techukraine.net techukraine.net Про що думала Apple, коли 30 років тому випускала Newton?

Про що думала Apple, коли 30 років тому випускала Newton?

| | 0 Comments| 10:15 AM
Categories:

Пориньте глибоко в монументальну історію продуктів Apple, і ви побачите, що Apple Newton завжди вдається виділитися з-поміж інших. В епоху, коли люди знали лише про продаж комп’ютерів Apple, Newton був сміливою спробою зрозуміти, яким може бути новий форм-фактор.

Тепер, незважаючи на відважні зусилля Apple, Ньютон залишився лише далеким спогадом і невдалим баченням. Але як з’явився Ньютон? Що Apple спочатку хотіла від цього нового пристрою у своїй лінійці, і як ми залишилися без нього через 30 років?

Apple Newton: портативна, кишенькова обіцянка майбутнього

Коли в 1987 році була вперше розроблена концепція Ньютона, Стіва Джобса вигнали з компанії, яку він заснував (але пізніше він, звичайно, повернувся). Джон Скаллі був генеральним директором в епоху Ньютона, і він організував команду для розробки комп’ютера, який був більше схожий на планшет, ніж будь-що інше на ринку. Він був би досить портативним, щоб поміститися на вашу долоню, забезпечував продуктивність у дорозі та визнавав рукописне введення своєю головною інновацією.

Насправді, коли люди говорять про Newton загалом, вони майже завжди мають на увазі апаратний продукт під назвою MessagePad, що є назвою, яка ще раз підсилює акцент на написанні планшетів. Насправді Ньютон — це ім’я Apple для всієї лінійки продуктів, що використовують цю технологію, але зараз воно використовується як загальнодоступна назва.

  Як виправити помилку завантаження Hulu на PS4

Автор зображення: moparx/Flickr

Мета полягала в тому, щоб пристрій виглядав інтелектуальнішим, ніж звичайний комп’ютер, прокладаючи шлях до майбутнього, в якому технології краще задовольнятимуть потреби користувачів. Apple придумала маркетинговий термін персональний цифровий помічник, або КПК, щоб описати Newton, і ця абревіатура залишилася набагато довшою, ніж живе сам Newton.

Хоча розпізнавання рукописного тексту було флагманською функцією та розумним прогресом для свого часу, пристрій мав можливість бездротового з’єднання для надсилання електронних листів і файлів, а також рекламував чудові можливості для створення нотаток та організації в порівнянні з більшим комп’ютером без рукописного введення. Він також підтримував сторонні додатки та ігри для продуктивності.

Для кого був створений Apple Newton?

Apple націлилася прямо на професіоналів із Newton. Крім нотаток і рукописного введення, календаря та організаційних інструментів, а також підтримки електронною поштою, це був комп’ютер далеко від вашого комп’ютера для будь-кого з портфелем. Носити з собою Newton також означало, що вам не знадобляться численні блокноти, планувальники та калькулятори.

  Як встановити та налаштувати MariaDB на Ubuntu та CentOS

Автор зображення: Windell Oskay/Flickr

Професійний продукт також коштував професійно: Newton дебютував із базовою ціною 699 доларів. З поправкою на інфляцію це сьогодні становить 1475 доларів — дуже багато грошей для того, що по суті було прославленим блокнотом із електронною поштою. Поки існував ринок для Newton, ціна просто не приземлилася, але це виявилося лише одним із багатьох його недоліків.

Що Apple помилилася, а потім виправила

Зрештою Apple припинила виробництво Newton через п’ять років, у 1998 році. Ціна була надто високою, щоб її можна було виправдати, але продукт також серйозно постраждав через репутацію поганого розпізнавання рукописного тексту. Те, що мало бути головною перевагою для Newton, призвело безпосередньо до його загибелі.

Newton просто погано справлявся зі своєю роботою: слова, які ви писали стилусом, не точно перекладалися в текст. Apple навіть випустила пізніші версії Newton перед його припиненням, які виправили багато технічних проблем, але на той момент шкоди вже було завдано.

Автор зображення: raneko/Flickr

Незважаючи на те, що Newton є безглуздим, легко помітити його вплив на продукти Apple сьогодні. Оригінальний iPhone ґрунтується на спадщині, яку Ньютон залишив світові. iPhone та iPad — це сучасні КПК, наповнені функціями, які були неможливі в 90-х.

  Як видалити всі виконані нагадування відразу на iPhone та iPad

Коли Стів Джобс вперше анонсував iPhone у 2007 році, він хвацько висміяв ідею постійної потреби стилуса лише для використання екрана. Наявність стилуса корисна для виконання деяких завдань, але він мав рацію, що це ніколи не повинно бути обов’язковим — що для Ньютона так і було.

Apple також підібрала правильний розмір для iPhone та iPad, які розумно служать двом різним цілям залежно від їх розміру. Newton був занадто великим для телефону, але занадто малим, щоб функціонувати як повноцінний планшет. Крім того, вони набагато дешевші, мають набагато більше функцій і продуктивності, а також кращий інтерфейс користувача.

Згадуючи Apple Newton

У певному сенсі ви можете стверджувати, що падіння Ньютона в кінцевому рахунку відбулося тому, що це була концепція, яка випередила свій час. Ідея була, але не було технології для її реалізації. Незважаючи на те, що він ніколи не завоював сердець, у своїй основі він заклав дорожню карту для дивовижної технології, яку ми зараз маємо на долоні.