Психологія кольору в маркетингу: описовий погляд

Categories:

Як маркетолог ви повинні мати повне уявлення про психологію кольору та її вплив на маркетинг.

Кольори можуть впливати на психологію людини різними способами, тому маркетологи використовують цей підхід для впливу на свою аудиторію. Можливо, ви чули про використання певних кольорів у логотипах чи рекламі, щоб викликати певні емоції. Але психологія кольору непроста, як може здатися.

Ця стаття поділиться глибоким уявленням про психологію кольору, важливість вибору правильного кольору для маркетингу та кілька прикладів маркетингу з правильним кольором.

Зміст

Що таке психологія кольору?

Психологія кольору відноситься до потоку знань, який вивчає зв’язок між кольорами та поведінкою людини. Він також хоче з’ясувати, як кольори впливають на наше сприйняття і, таким чином, відіграють ключову роль у повсякденному прийнятті рішень.

Хоча ми часто надаємо певним значенням певним кольорам, те, як хтось сприймає один колір, залежить від різних зовнішніх факторів, включаючи стать, місце розташування, досвід дитинства, контекст і соціальні цінності.

Говорячи про маркетинг і брендинг, тема зосереджується на впливі кольорів на аудиторію та на тому, як кольори можуть переконати споживачів вибрати бренд або зробити покупку.

Що є основою досліджень психології кольору?

Вивчення кольорів налічує кілька століть. У 1704 році сер Ісаак Ньютон створив колірне коло на основі свого відкриття видимого спектру або довжини хвилі світла. Це дало людям зрозуміти, чому і як працюють кольори, а пізніше привело до відкриття інших колірних коліс.

Швидка перемотка вперед у 20 століття. Швейцарський психіатр Карл Юнг є одним з перших людей, пов’язаних з вивченням психології кольору. Він з’ясував вплив кольору на психологію людини, щоб розробити кольоротерапію для своїх пацієнтів.

Що стосується сучасних досліджень психології кольору, то дослідження стосується певних аспектів, таких як вибір кольору, фізіологічна реакція на колір і його вплив на емоції та поведінку людини.

Як кольори впливають на людський розум

Кольори мають глибокий зв’язок з нашими почуттями та емоціями. Колір може зробити вас щасливими, сумними, тривожними, полегшеними та злими. Психологічні ефекти, біологічна зумовленість і культурна традиція сприяють цим реакціям. Ось кілька поширених кольорів і їх вплив на наш розум:

  Як розрахувати відсоток прибутку [4 Profit Margin Calculator]

  • Червоний: червоний – теплий колір, який уособлює пристрасть і енергію. Він також асоціюється з любов’ю, гнівом, небезпекою і забороною.
  • Зелений: зелений колір символізує молодість, народження та омолодження. Колір означає оптимізм, освіження, здоров’я, багатство, зростання, можливості та безпеку.
  • Синій: синій означає безпеку, спокій і розслаблення. Це також може означати довіру, професіоналізм, дружелюбність і розслабленість.
  • Рожевий: рожевий може бути кольором романтики. Він також асоціюється з дівчинкою, молодістю, ніжністю, чарівністю, жіночністю, бунтарством.
  • Жовтий: Жовтий колір щастя та спонтанності. Це також може означати сонячне світло, енергію, сміх і надію.
  • Чорний: хоча традиційно асоціюється з холодом, смутком і смертю в багатьох суспільствах, чорний колір означає серйозність і витонченість. Це також означає таємничість, силу, елегантність і професіоналізм.
  • Фіолетовий: фіолетовий колір – це колір творчості, королівської влади, багатства та таємниці. Його більш темний відтінок може означати розкіш, а більш світлий – спокій.
  • Білий: для будь-якої людини білий означає простоту. Його рясне використання може символізувати свіжість. Цей нейтральний колір також асоціюється з невинністю та чистотою в різних культурах.

Як кольори впливають на маркетингові стратегії та поведінку споживачів

Кольори можуть дивним чином впливати на сприйняття та поведінку клієнтів. Тому всі маркетингові стратегії передбачають правильне використання кольорів.

Впізнаваність бренду

Коли ви зможете пов’язати колір із вашим брендом, аудиторія зможе ідентифікувати вас за кольорами. Логотипи та назви брендів – це те, де ви можете використовувати правильні кольори. У таких випадках навіть невелика варіація відтінку може бути катастрофічною. Отже, ви повинні мати суворі вказівки щодо узгодженості кольорів, щоб використовувати той самий колір всюди.

Використання асоційованих значень

Кожен колір має багато значень, пов’язаних з ним. Червоний може означати любов, енергію або небезпеку. Маркетологи повинні розглянути свою галузь і місцезнаходження підприємства, перш ніж включити його в свої брендові кампанії.

Відкриття продукту

За допомогою правильних кольорів ви можете привернути увагу своїх клієнтів. Кольори також важливі для упаковки, оскільки вони допомагають клієнтам відрізнити ваші продукти від інших. Маркетологи повинні перевірити демографію цільової аудиторії та підібрати відповідні кольори.

Сезонний маркетинг

Під час сезонних акцій або святкових рекламних кампаній використання кольорів, відмінних від звичайних, може бути корисним. Клієнти вважають такі зміни привертаючими увагу. Наприклад, рекламні акції на Хеллоуїн можуть містити чорний і помаранчевий колір, тоді як пакети для святкування Різдва можуть мати білий і червоний колір.

Психологія кольору в брендингу

Експерти з маркетингу та брендингу використовують психологію кольорів, щоб створювати переконливі рекламні стратегії для компаній. Якщо вам цікаво, чому психологія кольору настільки важлива в брендингу та маркетингу продуктів і послуг, ось причини:

  Як визначити, чи хтось прочитав ваше повідомлення на LinkedIn

#1. Кольори можуть викликати почуття

Експерти з брендингу знають, як кольори можуть викликати різні почуття в людей завдяки вивченню психології кольору. Таким чином, ви бачите використання синього кольору на більшості логотипів компаній з розробки програмного забезпечення, оскільки він символізує довіру та професіоналізм.

#2. Кольори впливають на клієнтів онлайн і офлайн

Психологія кольорів також допомагає впливати на поведінку та сприйняття споживачів. Це дозволяє маркетологам вибирати правильний колір для своїх клієнтів, щоб вони могли легко згадати продукцію скрізь — від рекламного щита до полиць супермаркету до газетної реклами.

#3. Кольори роблять ваш бренд помітним

Психологія кольору дозволяє вибрати правильні кольори відповідно до місії та цінностей вашого бренду. Таким чином, цільова аудиторія може легко відрізнити вас від ваших конкурентів.

Як знайти правильну палітру кольорів

Майте належні знання про колірне колесо

Щоб створити сильну палітру кольорів бренду, вам потрібно мати повне знання колірного кола. Знання важливих термінів та їх значення допоможе вам у цьому процесі. Навіть якщо ви маркетолог, а не дизайнер, вам потрібно розуміти відтінки, відтінки, додаткові кольори, аналогічні кольори, монохромність тощо.

Зрозумійте вплив окремих кольорів

Кожен колір має різний вплив на людський розум. Вам потрібні детальні знання психології кольорів, які обговорюють, як різні кольори впливають на наше сприйняття.

Проведіть дослідження конкурентів щодо кольорів

Аналіз палітри кольорів ваших п’яти чи десяти конкурентів, щоб отримати уявлення про колірні тенденції вашої галузі. Однак ви можете вибрати колірну палітру, яка або відповідає конкурентам, або контрастує.

Розглянемо цільову аудиторію та місцезнаходження підприємства

Вибираючи правильну колірну палітру для бренду, обов’язково потрібно враховувати цільову аудиторію та культуру сфери діяльності. Дізнайтеся, що означає колір для вашої основної аудиторії та як цей колір асоціюється з нею в культурі.

Вибирайте кольори, які відповідають стилю вашого бренду

Нарешті, виберіть колір, який добре поєднується з ідентичністю вашого бренду. Якщо ви створюєте логотип для екологічної технологічної компанії, ви можете вибрати зелений замість синього, щоб продемонструвати своє бачення організації.

Приклади психології кольору

Ось кілька прикладів провідних світових брендів, які використовують колірну психологію у своєму брендингу:

#1. Кока-Кола

Автор зображення: Cocacola

Coca-Cola є провідним виробником напоїв у світі. Всім відомо, як бренд асоціюється з червоним. Колір символізує силу, енергію, терміновість і хвилювання. Все це сприяє імпульсивним покупкам і популярності серед молоді.

#2. Pepsi

Автор зображення: Papsi

Pepsi — ще одне відоме ім’я в індустрії безалкогольних напоїв і найбільший конкурент Coca-Cola. Ви побачите рясне використання синього кольору в їх логотипі з мінімальною присутністю білого та червоного. Кольори логотипу мали на меті створити Pepsi як конкурента Coca-Cola та продемонструвати патріотизм населення США під час Другої світової війни. Обидва завдання були виконані ефективно.

  Python Threading: Вступ – techukraine.net

#3. Nickelodeon

Nickelodeon – популярний кабельний канал для дітей. Його логотип включає використання жовтого та білого кольорів. Жовтий означає для дітей грайливість і розвагу, тоді як дорослі вважають цей колір безпечним і заспокійливим. Таким чином, один логотип переконав обидві групи.

#4. Макдональдс

Джерело зображення: McDonald’s

McDonald’s — це гігант швидкого харчування, який використовує червоний колір у своєму логотипі, щоб запалити енергію та збудити хвилювання. Ви також знайдете жовтий колір у його логотипі, який символізує щастя та надію. Все це підвищує людський апетит і певною мірою сприяє популярності цього бренду.

Навчальні ресурси: Психологія кольору

#1. Психологія кольору: прибуток від психології кольору

Ця книга запропонує зрозуміти різні психологічні ефекти кольорів. Тут також обговорюється глибокий вплив кольорів на людські емоції.

Цей ресурс також навчить вас, як колір може покращити ваш прибуток, чарівні кольори, які завжди працюють, і який колір найбільше підходить для вашої цільової аудиторії.

Маркетологи, керівники компаній, підприємці та всі, хто цікавиться впливом кольору, отримають від цього користь.

#2. Довідник з психології кольору

Психологія кольору — це процвітаюча сфера, і ця книга містить вичерпний висвіт нових теорій і досліджень на цю тему.

Оскільки видатні вчені надають свої огляди щодо категоризації, символіки, переваг і варіацій сприйняття кольорів, ресурс має на меті сприяти взаємозаплідненню між ними.

Це корисний ресурс для всіх, хто цікавиться теоретичними та прикладними напрямками психології кольору.

#3. Кольоропсихологія та кольоротерапія

Ця книга присвячена зв’язку між тим, як ми сприймаємо кольори, і тим, як вони спонукають нас реагувати. Вона була спочатку опублікована в 1950 році і допоможе вам отримати уявлення про психологію кольору.

Висновок

Для фахівців з маркетингу та брендингу кольори мають вирішальне значення для привернення уваги цільової аудиторії. Оскільки кольори можуть мати різні конотації для різних людей, глибоке розуміння психології кольорів є обов’язковим для них.

Ви можете скористатися цим посібником, щоб дізнатися, як компанії використовують психологію кольору для просування своїх брендів і рекламних кампаній. Він також підкаже вам, як вибрати правильний колір для вашого бренду.

Ви також можете прочитати про красиві генератори колірної палітри.