Пояснення SCORM: розуміння пакету вмісту

SCORM – це чудова ініціатива для ефективного електронного навчання. Це дозволяє вам легко поширювати свій вміст у різні LMS та керувати вмістом із різних джерел.

Незалежно від того, де ви чи ваші учні, ви можете зробити свій вміст доступним для них.

Але що, якщо ви не стежите за SCORM?

Можливо, вам доведеться витратити багато часу та грошей на вміст, щоб змінити його налаштування чи дизайн і зробити його сумісним з іншими системами та варіантами використання.

Але якщо ваша LMS і вміст сумісні з SCORM, ви можете уникнути цих проблем.

У цій статті я розповім, що таке SCORM і чим він корисний.

Що таке SCORM?

Еталонна модель об’єкта спільного використання (SCORM) відноситься до набору специфікацій і технічних стандартів для технологій електронного навчання або веб-навчання. Він був розроблений і підтримується Advanced Distributed Learning Initiative (ADL) для стандартизації електронного навчання та доступності.

SCORM надає моделі даних і методи зв’язку, які дозволяють системам управління навчанням (LMS) і вмісту електронного навчання працювати разом. Крім того, він допомагає програмістам писати код, який бездоганно працює з різними програмними системами електронного навчання.

Наприклад, якщо у вас є файл PDF, вам не потрібно перевіряти, чи працюватиме він на всіх програмах для читання PDF чи ні. Звичайний PDF-файл буде відкрито в Adobe Acrobat Reader, як у WPS Office та інших програмах для читання PDF. Це тому, що всі PDF-файли створюються на основі певних стандартів, застосовних до всіх. Отже, вам не потрібно створювати різні PDF-файли для інших читачів.

Ось як допомагає SCORM. Це гарантує безпроблемну взаємодію всіх LMS і вмісту електронного навчання, подібно до того, як стандарт PDF забезпечує відтворення всіх файлів PDF у всіх програмах для читання PDF. Якщо ви використовуєте SCORM-сумісний LMS, він відтворюватиме весь SCORM-сумісний вміст. Справедливо і зворотне; весь SCORM-сумісний вміст відтворюватиметься в усіх SCORM-сумісних LMS.

Це підводить нас до розуміння цих основних термінів:

Відповідність SCORM: якщо LMS відповідає стандартам SCORM, він може легко читати та доставляти вміст у пакеті SCORM. Крім того, відповідність SCORM має різні рівні. Деякі SCORM-сумісні LMS можуть лише читати/надавати вміст, але не можуть відстежувати бали, відвідуваність або прогрес учня.

Сертифікований SCORM: зміст курсу вважається сертифікованим SCORM, якщо він сертифікований ADL.

Тип SCORM

Існують різні версії SCORM, випущені з 1999 року. Отже, щоб вибрати одну, ви повинні визначити свої потреби у вмісті та тип вмісту, який підтримуватиметься у вибраній LMS.

Давайте розглянемо різні типи SCORM.

SCORM 1.1: Перша версія SCORM показала, що концепцію SCORM можна реалізувати. Однак для ширшого використання він мав бути міцнішим.

SCORM 1.2: Ця версія широко використовується навіть у наш час. Це вирішило багато проблем, які виникали в попередній версії. Основні LMS підтримують SCORM 1.1, і творці вмісту все ще створюють навчальні курси, які відповідають стандартам цієї версії.

SCORM 2004: випущена в 2004 році поточна версія SCORM вирішила багато проблем із SCORM 1.2 і має нові стандарти для зв’язку вмісту та API у середовищі виконання.

Крім того, SCORM 2004 може обмінюватися та використовувати дані про хід виконання різних цілей навчання в LMS. Ця версія має більш надійний набір тестів для забезпечення кращої сумісності. Це також пропонує більше контролю для розробників контенту над вмістом їхніх курсів електронного навчання.

Він здатний визначати адаптивну послідовність дій за допомогою об’єктів вмісту. Розробники вмісту також можуть використовувати специфікації навігації, щоб визначити, як учні можуть просуватись із вмістом курсу.

  12 найкращих SaaS платформ служби підтримки для вашого бізнесу

Протягом багатьох років SCORM 2004 було переглянуто, щоб усунути проблеми в попередньому випуску та надати більше функцій. Після того, як у 2004 році було випущено 1-е та 2-е видання SCORM, його наступними версіями були 3-е та 4-е видання з додатковими функціями.

SCORM 2004 3RD Edition: він був випущений у 2005 році та прояснив різні потреби у відповідності та взаємодії між середовищем виконання та об’єктами вмісту для секвенування. Він запровадив нові вимоги до відповідності для підвищення сумісності.

SCORM 2004 4-е видання: воно було випущено в 2009 році та забезпечило суворіші вимоги до сумісності та гнучкості щодо збереження даних.

Як працює SCORM?

Давайте розберемо концепцію, розділивши два компоненти SCORM:

Sharable Content Object (SCO): SCORM — це створення електронного навчального матеріалу, яким можна легко «поділитися» в будь-якій системі. Він визначає, як створити SCO для повторного використання в багатьох контекстах і системах.

Еталонна модель (RM): SCORM насправді не є стандартом, а моделлю, яка посилається на стандарти, які вже є в галузі та можуть вирішити деякі проблеми. Посилаючись на існуючі стандарти, ця еталонна модель розповідає розробникам вмісту, як їх використовувати, і робить їх легко доступними.

Отже, незалежно від того, яку версію SCORM ви використовуєте, усі працюють на основі цих двох принципів:

Упаковка вмісту

Упаковка вмісту, також відома як модель агрегації вмісту (CAM), визначає, як має бути доставлений певний вміст.

Усі матеріали електронного навчання для курсу організовано в пакет SCORM з усіма даними, які знадобляться LMS для запуску та імпорту вмісту. Він визначає таку інформацію, як ім’я файлу та те, які з них запускати.

Файл у пакеті SCORM називається «imsmanifest», у якому вказується, як запустити або запустити вміст у вашій LMS. Насправді це XML-файл, який показує ієрархічну структуру вмісту як з точки зору фізичної системи, так і з точки зору учня.

Комунікація під час виконання

Зв’язок під час виконання — це, по суті, обмін даними, який визначає, як фрагмент вмісту взаємодіє з LMS під час відтворення. Це двосторонній зв’язок, який обмінюється даними між LMS і вмістом курсу SCORM.

Крім того, він займається відстеженням і доставкою вмісту. Отже, є два основних компоненти:

 • Фрагмент контенту повинен «знайти» систему управління навчанням
 • Щойно це станеться, йому доведеться спілкуватися з LMS за допомогою різних запитів «get» і «set» разом із відповідним словником.

Тут ви можете знайти такі відповіді, як ім’я учня, оцінка, а також те, склав він іспит чи не склав його.

Приклад: курс SCORM можна персоналізувати для запиту імені учня у вашій LMS. Іншим прикладом може бути ситуація, коли LMS потрібно надати статус учня «склав» або «не склав» або остаточний бал, щоб відобразити прогрес і статус курсу.

Хто використовує SCORM і чому?

SCORM — це потужний інструмент для тих, хто навчається онлайн, незалежно від того, шукають вони дистанційне навчання чи навчаються за допомогою комп’ютера. Це дозволяє творцям створювати вміст, упорядковувати його один раз і продовжувати використовувати в різних системах і контекстах, не змінюючи нічого.

Це як функція plug-and-play, яка корисна в обох сценаріях – усередині та між організаціями. Це допоможе вам швидко охопити більшу аудиторію, не витрачаючи час або гроші на модифікації для різних систем. Ось чому організації різних форм і розмірів почали використовувати SCORM для забезпечення електронного навчання або онлайн-навчання для студентів, які бажають навчитися навичкам, або співробітників, яких потрібно навчати та підвищувати кваліфікацію.

Давайте розглянемо деякі з багатьох переваг SCORM, щоб зрозуміти, чому його використання має загальний сенс.

сумісність

Якщо ви створюєте вміст електронного навчання, ваш клієнт може захотіти, щоб ви інтегрували його в систему керування навчанням. Подібним чином клієнти хочуть імпортувати важливий вміст із кількох джерел до LMS для творців LMS. Якщо ви не дотримуєтесь SCORM, цей процес інтеграції з іншими постачальниками може бути дорогим і трудомістким.

  Що таке Easy Anti-Cheat і як його встановити?

SCORM вирішує цю проблему, дозволяючи легко інтегрувати вміст у LMS. Таким чином, ставши SCORM-сумісним, ваш вміст відтворюватиметься на будь-якому LMS будь-де. Таким чином, ви можете швидше продавати продукти електронного навчання та досягати своїх цілей. Це також допоможе підвищити продуктивність і ефективність вашої організації.

Багаторазове використання

SCORM дозволяє повторно використовувати частину вмісту в різних системах і сценаріях. Це дуже корисно для творців вмісту, оскільки їм не потрібно створювати різний вміст для різних систем чи контекстів і витрачати час, зусилля та гроші на цей процес. Натомість одна частина вмісту відтворюватиметься в системах незалежно від того, де знаходиться користувач і яку LMS він використовує.

Доступність

Іншою метою створення SCORM є доступність. SCORM-сумісні курси упаковані, щоб зробити їх переносними в різних системах. Ви можете проводити курс SCORM з будь-якого місця без складної інсталяції чи переналаштування. Він пропонує технічну інструкцію, яка допоможе каталогізувати та виявити віддалений вміст.

Таким чином, надаючи вміст до більшості LMS, ви робите свій вміст доступним для більшої масової аудиторії, яка може легко отримати доступ до вашого вмісту за допомогою будь-якої LMS або з будь-якого місця. Таким чином ваша аудиторія не почуватиметься осторонь, а думатиме, що ви дбаєте про неї.

Адаптивність

SCORM пропонує адаптивність, дозволяючи розробникам контенту створювати унікальні курси шляхом змішування та зіставлення SCO вручну. Крім того, це дозволяє їм створювати правила послідовності, щоб адаптувати навчальний вміст у міру просування учня курсом на основі його майстерності та вкладів. Таким чином, ви можете адаптувати свої інструкції відповідно до організаційних та індивідуальних потреб.

Крім того, SCORM може добре адаптуватися до мінливих технологій, не вимагаючи дорогого запису, перепроектування чи зміни конфігурації.

доступність

SCORM може допомогти зменшити вартість інтеграції. За відсутності SCORM вам доведеться створювати різний вміст для різних LMS і поширювати його серед аудиторії, яка може використовувати різні LMS. Тож щоразу вам доведеться думати про те, який контент задовольнить яку LMS та аудиторію.

Це вимагатиме від вас внесення змін і налаштувань відповідно до різних потреб. Це дорога угода, яка також займає багато часу. І ви знаєте, що час дорівнює грошам.

Але використання SCORM позбавить вас від таких витрат. Ви можете інтегрувати свій вміст у будь-який LMS і обслуговувати ширшу аудиторію. Це збільшує ваші продажі та сприйняття курсу, а також підвищує рентабельність інвестицій.

Коли використовувати SCORM (а коли ні)

Бути SCORM-сумісним корисно, коли:

 • Створення великої бібліотеки електронних навчальних матеріалів
 • Інтеграція з кількома постачальниками
 • Використання LMS для керування та надання вмісту електронного навчання
 • Розробка курсів електронного навчання, які можуть відстежувати успішність і прогрес учня
 • Створення контенту електронного навчання для повторного використання в різних сценаріях

SCORM може не підійти, якщо:

 • Розробка простого та статичного вмісту веб-сторінки з гіперпосиланнями
 • Розробка нетрадиційних курсів електронного навчання, таких як розширені ігри, симуляції тощо.
 • Використовуйте лише одну внутрішню систему і ніколи не бажайте її змінювати
 • Бажання публікувати простий, легкий довідковий вміст

Як створити пакети SCORM

Якщо ви хочете легко створити пакет SCORM з нуля без використання інструменту розробки, виконайте такі дії:

Збір даних

Перше, що ви повинні зробити, створюючи пакет SCORM, це зібрати всі дані, необхідні для вашого курсу.

Оскільки ви створюєте курс для учнів, він має відповідати на їхні запитання та допомагати їм набути навичок. Отже, вкладіть свій час у збір усіх даних, включаючи текст, відео, аудіо, зображення тощо, для змісту вашого курсу.

Для цього ви можете спланувати, окресливши зміст курсу на аркуші паперу або в комп’ютерному текстовому редакторі. Після того, як ви дослідили та зібрали дані, упорядкуйте їх у відповідному порядку. Він повинен бути організований таким чином, щоб допомогти учням легко зрозуміти зміст і орієнтуватися в ньому.

Створення HTML-сторінок

Увесь створений вами вміст потрібно завантажити в LMS і відобразити у веб-браузері, щоб ваші учні могли легко отримати до нього доступ.

  Як обійти екран активації Verizon

Отже, перш ніж ваш курс стане пакетом SCORM, ви повинні організувати його на HTML-сторінках, як веб-сайт. Крім того, пов’яжіть усі свої медіа та текст на HTML-сторінках, щоб їх можна було відтворювати на платформі.

Однак виконання цього кроку може бути важким для вас, якщо ви не добре розбираєтесь у його технології. Якщо це так, ви можете скористатися інструментом розробки, якщо хочете створити вміст SCORM.

Але якщо ви знаєте, як створити HTML-версію свого вмісту, ви можете йти вручну. Для цього:

 • Створіть свій курс і структуруйте його в Документах Google
 • Перейдіть до Файл > Завантажити > Веб-сторінка (.html, архівований)

Це допоможе вам завантажити HTML-версію вмісту.

Коли у вас є версія HTML, яка працює у браузері, ви можете керувати її сумісністю з SCORM.

Додайте файли SCORM

На цьому кроці вам потрібно буде створити кілька текстових файлів з описом вашого вмісту за допомогою термінології SCORM і додати їх до ZIP-файлу з вмістом HTML.

Цей крок гарантує, що ваш SCORM-сумісний LMS зможе легко обробляти курс і записувати статистику навчання після того, як він стане доступним для учнів.

Ось один із способів зробити це:

 • Ви можете відвідати веб-сайт – scorm.com, щоб завантажити зразок пакета SCORM.
 • Проаналізуйте структуру файлів і те, як вони зберігали вміст HTML і файли SCORM, що описують вміст
 • Скопіюйте п’ять файлів у папку з курсом HTML – adlcp_rootv1p2.xsd, ims_xml.xsd, imscp_rootv1p1p2.xsd, imsmanifest.xml, imsmd_rootv1p2p1.xsd
 • Відкрийте imsmanifest.xml за допомогою текстового редактора, щоб ретельно проаналізувати його. Цей файл містить важливі дані, включаючи назву курсу, визначає версію SCORM і перераховує ресурси у файлі HTML.
 • Відредагуйте текст заголовка та посилання на вміст вашого курсу. Перший ресурс у цьому списку – це основний HTML-файл, який пов’язує інші ресурси, згадані у вашому курсі.

Упакуйте свої результати

Після редагування файлу imsmanifest ви можете додати файли SCORM і HTML до ZIP-файлу, щоб запакувати його. Далі завантажте цей ZIP-файл на платформу, де ви хочете, щоб відображався ваш курс, і перевірте, чи він обробляє його.

Але якщо ви хочете уникнути всіх цих технічних речей, ви можете скористатися інструментом розробки, як зазначено вище. Це також кращий спосіб, якщо ви хочете створити кілька курсів SCORM із такою кількістю мультимедійних файлів відео та аудіо. Інструмент для створення, як-от Adobe Captivate, iSpring Suite, Camtasia тощо, може допомогти вам перетворити курси на файли HTML, сумісні з SCORM, які ви можете безпосередньо додати до платформи LMS.

Кроки для відтворення та тестування пакета SCORM

Відтворити певний пакет SCORM можна безпосередньо з веб-браузера вашого комп’ютера. Просто розпакуйте ZIP-файл і запустіть його. Якщо ви використовуєте LMS, ви можете завантажити в нього пакет SCORM. Відтворіть курс, натиснувши на нього.

Рекомендується протестувати пакет SCORM, перш ніж безпосередньо завантажувати його в LMS або передати клієнту. Це тому, що в курсі можуть бути певні помилки, які потрібно виправити. Ви можете протестувати пакет SCORM за допомогою такої платформи, як SCORM Cloud.

Ви можете протестувати свій пакет SCORM, зареєструвавшись для безкоштовної пробної версії. Ви можете завантажити пакет і запустити його. Пройдіть цей курс як учень і перевірте його ефективність.

Висновок

SCORM — ефективний інструмент для розробників контенту. Це допомагає їм створювати курси та робити їх доступними для широкої аудиторії.

Отже, якщо ви творець контенту, використовуйте LMS і контент, сумісний із SCORM, щоб допомогти учням вчитися та підвищувати кваліфікацію, отримуючи більшу віддачу.