techukraine.net techukraine.net Привіт, чат-бот! Навчіться створювати свого першого віртуального помічника на Python

Привіт, чат-бот! Навчіться створювати свого першого віртуального помічника на Python

| | 0 Comments| 8:19 AM
Categories:

У захоплюючому світі технологій ми постійно відкриваємо нові способи зробити своє життя простішим і ефективнішим. Одним із визначних досягнень, який виділяється, є поява чат-ботів – це розумні комп’ютерні програми, призначені для взаємодії з нами за допомогою природної неформальної мови.

Ці чудові цифрові помічники виявилися неймовірно корисними в різних галузях, оскільки вони зменшують потребу в ручній роботі та підвищують щастя користувачів.

Чат-боти стали безцінними помічниками в різних галузях і секторах, суттєво впливаючи на життя як компаній, так і споживачів. Давайте поглянемо на деякі з цих захоплюючих сфер із прикладами з реального життя, де чат-боти справді зробили значний вплив:

#1. Чат-боти в Інтернет-магазинах

Уявіть, що у вас є товариш по магазинам, який доступний цілодобово. Ось що чат-боти приносять у світ онлайн-шопінгу. Вони схожі на тих доброзичливих консультантів, які допомагають вам знайти ідеальне вбрання чи гаджет, відповідають на запитання про товари та навіть пропонують товари відповідно до вашого стилю.

Деякі з популярних прикладів:

 • Sephora використовує чат-бота на своєму веб-сайті та в додатку під назвою «Sephora Virtual Artist». Це допомагає клієнтам випробувати різні косметичні засоби віртуально, забезпечуючи персоналізований досвід покупок.
 • Піца Доміно використовує чат-бота, щоб допомогти клієнтам створювати та розміщувати замовлення на піцу, відстежувати доставку та надавати інформацію про спеціальні пропозиції та пункти меню.

#2. Помічники в охороні здоров’я

Чат-боти – це не лише покупки; вони також простягають руку в охороні здоров’я. Ці розумні помічники пропонують медичні поради, допомагають записатися на прийом і навіть слідкують за вашим самопочуттям. Розподіливши навантаження, вони полегшують роботу лікарів і медсестер, дозволяючи їм зосередитися на наданні найкращої допомоги.

Деякі з популярних прикладів:

 • HealthTap: Ця компанія надає чат-бота, який зв’язує користувачів із лікарями для віртуальних консультацій, надає медичні поради та надає детальну інформацію щодо низки питань, пов’язаних зі здоров’ям.
 • Ада здоров’я: Використовуючи інформацію про симптоми користувача, історію хвороби та інші відповідні деталі, чат-бот Ada Health створює персоналізовані оцінки стану здоров’я. Він містить детальну інформацію про ймовірні проблеми зі здоров’ям і пропозиції щодо подальших дій.

#3. Банківські чат-боти

Уявіть, що у вас в кишені є особистий банкір. Чат-боти в банківській сфері роблять це можливим. Вони тут, щоб розібратися з вашими банківськими запитами, допомогти з транзакціями та надати поради щодо розумних грошей, і все це коли вам зручно.

Деякі з популярних прикладів:

 • Емі з HSBC — чат-бот віртуальний помічник, який допомагає споживачам оперативно отримувати відповіді на часті запитання про товари та послуги банку. Емі розмовляє англійською, традиційною китайською та спрощеною китайською.
 • Еріка з Банку Америки допомагає споживачам з різними фінансовими операціями, такими як перевірка балансу, оплата рахунків, надсилання грошей тощо, використовуючи прогнозну аналітику та когнітивні повідомлення.

#4. Помічник у подорожах Чат-боти

Планування подорожі може бути захоплюючим, але також і важким завданням. Введіть чат-ботів – ваших друзів у подорожах. Вони вміють знаходити найкращі рейси, пропонувати затишне проживання та розкривати приховані перлини у вибраному пункті призначення. Це ніби експерт з подорожей у вас під рукою.

  Як видалити члена сім’ї на PS4

Деякі з популярних прикладів:

 • Expedia використовує чат-бота під назвою “ExpediaBot», щоб допомогти клієнтам бронювати авіаквитки, готелі та орендувати автомобілі. Він також надає інформацію про напрямки та поради щодо подорожей.
 • Skyscanner: Туристичний бот, який спрощує процес пошуку та бронювання авіаквитків. Користувачі можуть запитувати найдешевші рейси в будь-яке місце, порівнювати ціни та отримувати рекомендації щодо альтернативного часу або місць. Крім того, бот взаємодіє з Amazon Alexa, Slack і Skype.

#5. Вивчайте чат-ботів Helper

Освіта — ще одна сфера, куди втручаються чат-боти. Думайте про них як про своїх компаньйонів у навчанні. Вони тут, щоб відповісти на ваші запитання, пояснити складні концепції та навіть допомогти вам виконати домашнє завдання. З їх допомогою навчання стає більш інтерактивним та персоналізованим.

Деякі з популярних прикладів:

 • Duolingo містить чат-бот під назвою «Duobot», який залучає користувачів до розмов для вивчення мови. Він забезпечує практику вивчення різних мов і допомагає користувачам покращити свої навички.
 • Сократ2 може відповідати на запитання з різноманітних тем, включаючи математику, фізику, історію тощо. Він був створений Google і інтерпретує запити користувачів за допомогою машинного зору та розуміння природної мови. Socratic пропонує матеріали та покрокові пояснення, щоб допомогти учням виконувати завдання, тести та вікторини.

#6. Чат-боти підтримки клієнтів

Компанії використовують чат-боти для надання першокласного обслуговування клієнтів. Ці цифрові помічники вирішують поширені запитання, залишаючи людям більше часу для вирішення складних проблем і спілкування з клієнтами на особистому рівні.

Один із популярних прикладів:

 • Бот-відповідач Zendesk: використовується компаніями для автоматичної відповіді на запити клієнтів. Він пропонує відповідні статті або рішення на основі запиту користувача.

Ви можете бути здивовані тим, як часто ми взаємодіємо з чат-ботами, навіть не усвідомлюючи цього. Час від часу ви використовували один із вищевказаних чат-ботів.

А тепер давайте створимо власного чат-бота за допомогою Python! Ми розробимо віртуального помічника, який буде саме для вас, використовуючи прості дії та творчий підхід.

Щоб виконати наш код, ми будемо використовувати Jupyter Notebook. Будьте готові розкрити магію Python, відчувши цікавий світ розмовного штучного інтелекту. Давайте почнемо; це буде чудова подорож!

передумови

Для початку цього проекту дуже важливо мати базове розуміння програмування Python і певні знання регулярних виразів і маніпулювання рядками.

Налаштування середовища

Для створення нашого чат-бота ми використовуватимемо Python, тому переконайтеся, що у вашій системі встановлено Python. Ви можете завантажити та встановити Python з офіційний веб-сайт. Крім того, ми будемо використовувати модуль re (регулярний вираз), який поставляється з Python за замовчуванням.

Визначення базової структури

Почнемо з налаштування базової структури нашого чат-бота. Відкрийте новий файл Python і визначте функцію get_response(user_input), яка генеруватиме відповіді на основі введених користувачем даних.

import random

def get_response(user_input):
  # Convert user input to lowercase
  user_input = user_input.lower()

Створення відповідей

Тепер ми визначимо відповіді для чат-бота на основі різних введених користувачами даних. Цей посібник буде простим і містить лише 12 запитань, на які чат-бот може відповісти. Не соромтеся додавати більше відповідей і налаштовувати відповіді на свій смак.

  # Define some basic responses
  greetings = ['hello', 'hi', 'hey', 'howdy']

  questions = ['how are you?', 'what is your name?', 'what can you do?', 'tell me a joke', 'who created you?', 'what is the weather like today?', 'how can I contact customer support?', 'what time is it?', 'where are you located?', 'how do I reset my password?', 'what are your working hours?', 'tell me a fun fact']

  jokes = ["Why don't scientists trust atoms? Because they make up everything!", "Why did the scarecrow win an award? Because he was outstanding in his field!", "Why did the bicycle fall over? It was two-tired!"]

  weather = ["Today is sunny and warm.", "Expect a few clouds and a slight chance of rain.", "It's going to be a hot day."]

Обробка введення користувача

Тепер давайте завершимо функцію get_response, обробляючи різні дані користувача та генеруючи відповідні відповіді.

  # Generate responses based on user input
  if any(greeting in user_input for greeting in greetings):
    return random.choice(['Hello!', 'Hi!', 'Hey there!', 'Hi, how can I assist you?'])

  elif any(question in user_input for question in questions):
    if 'name' in user_input:
      return "My name is Chatbot."
    elif 'do' in user_input and 'you' in user_input:
      return "I am a simple chatbot. I can respond to basic questions and tell jokes."
    elif 'joke' in user_input:
      return random.choice(jokes)
    elif 'weather' in user_input:
      return random.choice(weather)
    # Add more responses for other questions

  else:
    return "I'm sorry, I didn't understand that. Can you please rephrase your question?"

Збираємо все разом

Тепер, коли ми визначили функцію get_response, давайте створимо основний цикл для взаємодії з нашим чат-ботом.

def main():
  print("Chatbot: Hi, I'm your friendly chatbot. Ask me anything or say hello!")

  while True:
    user_input = input("You: ")
    response = get_response(user_input)
    print("Chatbot:", response)

if __name__ == "__main__":
  main()

Перевірте свій чат-бот

Запустіть свій скрипт Python, і ваш чат-бот запрацює! Взаємодійте з ним, вводячи повідомлення та запитання в консолі. Чат-бот відповість на основі попередньо визначених відповідей.

  Як використовувати Google Assistant для блокування телефону [No Root]

Цей код призначений для створення простого чат-бота на Python. Чат-бот схожий на віртуального помічника, який може спілкуватися з вами та відповідати на ваші запитання.

Чат-бот має різні відповіді на різні типи введення. Наприклад, якщо ви скажете «привіт», він може відповісти «Привіт!» або «Привіт!» Він також може розповідати вам анекдоти, повідомляти про погоду або надавати інформацію підтримки.

Коли ви запустите код, чат-бот привітає вас і чекатиме вашого введення. Ви можете вводити свої запитання чи повідомлення, і чат-бот відповість на основі ваших слів.

Це цікавий спосіб дізнатися, як працюють чат-боти, і почати писати код на Python! Не соромтеся спробувати це та поговорити зі своїм новим віртуальним другом!

  Як налаштувати відстеження сну на Apple Watch

поширені запитання

Що таке чат-бот і як він працює в цьому проекті?

У цьому проекті чат-бот — це віртуальний помічник, призначений для спілкування з користувачами. Він відповідає на ваші повідомлення та запитання на основі попередньо визначених правил, які ми встановили в коді. Коли ви щось вводите, чат-бот використовує Python, щоб зрозуміти ваші дані та надати відповідну відповідь.

Чи можу я поговорити з чат-ботом про будь-що, чи є конкретні теми, які він розуміє?

Хоча чат-бот запрограмований на обробку різних сценаріїв, таких як привітання, відповіді на елементарні запитання, розповіді анекдотів, надання оновленої інформації про погоду, надання інформації про підтримку клієнтів і обмін цікавими фактами, він обмежений цими конкретними відповідями. Він не зрозуміє складні чи незв’язані запити.

Як випробувати цей чат-бот на комп’ютері?

Це легко! Все, що вам потрібно, це Python, встановлений на вашому комп’ютері. Завантажте код і запустіть його в середовищі Python. Після виконання сценарію чат-бот представиться та буде готовий до спілкування з вами.

Чи можу я зробити чат-бота розумнішим і додати більше взаємодій?

Абсолютно! Цей чат-бот – лише відправна точка. Просуваючись у програмуванні, ви можете покращувати його можливості. Досліджуйте вдосконалені методи обробки природної мови (NLP), експериментуйте з моделями машинного навчання та інтегруйте зовнішні API для надання даних у реальному часі. Небо межі!

Який потенціал чат-ботів у реальному світі та як я можу дізнатися про них більше?

Чат-боти революціонізують різні галузі, роблячи підтримку клієнтів, електронну комерцію, охорону здоров’я, фінанси та інші сфери ефективнішими. Щоб дізнатися більше, ви можете досліджувати онлайн-ресурси, відвідувати курси з НЛП та ШІ та приєднуватися до спільнот розробників, щоб бути в курсі останніх досягнень у технології чат-ботів.

Висновок

Ми успішно створили простого чат-бота на Python! 💃 Цей маленький віртуальний помічник відповідає на конкретні запитання та повідомлення відповідно до того, що ми його запрограмували.

Це може здатися обмеженим, але створення цього чат-бота є захоплюючим першим кроком для початківців, щоб зрозуміти, як працюють чат-боти. Ми дізналися, як змусити чат-бота відповідати на привітання, відповідати на елементарні запитання, розповідати анекдоти та навіть надавати інформацію про погоду та цікаві факти.

Звичайно, це лише початок вашої подорожі чатботом. Є так багато іншого, що ви можете досліджувати та покращувати. Ви можете зануритися в більш просунуті методи та додати машинне навчання, щоб зробити чат-бота розумнішим та інтерактивнішим. Можливості справді безмежні!

Отже, вітаємо із завершенням вашого першого проекту чат-бота! Продовжуйте вчитися та експериментувати з новими ідеями. Продовжуючи свою пригоду програмування, ви дізнаєтеся, як ШІ та чат-боти формують світ технологій. Насолоджуйтесь подорожжю, і хто знає, можливо, ви створите наступного революційного чат-бота!