яку аномалію, вони можуть негайно зловити хакера.
 • Дізассемблери зловмисного програмного забезпечення: співробітники служби кібербезпеки використовують такі інструменти для зворотного проектування зловмисного програмного забезпечення. Вони з’ясовують, як працює зловмисне програмне забезпечення, і створюють захисні дії проти всіх шкідливих програм, які працюють подібним чином.
 • Платформи аналізу загроз. Існують CTI-проекти з відкритим кодом, які збирають дані по всьому світу та збирають їх на веб-порталі. Ви можете отримати доступ до таких веб-сайтів, щоб зібрати інформацію про останні зломи та способи подолання таких зломів.
 • Програмне забезпечення для аналізу мережевого трафіку: такі програми допомагають збирати дані про використання мережі. Тоді ви зможете прочистити такі масивні дані, використовуючи великі дані та машинне навчання, щоб знайти закономірності під час стеження за мережею.
 • Deep and Dark Web Data Scrubbers: ви можете використовувати ці інструменти для збору даних про те, що регулярно відбувається в цифровому підземному світі, широко відомому як темна мережа.
  Що таке «ефект екранних дверей» у VR?

Тепер давайте перевіримо важливість розвідки про кіберзагрози.

Важливість аналізу кіберзагроз

Основне значення CTI полягає у створенні звіту про ситуаційну обізнаність щодо кібератак у всьому світі. Крім того, команда має проаналізувати дані та спрогнозувати будь-який режим кібератаки, який хакери можуть застосувати проти вашого бізнесу.

Таким чином, ви можете підготувати свої цифрові системи безпеки, коли хакер атакує вашу ІТ-інфраструктуру та бізнес-додатки.

Інші помітні переваги:

 • Команда CTI збирає дані про мережі з внутрішніх і зовнішніх джерел і пропонує компаніям комплексні прогнози кібератак.
 • Аналізуйте величезну кількість даних за допомогою великих даних і шукайте шаблони, щоб позбавити команду кібербезпеки від таких делікатних і трудомістких завдань.
 • Деякі стратегії CTI спрямовані на автоматизацію системи виявлення кіберзагроз, щоб зробити систему більш ефективною проти спроб злому в реальному часі.
 • Створіть централізований пул цифрових даних розвідки про загрози та автоматично розподіляйте їх між групами кібербезпеки в організації.
 • Створіть базу знань про кіберзагрози та механізми їхнього захисту, щоб команди з кібербезпеки могли успішно відбивати вхідні загрози.

Давайте обговоримо, хто має піклуватися про розвідку про кіберзагрози.

Хто повинен цінувати дані про кіберзагрози?

Будь-який бізнес, який використовує цифрове програмне забезпечення та дані для операцій, повинен цінувати CTI. Завдяки передовим цифровим шпигунським пристроям і алгоритмам хакери тепер можуть зламати ваші бізнес-машини та системи у вашій інтрамережі та бути ізольованими від Інтернету.

Малий і середній бізнес повинен створити спеціальну команду CTI, щоб випереджати хакерів, оскільки одна кібератака може завдати серйозної шкоди організації. У деяких серйозних ситуаціях малим і середнім підприємствам може знадобитися зачинити свої двері, якщо вони зіткнуться з будь-якою загрозою програм-вимагачів.

Якщо говорити про стартапи, то їм особливо потрібно проявляти інтерес до CTI, тому що бізнес знаходиться на початковій стадії зростання. Будь-яка кібератака зашкодить довірі інвесторів до підприємців та засновників стартапів.

На професійному рівні ось посади, які також можуть отримати користь від CTI:

 • Операційний центр безпеки (SOC) для одного бізнесу або роботи як агентство
 • Аналітики технологій інформаційної безпеки можуть вивчати нові кіберзагрози та розробляти захисні дії проти загроз
 • Видавці технологій і форуми, які хочуть залучити цінну аудиторію до своїх веб-ресурсів
 • Зацікавлені сторони бізнесу повинні цінувати CTI, щоб навчитися тактиці протидії внутрішнім і зовнішнім загрозам витоку даних

Давайте розглянемо різні типи розвідки про кіберзагрози.

  Виправте помилку Call of Duty Vanguard Dev 6032 на Xbox

Типи аналізу кіберзагроз

#1. Тактичний CTI

Tactical CTI – це отримання найновішої інформації про процедури, методи та тактику, які хакерські групи використовують для здійснення кібератак на бізнес.

Команда CTI збагачує свої сервери ізольованого програмного середовища найновішими зловмисними програмами та аналізує принципи їх роботи. Інші їхні завдання полягають у впровадженні поведінкових, статичних і атомарних індикаторів загрози в інструментах кібербезпеки.

#2. Стратегічний CTI

Команда CTI аналізує та розуміє потенційні загрози кібератак і пояснює їх простою мовою нетехнічним зацікавленим сторонам. Ці звіти можуть бути у формі презентацій, офіційних документів, звітів про ефективність кібербезпеки тощо.

Це також передбачає розуміння мотивів нещодавніх кібератак на бізнес. Потім використайте ці мотиви для створення стратегії кібербезпеки.

#3. Оперативна КТІ

Команди CTI працюють цілодобово та без вихідних, відслідковуючи групи хакерів, кімнати темного веб-чату, форуми дарк-веб, поверхневі веб-форуми щодо дослідження зловмисного програмного забезпечення та багато іншого, щоб зібрати всебічні дослідницькі дані про кібербезпеку. Операційний CTI може включати великі дані, AI та ML для ефективного аналізу даних.

#4. Технічний CTI

Технічний CTI пропонує інформацію про кібератаки в реальному часі на бізнес-сервер або хмарну інфраструктуру. Вони постійно відстежують канали зв’язку на наявність фішингових атак, соціальної інженерії тощо.

Життєвий цикл аналізу кіберзагроз

Джерело: Crowdstrike

Життєвий цикл CTI — це процес перетворення необробленої інформації про кібератаки та тенденції в досконалі дані, які приносять користь командам кібербезпеки організацій. Знайдіть нижче життєвий цикл CTI:

Вимоги до CTI

Крок «Вимоги» створює дорожню карту для будь-якого проекту розвідки про кіберзагрози. На цьому етапі члени команди збираються, щоб узгодити цілі, цілі та методології. Потім команда виявляє наступне:

 • Хакерські групи
 • мотиви кібератак
 • Поверхня кібератаки
 • Потрібно вжити заходів для зміцнення команд кібербезпеки

Збір даних

Тепер команда CTI має збирати цілісні дані про кібератаки, тенденції кіберзагроз, найновіші інструменти, які використовують хакери, тощо.

Команда CTI може бути в групах соціальних мереж, каналах Telegram, групах Discord, групах Darkweb Discord тощо.

Іншими надійними джерелами CTI є корпоративні конференції, форуми з відкритим кодом, технологічні веб-сайти тощо. Крім того, для внутрішніх даних команди CTI можуть контролювати інтранет, Інтернет і бізнес-сервери.

Обробка даних

Зібравши велику кількість даних про кіберрозвідку, ви повинні встановити достовірність зовнішніх даних і даних третіх сторін. Потім введіть дані в інструмент електронної таблиці або скористайтеся програмами бізнес-аналітики, щоб обробити дані у відповідний табличний формат для подальшого аналізу.

Аналіз даних

Після обробки набору даних виконайте ретельний аналіз, щоб знайти відповіді на запитання, створені на кроці Вимоги операції CTI.

Ваше головне завдання — створювати рекомендації та дії, щоб зацікавлені сторони та менеджери з кібербезпеки могли приймати рішення.

Циркулюючі висновки

На цьому етапі команда CTI повинна створити прості для розуміння звіти мовою, яку розуміють бізнесмени. Не повинно бути жодного технічного жаргону, який створюватиме ще більше плутанини під час обговорення. Деякі команди CTI вважають за краще створювати звіт на одній сторінці.

Робота над зворотним зв’язком

Команда CTI також повинна включити відгуки від бізнес-менеджерів у свій наступний запланований життєвий цикл CTI. Іноді напрямок діяльності змінюється; відповідно до звіту необхідно додати нові показники.

Варіанти кар’єри в розвідці кіберзагроз

Ви можете стати аналітиком аналізу кіберзагроз (CTIA), пройшовши сертифікаційні курси та склавши іспити. Будучи CTIA, ви повинні продемонструвати знання в наступному:

 • Визначте розвідку про кіберзагрози
 • Знайте джерела даних
 • Зрозумійте методологію Cyber ​​Kill Chain
 • Збір даних CTI та їх обробка
 • Аналіз та візуалізація даних CTI
 • Повідомте CTI командам кібербезпеки
  Як зробити свій дурний віконний кондиціонер розумним

За даними ZipRecruiter, середня зарплата CTIA становить 85 353 долари. Однак ваша зарплата може зрости до 119 500 доларів, якщо ви принесете підтверджений досвід і продемонстровані навички.

Ресурси

Освоєння кіберінтелекту

Ви можете стати досвідченим професіоналом із розвідки загроз, старанно вивчаючи Mastering Cyber ​​Intelligence.

Він охоплює багато оновлених і реальних концепцій розвідки про кіберзагрози, а деякі важливі теми, які ви дізнаєтеся, наведені нижче:

 • Життєвий цикл CTI
 • Вимоги до формування команди CTI
 • Структури CTI, ремесла та стандарти
 • Де взяти дані CTI про загрози
 • Штучний інтелект (AI) і машинне навчання (ML) у розвідці кіберзагроз
 • Аналіз та моделювання противника CTI

Якщо ви знаєте комп’ютерні мережі та основи кібербезпеки, ця книга ідеально підходить для вивчення тем CTI, які підприємства використовують для захисту бізнес-даних від хакерів.

Інтелектуальна інформація про кіберзагрози (посібник без дурниць)

Якщо ви є керівником інформаційної безпеки (CISO), менеджером із безпеки або працюєте аналітиком з кібербезпеки, ви повинні вивчити цю книгу про розвідку про кіберзагрози.

Він доступний у цифровому форматі для пристроїв Kindle. Крім того, ви можете замовити копію в м’якій обкладинці, якщо вам подобаються друковані книги.

Розвідка кіберзагроз (досягнення в інформаційній безпеці)

Якщо ви шукаєте останні трюки індустрії кібератак, вам слід прочитати книгу про кіберзагрози. Ви досліджуватимете різноманітні останні тенденції досліджень і захисні дії проти нових кібератак.

Книга також охоплює теми, пов’язані з кібератаками на Інтернет речей (IoT), мобільні програми, мобільні пристрої, хмарні обчислення тощо. Це ще не все!

У книзі також пояснюється, як ваша команда може розробити автоматизовану систему для боротьби з вхідними кібератаками в таких нішах, як цифрова криміналістика, безпека бізнес-серверів, безпека мейнфреймів тощо.

Спільна розвідка кіберзагроз

Більшість навчальних ресурсів з кібербезпеки зосереджено на процесах і концепціях, які можуть допомогти лише одній організації. Однак екосистема кібератак швидко змінюється. Тепер країни-супротивники атакують опонентів, наймаючи кібертерористів.

Основна мета полягає в тому, щоб пошкодити цифрові системи національного рівня, такі як нафтопроводи, газопостачання, водопостачання, електричні мережі, банківські системи, фондові біржі, поштові служби тощо.

Щоб перемогти загрози, нація повинна співпрацювати в розвідці кіберзагроз на державному та приватному рівнях. Книга про спільне розвідування кіберзагроз може допомогти вам вивчити такі стратегії.

Це допомагає практикам зрозуміти майбутні тенденції, а особам, які приймають рішення, підготуватися до майбутніх подій.

Заключні слова

Розвідка кіберзагроз дає вашому бренду або бізнесу конкурентну перевагу проти хакерів. Ви знаєте, що приходить до вас. Крім того, ви отримали інструменти для запобігання кібератакам.

Отже, тепер ви знаєте, що таке розвідка про загрози та її життєвий цикл. Ви також знайшли деякі навчальні ресурси, приклади використання тощо, які можна застосувати у своєму бізнесі чи кар’єрі в галузі розвідки кіберзагроз.

Далі ви можете перевірити інструменти моделювання кібератак.