Представляємо Freenginx, форк найпопулярнішого веб-сервера

Freenginx — це новий форк Nginx, веб-сервера з відкритим вихідним кодом, який працює на одній третині всіх веб-сайтів. Чи замінить цей спін-оф усталеного лідера ринку, і чому це має вас хвилювати?

Що таке Nginx?

Nginx (вимовляється як «движок x») — це безкоштовний веб-сервер із відкритим вихідним кодом, який був запущений у 2004 році. Його легко налаштувати, а також він знайшов свою нішу як проксі-сервер.

Згідно з даними, популярність Nginx повільно зростає, випередивши свого давнього конкурента з відкритим вихідним кодом Apache та власний IIS від Microsoft у 2019 році. Netcraft.

  9 постачальників оборотного капіталу для розвитку вашого бізнесу

netcraft

Що таке Freenginx?

14 лютого екс-розробник Nginx Максим Дунін анонсував Freenginx, форк Nginx. Максим пішов на цей крок на знак протесту проти рішень, прийнятих компанією, яка наразі володіє Nginx, F5. Він написав:

[I] більше не розглядають nginx як безкоштовний проект із відкритим вихідним кодом, розроблений і підтримуваний для суспільного блага.

Перша версія Freenginx (1.25.4) була запущена 20 лютого 2024 року з кількома виправленнями помилок, пов’язаних із доступом до пам’яті. Такі недоліки є типовими дірками в безпеці, які можуть дозволити зловмисникам атакувати веб-сайти.

Чи Freenginx кращий за Nginx і чи варто починати його використовувати?

Після лише однієї редакції Freenginx мало чим відрізняється від свого предка. Це шлях з усіма розвилками; з плином часу форк буде повільно відходити від свого оригінального програмного забезпечення, оскільки проекти йдуть різними шляхами.

  15 найкращих інструментів моніторингу мережі, протестовані в 2020 році

Заявлена ​​мета Freenginx полягає в тому, щоб більше зосередитися на вдосконаленнях, пов’язаних із безпекою, і керуватися розробниками, а не керуватися рішеннями зверху вниз на рівні керівництва.

У міру того, як відгалуження дозріє, будь-яка міграція буде менш подібною до заміни подібним. Тож настав час змінитися, якщо вам подобається звучання напрямку Freenginx або ви хочете підтримати цілі розробника.

Але, так само, немає великої потреби міняти коней на цьому етапі перегонів. Nginx нікуди не дінеться, і все одно матиме право згортати зміни Freenginx у свою кодову базу.

Які інші веб-сервери доступні?

Автор зображення: Тимофєєв Володимир/Shutterstock

  Де Mac зберігають скріншоти?

Apache досі залишається основною альтернативою Nginx, особливо в екосистемах з відкритим вихідним кодом, де його встановлено за замовчуванням або його легко налаштувати. Ці два веб-сервери зараз домінують на ринку, і досвід роботи з ними є цінним.

Але це не повна історія. Статистика частки ринку з різних джерел розходиться, і ситуація може швидко змінитися, якщо компанія, відповідальна за розміщення великої кількості сайтів, внесе зміни.

Менші гравці включають OpenResty — ще один варіант Nginx із нішевим розміщенням додатків Lua — і Google GWS. Останній використовується виключно Google, але він має помітну частку ринку завдяки кількості сайтів, створених Google.