techukraine.net techukraine.net Розвиток персоналу (HRD) проти управління персоналом (HRM): пояснення відмінностей

Розвиток персоналу (HRD) проти управління персоналом (HRM): пояснення відмінностей

Categories:

Розвиток персоналу (HRD) і управління персоналом (HRM) є двома важливими стовпами організації, які працюють разом для досягнення успішної роботи з персоналом.

Конкуренція серед кандидатів зростає; отже, набір кваліфікованого кандидата стає важчим.

Таким чином, необхідно грамотно наймати людей, а також піклуватися про них у всіх аспектах, від адаптації та оплати до підтримки безпечнішого середовища для їх процвітання.

Для цього організації дотримуються двох програм – розвитку персоналу та управління персоналом.

Обидві програми включають різні стратегії управління робочою силою. Вони разом узгоджують практики управління персоналом для досягнення цілей компанії. Крім того, вони допомагають працівникам розвивати свої навички, наполегливо працювати, віддавати компанії все можливе та отримувати за це винагороду.

Хоча вони можуть виглядати схожими, HRD і HRM відрізняються своїми власними наборами функцій в організації.

У цій статті я обговорю HRD і HRM, їхні функції та відмінності.

Ось і ми!

Що таке розвиток людських ресурсів?

Розвиток людських ресурсів (HRD) — це підмножина управління людськими ресурсами (HRM), яка зосереджується на розвитку робочої сили організації. Він спрямований на підвищення навичок, знань, ставлення, компетенції та поведінки працівників, які працюють у компанії.

Крім того, HRD-діяльність здійснюється для розширення можливостей і зміцнення можливостей співробітників для створення кращих показників ефективності в організації. Це надає корисні можливості для загального розвитку співробітників. Основні види діяльності включають:

 • Розвиток кар’єри
 • Управління талантами
 • Коучинг і менторство
 • Навчання та розвиток
 • Планування спадкоємності
 • Управління продуктивністю
 • Ідентифікація обов’язкового працівника

З моменту приходу до звільнення або виходу на пенсію відділ кадрів працює над розвитком співробітників.

Що таке управління людськими ресурсами?

Управління людськими ресурсами (HRM) стосується управління співробітниками, які працюють в організації. Це також пов’язано з управлінням усіма організаційними стратегіями для покращення та максимізації продуктивності, досвіду та залучення співробітників. Це можна зробити шляхом найму, залучення талантів, навчання, адаптації, зарплат, компенсацій, заохочень тощо.

Професіонали з управління персоналом, як і HR-спеціалісти, виконують завдання з управління працівниками в організації, що включає наймання та звільнення, створення посадових інструкцій, встановлення зарплат, дотримання дисципліни та кодексу поведінки.

Метою HRM є забезпечення належного управління працівниками, покращення їх продуктивності та залученості, а також створення процвітаючого середовища компанії. Існують різні принципи компанії, застосовні до HRM, щоб співробітники могли працювати ефективно.

Крім того, HRM не тільки допомагає покращити загальну продуктивність компанії, але й продуктивність. Крім того, це передбачає вибір правильного кандидата на відповідну роботу. Це дозволяє фахівцям з HRM максимально використовувати робочу силу організації.

HRM — це ширший відділ, який включає низку заходів, таких як набір, наймання, введення в роботу, навчання, розвиток навичок, технічне обслуговування, безпека, мотивація, плани соціального забезпечення, здоров’я, управління змінами тощо. Він спрямований на підтримку хороших стосунків між організацією та різними рівнями управління.

Функції HRD

#1. Планування, утримання та найм персоналу

Команди відділу кадрів дотримуються стратегічного способу найму працівників, щоб створити кваліфіковану робочу силу. Їхня головна турбота полягає в тому, щоб спланувати розвиток персоналу, залучити нових талантів і утримати їх на довший період. Це критичні фактори довгострокового успіху бізнесу.

Підвищення кваліфікації співробітників допомагає усунути прогалини в навичках; тому, коли вам потрібно спрогнозувати та спланувати потреби в кадрах, ви можете легко знайти потрібну людину на цю посаду. Розвиток навичок співробітників допоможе вам залучити, а також утримати їх, особливо на сучасних конкурентних ринках праці.

#2. Управління талантами та планування наступності

План управління талантами є корисним для працівників, оскільки він зосереджується на їхньому розвитку з точки зору навичок, поведінки тощо. Крім того, він допомагає сприяти кращим стосункам між працівниками.

  Як отримати безкоштовний обліковий запис мережі WWE

Програма розвитку людських ресурсів допомагає підготуватися до майбутнього та підвищити продуктивність вашої організації за допомогою планування наступності.

#3. Політика та процедури

HRD визначає потребу в розробці відповідної політики разом із процедурами для задоволення ваших бізнес-вимог. Це досягається за допомогою циклу запуску, створення, вдосконалення та моніторингу ініціатив для розвитку співробітників.

HRD збирає відгуки та складає звіти на основі політики та процедур, щоб легко досягати цілей відділу.

#4. Управління продуктивністю

Система управління продуктивністю залежить від вирівнювання вашої робочої сили на основі стратегічних цілей компанії. Ці системи управління поєднують технології та методології, які вимірюють і покращують продуктивність кожного працівника.

HRD постійно контролює та вдосконалює плани розвитку разом з іншими факторами управління продуктивністю.

#5. Програма пільг і компенсацій

Пільги та компенсація відносяться до різних понять. Вигоди мають форму безготівкової винагороди, тоді як компенсація відноситься до заробітної плати працівника, де ви отримуєте грошову винагороду.

HRD використовує і те, і інше, щоб пропонувати професійний розвиток шляхом придбання різних навчальних платформ, створення внутрішніх навчальних програм, фінансування для різних груп тощо.

#6. Цінність бренду

Бренд також відіграє вирішальну роль у залученні працівників. Таким чином, HRD дозволяє вашим співробітникам займатися брендингом. Загалом, ви не можете створити надійний бренд роботодавця без значних інвестицій.

Функції HRM

HRM дозволяє співробітникам плавно рухатися до виробництва. Процес починається з правильного формулювання політики щодо робочих місць і закінчується успішним зростанням бізнесу.

Тому він вважається невидимим агентом компанії, який об’єднує всіх в організації.

#1. Розробка та аналіз роботи

Найбільш важливою функцією HRM є проектування та аналіз робочих місць. Він включає в себе кілька процесів, наприклад, опис операцій, відповідальності та обов’язків роботи.

Для того, щоб найняти працівників на основі дослідження та раціональності, необхідно визначити характеристики та якості кандидата. Цього легко досягти, описавши риси характеру та навички найефективніших працівників.

Аналіз роботи передбачає розуміння вимог до роботи, таких як навички, досвід роботи та кваліфікація. Отже, ви повинні детально описати повсякденні функції, оскільки це вирішить курс дій кандидата під час найму.

#2. Відбір і наймання співробітників

Наймання, будучи основною функцією HRM, спрямоване на отримання ефективних і кваліфікованих співробітників і їх утримання для досягнення цілей організації. Все це залежить від найму відповідного кандидата з групи претендентів.

Фахівці з управління персоналом визначають і підбирають ідеального кандидата для співбесіди та остаточного відбору. Потім кандидати проходять процес перевірки, щоб відфільтрувати відповідних кандидатів. Далі кандидати проходять кілька раундів співбесіди на основі їхніх навичок, досвіду роботи та знань, необхідних для посади.

#3. Навчання та розвиток

Навчання співробітників і розвиток їх на професійному шляху впливає на ріст і успіх організації.

Фахівці з управління персоналом постійно вивчають продуктивність кожного співробітника, наскільки добре вони набули знань під час навчання, а також рівень їх розвитку та зростання відповідно до компанії.

Це підвищить загальну продуктивність і ефективність робочої сили, що призведе до зростання бізнесу. HRM відіграє життєво важливу роль в організації, готуючи всіх співробітників до більшої відповідальності.

#4. Пільги та компенсації

Ця функція пов’язана з оплатою праці працівників. Професіонали з управління персоналом розробляють привабливі переваги для співробітників, щоб заохочувати їх до хорошої роботи, найкращої поведінки та відповідності робочій культурі, зберігаючи при цьому святість корпоративного середовища.

Основною перевагою цієї функції є встановлення справедливої ​​винагороди для кожного працівника. Крім того, HR використовують цю функцію, щоб максимізувати продуктивність співробітників і створити хороший імідж компанії на ринку.

#5. Продуктивність співробітників

Ефективне управління продуктивністю працівника гарантує, що працівники досягають цілей організації. Він зосереджується на продуктивності як співробітника, так і команди, відділу та організації.

  6 найкращих БЕЗКОШТОВНИХ платформ веб-хостингу

#6. Трудові та управлінські відносини

Трудові відносини бувають двох видів – трудові відносини та відносини управління. Трудові відносини — це в основному відносини між компанією та робочою силою, тоді як управлінські відносини — це відносини між кількома процесами в організації.

Ці відносини визначають роботу, яку необхідно виконати протягом заданого терміну, і те, як керувати робочою силою для досягнення мети. Йдеться про те, щоб надати відповідну роботу потрібному працівнику, щоб переконатися, що проект проходить гладко.

#7. Спілкування та залучення співробітників

Комунікація та залученість співробітників гарантують більшу задоволеність працівників і кращу продуктивність. Це допомагає підвищити рівень утримання співробітників. HRM є правильним джерелом управління, яке безперешкодно керує залученням співробітників.

Правильна взаємодія та комунікація сприяють залученню працівників і залишають їх щасливими протягом дня. Кажуть, що чим більше залучених працівників, тим більше вони будуть мотивовані та віддані своїй роботі.

#8. Правила безпеки та гігієни праці

Роботодавці повинні дотримуватися правил безпеки та охорони здоров’я, розроблених владою. Закони про працю вимагають, щоб роботодавці забезпечували навчання, постачання, необхідну інформацію та ЗІЗ для забезпечення безпеки та здоров’я. HRM об’єднує норми безпеки та охорони здоров’я з організаційними процедурами, щоб забезпечити безпеку кожному працівнику організації.

#9. Особиста підтримка

Коли співробітники стикаються з особистими проблемами, які можуть уповільнити робочий процес, HRM допомагає їм. Після пандемії COVID сценарій особистої підтримки збільшився. Незалежно від того, чи йдеться про страхову допомогу, додаткові відпустки, медичну допомогу тощо, спеціалісти з управління персоналом надають допомогу, щоб працівники могли почуватися краще та працювати з повною зосередженістю.

#10. Планування спадкоємності

Планування наступності має на меті моніторинг, планування та управління маршрутом працівників в організації. Для цього HR-спеціалісти вручну відбирають яскравих і перспективних співробітників і керівників, щоб розвивати їхній шлях розвитку.

Мета тут — вселити довіру до співробітників, щоб підвищити їх лояльність до організації на найдовший термін. Отже, розробляючи шляхи зростання для співробітників, компанії повинні подбати про різні аспекти, включаючи призначення складних завдань, заходів і покращення взаємодії.

#11. Виробничі відносини

Компанії, особливо у виробництві та виробничих лініях, повинні дотримуватися практики трудових відносин. Це допомагає їм взаємодіяти з профспілками, які існують на підприємствах, у позитивній та дружній манері та підтримувати з ними добрі стосунки.

Основна мета цього полягає в тому, щоб зрозуміти проблеми в галузях і знайти рішення. Наприклад, це допомагає досягти стандартів заробітної плати, зменшити кількість страйків і протестів, покращити безпеку та умови праці, зменшити втрати та мінімізувати час виробництва.

Якщо з ними поводитися належним чином, трудові відносини відіграють важливу роль в обході насильства, судових позовів, виходу з роботи, протестів, втрати виробництва та коштів тощо.

Переваги HRD

 • Співробітники з покращеними навичками: працівники повинні набути набору навичок, які визначають їхній потенціал в організації. HRD піклується про soft and hard skills співробітників у компанії.
 • Покращення різноманітності робочої сили: потужний відділ кадрів розширює різні можливості для працівників з точки зору навчання ставлення та поведінки. Це допомагає команді HRD створити краще функціональне та різноманітне робоче середовище.
 • Прихильник бізнес-цілей: щоб досягти ширших бізнес-цілей, необхідне узгодження кадрового порядку. Тут команда HRD організовує програми розвитку для співробітників, щоб підвищити професійні навички, що призводить до досягнення бізнес-цілей.
 • Просте управління персоналом: HRD дозволяє працівникам координувати роботу один з одним і старшими, щоб зменшити тиск. Все це призведе до вдосконалення функціональних навичок і навичок управління часом у досягненні цілей.

Виклики HRD

 • Програми HRD є дорогими для підтримки та реалізації
 • Ці програми застосовуються лише до певних робіт і працівників
 • Деякі співробітники не хочуть змін і опираються участі в програмах
 • Програми HRD можуть забирати багато часу для керівників і співробітників
  Як створити крипто-гаманець і взяти під контроль свій цифровий капітал

Переваги HRM

 • Покращення плинності кадрів: спеціалісти з персоналу підбирають ідеальних кандидатів на цю посаду, допомагаючи компанії економити витрати. Належні переваги та винагороди описані ідеально, щоб дозволити працівнику залишатися зосередженим на своїх ролях.
 • Вирішення конфліктів: конфлікти є звичайним явищем у компанії, де стикаються різні думки, а особистості працюють разом. Але хороший менеджмент персоналу дозволить ефективно вирішувати конфлікти та швидше їх вирішувати. Це допоможе обом сторонам зберігати холоднокровність і дозволить професіоналам з управління персоналом однаково допомагати їм.
 • Підвищення продуктивності співробітників: відділи HRM керують системами управління ефективністю. Вони будують хороші стосунки зі співробітниками, дозволяючи кожному співробітнику підтримувати хорошу атмосферу всередині компанії. Це призведе до кращого робочого середовища та підвищить ефективність і продуктивність.
 • Задоволеність співробітників: спеціалісти з HRM організовують опитування, зосереджуються на стратегіях співбесід тощо, щоб найняти потрібного кандидата на відповідну посаду. Після прийняття на роботу вони регулярно перевіряють свій емоційний стан, ефективність тощо, а також пропонують винагороди та підтримку, щоб покращити задоволеність працівників.

Проблеми управління персоналом

 • Програми HRM збільшують витрати, пов’язані з наймом, наймом та навчанням.
 • Можуть виникнути упередження щодо певних працівників, що вплине на моральний стан і довіру інших працівників.
 • HRM сильно залежить від якості лідерства. Якщо це не ефективно, це може призвести до хаосу та дисгармонії серед працівників.
 • Практика управління персоналом має відповідати нормативним і правовим вимогам. Інакше виникнуть судові проблеми.

Розвиток персоналу проти управління персоналом

Розвиток персоналу Управління персоналом – це розвиток навичок співробітників в організації для підвищення ефективності роботи кожного працівника. Це стосується ефективного управління робочим середовищем працівників, особистими проблемами тощо. Розвиток персоналу — це підфункція управління персоналом. Управління персоналом — це повна функція управління організацією, спеціально покладена на працівників. Функції HRD є проактивними та мають застосовуватися постійно для підвищення продуктивності працівників. Функції HRM є реактивними, які застосовуються для досягнення цілей організації. Основна мета HRD полягає в з’єднанні з розширенням знань, розвитком навичок і вдосконаленням компетенції. Основною метою HRM є підвищення загальної продуктивності кожного співробітника в організації. Процеси HRD — це поточні процеси. Процеси HRM — це звичайні процеси, які виконуються, коли виникає потреба. HRD є підмножиною HRM, яка використовує функції, процеси та функції з HRM. HRM є незалежним і складається з кількох розділів, включаючи наймання та утримання, винагороду, HRD, оцінку, продуктивність тощо. Функції HRD можуть бути неформальними, допомагаючи отримати інструктаж від менеджерів або начальства. Функції HRM є формальними і застосовуються в лабораторних або аудиторних заняттях. Він має стратегічне планування та довгострокові цілі. Він має миттєві потреби в роботі та націлений на короткострокові цілі. Він орієнтований на працівників, націлений на залучення працівників, ріст і кар’єрний прогрес. Він орієнтований на організацію, націлений на управління ресурсами та ефективність.

Висновок

HRD і HRM зосереджені на розвитку та управлінні робочою силою компанії. Вони спрямовані на підвищення продуктивності та продуктивності працівників за допомогою різних навчальних програм. Хоча обидва можуть здатися однаковими, насправді вони різні з точки зору розвитку та управління.

HRM є більш масштабною концепцією, ніж HRD. Він зосереджений на плануванні, кадровому забезпеченні, розробці, підтримці, моніторингу, управлінні та оцінці.

З іншого боку, HRD є частиною HRM, яка зосереджена лише на частині розвитку, включаючи навчання, управління талантами, залучення працівників, розвиток кар’єри, навчання та розширення можливостей.

Ви також можете ознайомитися з найкращим програмним забезпеченням для керування людьми для малого та середнього бізнесу.