Пояснення Honeypots і Honeynets у кібербезпеці

Categories:

Ви коли-небудь думали переграти хакерів у їхній власній грі? Або, можливо, ви втомилися захищатися від поганих техніків. У будь-якому випадку настав час розглянути можливість використання honeypots і honeynets.

Говорячи про приманки, ви маєте на увазі спеціально розроблені комп’ютерні системи, які заманюють зловмисників і записують їхні рухи. Подумайте про це як про систему збору розвідувальних даних.

Зараз налічується понад 1,6 мільйона сайтів. Хакери безперервно сканують інтернет-адреси в пошуках погано захищених систем. Honeypot — це навмисно вразливий можливий хакерський пункт призначення, який викликає проникнення, але повністю обладнаний. Якщо зловмисник проникне у вашу систему, ви дізнаєтесь, як він це зробив, і озброитеся найновішими експлойтами, нав’язаними вашій організації.

Ця стаття базується на honeypots і honeynets, занурюючись у їх суть, щоб навчити вас у цій сфері кібербезпеки. Наприкінці ви повинні мати тверде розуміння території та її ролі в безпеці.

Honeypots спрямовані на те, щоб ввести зловмисника в оману та дізнатися його поведінку, щоб покращити вашу політику безпеки. Давайте зануримося.

Що таке Honeypot?

Приманка — це механізм безпеки, який використовується для встановлення пасток для зловмисників. Отже, ви навмисно скомпрометували комп’ютерну систему, щоб дозволити хакеру використати вразливі місця безпеки. Зі свого боку, ви прагнете вивчити шаблони зловмисників і таким чином використати щойно отримані знання для впливу на архітектуру безпеки вашого цифрового продукту.

Ви можете застосувати honeypot до будь-якого комп’ютерного ресурсу, включаючи програмне забезпечення, мережі, файлові сервери, маршрутизатори тощо. Команда безпеки вашої організації може використовувати honeypot для розслідування порушень кібербезпеки, збираючи інформацію про те, як здійснюються кіберзлочини.

На відміну від традиційних заходів кібербезпеки, які заохочують законну діяльність, honeypots зменшує ризик помилкових спрацьовувань. Медові горщики відрізняються від одного дизайну до іншого. Однак усі вони звужуватимуться до того, щоб виглядати легітимними, вразливими та приваблювати кіберзлочинців.

Навіщо вам Honeypots?

Приманки в кібербезпеці мають два основних напрямки: дослідження та виробництво. Найчастіше honeypots збалансовують викорінення та збір інформації про кіберзлочинність до того, як законні цілі будуть атаковані, водночас відволікаючи зловмисників від справжніх цілей.

Honeypots є ефективними та економічними. Вам більше не потрібно буде витрачати час і ресурси на полювання на хакерів, а чекати хакерів, щоб атакувати фальсифіковані цілі. Отже, ви можете спостерігати за зловмисниками, поки вони думають, що проникли у вашу систему та намагаються викрасти інформацію.

Ви можете використовувати honeypots, щоб оцінити останні тенденції атак, нанести на карту вихідні джерела загроз і визначити політику безпеки для пом’якшення майбутніх загроз.

Дизайн медових горщиків

Приманки класифікуються відповідно до їх цілей і рівнів взаємодії. Якщо ви подивитесь на цілі медівниць, то побачите, що існує два дизайни: дослідницька та виробнича.

 • Виробничий Honeypot: розгортається у виробництві разом із серверами. Цей клас діє як передня пастка.
 • Дослідницька приманка: цей клас явно пов’язаний з дослідниками та використовується для аналізу хакерських атак і вказівок щодо методів запобігання цим атакам. Вони навчають вас, містять дані, які ви можете відстежити в разі викрадення.
 •   Виправте, що ROG Gaming Center не працює

  Далі ми розглянемо типи медівниць.

  Види Honeypots

  Можна налаштувати різні приманки, кожна з яких має ретельну й ефективну стратегію безпеки, засновану на загрозі, яку ви хочете ідентифікувати. Ось розбивка доступних моделей.

  #1. Пастки електронної пошти

  Також відомий як спам-пастки. Цей тип розміщує підроблені адреси електронної пошти в прихованому місці, де їх можуть знайти лише автоматичні збирачі адрес. Оскільки адреси не використовуються для жодної іншої ролі, окрім спам-пастки, ви впевнені, що будь-який електронний лист, який надходить на них, є спамом.

  Усі повідомлення, вміст яких нагадує вміст спам-пастки, можуть автоматично блокуватися системою, а IP-адреса відправника додається до списку заборонених.

  #2. База даних Decoy

  У цьому методі ви налаштовуєте базу даних для моніторингу вразливостей програмного забезпечення та атак з використанням незахищених архітектур, ін’єкцій SQL, використання інших служб і зловживання привілеями.

  #3. Павук Honeypot

  Цей клас перехоплює веб-сканерів (павуків), створюючи веб-сайти та веб-сторінки, доступні лише для сканера. Якщо ви можете виявити сканери, ви можете заблокувати ботів і сканерів рекламної мережі.

  #4. Шкідлива приманка

  Ця модель імітує програмне забезпечення та інтерфейси програм (API) для виклику атак зловмисного програмного забезпечення. Ви можете проаналізувати характеристики зловмисного програмного забезпечення, щоб розробити програмне забезпечення для захисту від зловмисного програмного забезпечення або усунути вразливі кінцеві точки API.

  Приманки також можна переглядати в іншому вимірі на основі рівнів взаємодії. Ось розбивка:

 • Приманки з низьким рівнем взаємодії: цей клас дає зловмиснику деякі невеликі відомості та контроль мережі. Це стимулює часто запитувані послуги зловмисників. Цей метод є менш ризикованим, оскільки він включає основну операційну систему в свою архітектуру. Хоча вони потребують небагато ресурсів і їх легко розгорнути, досвідчені хакери їх легко ідентифікують і можуть їх уникнути.
 • Приманки середньої взаємодії: ця модель дозволяє відносно більше взаємодіяти з хакерами, на відміну від моделей із низькою взаємодією. Вони розроблені таким чином, щоб очікувати певних дій і пропонувати конкретні відповіді, крім базової або низької взаємодії.
 • Приманки з високим рівнем взаємодії: у цьому випадку ви пропонуєте зловмиснику багато послуг і заходів. Оскільки хакерам потрібен час, щоб обійти ваші системи безпеки, мережа збирає інформацію про них. Таким чином, ці моделі включають операційні системи в реальному часі та є ризикованими, якщо хакер ідентифікує вашу приманку. Хоча ці приманки є дорогими та складними у реалізації, вони надають широкий спектр інформації про хакера.
 • Як працюють Honeypots?

  Джерело: wikipedia.org

  Порівняно з іншими засобами захисту кібербезпеки, honeypots не є чіткою лінією захисту, а засобом досягнення вдосконаленої безпеки цифрових продуктів. В усіх відношеннях приманка нагадує справжню комп’ютерну систему та завантажена програмами та даними, які кіберзлочинці вважають ідеальними цілями.

  Наприклад, ви можете завантажити у свій honeypot конфіденційні фіктивні дані споживачів, такі як номери кредитних карток, особиста інформація, деталі транзакцій або інформація про банківський рахунок. В інших випадках ваша приманка може захопити базу даних із фіктивними комерційними секретами чи цінною інформацією. І незалежно від того, використовуєте ви скомпрометовану інформацію чи фотографії, ідея полягає в тому, щоб заманити зловмисників, зацікавлених у зборі інформації.

  Коли хакер проникає у вашу приманку, щоб отримати доступ до приманних даних, ваша команда інформаційних технологій (ІТ) спостерігає за їхнім процедурним підходом до злому системи, одночасно відзначаючи різні методи, які використовуються, а також недоліки та сильні сторони системи. Потім ці знання використовуються для покращення загального захисту, посилення мережі.

    8 менш відомих, але ВБИВЧИХ функцій Chrome DevTools

  Щоб заманити хакера у вашу систему, ви повинні створити деякі вразливості, якими вони зможуть скористатися. Ви можете досягти цього, викривши вразливі порти, які надають доступ до вашої системи. На жаль, хакери також достатньо розумні, щоб визначити приманки, які відволікають їх від справжніх цілей. Щоб переконатися, що ваша пастка спрацює, ви повинні створити привабливий медовий горщик, який привертає увагу, але здається справжнім.

  Обмеження Honeypot

  Системи безпеки Honeypot обмежуються виявленням порушень безпеки в законних системах і не ідентифікують зловмисника. Існує також відповідний ризик. Якщо зловмисник успішно використає honeypot, він може продовжити зламати всю вашу робочу мережу. Ваш honeypot має бути успішно ізольований, щоб запобігти ризику використання ваших виробничих систем.

  Як покращене рішення, ви можете поєднати honeypots з іншими технологіями, щоб масштабувати свої операції безпеки. Наприклад, ви можете використати стратегію пастки для канарок, яка допомагає витоку інформації, надаючи кілька версій конфіденційної інформації інформаторам.

  Переваги Honeypot

 • Це допомагає покращити безпеку вашої організації, граючи в оборону, висвітлюючи лазівки у ваших системах.
 • Виділяє атаки нульового дня та записує тип атак із використанням відповідних шаблонів.
 • Відволікає зловмисників від реальних виробничих мережевих систем.
 • Економічно з менш частим обслуговуванням.
 • Легко розгортати та працювати.
 • Далі ми розглянемо деякі недоліки Honeypot.

  Недоліки Honeypot

 • Ручні зусилля, необхідні для аналізу трафіку та зібраних даних, є вичерпними. Honeypots — це засіб збору інформації, а не її обробки.
 • Ви обмежені ідентифікацією лише прямих атак.
 • Зловмисники ризикують відкрити інші зони мережі, якщо сервер honeypot зламано.
 • Виявлення поведінки хакера займає багато часу.
 • Тепер дослідіть небезпеки Honeypots.

  Небезпека Honeypots

  Хоча технологія кібербезпеки honeypot допомагає відстежувати середовище загроз, вони обмежуються моніторингом дій лише в honeypots; вони не контролюють усі інші аспекти чи області у ваших системах. Загроза може існувати, але не спрямована на приманку. Ця модель роботи залишає на вас ще один обов’язок контролювати інші частини системи.

  У успішних операціях honeypot honeypot обманюють хакерів, що вони отримали доступ до центральної системи. Однак, якщо вони виявлять його приманки, вони можуть запобігти вашій справжній системі, залишивши пастки недоторканими.

  Приманки проти кіберобману

  Індустрія кібербезпеки часто використовує «приманку» та «кіберобман» як синоніми. Однак між двома доменами є ключова відмінність. Як ви бачили, honeypots створені, щоб заманити зловмисників з міркувань безпеки.

  Навпаки, кіберобман — це техніка, яка використовує неправдиві системи, інформацію та служби, щоб або ввести зловмисника в оману, або зловити його в пастку. Обидва заходи корисні в операціях безпеки, але ви можете вважати обман методом активного захисту.

  З багатьма компаніями, які працюють з цифровими продуктами, спеціалісти з безпеки витрачають багато часу на захист своїх систем від атак. Ви можете собі уявити, що ви побудували надійну, безпечну та надійну мережу для своєї компанії.

  Однак чи можете ви бути впевнені, що систему неможливо зламати? Чи є слабкі місця? Чи увійшов би сторонній, і якби ввійшов, що б сталося далі? Більше не турбуйтеся; honeynets є відповіддю.

    Як налаштувати та використовувати Siri на iPhone

  Що таке Honeynets?

  Honeynets — це мережі-приманки, що містять колекції honeypots у мережі, яка ретельно контролюється. Вони нагадують реальні мережі, мають кілька систем і розміщені на одному або кількох серверах, кожен з яких представляє унікальне середовище. Наприклад, у вас може бути Windows, Mac і Linux honeypot.

  Навіщо вам Honeynets?

  Honeynets постачаються як приманки з розширеними додатковими функціями. Ви можете використовувати honeynets для:

  • Відволікайте зловмисників і зберіть детальний аналіз їх поведінки та операційних моделей або шаблонів.
  • Розірвати заражені підключення.
  • Як база даних, яка зберігає великі журнали сеансів входу, з яких ви можете переглянути наміри зловмисників щодо вашої мережі або її даних.

  Як працюють Honeynets?

  Якщо ви хочете побудувати реалістичну хакерську пастку, погодьтеся, що це не прогулянка в парку. Honeynets покладаються на низку елементів, які бездоганно працюють разом. Ось складові частини:

  • Приманки: спеціально розроблені комп’ютерні системи, які виловлюють хакерів, іноді використовуються для дослідження, а іноді як приманки, які виманюють хакерів з цінних ресурсів. Сітка утворюється, коли багато горщиків збираються разом.
  • Програми та служби: ви повинні переконати хакера, що він зламується в дійсне та варте уваги середовище. Значення має бути кристально чистим.
  • Немає авторизованого користувача чи активності: справжня honeynet ловить лише хакерів.
  • Honeywalls: Тут ви прагнете вивчити атаку. Ваша система повинна записувати трафік, що рухається через honeynet.

  Ви заманюєте хакера в одну зі своїх мереж, і коли вони намагаються проникнути глибше у вашу систему, ви починаєте своє дослідження.

  Honeypots проти Honeynets

  Нижче наведено підсумок відмінностей між honeypots і honeynets:

 • Honeypot розгортається на одному пристрої, тоді як honeynet потребує кількох пристроїв і віртуальних систем.
 • Honeypots мають низьку ємність журналювання, тоді як honeynets мають високу.
 • Апаратна потужність, необхідна для honeypot, низька та помірна, тоді як для honeynet висока та потребує кількох пристроїв.
 • Ви обмежені технологіями honeypot, тоді як honeynet включає кілька технологій, таких як шифрування та рішення для аналізу загроз.
 • Honeypots мають низьку точність, а honeynets – високу.
 • Заключні слова

  Як ви бачили, honeypots — це окремі комп’ютерні системи, схожі на природні (справжні) системи, тоді як honeynets — це колекція honeypots. Обидва вони є цінними інструментами для виявлення атак, збору даних про атаки та вивчення поведінки зловмисників у сфері кібербезпеки.

  Ви також дізналися про типи та конструкції приманок та їх роль у бізнес-ніші. Ви також усвідомлюєте переваги та пов’язані з цим ризики. Якщо вам цікаво, що переважає інше, цінна частина є більшою.

  Якщо ви турбуєтесь про економічно ефективне рішення для виявлення зловмисної активності у вашій мережі, подумайте про використання honeypots і honeynets. Якщо ви хочете дізнатися, як працює хак і про поточну картину загроз, уважно стежте за проектом Honeynet.

  Тепер перегляньте вступ до основ кібербезпеки для початківців.