Підручник з підмереж, пояснення для всіх

IP-адреси та маски підмережі можуть бути складною концепцією для мережевих адміністраторів, які тільки починають працювати. І неправильне їх використання може мати руйнівні наслідки або відразу в процесі маршрутизації, або в подальшому з виснаженням IP-адреси. Важливо зробити це правильно з першого разу. Ось чому ми представляємо 10 найкращих калькуляторів підмереж, які допоможуть вам у цьому.

Сьогодні ми спочатку коротко пояснимо, як працюють IP-адреси. Потім ми обговоримо підмережі та маски підмереж. Оскільки наше обговорення було б неповним без пояснення класової адресації та CIDR, ось що ми зробимо далі. І перш ніж заглибитися в наші основні підмережі, найкращі калькулятори підмереж, ми пояснимо різницю між загальнодоступними та приватними мережами.

IP-адреси — хости та мережі

IP-адреси або адреси Інтернет-протоколу використовуються для однозначної ідентифікації кожного хоста або пристрою, підключеного до мережі. Ця мережа може бути такою ж великою, як Інтернет з мільйонами хостів, або такою ж маленькою, як ваша типова домашня мережа з невеликою кількістю хостів.

IP-адреси – це двійкові числа довжиною 32 біти. Оскільки запис IP-адрес у двійковій формі, наприклад, 110000001010100000000000001101010, може бути стомлюючим і схильним до помилок, ми розробили спосіб записати їх у вигляді послідовності з чотирьох десяткових чисел, кожна з яких представляє вісім бітів, розділених крапкою. Використовуючи цю схему, попередня адреса буде записана як 192.168.0.106. Набагато легше писати, читати і запам’ятовувати, чи не так? Це позначення називають десятковим числом із крапками.

ІР-адреса складається з двох частин: мережевої та хостової. Перша частина визначає підмережу, де розташована ця адреса, а частина хоста визначає точний хост у цій мережі. Якби IP-адреси були поштовими адресами, мережевою частиною була б назва міста, а частина хосту була б фактичною адресою вулиці.

Тепер ви можете запитати себе: яка частина є мережею, а яка хостом? Ну… вирішувати вам. Продовжуйте читати.

Що ви повинні знати про підмережі

Підмережі — це «мистецтво» поділу мережі на менші частини, кожна з яких називається підмережею. Скажімо, наприклад, що IP-адреса вашої організації — 10.11.0.0, а частина 10.11 — частина мережі. Це залишає у вас потенціал 65534 хостів, від 0,1 до 255,254.

Однак є багато причин, чому вам слід уникати великих мереж з тисячами хостів. На початку існування мереж, коли вони працювали по коаксіальному кабелю, це було пов’язано з колізіями. Бачите, всі хости в мережі «розмовляли» по загальному проводу. Одночасно міг говорити лише один ведучий. Але господарі не мали можливості визначити, чи використовується кабель. Однак у них був спосіб виявити, що два пристрої розмовляли одночасно. Цю подію назвали зіткненням, і коли це сталося, обидва пристрої перестали говорити на випадковий, хоча й дуже короткий проміжок часу, і почали говорити знову. Ви можете уявити, що коли зіткнення були занадто частими, це негативно вплинуло на продуктивність.

У наш час мережі перемикаються, і конфлікти більше не існують, але ми намагаємося зробити мережі якомога меншими з іншої важливої ​​причини, трансляції. Трансляція — це пакети даних, які отримують усі хости в мережі. Багато протоколів зв’язку покладаються на них для різних цілей, і в мережі їх може бути багато. І хоча ефект може бути не таким драматичним, як висока частота зіткнень, вони сповільнюють мережі.

Отже, повертаючись до нашого прикладу, ми можемо вирішити, що хочемо розділити мережу 10.11 на 255 мереж по 254 хости в кожній. У нашому налаштуванні підмережі мережева частина стане 10.11.0, а хостова частина буде остаточним 0.

Маски підмережі

Тепер, коли ми вирішили розділити мережу на кілька підмереж, як нам це зробити? Як ми повідомимо обладнання, яка частина яка? Використовуємо маску підмережі. Маска підмережі визначає, скільки з 32 біт зарезервовано для мережі, а скільки для хоста. Щоб повернутися до нашого попереднього прикладу, маска підмережі буде 1111111111111111111111100000000, що вказує на те, що перші 24 біти представляють мережну частину, а останні 8 — частину хоста. Використовуючи десятковий запис із пунктирами, ми б записали цю маску як 255.255.255.0.

В останні роки з’явилася нова нотація, яка полегшує написання масок підмережі. Замість того, щоб вказувати IP-адресу, а потім маску підмережі, ми пишемо IP-адресу, потім косу риску та кількість бітів у мережевій частині адреси. Повертаючись до нашого попереднього прикладу, ми б написали 10.11.0.0/24

Classful проти CIDR

Ще на початку Інтернету маски підмережі були заздалегідь визначені відповідно до класу IP-адреси. Усі адреси були розділені на 5 класів, A, B, C, D та E. Адреси класу A починалися з 10. і завжди мали маску 255.0.0.0. Адреси класу B починалися з 127. і завжди мали маску підмережі 255.255.0.0. Адреси класу C починалися з 192.168 і завжди мали маску підмережі 255.255.255.0. Що стосується класів D і E, то перший використовується для багатоадресної передачі, а другий не використовується.

Це було практично, оскільки вам ніколи не доводилося вказувати маску підмережі. Це малося на увазі відповідно до класу IP-адреси. Згодом менеджер мережі почав вважати класи IP-адрес занадто обмежуючими, і був винайдений CIDR, або безкласова міждоменна маршрутизація. За допомогою CIDR адміністратори можуть вказати будь-яку маску підмережі з будь-якою IP-адресою.

Приватні та публічні мережі

Це було особливо корисно для приватних мереж. Хоча IP-адреси спочатку були створені для Інтернету, і спочатку кожен підключений до нього хост використовував загальнодоступну IP-адресу без двох хостів з однаковою адресою, швидко стало очевидним, що дефіцит IP-адреси рано чи пізно виникне. Подумайте про величезні корпорації з десятками тисяч комп’ютерів, і легко зрозуміти, як це могло бути проблемою,

Ось чому організації починають використовувати приватні мережі, які використовують IP-адреси, але в приватному контексті. Їх IP-адреси не повинні бути унікальними за межами організації. Сьогодні навіть невеликі мережі використовують приватну адресацію. Наприклад, більшість домашніх мереж використовують мережу 192.168.0.0/24. Локальний інтернет-маршрутизатор відповідає за трансляцію адрес, перетворення внутрішніх IP-адрес у загальнодоступні і назад.

Десять найкращих калькуляторів підмереж

Оскільки обчислення IP-адрес і масок підмереж і мереж підмереж може бути складним завданням для багатьох початківців мережевих адміністраторів, було створено кілька калькуляторів підмереж. Вони можуть бути дуже зручними для оптимізації використання IP-адреси та забезпечення того, що ваша IP-адреса виконана правильно. Ми шукали в Інтернеті найкращі з них і представляємо нашу десятку найкращих знахідок. Хоча ми не обов’язково шукали безкоштовне програмне забезпечення, виявилося, що всі найкращі десять доступні безкоштовно.

1. SolarWinds Advanced Subnet Calculator (БЕЗКОШТОВНЕ ЗАВАНТАЖУВАТИ)

Наш перший запис від SolarWinds, відомої компанії, яка виробляє одні з найкращих інструментів адміністрування мережі. Також відомо, що компанія публікує кілька дуже корисних безкоштовних інструментів. Його Advanced Subnet Calculator є одним із таких інструментів. На ранніх етапах роботи адміністратора мережі, коли один тільки починає роботу, часто саме так багато людей знайомляться з SolarWinds.

Розширений калькулятор підмереж, який працює в Windows, можна використовувати для пошуку доступних адрес і заощадити багато часу. Він має калькулятор IP-адреси, створення підмережі та калькулятор CIDR. Він також може створювати списки адрес для підмереж і виконувати пряме і зворотне розділення DNS, що не має нічого спільного з адресацією як такою, але все одно є дуже корисною функцією.

БЕЗКОШТОВНА ПРОБНА ОПЕРАЦІЯ набору інструментів інженера від SolarWinds на https://www.solarwinds.com/engineers-toolset/
(містить розширений калькулятор підмережі)

2. Tech-FAQ Калькулятор підмережі

Технологічний сайт Tech-FAQ опублікував власний калькулятор підмережі. Це безкоштовна утиліта, яка працює на Windows Програмне забезпечення має три вкладки. На першому з них ви знайдете класичний калькулятор підмереж, який допоможе вам розібратися з класовою адресацією та підмережею. Наступна вкладка схожа, але вона спеціально для адресації CIDR та підмереж. А на останній вкладці ви знайдете калькулятор маски підстановки, ще один корисний інструмент.

Інструмент використовує Java, тому вам потрібно буде завантажити та встановити Java з власний веб-сайт перед встановленням цього програмного забезпечення. Крім цієї необхідної умови, установка утиліти має бути легким завданням.

3. Підмережа Ninja

The Ніндзя підмережі є простим, але корисним інструментом. На відміну від наших попередніх записів, цей не вимагає інсталяції, оскільки він працює в Інтернеті. Таким чином, ви можете використовувати його з будь-якого пристрою, який має веб-браузер. Це дозволяє використовувати його, наприклад, із мобільних пристроїв.

Користуватися інструментом навряд чи може бути простіше. Ви просто вводите IP-адресу та маску підмережі. Замість маски підмережі ви також можете ввести похилий слеш CIDR, наприклад «/27». Потім ви натискаєте кнопку «Розрахувати», і вам будуть представлені результати, таблиця з більшістю інформації, що відноситься до вказаної підмережі. Ви отримаєте мережеву адресу, широкомовну адресу, першу та останню адреси хоста та кілька інших корисних даних.

4. Калькулятор підмережі Spiceworks

The Калькулятор підмережі Spiceworks це ще один онлайн-калькулятор на основі Інтернету. Він простий і простий, а використовувати його легко та інтуїтивно зрозуміло. Інструмент найкраще використовувати для підмережі діапазону IP-адрес. Скажімо, наприклад, що вашій організації призначені IP-адреси від 10.11.0.0 до 10.11.255.0. Перейшовши на сторінку калькулятора, ви вводите першу та останню IP-адреси. Потім у вас є можливість вказати потрібну кількість підмереж або мінімальну кількість хостів, які вам потрібні в кожній підмережі.

Потім ви натискаєте кнопку «Створити», і генерується таблиця з параметрами кожної підмережі. Для кожної підмережі він надасть вам мережеву адресу, першу та останню доступні IP-адреси та маску підмережі.

5. Онлайн калькулятор IP-підмережі

The Онлайн калькулятор IP-підмережі це ще один безкоштовний онлайн-інструмент. Насправді він дуже схожий за зовнішнім виглядом і функціональністю на калькулятор підмережі Tech-FAQ, представлений раніше. На перший погляд у вас буде спокуса зробити висновок, що це стосується лише класових підмереж, але якщо ви прочитаєте дрібний шрифт праворуч від калькулятора, ви побачите, що насправді є три різні інструменти.

Калькулятор дозволяє обчислити мережу підмережі, використовуючи клас мережі, IP-адресу, маску підмережі, біти підмережі, біти маски, максимальну кількість необхідних IP-підмереж і максимальну кількість необхідних хостів для підмережі. А з калькулятора ви можете отримати доступ до калькулятора CIDR, калькулятора супермережі та калькулятора маски підстановки ACL — ще трьох корисних інструментів, які чудово доповнюють це.

6. Розрахунок підмережі

Якщо ви користуєтеся комп’ютером Macintosh, Розрахунок підмережі для вас. Він працює на Mac OSX і забезпечує всі обчислення підмережі, які вам можуть знадобитися. Це проект з відкритим кодом, випущений під ліцензією GPL. Він підтримує як класові, так і CIDR підмережі. І, як і більшість інструментів Mac, він має гарний інтерфейс користувача.

Функціонал, який нам особливо подобається в цьому калькуляторі підмереж, — це можливість експортувати всі обчислені підмережі в буфер обміну або у файл CSV.

7. Калькулятор підмережі VLSM (CIDR).

The Калькулятор підмережі VLSM (CIDR). це ще один безкоштовний онлайн-калькулятор. Як випливає з його назви, він спеціалізується на підмережах змінної довжини, що є просто іншою назвою для CIDR. Щоб використовувати його, спочатку введіть IP-адресу, яку ви хочете змінити в підмережі в нотації CIDR. Наприклад, ви можете ввести 10.11.0.0/22. Потім вам потрібно вказати потрібну кількість підмереж (за замовчуванням встановлено 6), а потім натисніть кнопку «Змінити». Далі ви заповнюєте розмір кожної підмережі, яка вам потрібна. Це максимальна кількість доступних IP-адрес, які вам знадобляться в кожній підмережі. Ви також можете вказати назву для кожної підмережі, якщо хочете. Коли ви закінчите заповнити форму, ви просто натисніть кнопку «Надіслати».

У результаті ви отримаєте таблицю з параметрами кожної з підмереж. Ви побачите мережеву адресу, маску підмережі, діапазон призначених IP-адрес і широкомовну адресу кожної підмережі.

8. IP Калькулятор

The IP калькулятор це також онлайн-калькулятор. Функціональність, яку він надає, дуже проста, але її використання просте. Інструмент приймає IP-адресу та мережеву маску та обчислює результуючу трансляцію, мережу, маску підстановки Cisco та діапазон хостів. Крім того, надавши другу маску мережі, ви можете створювати підмережі та/або супермережі. IP Calculator також призначений для навчання. Таким чином, він також представляє результати підмереж у вигляді прості для розуміння двійкових значень.

Скажімо, ви хочете розмістити в мережі 10.11.0.0/22 ​​кілька підмереж /28. Все, що вам потрібно зробити, це ввести 10.11.0.0 як IP-адресу, 22 як першу маску мережі і 28 як другу. Потім ви натискаєте «Розрахувати», і вам буде представлена ​​детальна специфікація кожної з можливих підмереж. Це не лише онлайн-інструмент, і ви можете завантажити пакет Linux для встановлення на локальній машині, якщо хочете.

9. Sipcalc

На відміну від усіх інших записів у нашому списку, Sipcalc це утиліта командного рядка для комп’ютерів Linux. Таким чином, ви можете очікувати, що його крива навчання буде дещо крутішою. Однак, як тільки ви освоїте його мотузки, це стане дуже потужним і ефективним інструментом.

sipcalc -d -bcix -n 4 -e -r -t lo 213.180.68.64/28 -6 www.6bone.net
-[ipv6 : 3ffe:b00:c18:1::10] - 0

[IPV6 INFO]
Expanded Address - 3ffe:0b00:0c18:0001:0000:0000:0000:0010
Compressed address - 3ffe:b00:c18:1::10
Subnet prefix (masked) - 3ffe:b00:c18:1:0:0:0:10/128
Address ID (masked) - 0:0:0:0:0:0:0:0/128
Prefix address - ffff:ffff:ffff:ffff:ffff:ffff:ffff:ffff
Prefix length - 128
Address type - Aggregatable Global Unicast Addresses
Network range - 3ffe:0b00:0c18:0001:0000:0000:0000:0010 -
3ffe:0b00:0c18:0001:0000:0000:0000:0010

[V4INV6]
Expanded v4inv6 address - 3ffe:0b00:0c18:0001:0000:0000:000.000.000.016
Compr. v4inv6 address - 3ffe:b00:c18:1::0.0.0.16

[IPV6 DNS]
Reverse DNS (ip6.arpa) -
0.1.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.1.0.0.0.8.1.c.0.0.0.b.0.e.f.f.3.ip6.arpa.

Хоча це може бути не для всіх, ми відчували, що повинні включити його в наш список, оскільки це, можливо, єдиний інструмент командного рядка для обчислення IP-адресації.

10. Калькулятор IP-підмережі

Наш останній запис, Калькулятор IP-підмережі це, незважаючи на подібну назву, дуже відрізняється від нашого номеру п’ять, Інтернет-калькулятора підмережі IP. Для початку, це не онлайн-калькулятор. Це частина програмного забезпечення, яку потрібно завантажити та встановити на комп’ютер під керуванням Windows. Також кажуть, що він виконується під Linux/Mono.

Інтерфейс користувача інструменту простий для розуміння та використання. Ви заповнюєте IP-адресу та маску підмережі, натискаєте кнопку «Пуск» і бачите результати підмереж, які відображаються в лівій частині вікна інструмента.

У висновку

Незалежно від того, який із цих інструментів ви виберете, усі нададуть бажану допомогу. Деякі з них створять повні плани IP-адресації та дозволять вам експортувати дані або скопіювати та вставити їх. І оскільки деякі з них доступні в Інтернеті, вам часто навіть не потрібно нічого встановлювати на свій комп’ютер. І останнє, але не в останню чергу, оскільки всі ці інструменти безкоштовні, ви можете спробувати їх усі та побачити, який із них найкраще підходить для вас. Ви навіть можете використовувати їх комбінацію для більшої функціональності.