Пояснення щодо профілактичного обслуговування за 5 хвилин або менше

Categories:

У світі розробки програмного забезпечення профілактичне технічне обслуговування означає процес заглядання в майбутнє, щоб гарантувати, що ваше програмне забезпечення/система продовжуватиме працювати належним чином якомога довше.

Можливо, ви придбали складну та дорогу систему для повсякденної діяльності. Ви також можете вибрати власну команду розробників для створення системи, яка допоможе в роботі.

На жаль, вартість програмного забезпечення не закінчується на етапі придбання. Якщо ви хочете, щоб це програмне забезпечення працювало безперебійно, ви повинні інвестувати в обслуговування.

Технічне обслуговування можна розділити на чотири категорії; адаптивний, коригуючий, досконалий і превентивний. Незважаючи на те, що кожен тип технічного обслуговування має переваги, сьогодні ми зосередимося на профілактичному технічному обслуговуванні.

У сучасному світі профілактичне обслуговування стосується аналізу операційних даних, машинного навчання та прогнозного моніторингу стану активів для оптимізації технічного обслуговування та зниження ризиків надійності для бізнес-операцій або підприємства.

Зміст

Чому важливе профілактичне обслуговування?

Основною метою профілактичного обслуговування програмного забезпечення є вдосконалення та усунення несправностей. Профілактичне обслуговування є природним наслідком еволюції програмного забезпечення.

Як компанія, ви повинні бути в курсі мінливих тенденцій програмного забезпечення, щоб справити найкраще враження на своїх клієнтів і підвищити ефективність вашої платформи.

Перш ніж система буде повністю обслуговуватися, вона проходить наступні етапи:

#1. Фаза визначення проблеми

На цьому етапі запити на модифікацію ідентифікуються та їм присвоюється номер. Потім кожен запит на модифікацію (MR) оцінюється, щоб визначити тип обслуговування, який йому підходить. Цей крок є необхідним, оскільки існують різні типи запитів на технічне обслуговування програмного забезпечення, де кожна модифікація повинна зберігатися у своєму репозиторії відповідно до її типу та пріоритету. Якщо профілактичне обслуговування визначено як рішення, ми переходимо до наступного кроку.

#2. Етап аналізу проблеми

Під час цього кроку готується обсяг і здійсненність кожного підтвердженого запиту на модифікацію, а також складається план. На цьому етапі закладається початкова оцінка ресурсів, інформація про сховище та проектна документація.

  Як вимкнути відстеження вихідних посилань Reddit

На етапі аналізу проблеми готується техніко-економічний звіт. Такий звіт міститиме наступне;

 • Очікуваний вплив змін
 • Короткострокові та довгострокові цілі організації
 • Доступні альтернативні рішення
 • Безпека та наслідки вправ для безпеки

#3. Фаза проектування

Коли було прийнято рішення про внесення змін, настав час розробити, як проводити зміни, наприклад, профілактичне обслуговування. На цьому етапі виконується наступне:

 • Ідентифікація постраждалих програмних модулів
 • Модифікація ідентифікованої документації програмного модуля. Оцінюються такі речі, як мова розробки програми та діаграми потоку даних.
 • Розробка тестових випадків для нового дизайну
 • Документація оновлених вимог.

#4. Фаза впровадження

Фактичні зміни коду вносяться на цьому етапі. На цьому етапі виконуються наступні кроки;

 • Кодування та модульне тестування.
 • Інтеграція. Закодоване програмне забезпечення інтегровано з існуючою системою.
 • Аналіз та огляд ризиків. Вам не потрібно чекати етапу тестування, щоб проаналізувати ризики, пов’язані з обслуговуванням. Деякі з ризиків, які ви можете оцінити, – це резервне копіювання та збій даних.

#5. Тестовий етап

Ця фаза гарантує відсутність нових несправностей в існуючій системі. Вхідний атрибут включатиме оновлену документацію програмного забезпечення, оновлену систему та звіт про перевірку підготовки до тесту. Модифікований пакет програмного забезпечення буде піддано функціональному тестуванню системи, регресійному тестуванню та тестуванню інтерфейсу.

#6. Фаза приймального випробування

Після перевірки модифікованого програмного модуля настав час перевірити, чи повністю інтегрована система працює належним чином. Роль цього етапу полягає у виявленні помилок і перевірці, чи були внесені зміни відповідно до прийнятних стандартів.

Деякі речі, які будуть перевірені, це повністю інтегрована система, процедури приймальних випробувань, плани приймальних випробувань і приклади приймальних випробувань. Наприкінці цього етапу створюється звіт FCA та звіт про приймальні випробування.

#7. Фаза доставки

Під час цього етапу модифіковане програмне забезпечення представляється кінцевим користувачам. Користувачі також отримують корисні файли та оновлену документацію для опису роботи програмного забезпечення. Це типові кроки на етапі доставки;

 • Аудит фізичної конфігурації (PCA)
 • Користувачів інформують про нові зміни
 • Модифіковану систему встановлено, а користувачів повідомлено
 • Передбачено положення для системної спинки

Види профілактичного обслуговування

#1. На основі використання

Профілактичне технічне обслуговування на основі використання виконується після звичайного використання системи. Такий підхід враховує щоденне використання системи та використовує його для встановлення або прогнозування дати технічного обслуговування чи перевірки.

#2. На основі часу

Профілактичне обслуговування бази часу/календаря після певного проміжку часу. Це може бути щотижня, раз на два тижні, щомісяця, щоквартально, щопівроку або навіть щорічно. Дія технічного обслуговування запускається автоматично, коли наближається термін виконання та створюються всі необхідні робочі замовлення.

  Як зробити KDE Plasma 5 схожою на Ubuntu Unity

#3. Прогностична

Прогнозне технічне обслуговування планує коригувальні дії до того, як виникне проблема/збій. Команда повинна оцінити стан системи, щоб визначити, коли потрібно проводити технічне обслуговування. Такі завдання з обслуговування плануються, щоб запобігти несподіваним збоям системи.

#4. Наказовий

Рекомендоване технічне обслуговування йде ще далі й показує, коли станеться збій і причини. Такий підхід до профілактичного обслуговування аналізує різні варіанти та потенційні результати для зменшення ризиків.

Коли потрібне профілактичне обслуговування?

Щоб виправити баги та помилки

У системі програмного забезпечення можуть бути наявні помилки. Зараз такі помилки можуть не впливати на роботу. Однак може бути очікування, яке може спричинити проблеми, коли ви запроваджуєте нові функції. Таким чином, профілактичне технічне обслуговування стане в нагоді, щоб виправити ці помилки, щоб уникнути майбутніх проблем.

Виробляти стабільну роботу

Системи, як правило, виходять з ладу, коли ви цього найменше очікуєте. Інколи ви можете бути змушені призупинити роботу, намагаючись вирішити проблеми, створювати незручності іншим і втрачати гроші в процесі. Профілактичне технічне обслуговування зменшує такі перебої та гарантує, що ваша фірма працює належним чином.

Вирішуйте проблеми, що впливають на роботу, до їх виникнення

Деякі прості процедури технічного обслуговування можуть зменшити проблеми, пов’язані з вашою виробничою лінією. Наприклад, якщо ви очікуєте стрибків трафіку в певному місяці, ви можете внести необхідні зміни, щоб гарантувати, що такі випадки не виведуть з ладу ваші сервери.

Забезпечує дотримання гарантій

Можливо, ви придбали продукт/систему від іншого постачальника. Якщо ця система/продукт перебуває на гарантії та виходить з ладу, більшості постачальників потрібно буде довести, що система/продукт вийшла з ладу не через недбалість. Профілактичне технічне обслуговування стає в нагоді, коли ви хочете уникнути випадків недбалості з вашого боку.

Приклади профілактичного обслуговування

Реконструкція коду

Профілактичне обслуговування програмного забезпечення може передбачати перетворення структури коду шляхом скорочення вихідного коду. Такий підхід може зробити код більш зрозумілим або навіть сумісним з апаратними/програмними продуктами, які ви збираєтеся представити.

Оптимізація коду

Можливо, у вас є система, яка виконує всі обов’язки, але все ще не оптимізована. Оптимізація коду дозволяє вашій програмі споживати менше ресурсів, таких як процесор і пам’ять. Ви можете оптимізувати свій код як механізм профілактичного обслуговування, якщо ви маєте намір представити нове обладнання або навіть скоротити витрати, пов’язані з такою системою.

Оновлення документації

Документація є важливою частиною системи, оскільки вона пояснює, як працює програма та зміни, внесені з часом. Оновлення документації гарантує, що вона відповідає поточному стану системи.

Інструменти для профілактичного обслуговування

Обслуговування програмного забезпечення, незалежно від типу, не виконується випадково. Ви повинні озброїтися цими інструментами, якщо хочете отримати безперебійний досвід;

 • Порівняння файлів. Такий інструмент порівнює дві системи/файли та надає звіт про відмінності. Порівняльник файлів також визначає, чи є дві системи або файли ідентичними.
 • Компілятор і компонувальник. Компілятори перевіряють синтаксичні помилки. В інших випадках такі інструменти також можна використовувати для перевірки джерела помилок. Інструмент зв’язування використовується для зв’язування скомпільованого коду з іншими компонентами для виконання.
 • Відладчик. Налагоджувач відстежує логіку програми. Деякі браузери, як-от Google Chrome, мають інструмент налагодження, яким можна скористатися.
 • Генератор перехресних посилань. Зміни, які ви вносите у свій код, мають відповідати існуючій системі. Цей інструмент визначить, як це вплине на різні компоненти коду та конструкції, коли необхідно змінити вимогу.
  Чому ваш Oculus Go не заряджається?

Навчальні ресурси

#1. Повний посібник із профілактичного та прогнозованого технічного обслуговування

Complete Guide to Preventive and Predictive Maintenance ділиться найкращими практиками, основними кроками для досягнення успіху, помилками та перемогами у профілактичному обслуговуванні, яких автор отримав протягом багатьох років.

Ця книга зосереджена на чотирьох аспектах профілактичного обслуговування: психологічному, інженерному, управлінському та економічному.

#2. Серія «Стратегія технічного обслуговування», том 1 – Профілактичне технічне обслуговування

Стратегія обслуговування досліджує важливість профілактичного обслуговування для загальної стратегії обслуговування систем компанії.

У книзі є ілюстративна блок-схема з усіма кроками, яких слід дотримуватися під час виконання профілактичного обслуговування.

#3. Посібник інженера з профілактичного обслуговування

У цій книзі описано документування режимів відмови та аналізу наслідків під час виконання профілактичного обслуговування.

Деякі речі, які ви дізнаєтесь, включають: документування кодів несправностей та ієрархії систем/активів, оцінка ризиків та аналіз режимів несправностей.

#4. Основи профілактичного обслуговування

Основи профілактичного обслуговування містять економічно обґрунтовані та прості у виконанні кроки профілактичного обслуговування.

Керівництво, орієнтоване на результат, детально описує причини несправності, способи виявлення та усунення несправностей, а також процес обслуговування.

Висновок

Цілком очевидно, що профілактичне технічне обслуговування важливе, якщо ви не хочете, щоб ваші системи виходили з ладу, і гарантували безперервність роботи. Витрати, пов’язані з профілактичним обслуговуванням, залежатимуть від запроваджених змін. Наявність плану обслуговування гарантує безперебійність процесу.

Ви також можете дослідити деякі найкращі інструменти тестування програмного забезпечення.