techukraine.net techukraine.net Пояснення NetOps за п’ять хвилин або менше

Пояснення NetOps за п’ять хвилин або менше

Categories:

Сучасні мережі покладаються на NetOps як на ключовий компонент для забезпечення безперебійної та ефективної роботи мереж.

NetOps — це революційний підхід, який змінив спосіб роботи організацій зі складними мережевими середовищами.

Він буквально діє як основа для кращої взаємодії з користувачем у цьому швидкоплинному світі.

Давайте подивимося, що таке NetOps і його роль в управлінні мережею.

Що таке NetOps?

NetOps означає мережеві операції.

Простими словами, це практика управління та експлуатації комп’ютерних мереж в організації.

Це включає завдання, пов’язані з моніторингом, підтримкою та оптимізацією мережевої інфраструктури, яка покращує функціональність.

Ось деякі ключові дії, пов’язані з NetOps.

Команди або професіонали NetOps відповідають за безперебійну та ефективну роботу мереж в організації.

Вони працюють над оптимізацією продуктивності, надійності та безпеки мережі, а також усувають будь-які проблеми чи проблеми, що виникають.

Важливість NetOps у сучасних мережах

NetOps відіграє вирішальну роль у сучасній мережі з кількох важливих причин:

Підвищена складність

Сучасні мережі стали дуже складними, де зростає кількість пристроїв і служб, пов’язаних між собою в різних місцях. NetOps пропонує структурований підхід до керування цією складністю.

Продуктивність мережі

Підприємства значною мірою покладаються на підключення до мережі для підтримки своєї діяльності. NetOps зосереджується на оптимізації продуктивності мережі та зменшенні затримки, що важливо для доставки даних кінцевим користувачам.

Безпека мережі

NetOps розгортають заходи безпеки, такі як контроль доступу, брандмауери, IDS/IPS і протоколи шифрування, щоб захистити мережі від несанкціонованого доступу та інших ризиків безпеки.

Безперервність бізнесу

Збій мережі може призвести до значних операційних помилок для підприємств. NetOps мінімізує час простою за рахунок ефективного реагування на інциденти та активного моніторингу.

Масштабованість і гнучкість

Сучасні мережі мають бути адаптованими, щоб відповідати мінливим потребам організацій. NetOps допомагає впроваджувати мережеві архітектури, які можна легко масштабувати та адаптувати до мінливих вимог.

Оптимізація витрат

Ефективна робота мережі може призвести до економії коштів. NetOps допомагає зменшити операційні витрати, пов’язані з керуванням мережею, завдяки оптимізації використання ресурсів.

Співпраця та узгодження

NetOps сприяє співпраці між різними командами всередині організації, такими як мережеві адміністратори, системні адміністратори, розробники та спеціалісти з безпеки.

Ця співпраця гарантує, що мережеві операції тісно інтегровані з іншими ІТ-функціями та загальними бізнес-цілями.

Ключові поняття та принципи NetOps

автоматизація

  Як установити та використовувати Teams Add in для Outlook

Це стосується процесу використання інструментів для автоматичного виконання повторюваних ручних завдань. Команди NetOps можуть заощадити час і зменшити людські помилки шляхом автоматизації завдань.

Оркестровка

Оркестровка передбачає координацію та керування кількома автоматизованими завданнями для досягнення конкретної мети чи результату.

приклад

Припустімо, компанія хоче розгорнути веб-додаток на основі мікросервісів, який складається з кількох сервісів (кожен працює у своєму контейнері). Додатку потрібна зовнішня служба, серверні служби, база даних і брокер повідомлень для зв’язку між службами. Оркестровка може оптимізувати цей складний процес розгортання.

Моніторинг

Моніторинг мережі – це процес спостереження та збору даних з мережевої інфраструктури для отримання інформації про продуктивність і безпеку мережі. Ці дані часто використовуються для виявлення та діагностики проблем. Інструменти моніторингу можуть надавати дані в реальному часі про затримку, втрату пакетів та інші показники продуктивності.

Аналітика

Він використовує аналіз даних і методи машинного навчання для аналізу поведінки мережі. На основі даних команди NetOps можуть визначити закономірності та зменшити потенційні ризики.

Телеметрія та потокове передавання

Телеметрія — це процес передачі даних у реальному часі від мережевих пристроїв до аналітичних систем. Потокова телеметрія забезпечує безперервні дані для команд NetOps для моніторингу та швидкого реагування на зміни.

Програмно-визначена мережа (SDN)

SDN — це мережева архітектура, яка відокремлює площину керування мережею від площини даних. Це дозволяє мережевим адміністраторам керувати мережевими службами через абстракцію функціональності нижчого рівня.

А ось докладна публікація про те, як працює SDN і про його типи. Не соромтеся відвідати цей пост.

З NetOps пов’язано безліч інструментів.

#1. Інструменти керування конфігурацією

Керування конфігурацією є важливим аспектом NetOps, який дозволяє мережевим адміністраторам ефективно автоматизувати розгортання та обслуговування мережевих пристроїв.

Три популярні інструменти в цій області:

Ансібль

Ansible — це платформа автоматизації з відкритим кодом, яка спрощує керування конфігурацією, розгортання додатків і автоматизацію завдань. Він використовує декларативну мову для визначення бажаного стану мережі.

Маріонетка

Маріонетка це ще один широко використовуваний інструмент керування конфігурацією, який автоматизує надання та керування мережевими пристроями. Він забезпечує централізовану інформаційну панель для моніторингу конфігурацій.

Шеф-кухар

Chef зазвичай зосереджується на автоматизації всієї інфраструктури, включаючи мережеві пристрої, сервери та програми. Він використовує підхід, керований кодом, що полегшує керування складними конфігураціями мережі.

#2. Інструменти моніторингу та продуктивності мережі

Моніторинг мережі в реальному часі є основним елементом NetOps, оскільки він використовується для швидкого виявлення та вирішення проблем.

  Розпочніть свою кар’єру за допомогою VisualCV Student CV Builder

Нагіос

Нагіос це система моніторингу з відкритим вихідним кодом, яка забезпечує розширений моніторинг і сповіщення для мережевих пристроїв і програм. Він має зручний інтерфейс і може бути розширений різними плагінами відповідно до конкретних потреб моніторингу.

Zabbix

Zabbix це багатофункціональне рішення для моніторингу, яке забезпечує моніторинг і візуалізацію продуктивності мережі в реальному часі. Він підтримує моніторинг як на основі агента, так і без нього, що підходить для різних мережевих середовищ.

PRTG

PRTG це універсальний інструмент моніторингу мережі, який пропонує простий у використанні інтерфейс і настроювані інформаційні панелі.

#3. Системи та платформи автоматизації

Автоматизація лежить в основі NetOps, що дозволяє організаціям ефективно масштабувати свою мережу. Деякі з прикладів:

Центр ДНК Cisco

Центр ДНК Cisco це централізована платформа керування мережею, розроблена компанією Cisco Systems. Він служить командним центром для цифрової мережевої архітектури (DNA) Cisco.

Простір Юнос

Ялівець Простір Юнос пропонує уніфікований інтерфейс для керування мережевими пристроями та послугами Juniper, що забезпечує централізоване уявлення про всю мережеву інфраструктуру.

Arista CloudVision

Аріста CloudVision це хмарна мережева платформа для керування та автоматизації. Він спеціально розроблений для хмарних мережевих середовищ.

Проблеми впровадження NetOps

Інтеграція старої системи

Багато організацій мають існуючу мережеву інфраструктуру з кількома протоколами та конфігураціями. Інтеграція принципів і автоматизації NetOps у старіші системи може бути складною й потребуватиме додаткових зусиль.

Проблеми безпеки

Автоматизація та централізоване керування можуть наражати мережу на потенційні ризики безпеки, якщо їх не впровадити належним чином. Щоб запобігти витоку даних, необхідні додаткові заходи безпеки та засоби контролю доступу.

Прогалина в навичках і опір змінам

Скажімо, підприємство середнього розміру хоче перейти від ручного налаштування мережі до автоматизованого підходу NetOps. Мережева команда в основному складається з традиційних мережевих адміністраторів, які мають досвід налаштування мережевих пристроїв вручну за допомогою CLI.

Однак вони можуть не мати досвіду роботи з сучасними інструментами автоматизації, необхідними для впровадження NetOps, такими як Python або Ansible. Ця прогалина в навичках може затримати розгортання NetOps, оскільки команда має пройти навчання або найняти нового персоналу з необхідним набором навичок.

Найкращі практики впровадження NetOps

Реалізація стратегій NetOps передбачає системний підхід, який об’єднує мережеву автоматизацію, оркестровку та моніторинг для підвищення ефективності та надійності мережі.

Чітко визначте цілі

Першим кроком є ​​чітке окреслення бажаних результатів впровадження NetOps, таких як швидший час відгуку або краща видимість мережі. Наявність чітко визначених цілей керуватиме процесом реалізації.

  Створюйте макети своїх прекрасних продуктів і послуг [9 Best Tools]

Почніть з малого

Почніть із міні-проекту або конкретного сценарію використання, щоб перевірити інструменти NetOps у контрольованому середовищі. Це спрощує пошук несправностей і коригування перед повномасштабним розгортанням.

Співпраця та навчання

Інвестуйте в навчання та підвищення кваліфікації мережевих команд для адаптації до нових технологій NetOps.

Безперервне навчання

Прийміть культуру постійного навчання та вдосконалення NetOps. Заохочуйте відгуки користувачів, щоб визначити області, які потребують покращення.

Регулярний моніторинг

Постійно оцінюйте продуктивність впровадження NetOps, щоб визначати вузькі місця та вдосконалювати сценарії автоматизації, коли це необхідно.

Оцінка інструменту

Ретельно досліджуйте та вибирайте інструменти та постачальників NetOps, які відповідають потребам вашого бізнесу. Враховуйте такі фактори, як легкість інтеграції, підтримка та майбутні плани.

Майбутній масштаб NetOps є багатообіцяючим і містить значний потенціал для зміни способу управління мережами. NetOps, ймовірно, побачить прогрес у таких сферах, як:

Автоматизація на основі ШІ

Інтеграція алгоритмів машинного навчання для оптимізації мережевих операцій і прогнозування проблем.

Мережа на основі намірів (IBN)

Це мережева парадигма, яка спрощує керування складними мережами, зосереджуючись на намірах мережевого адміністратора чи оператора.

IBN дозволяє мережевим адміністраторам визначати бізнес-політики високого рівня замість того, щоб мати справу з окремими завданнями конфігурації або командами низького рівня. Мережі, які розуміють бізнес-цілі та адаптуються до них, роблять керування мережею більш логічним та ефективним.

Автоматизація мережі як послуга (NAaaS)

Зростання NAaaS дозволить організаціям передавати деякі аспекти NetOps спеціалізованим постачальникам послуг. Підприємства зможуть скористатися перевагами кваліфікованого керування мережею, зосередившись на своїх основних навичках.

Hybrid Cloud Management

NetOps зосереджуватиметься на забезпеченні підключення, безпеки та застосуванні політики в різноманітних хмарних середовищах із зростаючим впровадженням багатохмарних та гібридних хмарних архітектур.

Висновок ✍️

NetOps з’явилися у відповідь на зростаючу складність мереж і попит на постійний цифровий досвід.

Такі технології, як інструменти керування конфігурацією та інфраструктури автоматизації, є рушійною силою цього трансформаційного підходу до керування мережею.

Перебої в роботі мережі та проблеми з продуктивністю можуть завдати шкоди репутації компаній. NetOps вирішує ці проблеми шляхом інтеграції керування мережею з автоматизацією, аналітикою та співпрацею.

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам дізнатися про NetOps і його важливість для сучасних мереж.

Вам також може бути цікаво дізнатися про сегментацію мережі.