Проксі проти VPN: у чому різниця?

Categories:

Проксі проти VPN — це велика дискусія як для компаній, так і для окремих користувачів.

Хоча обидва служать подібним цілям, щоб забезпечити необмежений доступ до сайтів, забезпечуючи при цьому конфіденційність, є певні основні аспекти, якими вони відрізняються один від одного.

Проксі-сервери та VPN пропонують безліч цікавих функцій, відкриваючи перед вами весь світ Інтернету. Але кожен з них має свій набір переваг і обмежень.

Іноді використання проксі здається кращою угодою, а іноді це VPN. Це також може бути вірним залежно від уподобань, потреб і бюджету користувача.

Є багато факторів, які визначають, який з них кому підійде.

Це викликало своєрідну дискусію щодо того, який із них кращий. І якщо ви також намагаєтеся з’ясувати, який з них краще для вас, читайте далі.

У цій статті я порівню проксі та VPN за різними ознаками.

Отже, нехай починається бій!

Проксі проти VPN: що це?

Що таке проксі-сервер?

Проксі або проксі-сервер діє як міст або шлюз між вами та Інтернетом. Коли ви переглядаєте певні веб-сайти в Інтернеті, проксі-сервери спілкуються з веб-сайтом від вашого імені, щоб забезпечити доступ.

Проксі-сервер приймає вхідні запити від клієнтів і пересилає їх на сервер призначення. Це можна зробити, відокремивши веб-сервер і клієнтську систему від мережі. Він забезпечує різні рівні безпеки, конфіденційності та функціональності залежно від потреб, політики компанії чи випадків використання.

Крім того, проксі-сервер діє як веб-фільтр і брандмауер, який надає дані кешу та спільні мережеві з’єднання для прискорення багатьох запитів. Він має дві основні мети – збереження вашої анонімності та прискорення доступу до будь-якого ресурсу через кешування.

приклади:

Що таке VPN?

Віртуальна приватна мережа (VPN) забезпечує захищене мережеве з’єднання між користувачами та Інтернетом. Він шифрує ваш веб-трафік і приховує вашу онлайн-ідентичність або IP-адресу та місцезнаходження. Таким чином сайтам і третім особам стає важко впізнати вас, відстежити вашу діяльність в Інтернеті або викрасти ваші дані.

Оскільки ніхто не любить, коли за ним стежать, навіть якщо нема чого приховувати; VPN — це крок уперед до конфіденційності. Використовуючи VPN, ви можете створити свою приватну мережу, використовуючи публічне підключення до Інтернету, зберігаючи при цьому анонімність і конфіденційність в Інтернеті.

VPN будує тунель між локальною мережею та вузлом виходу в різних місцях, які можуть бути за тисячі миль. Завдяки цьому ви можете отримати доступ до будь-якого веб-сайту, незалежно від вашого місцезнаходження.

Наприклад, якщо ви перебуваєте в країні, де деякі веб-сайти обмежені, ви можете отримати доступ до цих веб-сайтів з іншого місця у вашому рідному місті за допомогою VPN.

Незалежно від того, чи використовуєте ви загальнодоступний Wi-Fi, хочете отримати доступ до будь-якого вмісту, хочете залишатися в безпеці та анонімним чи звичайним гравцем, VPN для вас. Це забезпечує безпечне та стабільне з’єднання за допомогою VPN-тунелю з легким доступом. Він не тільки приховує вас від вашого Інтернет-провайдера (ISP), але й захищає все інтернет-з’єднання та допомагає захистити вас від кібератак.

приклад:

VyprVPN для бізнесу

PureVPN для особистого використання

Проксі проти VPN: типи

Типи проксі-серверів

Проксі-сервер пересилання: Проксі-сервер пересилання найкраще працює в Інтернет-мережах, які дозволяють лише одну точку входу. Ви отримаєте безпеку IP-адреси в мережі та доступ до адміністративного контролю. Коли він отримує запит, він оцінює, чи є він законним чи ні, використовуючи свої ідеальні можливості прийняття рішень.

Зворотний проксі: його встановлюють збоку від веб-сервера для перевірки та обробки запиту, щоб жодному клієнту не потрібно було спілкуватися безпосередньо. Коли клієнт надсилає запит до Інтернету, він проходить через брандмауер і досягає проксі-сервера. Проксі змінює шлях запитів і надає доступ клієнтам.

Прозорий проксі: він ідентифікує вас як клієнта для веб-сервера, і веб-сервер має вашу IP-адресу. Школи, публічні бібліотеки та підприємства використовують прозорий проксі-сервер для кращої фільтрації вмісту.

Анонімний проксі: він діє на крок попереду прозорого проксі. Він повідомляє веб-сайту, що проксі-сервер отримує доступ до веб-сайту, але ніколи не надає вашу IP-адресу. Таким чином, він захищає вашу особистість і зберігає конфіденційність вашого стилю перегляду. Це також запобігає націлюванню веб-сайту на вас через його маркетинговий вміст.

Наприклад, якщо канал новин знає, що ви заходите на їхній веб-сайт, вони починають показувати вам нові історії, які, на їхню думку, стосуються вас.

  Наскільки небезпечний торрент без VPN?

Спотворення проксі-сервера: він повідомляє веб-сайту, що він отримує доступ до даних, але надає вам хибну IP-адресу. Анонімні проксі-сервери та спотворюючі проксі-сервери – це те саме, але єдина різниця полягає в тому, що вони використовують фальшиву IP-адресу. Це означає, що ви перебуваєте в іншому місці.

Проксі-сервер високої анонімності:

Він діє як найкращий проксі-сервер, оскільки працює розумно, періодично змінюючи IP-адресу, що ускладнює веб-серверам відстеження місця трафіку. Це найбезпечніший і приватний проксі-сервер для доступу до сайтів.

Резидентний проксі: резидентний проксі надає IP-адресу, що відповідає певному фізичному пристрою, що дозволяє легко надсилати запити. Він підходить для користувачів, які хочуть регулярно відстежувати рекламу на веб-сайтах своїх конкурентів, щоб не бути спійманими. Це може бути дорогим, але дуже безпечним.

Наприклад, IPRoyal або Bright Data

Проксі центру обробки даних: пропонує приватні IP-адреси від третьої сторони, не пов’язаної з жодним провайдером. Їх легко отримати, і їх легко виявити на сайтах.

Публічний проксі: це простий проксі, який надає кожному безкоштовний доступ до сайтів і програм. Якщо вартість є головною проблемою, ніж швидкість і безпека, це для вас.

Інші проксі: спільний проксі, SSL-проксі, ротаційний проксі, зворотний проксі, кешуючий проксі, SOCKS-проксі, примусовий проксі, ворожий проксі, HTTP-проксі тощо.

Типи VPN

VPN віддаленого доступу: дозволяє бізнес-користувачам і домашнім користувачам підключатися до приватної мережі для віддаленого доступу до веб-ресурсів. З’єднання між приватною мережею та користувачем зашифровано для забезпечення конфіденційності та безпеки.

Наприклад, працівник може використовувати Remote Access VPN для підключення до приватної мережі компанії для віддаленого доступу до ресурсів з будь-якого місця.

Site to Site VPN: також відомий як Router to Router VPN, він популярний серед великих компаній або організацій із філіями в різних місцях. Вони використовують його для підключення мережі одного офісу до іншого офісу.

Проксі проти VPN: як вони працюють?

Як працюють проксі-сервери?

Проксі-сервери допомагають отримати доступ до будь-якого сайту або веб-сторінки через Інтернет, щоб отримати інформацію та переслати її до веб-браузера. Працюючи як посередник між вами та веб-сайтом, який ви хочете відвідати, проксі-сервер запитує дані на цільовому сервері, захищаючи вашу особу чи IP-адресу.

Таким чином, будь-який запит, який ви робите, спочатку проходить через проксі, а потім на сервер, а не напряму. І цільовий сервер розпізнає не вас, а ваш проксі та надасть йому інформацію про запит.

Таким чином, ви можете отримати доступ до будь-якого сайту, який хочете, з будь-якої точки світу, навіть із веб-сайтів із геообмеженим доступом, не розкриваючи свою IP-адресу чи місцезнаходження.

Як працює VPN?

Подібно до проксі-серверів, VPN також допомагають отримати доступ до будь-якого сайту, який ви хочете, залишаючись анонімним. Він також приховує вашу IP-адресу, маскуючи її іншою IP-адресою, щоб ви могли отримати доступ до програми чи сайту поза обмеженнями та безпекою.

Отже, коли ви не використовуєте VPN, ваш запит проходить через вашого постачальника послуг Інтернету (ISP) і потрапляє безпосередньо на сайт, до якого ви хочете отримати доступ.

Але коли ви використовуєте VPN або клієнт VPN, ваш запит надходить через VPN, а потім до постачальника Інтернет-послуг. Звідти він переходить на сервер VPN, а потім досягає цільового сайту, до якого ви намагаєтеся отримати доступ.

Під час зв’язку з сервером VPN VPN шифрує дані, надіслані/отримані в Інтернеті або з Інтернету. Сервер VPN має віддалений доступ до цільового сайту або даних. У загальному процесі є два посередники, по одному з кожної сторони постачальника Інтернет-послуг.

Клієнт VPN знаходиться між пристроєм користувача та Інтернет-провайдером, тоді як VPN-сервер знаходиться між Інтернет-провайдером та Інтернетом. VPN-клієнт може приховати запит від маршрутизатора та провайдера, а VPN-сервер маскує вашу особу чи IP-адресу від сайту, на який ви намагаєтесь отримати доступ.

Отже, два рівні забезпечують конфіденційність і безпеку даних. Це вигідно під час використання громадського Wi-Fi для банківських операцій, надсилання важливих документів електронною поштою, покупок в Інтернеті тощо.

Шифрування даних допомагає захистити ваше з’єднання та запобігти проникненню хакерів у вашу систему, одночасно захищаючи конфіденційні дані, такі як паролі, дані кредитних карток, номери телефонів, електронні листи тощо. Крім того, VPN допомагає запобігти шпигуванню Інтернет-провайдерами за вашим мережевим трафіком і відстеженню онлайн-слідів.

Подібності між проксі та VPN

 • І VPN, і проксі-сервери приховують вашу IP-адресу, щоб допомогти вам залишатися анонімним під час перегляду сайтів і програм.
 • Обидва з них допоможуть вам обійти геообмеження, щоб ви могли отримати доступ до будь-якого веб-сайту або даних з усього світу.
 • Проксі-сервер і VPN діють як посередники між вашим пристроєм і рештою Інтернету.
 • Вони сумісні з ігровими консолями та потоковими сервісами. Для проксі потрібен SOCKS5.
 • І те, і інше може трохи знизити вашу швидкість Інтернету, оскільки ваш запит передається через посередників.

Відмінності між проксі та VPN

Давайте порівняємо проксі та VPN за різними параметрами.

  Найкращі дешеві VPN в 2023 (Березень)

#1. Проксі та VPN: безпека

Інтернет став небезпечним місцем, незважаючи на всі переваги, які він може запропонувати. Але дохід багатьох людей залежить від Інтернету. Отже, якщо ви хочете бути безпечними, ви повинні вжити певних запобіжних заходів, особливо під час використання публічних підключень до Інтернету.

Більшість проксі-серверів, особливо безкоштовних, не шифрують ваш веб-трафік. Вони приховують вашу справжню особу від сайту, який ви намагаєтеся відвідати, але не захищають з’єднання за допомогою шифрування. Використання загальнодоступного, безкоштовного або низькоякісного проксі-сервера може призвести до небезпечного або менш безпечного підключення до Інтернету, оскільки воно підключається до цільового сервера безпосередньо через ваш браузер.

Багато проксі-серверів незахищені та не мають трафіку HTTPS. Вони також можуть бути шкідливими через шкідливий код. Як наслідок, ризиковано використовувати ці проксі-сервери, якщо ви маєте справу з конфіденційними даними.

Проте платні проксі-сервери, включаючи захист паролем і HTTP-з’єднання, загалом безпечні, але все ще мають певні обмеження порівняно з тим, що ви отримуєте від VPN професійного рівня.

Для порівняння більшість комерційних VPN безпечніші у використанні. Вони завантажують запитувану інформацію на сервер, а потім шифрують її перед передачею на ваш пристрій. Лише після надсилання даних він розшифровує їх для інших додатків або програм.

Таким чином, мережі VPN допомагають захистити вашу особу від сайту, який ви відвідуєте, вашого Інтернет-провайдера та мережі, не залишаючи підказки про те, до яких даних ви маєте доступ. Як наслідок, він захищає вашу особистість і дані від зловмисників, які блукають у відкритій мережі, роботодавців, які відстежують вашу діяльність, або уряду.

Отже, якщо ви все ж хочете придбати проксі-сервер, переконайтеся, що ви отримуєте його від надійного та відомого постачальника, який використовує високоякісні технології та методи безпеки.

#2. Проксі проти VPN: конфіденційність

Занепокоєння щодо конфіденційності даних загострюється. Багато провайдерів Інтернету та державні органи також відслідковують ваші дані, а шахраї продають інформацію про клієнтів заради фінансової вигоди.

Отже, ви повинні знайти способи захисту конфіденційності ваших даних. Ось чому такі органи влади, як GDPR та HIPAA, прагнуть вимагати від компаній подавати скарги. Вони також вимагають, щоб компанії завжди запитували у клієнтів дозвіл відстежувати їх діяльність за допомогою файлів cookie.

Проксі працюють лише як посередники між вами та рештою мережі. Він може лише приховати IP-адресу вашого пристрою від сайту, який ви хочете відвідати, але не має шифрування. Таким чином, якщо ви використовуєте проксі-сервери, особливо безкоштовні, посилюються проблеми з витоком даних і конфіденційністю. Що стосується файлів cookie, проксі-сервери можуть обманним шляхом змусити сайт зберігати файли cookie з IP-адресою, відмінною від вашої фактичної IP-адреси, щоб на певному рівні захистити конфіденційність.

З іншого боку, мережі VPN можуть допомогти захистити ваші дані від вашого маршрутизатора, роботодавця, уряду чи провайдера за допомогою наскрізного шифрування. Він також приховує вашу IP-адресу та її місцезнаходження; отже, сайт, який ви відвідуєте, не може легко ідентифікувати вас. Подібно до проксі-серверів, якщо ви використовуєте VPN, сайти помилково сприйматимуть IP-адресу VPN за IP-адресу вашого пристрою та зберігатимуть файли cookie там, а не на вашому пристрої. Це підвищує вашу конфіденційність.

Але щоразу, коли ви використовуєте VPN або проксі-сервер, обов’язково очищайте файли cookie, збережені на вашому пристрої. Інакше вони можуть поставити під загрозу вашу конфіденційність і можуть сприяти зняттю відбитків пальців пристрою, щоб показувати вам рекламу, відстежуючи ваше місцезнаходження та IP-адресу.

#3. Проксі проти VPN: швидкість

Як проксі-сервер, так і VPN можуть трохи зменшити швидкість з’єднання, оскільки між вами та сайтом, до якого ви заходите, стоять посередники. Хоча цей процес зв’язку може здатися тривалим, він відбувається швидко за мікросекунди. Ось чому у вас не виникне особливих проблем під час перегляду. Ви можете транслювати HD-фільми та грати в онлайн-ігри без затримок.

Давайте дізнаємося, як проксі-сервер проти VPN грає з точки зору швидкості.

Використання безкоштовного проксі-сервера може спричинити проблеми зі швидкістю. Це один сервер, яким одночасно користуються кілька людей, що затримує швидкість. Але якщо у вас є якісні проксі-сервери, ви можете побачити підвищену продуктивність завдяки веб-кешуванню.

З іншого боку, багато VPN пропонують вищі швидкості, наприклад 50 Мбіт/с або більше. Його шифрування може додати певну затримку, але воно недостатньо велике, щоб скомпрометувати ваш досвід. Багато провайдерів VPN мають глобальні центри обробки даних; отже, вони можуть забезпечити більш високу швидкість з’єднання по всьому світу.

#4. Проксі проти VPN: покриття

Ще один критерій, який розрізняє ці дві технології, – рівень покриття, яке ви можете очікувати від VPN або проксі.

Більшість проксі-серверів перенаправляють веб-трафік одного конкретного вікна. Отже, він пропонує менше покриття, і всі інші програми, які ви використовуєте у фоновому режимі, не будуть охоплені цим.

Однак встановлення VPN у вашій системі перенаправлятиме весь трафік до вашої системи та з неї. Він також включатиме ваші фонові програми, у яких можуть зберігатися конфіденційні дані. Отже, VPN пропонують краще покриття для захисту ваших систем, ніж проксі, охоплюючи їх усі.

  Код знижки NordVPN, код купона |60-80%| 2023 (Березень)

#5. Проксі проти VPN: економічна ефективність

Економічна ефективність — ще один головний критерій, на який ви повинні звернути увагу. Давайте порівняємо проксі та VPN залежно від того, наскільки вони економічно ефективні.

Більшість проксі-серверів безкоштовні та загальнодоступні. Таким чином, це чудово підходить для окремих користувачів і малих підприємств, яким не потрібно багато використовувати проксі-сервери або VPN. Але якщо ви хочете додати до нього рівень безпеки та конфіденційності, ви можете шукати платний проксі-сервер, який може коштувати від 5 доларів на місяць і вище.

З іншого боку, VPN дорожчі, ніж проксі загалом. Зазвичай вони можуть коштувати близько 5 або 10 доларів на місяць. Але це забезпечить вам більшу безпеку та конфіденційність, особливо якщо ви працюєте з великою кількістю конфіденційної інформації. Хоча ви також можете знайти безкоштовні VPN, вони можуть працювати повільніше та мати обмеження.

Отже, проксі-сервери, загалом, економічніші, ніж VPN.

#6. Проксі проти VPN: переваги кожного

Переваги проксі

 • Легко налаштувати: більшість проксі-серверів потребують незначної конфігурації. Вам просто потрібно ввести URL-адресу сайту, який ви намагаєтеся відвідати, і проксі-сервер перемістить вас туди в тому самому вікні браузера, без встановлення програмного забезпечення.
 • Конфіденційність: проксі-сервери приховують вашу IP-адресу, щоб сайт, який ви відвідуєте, не розпізнав вашу справжню IP-адресу. Таким чином, ви можете залишатися анонімним і відвідувати будь-який сайт, який хочете.
 • Обхід геообмежень: ви можете отримати доступ до веб-сайтів і вмісту з геообмеженнями за допомогою проксі-серверів незалежно від того, де ви знаходитесь.
 • Рентабельність: багато проксі-серверів безкоштовні, і ви можете знайти платні приблизно за 5 доларів на місяць; отже, це економічно ефективно.
 • Контроль: ви можете налаштувати проксі-сервер так, щоб він забороняв доступ до певних сайтів, щоб контролювати використання Інтернету вашими співробітниками.

Переваги VPN

 • Більша безпека: пропонуючи наскрізне шифрування, мережі VPN роблять ваше з’єднання безпечним. Це допоможе вам захиститися від атак, зловмисного програмного забезпечення тощо.
 • Конфіденційність: VPN пропонують вищий рівень конфіденційності, приховуючи вашу IP-адресу, зберігаючи вашу анонімність. Отже, сайти не розпізнають вашу справжню IP-адресу. Навіть ваш уряд, маршрутизатор і провайдер не можуть знати, який сайт ви відвідуєте.
 • Розширені функції: Ви можете отримати багато розширених функцій від постачальників VPN, таких як перемикачі блокування, блокувальники реклами тощо, щоб додатково захистити вашу безпеку та конфіденційність.
 • Більше покриття: оскільки VPN розгорнуто на вашому пристрої, він пропонує більше покриття навіть для програм, які працюють на вашому пристрої у фоновому режимі.
 • Швидкість. Ви можете досягти високої швидкості за допомогою платних VPN від відомих постачальників, які використовують передові технології.
 • Обійти геообмеження: ви можете відвідувати будь-який сайт з усього світу, минаючи геообмеження. Отже, навіть якщо сайт заборонено у вашій країні, ви все одно можете використовувати його через VPN.
 • Підтримка: оскільки VPN здебільшого пропонують великі компанії, вони можуть запропонувати спеціальну підтримку, якщо у вас виникнуть проблеми.

Проксі проти VPN: коли їх використовувати

Використовуйте проксі-сервер:

 • Якщо ви просто хочете транслювати вміст, обмежений у вашій країні чи регіоні
 • Грайте в онлайн-ігри, залишаючись анонімним
 • У вас немає великого бюджету для інвестицій
 • Під час використання застарілої операційної системи

Використовуйте VPN:

 • Якщо ви дуже стурбовані безпекою та конфіденційністю даних під час перегляду в Інтернеті
 • Ви використовуєте загальнодоступний Wi-Fi для виконання своїх дій в Інтернеті.
 • Ви хочете обійти геообмеження та отримати доступ до сайтів, транслювати відео та грати в ігри, не розкриваючи свою справжню IP-адресу.
 • У вас достатньо бюджету, щоб витратити його на придбання VPN

Проксі проти VPN: що краще? 🤔

Хоча poxy і VPN надають подібні можливості, вони багато в чому відрізняються. Ви можете використовувати проксі для доступу до будь-яких сайтів або геообмеженого вмісту будь-де, залишаючись анонімним; є приховані ризики. Вони здебільшого ненадійні, оскільки не шифрують ваші дані, не мають розширених функцій і становлять загрозу конфіденційності через витік особистої інформації, особливо з безкоштовним проксі-сервером.

Отже, мережі VPN є кращим варіантом, якщо ви хочете відвідати будь-який сайт, пограти в будь-яку гру або переглянути будь-яке шоу онлайн з безпекою, безпекою та конфіденційністю. Вони забезпечують наскрізне шифрування для захисту вашого мережевого з’єднання та даних, одночасно захищаючи від кібератак. Хоча вони вимагають від вас певних грошей, це варте кожного пенні.

Тепер ви можете прочитати наш детальний огляд PureVPN.