Програмне забезпечення автентифікації проти. Програмне забезпечення для шифрування: знання основ

Categories:

Вивчіть основи програмного забезпечення для автентифікації та шифрування, їх подібності та відмінності. Це допоможе вам захистити ваші бізнес-дані, розгорнувши правильну систему захисту даних.

Компанії та їхні постачальники послуг повинні розуміти ключові функції безпеки даних, такі як автентифікація та шифрування. Таке розуміння допоможе вам утриматися від хакерів і програм-вимагачів.

Продовжуйте читати, щоб вивчити програмне забезпечення для шифрування та автентифікації з нуля.

Зміст

Що таке програмне забезпечення автентифікації?

Система автентифікації використовує різні протоколи цифрової автентифікації для перевірки вхідного користувача системи або запитувача даних. Зазвичай програмне забезпечення має свою базу даних автентифікованих профілів, пристроїв, обладнання, USB-накопичувачів тощо. Програміст може час від часу оновлювати цю базу даних, щоб включити нових користувачів.

Цей процес спрямований на захист даних компанії та клієнтів від зловмисників. Тому підприємства розгортають програмне забезпечення для автентифікації на мейнфреймах, серверах даних, робочих станціях, маршрутизаторах Wi-Fi, дверях установ тощо.

Інструмент автентифікації ідентифікуватиме вхідне з’єднання щоразу, коли хтось намагатиметься отримати доступ до ваших бізнес-даних онлайн. Він перевірить, чи є вхідний користувач тим, на кого вони претендують, і встановить довіру. Він також реєструє дії для цілей аудиту.

Особливості програмного забезпечення автентифікації

База даних ідентифікаторів користувачів і паролів

Система автентифікації має мати доступ до оновленого списку ідентифікаторів користувачів і паролів.

Можливість читання біометричних даних

Розширене програмне забезпечення для автентифікації постачається з датчиками та сканерами для зчитування біометричних даних, таких як відбитки райдужної оболонки ока людини, відбитки пальців, голос тощо.

Журнал реєстрації автентифікації

Інструмент також обробляє будь-який доступ, прийнятий чи заборонений. Команда з кібербезпеки може аналізувати такі журнали для оцінки ризиків безпеки даних.

Фактор знань

Це те, що знають як система автентифікації, так і запитувач з’єднання, наприклад PIN-код, пароль тощо.

Фактор приналежності

Модулі автентифікації використовують цей фактор для розпізнавання користувача. Наприклад, ваші біометричні дані підтверджують, чи ви є тим, за кого себе видаєте.

Фактор володіння

Програмне забезпечення автентифікації використовує такі фактори для перевірки користувача на основі того, що він має, як-от значок безпеки, одноразовий пароль (OTP), значок RFID, ключ безпеки тощо.

Як працює програмне забезпечення для автентифікації?

Інструмент автентифікації зазвичай пропонує користувачам інтерфейс для введення облікових даних свого облікового запису. Підприємства можуть інтегрувати всі бізнес-додатки та додатки для обслуговування об’єктів в один інтерфейс входу для зручності співробітників.

Іноді компанії з високою захищеністю використовують програмне забезпечення для автентифікації для захисту різних цифрових і фізичних активів. У цьому випадку користувач повинен запам’ятати численні облікові дані облікового запису.

  Як поділитися місцезнаходженням на iPhone

Коли ви вводите облікові дані, програмне забезпечення збігається з локальним або розміщеним у хмарі сервером автентифікації. Якщо облікові дані збігаються, ви отримуєте доступ.

Інтернет-протоколи, такі як HTTPS, які захищають дані веб-сайтів, дотримуються суворих правил безпеки. Вам потрібно проходити повторну автентифікацію щоразу, коли ви хочете отримати доступ до веб-сайту, захищеного паролем. Деякі системи автентифікації можуть видавати маркер автентифікації для кожного користувача веб-сайту.

Коли клієнтське програмне забезпечення на стороні користувача надсилає запит на з’єднання, додаючи цей маркер, автентифікація відбувається у серверній частині, усуваючи потребу в перевірці облікових даних.

Плюси та мінуси програмного забезпечення автентифікації

плюси

 • Інструменти автентифікації та їхні інтерфейси для доступу до даних або програм інтуїтивно зрозумілі.
 • Така система захисту даних дуже важлива для полегшення віддаленого доступу до таких ресурсів, як віртуальні машини, веб-програми тощо.
 • IT-адміністратор може миттєво надати доступ до облікового запису новим співробітникам. Так само вони також можуть скасувати доступ за лічені секунди, коли працівник звільняється.
 • Програмне забезпечення для автентифікації стає економічно ефективним у довгостроковій перспективі.
 • Майже всі співробітники можуть використовувати такі інтерфейси доступу, оскільки вони візуальні і не потребують тривалого навчання.

мінуси

 • Початкове налаштування системи автентифікації разом із різними датчиками, камерами, серверами автентифікації тощо є дорогим.
 • Гейткіпер (алгоритм автентифікації) захищає дані в таких системах безпеки. Зловмисники можуть обійти гейткіпер і отримати дані. Наприклад, хтось краде або захоплює диски сервера.
 • Інструмент автентифікації передає дані перевірки користувача через Інтернет. Досвідчені хакери можуть перехопити такі передачі та отримати доступ до гейткіпера або захищених даних.
 • Багатофакторна автентифікація вимагає від користувача багатьох деталей. Нові клієнти можуть відмовитися від першого процесу реєстрації, якщо вони не почуваються добре після кількох повідомлень облікових даних.

Приклади програмного забезпечення автентифікації

Деякі популярні інструменти автентифікації для компаній:

 • Microsoft Azure Active Directory
 • Duo Access
 • Google Authenticator
 • Багатофакторна автентифікація Microsoft
 • Symantec VIP
 • Адаптивна багатофакторна автентифікація Okta
 • SecureAuth
 • OneSpan Mobile Authenticator Studio

Що таке програмне забезпечення для шифрування?

Шифрування означає перетворення даних у нечитабельні коди та символи та створення коду дешифрування для зашифрованих даних. Потім і код розшифровки, і зашифровані дані переміщуються через Інтернет і досягають комп’ютера клієнта. Тут система дешифрування використовує розшифрований код, щоб розшифрувати зашифровані дані в читабельний формат.

Програмне забезпечення, яке виконує всі вищезазначені обов’язки, називається програмним забезпеченням для шифрування.

Цифрові системи вже давно використовують шифрування. Незашифровані дані еквівалентні відкритому тексту, і будь-хто може перехопити та прочитати дані під час передавання, якщо він має необхідні інструменти та досвід. З іншого боку, зашифроване повідомлення або зашифрований текст нелегко прочитати, оскільки це, по суті, тарабарщина.

Хакерам потрібно отримати алгоритм шифрування або шифри, щоб розшифрувати зашифровані дані у вигляді відкритого тексту.

Особливості програмного забезпечення для шифрування

Алгоритм шифрування або програма шифрування

Інструмент шифрування постачається разом із програмою для транскрипції відкритого тексту в зашифровані дані. Розширені системи шифрування використовують незламні алгоритми, такі як RSA, Triple DES, Blowfish, AES і Twofish.

Серед них RSA є найстарішим, але найпотужнішим алгоритмом шифрування, який використовується для передачі даних. AES — це нова програма, популярна серед програмного забезпечення B2B SaaS.

Безпечне видалення

Інструмент шифрування також повинен дозволяти безпечне видалення даних із бази даних або сховища файлів. Програмне забезпечення має відповідну систему для стирання даних, форматування пустого простору, видалення ключа шифрування файлу (FEK) і стирання головного ключа шифрування (MEK).

  Створюйте альбоми з програми «Камера» та зберігайте в ній фотографії [Jailbreak]

Шифрування імен файлів

Такі інструменти захисту даних також шифрують імена файлів, властивості та пов’язані дані, щоб ніхто не міг зрозуміти ці дані. Якщо зловмисник не може визначити імена файлів у вашому сховищі файлів, він може втратити бажання продовжувати викрадення.

Спільне використання ключів файлів

Хороші системи шифрування повинні дозволяти обмін ключами файлів для спільної роботи над файлами компанії. Це легко, оскільки власнику не потрібно повідомляти пароль облікового запису та ідентифікатор користувача. Вони можуть ділитися індивідуальними правами доступу для читання/запису/редагування.

Двофакторна автентифікація (2-FA)

Навіть програмне забезпечення для шифрування матиме інтерфейс входу та інструмент автентифікації. Цей інтерфейс використовує 2-FA або багатофакторну автентифікацію для максимальної безпеки алгоритму шифрування.

Як працює програмне забезпечення для шифрування?

Основними трьома компонентами інструменту шифрування є дані, керування ключами та механізм шифрування. Користувач спочатку вирішує, який алгоритм шифрування підходить для даних. Користувачеві також потрібен змінний ключ, щоб зробити зашифровані дані унікальними. Зараз усе це робить система шифрування.

Симетричне шифрування — це шифрування за допомогою секретного ключа для розшифровки повідомлення. Відправник і одержувач спільно використовують цей ключ, коли відправник надсилає зашифровані дані. Модуль дешифрування використовуватиме приватний ключ для розшифровки зашифрованого тексту. AES — це симетричний алгоритм шифрування, який користується великою популярністю.

Крім того, ви можете використовувати шифрування з асиметричним шифром. Він використовує пари ключів для захисту зашифрованих даних. Ці ключі широко відомі як відкритий ключ і закритий ключ. Власники відкритого ключа можуть лише зашифрувати дані, тоді як власник закритого ключа може розшифрувати файл і прочитати його вміст. RSA є провідним прикладом цієї системи шифрування.

Плюси та мінуси програмного забезпечення для шифрування

плюси

 • Власник зашифрованих даних може передавати дані через незахищені канали без будь-яких ризиків перехоплення даних. Таким чином, передача даних стає швидше.
 • Він захищає бізнес-дані, роблячи їх нечитабельними під час передачі та в стані спокою.
 • Власники даних можуть використовувати будь-які засоби доставки даних, оскільки дані шифруються.
 • Шифрування даних гарантує дотримання бізнесом глобальних і місцевих законів про захист даних.
 • Шифрування даних є підтвердженням цілісності даних.

мінуси

 • Зашифровані дані неможливо отримати без ключа розшифрування. Отже, управління ключами стає складним завданням.
 • Не передбачено скидання чи відтворення ключа шифрування після втрати.
 • Шифрування даних займає багато часу. Крім того, розшифровка тих самих даних наприкінці клієнта займає багато часу.

Приклади програмного забезпечення для шифрування

Нижче наведено остаточний список найкращих інструментів шифрування, доступних на ринку:

 • Блокування папки
 • AxCrypt
 • CryptoForge
 • Захистіть ІТ
 • VeraCrypt
 • CryptoExpert
 • Boxcryptor
 • CertainSafe
 • NordLocker

Подібності між програмним забезпеченням для автентифікації та шифрування

Безпека даних

Обидві технології захищають дані бізнесу та клієнтів. Протокол автентифікації захищає дані, обмежуючи доступ до бази даних або сховища файлів. Так само програмне забезпечення для шифрування забороняє непов’язаним машинам або людям читати передані дані.

Права доступу/контроль

Автентифікація та шифрування працюють рука об руку, щоб контролювати трафік до бізнес-даних. Ці методи разом також надають або скасовують дозвіл на дані бізнесу або клієнтів.

Інструмент автентифікації не надасть вам доступ, якщо ви не володієте певним рівнем облікових даних для особистих даних. Подібним чином у вас не буде потрібного закритого ключа для розшифровки зашифрованого повідомлення, якщо ви не маєте певного рангу в компанії.

  Як запланувати зустріч Google Meet

Керування політиками даних

Команда управління якістю бізнес-даних і політикою використовує протоколи шифрування й автентифікації для забезпечення дотримання протоколів, інструкцій і процедур безпеки. Дані, захищені за допомогою шифрування та автентифікації, означають абсолютну цілісність.

Керування обліковими даними

Інструмент автентифікації допоможе створити ідентифікатор користувача та пароль. Вам також потрібне програмне забезпечення для шифрування, щоб зберігати облікові дані в зашифрованому форматі, який ніхто не зможе прочитати.

Програмне забезпечення автентифікації проти. Програмне забезпечення для шифрування

Основні атрибути

Основне завдання інструменту автентифікації полягає в тому, щоб підтвердити, що користувач є тим, ким він заявляє.

Програма шифрування перетворює дані на безглузді алфавіти, символи та цифри, які ніхто не може прочитати без секретного ключа розшифровки.

Безпека

Програмне забезпечення для автентифікації не може забезпечити безпеку даних без шифрування, оскільки хтось може викрасти незашифровані облікові дані користувача з вашого сервера та використати дані для входу. Знову ж таки, досвідчені хакери перехоплять і використають сертифікати, якщо ви передасте незашифровані дані.

Програмне забезпечення для шифрування може самостійно захистити дані.

Використання паролів

Програмне забезпечення автентифікації сприймає пароль як щось, що знають користувач і машина, що користувач може читати/записувати/копіювати/видаляти дані на основі рівня доступу.

Інструмент шифрування перетворює пароль користувача на криптографічний ключ для розшифровки зашифрованого повідомлення чи файлу.

Розблокувати

У протоколі автентифікації розблокування означає відкритий стан верифікатора ідентифікації для надання доступу. Навпаки, розблокування в шифруванні означає, що коди тарабарщини транскрибуються в читабельні дані.

ключ

Інструмент автентифікації сприймає ключі як правильний секрет, як пароль для надання доступу.

Інструмент шифрування використовує один або закритий ключ, щоб отримати копію відкритого тексту файлу зашифрованого тексту.

Скасування доступу

ІТ-адміністратор може миттєво позбавити облікового запису користувача доступ до даних. Програма автентифікації закриє будь-який поточний сеанс або не дозволить користувачеві знову ввійти.

У інструментах шифрування, якщо ви надсилаєте зашифровані дані та секретний ключ одержувачу, а одержувач читає дані, ви не можете їх відкликати. Але ви можете позбавити одержувача доступу до нових даних, змінивши секретний ключ для шифрування.

Контроль даних користувача

Розповсюдження даних на основі інструментів автентифікації гарантує, що користувач не зможе скопіювати інформацію на USB-диск або хмарне сховище, якщо він не має доступу до копіювання.

Після того, як одержувач отримав від вас зашифроване повідомлення та секретний ключ, одержувач повинен захистити дані.

Заключні слова

Програмне забезпечення для шифрування та автентифікації виконує різні завдання. Але їхні завдання сходяться в одному місці – захист даних. Управління взаємовідносинами з клієнтами, планування ресурсів підприємства, бухгалтерський облік, збір платежів, обробка платежів тощо використовують шифрування та автентифікацію для бездоганної роботи.

Як власник бізнесу, ви повинні вибрати програмне забезпечення для захисту даних, яке пропонує обидва згадані вище протоколи безпеки.