Практично: попередній перегляд розробника Android Lollipop

| | 0 Comments| 7:18 AM
Categories:

Google випустив попередній перегляд Android L для пристроїв Nexus для розробників. Як би вражаючим не був Google I/O 2014, немає нічого, що могло б порівнятися з фактичним враженням користувача від роботи з ОС, і ми зробили саме це. Новий дизайн матеріалів – це не просто новий шар фарби; це капітальний ремонт користувальницького інтерфейсу, і нам це подобається поки що. Ми детально розповіли про нові функції, які, ймовірно, сподобаються кінцевим користувачам, хоча є багато інших у вигляді нових API, які будуть цікаві розробникам. Отже, без зайвих клопотів, ось нові функції.

Матеріал дизайн

Новий інтерфейс користувача, представлений на Google I/O 2014, є красивим та елегантним, у якому використовуються тіні, світло та інші елементи, які надають глибину та розміри. Суть полягає в тому, щоб зробити взаємодію більш «справжньою». Типографіка більш смілива і використано багато яскравих кольорів, але саме тонкі речі є більш привабливими, коли ви приступите до використання. Наприклад, утримування сповіщення на заблокованому екрані або під час перемикання програм. Кнопки, як показано в додатку для набору номера, здаються плаваючими. Ви також помітите, що були представлені нові програмні клавіші.

Динамічні сповіщення

Це сповіщення, які ви отримуєте про важливі події, як-от телефонний дзвінок, тільки вони відображаються як плаваюче сповіщення поверх будь-якої програми, яку ви використовуєте. Їх можна відхилити або використовувати для взаємодії з програмою. Суть полягає в тому, щоб дозволити вам взаємодіяти з програмою у відповідь на подію без необхідності спочатку відкривати область сповіщень.

  Диспетчер файлів Tomi дозволяє керувати файлами та пакетним видаленням програм [Android]

Повідомлення на заблокованому екрані

Ця функція говорить сама за себе, але варто зазначити, що сповіщення на заблокованому екрані реалізовано досить розумно. Сповіщення, як-от електронна пошта або, можливо, текстове повідомлення приховують фактичний вміст і просто сповіщають вас про нову активність. Вміст буде приховано, лише якщо ви встановили пароль для заблокованого екрана. Різницю можна побачити нижче; лівий знімок показує, як з’являються сповіщення, коли немає пароля, а правий показує, як з’являються сповіщення, коли є пароль.

Новий екран блокування

Екран блокування також має гарний новий вигляд; проведіть пальцем вправо, щоб відкрити програму набору номера, вліво, щоб відкрити камеру, вниз, щоб відкрити швидкі налаштування, і вгору, щоб розблокувати. Це оновлення надається за ціною віджетів заблокованого екрана. Google явно не сказав, що вони припиняють використовувати віджети на заблокованому екрані, але, схоже, більше немає можливості додати їх на заблокований екран. Якщо ваш пристрій підключено до джерела живлення, на заблокованому екрані також буде вказано, скільки часу знадобиться для повної зарядки.

  Популярний додаток для керування проектами Basecamp тепер доступний на Android

3D багатозадачність

Перемикач програм має дуже вражаючий новий вигляд; замість списку програм, які ви гортаєте, у вас є набір програм, які дають відчуття глибини. Здебільшого це візуальна зміна та розширення матеріального дизайну, але про це варто згадати. Щоб вийти з програми, торкніться кнопки закриття або скористайтеся звичайним жестом гортання.

Заощадження батареї

Заощадження заряду акумулятора – це нова функція, яка, як зрозуміло з назви, допомагає акумулятору вашого пристрою працювати довше. За даними Google, це новий режим, у якому працює ваш пристрій, і це може дати вам 90 хвилин додаткового використання пристрою. Ви можете налаштувати його на автоматичне вмикання, коли заряд акумулятора становить 5%, 10%, 15% або 20%.

Швидкі налаштування

Ще одна зміна інтерфейсу користувача та деякі нові кнопки були додані до швидких налаштувань. Примітними доповненнями є нові кнопки обертання та екранні кнопки, а також кнопки «Не турбувати». Ваше зображення профілю зараз набагато менше, а повзунок яскравості відображається за замовчуванням.

Не турбувати

Ця функція є те, що користувачі iOS мали з iOS 7, але здається, що саме Google це зробив правильно. «Не турбувати» — це режим, який можна ввімкнути за розкладом або вручну, щоб вимкнути сповіщення. Розклад надзвичайно гнучкий, але мені це подобається не через це. Мені це подобається, тому що в режимі «Не турбувати» я можу вибрати контакти, чиї телефонні дзвінки та повідомлення можуть надходити, коли його ввімкнено. Налаштування телефонних дзвінків і повідомлень обробляються незалежно один від одного, і я можу вибрати одне або обидва. Він має власну панель швидких налаштувань, де ви можете вибрати, щоб вимкнути режим вручну або через певну кількість годин.

  Створіть ярлик для запуску програм у режимі розділеного екрана в Android 7

Закриті субтитри

Для Chrome cast додано підтримку субтитрів, яку можна ввімкнути в налаштуваннях спеціальних можливостей. Ця функція включає в себе вибір мови, розміру та кольору тексту.

Інверсія кольору та корекція простору

У новій версії Android є два нових варіанти кольорів для людей з вадами зору. Режим інверсії кольору, який інвертує кольори на вашому екрані, і режим корекції простору для людей, які страждають різними типами дальтонізму. Ви можете вибрати тип, для якого потрібно налаштувати, і кольори на дисплеї будуть відповідно змінюватися.

Для пристроїв Nexus доступні збірки розробників для Android L тут.