Пояснення IP-адреси маршрутизатора за замовчуванням

| | 0 Comments| 5:44 AM
Categories:

Ви, напевно, знаєте, що ваш комп’ютер і телефон мають IP-адресу. IP-адреса використовується для ідентифікації вас в Інтернеті, але Інтернет — не єдина мережа, до якої ви підключені. Ви також підключені до приватної мережі через маршрутизатор. Кожен інший пристрій, підключений до вашого маршрутизатора, є частиною цієї приватної мережі, і в цій мережі кожен комп’ютер, телефон і планшет має власну приватну IP-адресу.

Аналогічно, ваш маршрутизатор також має приватну IP-адресу в цій мережі.

Дуже поширеною IP-адресою за замовчуванням для маршрутизатора або модему є 192.168.0.1 — ви вводите це в браузері і отримуєте доступ до інтерфейсу маршрутизатора або модему, щоб внести необхідні зміни.

Загальнодоступна чи приватна IP-адреса

Приватна IP-адреса – це IP-адреса, яку маршрутизатор призначає пристроям у приватній мережі. Ці IP-адреси неможливо отримати з-за меж мережі. Наприклад, ваш маршрутизатор і кожен підключений до нього пристрій складають приватну мережу. Комп’ютери, під’єднані до одного маршрутизатора, можуть отримати доступ один до одного, але ніхто за межами мережі не може отримати доступ до вашого комп’ютера через приватну IP-адресу.

  Як додати розгалуження в Microsoft Forms

Усередині приватної мережі IP-адреса, призначена кожному пристрою, є унікальною, але інші системи в інших приватних мережах за межами вашої можуть мати таку ж приватну IP-адресу.

Публічна IP-адреса – це IP-адреса, призначена пристроям, підключеним до Інтернету. Цю адресу призначає ваш провайдер, і жодна інша система в Інтернеті не може мати таку ж адресу. Коли ви підключаєтеся до Інтернету, ви стаєте частиною набагато більшої мережі, до якої може підключитися кожен. Ваш публічний IP-адрес завжди буде видно, якщо ви не вирішите приховати його за допомогою служби VPN.

Стандарти IP-адреси

Коли IP-адреси призначаються, вони відповідають стандарту. Стандарт для IP-адрес визначається Управлінням присвоєних номерів Інтернету (IANA). IANA має два стандарти для публічних IP-адрес; IP версії 4 він же IPv4, і IP версії 6 він же IPv6.

Адреса IPv4 складається з серії з чотирьох чисел, розділених крапкою. Кожне число може містити 1-3 цифри. Зазвичай вони виражаються в десяткових числах, наприклад, IP-адреса 192.168.0.1.

Адреса IPv6 складається з серії з восьми чисел, кожне число має чотири цифри. На відміну від адреси IPv4, яка виражається в десяткових числах, адреса IPv6 виражається в шістнадцяткових числах.

  Як увімкнути жести віртуального столу в ОС Chrome

Ці два різні стандарти існують, оскільки може бути лише 4 мільярди унікальних IPv4-адрес. Враховуючи, що ми живемо у світі, де навіть холодильник може підключатися до Інтернету, потреба в більшій кількості IP-адрес очевидна, отже, стандарт IPv6, який може мати до 340 ундецільонів (це 36 нулів, доданих до 340) адрес.

Зарезервовані приватні IP-адреси

IANA зарезервувала деякі IP-адреси для приватних мереж. Раніше ми згадували, що приватна IP-адреса є унікальною в межах мережі, до якої вона підключена, але ту саму IP-адресу можна призначити системі в іншій приватній мережі.

Кількість зарезервованих IP-адрес для приватних мереж становить майже 18 мільйонів. Вони зарезервовані в наступному діапазоні;

10.0.0.0 – 10.255.255.255
172.16.0.0 – 172.31.255.255
192.168.0.0 – 192.168.255.255

IP-адреса 192.168.0.1 входить в цей останній діапазон зарезервованих приватних IP-адрес.

Коли ви підключаєтеся до Інтернету, ви приєднуєтеся до більшої мережі. Ваша приватна мережа все ще є приватною, і ваша приватна IP-адреса нікому не видима. Коли ви виходите в Інтернет, ви підключаєтеся через маршрутизатор, який підключається через вашого провайдера. Ваш провайдер призначить вашому маршрутизатору та комп’ютеру загальнодоступну IP-адресу.

Коли ви отримуєте доступ до веб-сайту онлайн, ви, по суті, отримуєте доступ до загальнодоступної IP-адреси цього веб-сайту. Сам веб-сайт підключений до Інтернету через маршрутизатор і провайдера. Коли ви в мережі, у вас є загальнодоступна IP-адреса в Інтернеті та приватна IP-адреса у вашій мережі.

  Як видалити резервні копії iPhone та iPad на Mac

Пошук вашої публічної IP-адреси

Щоб знайти загальнодоступну IP-адресу свого комп’ютера, відвідайте www.google.com і знайдіть «мій IP». Google скаже вам загальнодоступну IP-адресу вашого комп’ютера. Це можна зробити на смартфонах і планшетах.

Щоб знайти публічну IP-адресу вашого маршрутизатора, вам потрібно покопатися в адміністративній консолі вашого маршрутизатора.

Пошук вашої приватної IP-адреси

Щоб знайти приватну IP-адресу свого комп’ютера:

Натисніть кнопку «Пуск» Windows і введіть «Командний рядок». Запустіть його.
Введіть ipconfig, щоб відобразити список усіх підключень вашого комп’ютера.

Значенням для IPv4 є ваша приватна IP-адреса.

Щоб знайти приватну IP-адресу вашого маршрутизатора, відкрийте командний рядок і введіть «ipconfig». У розділі Бездротовий адаптер, Wi-Fi або LAN знайдіть значення Шлюз за замовчуванням. Це приватна IP-адреса вашого маршрутизатора.