Правильний інструмент автоматизації ІТ для вас

Categories:

Обсяг інструментів, які використовуються в техніці розробки програмного забезпечення DevOps, стає все більш широким. Сьогодні є тисячі на вибір, кожен інструмент має свої причини для використання у вашому бізнесі: за тим, як він допомагає досягти ваших цілей або навіть щоденних завдань. І незалежно від того, новачок ви чи досвідчений розробник, ви можете бути приголомшеними, змагаючись за правильний варіант.

Навіть коли ви звузили його до списку потенційних інструментів (тих, які вас цікавлять), тип проблем, які ви вирішуєте, буде різноманітним. Наприклад, вам може знадобитися конкретне керування конфігурацією або розгортання програми в інфраструктурі інформаційних технологій (ІТ), тому зробити вибір складно. Chef і Ansible є провідними інструментами.

Якщо ви любите DevOps, вам потрібно розуміти, коли вибрати певний стек технологій автоматизації та чому. У цій публікації я розповім про два інструменти автоматизації, маючи на увазі, що кожен розробник матиме унікальні потреби. І хоча «найкращий» інструмент є суб’єктивним, я покажу вам відмінності, згадаю загальні атрибути й таким чином допоможу вам зробити усвідомлений вибір.

Варто знати терміни DevOps Automation

Перш ніж занурюватися в усю угоду між Ansible і Chef, було б доцільно ознайомитися з найуживанішими термінами в автоматизації DevOps для каскадного розуміння домену.

 • DevOps і DevSecOps – терміни стосуються операцій розробки та операцій безпеки розробки відповідно. Ці методи розробки програмного забезпечення передбачають підходи до культури, автоматизації та дизайну платформи з перетином інтегрованої безпеки як спільної відповідальності протягом усього життєвого циклу ІТ. Хоча DevOps і DevSecOps подібні, додавання безпеки в DevOps породжує DevSecOps, щоб прояснити ситуацію.
 • Керування конфігурацією – цей процес включає підтримку комп’ютерних систем, серверів і повного програмного забезпечення в потрібному стані. Такий підхід до роботи з програмним забезпеченням гарантує, що ваше програмне забезпечення працює належним чином. Якщо ви можете автоматизувати керування конфігураціями, ви зменшите витрати, складність і ризик, пов’язаний з помилками вручну.
 • Архітектура на основі агентів – Chef використовує цей критерій. Він описує модель автоматизації та інфраструктуру, яка використовує спеціальне програмне забезпечення, яке називається агентами, для виконання в керованих середовищах. Щоб почати використовувати модель, ви повинні встановити залежності на кожному цільовому вузлі з додатковими перевірками безпеки та правилами, що може зайняти багато часу, особливо якщо програмне забезпечення надається протягом обмеженого періоду.
 • Безагентна архітектура – ​​використовується Ansible, цей критерій передбачає автоматизацію та керування ІТ-сервісами без потреби в агентах. Керуюче програмне забезпечення не потребує тривалої інсталяції та підключається до віддалених машин через оболонку захищеного сокета (SSH). Після того, як ви налаштуєте свою систему, немає необхідності зберігати систему розгортання; докладніше про це пізніше.
 • YAML – повністю Yet Another Markup Language, іноді Yet Ain’t Markup Language, це мова десеріалізації, яка використовується для написання файлів конфігурації. YAML — це наднабір JavaScript. Вона зручна для читання та проста у використанні разом з іншими мовами програмування.
 •   Як редагувати файли та зображення за допомогою Quick Look на Mac

  Що таке Ansible?

  Ansible — це інструмент автоматизації ІТ, створений у 2012 році компанією Ansible Works, її материнською компанією, для автоматизації всього життєвого циклу програми в ІТ-середовищі. Ansible допомагає автоматизувати керування конфігураціями, організовувати робочі процеси та розробку програм; список довгий. Операційна модель Ansible виконує завдання в певному порядку, у своєму власному порядку, послідовно виконуючи процеси ІТ-середовища.

  Ansible підвищує якість і продуктивність, одночасно знижуючи витрати за рахунок оптимізації ІТ-середовища. Це також може бути рішенням, яке вводить інтелектуальність у сферу ІТ. Ansible поєднує традиційні ІТ-середовища з гнучкою реалізацією програмного забезпечення. Він має відкритий код і покладається на модель клієнт-сервер. Розробники Ansible стверджують, що це єдиний механізм автоматизації, який роботизує весь життєвий цикл APK протягом тривалого часу доставки. Автоматизація передбачає перетворення складних завдань на повторювані підручники, спрощення процесів і, зрештою, прискорення виробництва.

  Не дивно, що назва «анзибль» походить з науково-фантастичної літератури. Він описує систему миттєвого гіперпросторового зв’язку.

  Керуючі машини Ansible базуються на Linux/Unix, як-от Debian, RedHat Enterprise Linux і macOS. Ви можете запустити Ansible на Python 2.7 або 3.5. Коли ви переходите на хмарні платформи, Ansible працює на веб-сервісах Amazon (AWS), Microsoft Azure, Google Cloud і Docker у довгому списку постачальників. Ansible використовує winRM і OpenSSH для віддалених з’єднань, пропонує самообслуговування, виконує контроль доступу на основі ролей (RBAC) і надає розширені дозволи. Як результат, Ansible забезпечує надійність і безпеку в DevOps і ІТ-операціях.

  Ansible може бути використаний для автоматизації ІТ-інфраструктури багатьма операторами в домені, включаючи операторів, ІТ-керівників, менеджерів та інженерів випуску. Тепер, коли я прив’язав Ansible до його користувачів, що з організаціями? Незалежно від того, керуєте ви великими чи малими підприємствами, ви можете застосувати Ansible для оптимізації своїх ІТ-операцій. Однак багато компаній, які використовують Ansible, працюють у сферах інформаційних технологій і комунікацій.

  Основні характеристики Ansible

 • Ansible Content Collections – цей інструмент допоможе вам створити сильну спільноту користувачів. Ansible має вбудовані готові модулі, які допомагають розробникам і творцям контенту ефективно співпрацювати. Ansible забезпечує узгоджену структуру, через яку ви можете переміщувати пакети модулів, ролей, плагінів і документації в процесі створення вмісту. Фантастична частина полягає в тому, що ви завжди можете забезпечити постійну пропускну здатність вмісту, не турбуючись про оновлення версій і випуски.
 • Каталог служб автоматизації – це функція, яка забезпечує надання, керування та повну автоматизацію ресурсів. Хоча він автоматизує часті запити користувачів за допомогою технології RBAC, згаданої раніше, він також допомагає відповідати вимогам ІТ-відповідності.
 • Automation Hub – цей інструмент пропонує доступ до пошуку та використання вмісту Red Hat і пов’язаних партнерів. Ви можете розширити його вміст, опублікувавши колекції Ansible і керуючи ними в центрі автоматизації. Зокрема, «інструкції», які допоможуть вам використовувати Ansible.
 • Середовища автоматизації виконання – як правило, це образ контейнера, на основі якого побудовано ІТ-середовище автоматизації. Це засіб автоматизації ваших завдань і процедур стандартним способом. З точки зору розробника, ви можете розглядати це як спільну мову для інженерів з автоматизації, архітекторів платформ і адміністраторів.
 • Automation Mesh – цей рівень спрощує процес масштабування за допомогою рівня двостороннього зв’язку. Інструмент оптимізує гнучкість у розгортанні додатків, приділяючи особливу увагу тому, щоб не погіршувати видимість і контроль над вашою ІТ-екосистемою. Сітка автоматизації забезпечує такі функції безпеки, як цифровий підпис, захист транспортного рівня (TLS), шифрування трафіку та додаткові засоби контролю доступу.
 • Automation Analytics and Insights – ця частина допоможе вам оцінити ефективність автоматизації Ansible. Іншими словами, це ваш шлях до перевірки працездатності вашої автоматизації, отриманої з дійсних даних, які ви можете використовувати для прийняття логічних та обґрунтованих рішень.
 •   Створюйте потужні діаграми, візуалізуйте дані та створюйте інформаційну панель у своїх програмах за допомогою FusionCharts

  Переваги Ansible

  • Легко навчатися. Вам не потрібні жодні передумови.
  • Спрощене керування конфігурацією та розгортання додатків.
  • Покращена безпека та надійність.
  • Наявність централізованої панелі автоматизації та візуалізації.
  • Підтримує відповідність нормам ІТ.
  • Час ефективний.
  • Дозволяє безперервну інтеграцію.
  • Більша громада

  Недоліки Ansible

  • Не підтримує macOS.
  • Нерозвинений графічний інтерфейс користувача (GUI)
  • Без стану, тому не відстежує зміни в залежностях.
  • Небажана можливість налагодження.

  Що таке Шеф?

  Chef був створений у 2009 році материнською компанією OpsCode. Технологія Chef — це успішне програмне забезпечення після старого інструменту конфігурації під назвою Puppet, який було важко зрозуміти та мав круту криву навчання. Chef трохи складніше зрозуміти, на відміну від Ansible. Але з практикою це стає легко, як і з будь-якою мовою програмування. Chef і Puppet створені за допомогою мови програмування Ruby.

  «Chef — це потужна платформа автоматизації, яка перетворює інфраструктуру на код…»

  – Шеф-дизайнери

  Таким чином, Chef є ще одним інструментом автоматизації, який демонструє майстерність у безперервному розгортанні та управлінні конфігурацією. Незалежно від того, чи здійснюються ваші операції локально, у гібридному середовищі чи в хмарі, Chef автоматизує налаштування, розгортання та керування через вашу мережу незалежно від розміру.

  Chef працює на кількох платформах, таких як Windows, Cisco IO та Nexus. А якщо ви розробник, який захоплюється хмарними технологіями, Chef підтримує такі платформи, як Microsoft Azure, Amazon Web Services (AWS) і Google Cloud Platform. Цей список виходить за рамки; перевірте, чи підтримується ваш бажаний постачальник хмарних технологій.

  На відміну від Ansible, яким користується багато користувачів, Chef орієнтований виключно на інженерів DevOps і DevSecOps. Рішення за своєю суттю прийнято компаніями середнього та старшого рівня в області інформаційних технологій і послуг.

  Основні характеристики Chef

  Chef Solutions має багато життєво важливих архітектурних особливостей; ось поломка.

  • Chef Infra – цей інструмент дозволяє вам автоматизувати, налаштовувати, керувати та ефективно розгортати вашу ІТ-інфраструктуру. Chef Infra перетворює інфраструктуру на код і забезпечує стабільне розгортання в ній. Chef Infra складається з трьох компонентів; Сервер Chef, робоча станція та клієнти. Як ключовий гравець, робоча станція працює на будь-якій платформі та підтримує тестування коду за допомогою різних інструментів.
  • Chef Habitat – як продукт із відкритим вихідним кодом, цей інструмент підтримує розгортання програми незалежно від вашої платформи. Він автоматично визначає, пакує та доставляє додатки, якщо ви подивитесь на його складові компоненти, формати упаковки, які часто є ізольованими, перевіряються та незмінними, а також контролер середовища для керування цими пакетами.
  • Chef InSpec – ця платформа тестування з відкритим кодом працює на будь-якій платформі. Фреймворк читається як людьми, так і машинами. Це також рішення для підвищення безпеки та відповідності. Додатковою перевагою є те, що ви можете використовувати його для тестування свого фізичного обладнання.
  • Chef Automate – це ваш шлях до інтеграції продуктів з відкритим кодом, таких як Chef InSpec і Habitat. Він забезпечує повну безперервну безпеку та відповідність вимогам. Ви також можете використовувати Chef Automate, щоб переглядати всю свою ІТ-екосистему та генерувати корисну інформацію.
    Залучайте більше за допомогою Vonage Business Communication

  Переваги Chef

  • Готові шаблони, які спрощують налаштування.
  • Простий у використанні; швидко розробляє кулінарні книги.
  • Стверджує послідовність і якість під час розгортання.
  • Хороша настройка інструменту; налаштуйте інформаційну панель відповідно до своїх потреб.
  • Ви не можете легко перенести шеф-кухаря.
  • Автоматизує ІТ-відповідність.
  • Забезпечує безпечну та плавну доставку до критичних програм.

  Недоліки Chef

  • Багато інструментів потребують пояснення серед користувачів.
  • Потрібне розуміння мови програмування Ruby.
  • Крута крива навчання.
  • Не найкраще для мікроорганізацій.
  • Дотримується підходу майстер-клієнт, що робить його повільним.
  • Відносно вищі витрати.

  Ключові відмінності між Ansible і Chef

  Хоча і Ansible, і Chef знаходяться на одній сторінці щодо автоматизації, у них є відмінні риси. У цьому розділі висвітлюються відмінності між Ansible і Chef.

  FeatureAnsibleChefInstallationЛегко встановлювати, оскільки використовує безагентну архітектуру. Використовує критерії головного клієнта, які потребують запуску Chef Agent на кожній клієнтській машині. Компонент робочої станції Chef також потребує конфігурації, що сповільнює загальний процес встановлення. Використовувана моваВін використовує критерії головного клієнта, які потребують запуску Chef Agent на кожній клієнтській машині. Прив’язаний до свого рідного Ruby, який більше базується на розробнику. Конфігурація Файли конфігурації в Ansible називаються playbooks. Ansible використовує модель операцій конфігурації push. Файли конфігурації в Chef називаються кулінарними книгами. Шеф-кухар застосовує техніку тягової конфігурації. Спільнота
  (Різноманітні операції, які не обмежуються зустрічами, присутністю в соціальних мережах, книгами та тренінгами.) Новий продукт і відносно менше для вивчення.
  Має велику спільноту. Chef є старішим продуктом, тому його документація краща.
  Відносно менша громада.

  Збираємо все разом

  Як ви бачили, Chef і Ansible є найпродуктивнішими системами автоматизації та конфігурації, які керують DevOps, DevSecOps та іншими ІТ-процесами. Ansible простий і легкий у використанні, і його можуть вивчити багато користувачів. Навпаки, Chef поставляється з численними функціями та допомагає виконувати складні операції з інформаційними технологіями.

  Ви також бачили переваги та обмеження Ansible і Chef. Щоб вибрати рішення автоматизації, необхідно оцінити свої вимоги. І хоча ваші вимоги задовольняються, є кілька інших факторів, які слід враховувати з точки зору зручності; поточні функції, доступні для вибраного вами рішення, і перспективи в довгостроковій перспективі. Враховуйте інші фактори, як-от майбутнє робоче навантаження або зростання розміру вашої організації з часом.

  Якщо ви зайшли так далеко, DevOps зацікавив вас. Якщо це так, я пропоную вам рухатися вперед із вибором кар’єри чи думками; тому вам слід ознайомитися з нашим посібником, який наші експерти ретельно підготували для найкращих курсів DevOps.