Пояснення ASTC 3.0: телевізійне мовлення надходить на ваш телефон

Нова ера безкоштовного телебачення на горизонті, і вона обіцяє перенести 4K-телебачення на ваш телефон без ефіру. FCC розпочала перехід до цього нового формату, який називається ATSC 3.0, 5 березня 2018 року.

Почекай хвилинку. Якщо ми почали перехід на ATSC 3.0 рік тому, то чому ніхто про це не говорить? Чому ми не можемо дивитися телепередачі на телефонах? Чому моя станція місцевих новин не відображається у форматі 4K?

Що таке ATSC 3.0 і чим він унікальний?

Коли 25 років тому було анонсовано ATSC 1.0 (цифрове телебачення), він послужив заміною аналоговому телевізійному сигналу, і поклав початок революції HDTV. Тепер Комітет передових телевізійних систем впроваджує ATSC 3.0, новий стандарт мовлення, який обіцяє перетягнути 4K в популярність і надати безкоштовне телебачення на наших телефонах і автомобілях.

Це перше велике оновлення телевізійного мовлення за 25 років. Комітет передових телевізійних систем запланував перехід на ATSC 2.0 у 2010 або 2011 році, але під час розробки проект застарів, тому його було скасовано. В результаті ми перейшли з ATSC 1.0 до ATSC 3.0.

Як ви можете собі уявити, ATSC 3.0 покликаний перенести телевізійне мовлення в сучасність. Формат підтримує 4K, 3D, UHD та високоякісне аудіо, що, сподіваємося, допоможе 4K замінити HDTV. Як і традиційне мовлення, ATSC 3.0 працює в ефірі, але він також працює в парі з Інтернет-з’єднаннями (включаючи мобільні з’єднання, наприклад 5G), щоб створити гібридний потік мовлення/широкосмугового зв’язку.

ATSC 3.0 використовує OFDM, QAM і QPSK методів кодування, що забезпечує набагато більшу гнучкість, ніж фіксований метод кодування 8VBS, який використовується в ATSC 1.0. Чи знаєте ви, як Netflix знижує якість вашого відео, коли ваше інтернет-з’єднання повільне або слабке? Так, ці методи кодування покликані імітувати цей процес. Якщо ваш телевізор або телефон має погане з’єднання з джерелом мовлення ATSC 3.0, якість відео буде знижена, але воно продовжуватиме відтворюватися плавно.

Цей останній стандарт також використовує нову форму технології Ghost Cancellation, яка по суті запобігає перешкоджанню двох телевізійних передач один одному. Це дозволяє мовникам використовувати кілька джерел передачі (телевізійні вежі) на невеликій території, що забезпечить покриття, необхідне для телефонів і автомобілів для підтримки стабільного сигналу.

ATSC 3.0 використовує Інтернет для цільового вмісту

Комітет передових телевізійних систем має великі плани щодо ATSC 3.0. Але багато з цих нових ідей вимагають невеликої допомоги з Інтернету, оскільки всі вони випливають з однієї знайомої концепції — цільового вмісту. Трансляція ТБ є одностороннім сигналом, і для роботи цільового контенту мовникам потрібен двосторонній сигнал. Інтернет просто відповідає вимогам.

Зараз мовники покладаються на третіх сторін, наприклад Нільсен, щоб опитувати, хто які канали дивиться. Мовники використовують ці опитування, щоб сформулювати графіки трансляції та оптимізувати дохід від реклами. Але як тільки ATSC 3.0 буде повністю прийнято, мовники дізнаються про своїх глядачів набагато більше. Без допомоги таких компаній, як Nielsen, мовники знатимуть ваш вік, ваше місцезнаходження, коли ви дивитеся телевізор і що ви дивитеся по телевізору.

Як ви, напевно, здогадалися, вся реклама, що транслюється через ATSC 3.0, націлена на окремих осіб. Але передача по повітрю широка, а не специфічна, тому цільова реклама обробляється мережею Інтернету ATSC 3.0. Це трохи дивно, але воно відповідає формату веб-сайтів, таких як YouTube і Hulu. Якщо ви молода жінка, ви не побачите реклами катетерів під час перегляду місцевих новин. Якщо ви літній чоловік, готуйтеся до більшої кількості реклами катетерів.

Комітет передових телевізійних систем не розкрив, як реклама буде працювати без підключення до Інтернету, і є ймовірність, що ви можете заблокувати рекламу ATSC 3.0 за допомогою такого пристрою, як PiHole. Оскільки мовники ще не впроваджують ATSC 3.0, неможливо знати, як усе працюватиме.

Інтеграція з Інтернетом також дозволяє створювати спеціальні сигнали про надзвичайні ситуації, що означає, що попередження про стихійні лиха та шляхи евакуації будуть набагато ефективнішими. Ця зміна буде особливо корисна для людей під час відключення електроенергії або евакуації, оскільки сигнали екстреної допомоги можна надсилати безпосередньо на телефони.

Чи потрібно купувати новий телефон чи телевізор?

Коли ми перейшли з аналогового телебачення на ATSC 1.0, FCC купувала конверторні коробки для споживачів. Відібрати телевізійне телебачення у людей, які не можуть дозволити собі конвертори, було б вкрай безвідповідально, оскільки це фактично створило б інформаційне затемнення на основі класу.

Але це було 25 років тому. Тепер більшість людей отримують інформацію через Інтернет, тому FCC не видасть жодних приймачів ATSC 3.0. Поки ви не купите Приймач ATSC 3.0 для вашого телевізора або придбайте телефон, який може налаштуватися на сигнали ATSC 3.0, ви не отримаєте жодного безкоштовного телевізора 4K.

На щастя, FCC зобов’язала, щоб основний трансляційний контент (наприклад, новини та спонсороване урядом телебачення) транслювався одночасно в ATSC 1.0 і ATSC 3.0 протягом п’яти років, поки споживачі зроблять перехід. Цей п’ятирічний план одночасної трансляції почався 5 березня 2018 року. Боже, рівно рік тому. Чому ми зараз не маємо ATSC 3.0 на наших телевізорах і телефонах?

Ви отримаєте ATSC 3.0… Зрештою

ATSC 3.0 цього року не буде розширюватися по всій країні, але очевидно, що Комітет з передових телевізійних систем і FCC готові до зміни. Основи ATSC 3.0 уточнюються, і з тих пір формат був затверджений FCC 5 березня 2018 року. Просто це мають реалізувати мовники.

Комітет передових телевізійних систем покаже ATSC 3.0 на NAB 2019 в квітні. На цій конференції мовники дізнаються, як перейти на ATSC 3.0 і як працюватиме система екстреного мовлення ATSC 3.0. Сподіваємося, що ця конференція спонукатиме мовників прийняти ATSC 3.0 у наступному році, щоб формат міг почати працювати.

Приємно знати, що деякі мовники випереджають гру. Прямо зараз, Pearl TV і ATEME TITAN проводять тести в реальному світі з ATSC 3.0 у Феніксі. Мешканці Фенікса, у яких випадково є Приймач ATSC 3.0 можливо, зараз зможе вловити сигнал.

Але коли ATSC 3.0 з’явиться на телефонах? Ну, це залежить від виробників телефонів. На CES 2019 р Sinclair Broadcast Group представила свою нову систему на чіпі, яка підтримує ATSC 3.0. Сінклер запропонував віддати чіп виробникам безкоштовно, але ні