Пояснення щодо протоколу автоматизації вмісту безпеки (SCAP) за 5 хвилин або менше

SCAP — це набір специфікацій, що стандартизує формат і номенклатуру, за допомогою яких програмні продукти безпеки передають інформацію про недоліки програмного забезпечення та конфігурацію безпеки.

Яким чином автоматизована мережева безпека допомагає в боротьбі із загрозами?

Авінаш Джайн, який зараз працює інженером із безпеки в Microsoft, врятував тисячі організацій і державних установ від катастрофічної помилки безпеки.

У 2019 році Джейн виявив, що безпека JIRA була неправильно налаштована. JIRA — це програмне забезпечення для управління проектами від Atlassian, яке використовують понад 100 000 урядових установ і організацій у всьому світі.

Неправильна конфігурація дозволила Jain отримати доступ до конфіденційної інформації про співробітників і проекти організацій, які використовують JIRA. На щастя, Джейн підняв проблему, і її виправили. Якби зловмисники виявили цю неправильну конфігурацію, збитки, заподіяні JIRA та організаціям, які її використовують, були б неймовірними.

Цікаво, що неправильна конфігурація безпеки є дуже поширеною, і Identity Theft Resource Center повідомив, що неправильна конфігурація є причиною третини порушень даних, зареєстрованих у 2021 році. Дорогі помилки в конфігураціях, відповідності нормативним вимогам і ефективності завжди неминучі, коли безпека мережі обробляється вручну . Щоб уникнути подібних проблем, потрібно автоматизувати захист мережі.

Автоматизація безпеки мережі передбачає використання технології для виявлення, дослідження та посередництва загроз безпеці мережі. Як правило, програмне забезпечення та інші інструменти розгортаються для виконання адміністративних обов’язків безпеки, таких як конфігурації, моніторинг мереж на наявність зловмисних дій і обробка загроз, які можуть виникнути. Зазвичай це робиться з незначним втручанням людини або без нього.

Автоматизація мережевої безпеки дозволяє організаціям масштабувати та впоратися з багатьма загрозами, таким чином уникаючи перевантаження команд безпеки.

Крім того, це допомагає організаціям дотримуватися мінливих законів і політик безпеки мережі та уникати помилок неправильної конфігурації, які виникають, коли людська праця використовується для обробки конфігурацій безпеки мереж.

Автоматизація також сприяє швидшому виявленню загроз у режимі реального часу та пом’якшенню, таким чином підвищуючи ефективність безпеки мережі. Це також призводить до більш високої точності та узгодженості в обробці загроз, таким чином мінімізуючи шкоду та заощаджуючи час і витрати для організації.

Загалом автоматизація безпеки мережі допомагає організаціям підвищити загальну безпеку, уникаючи дорогих витоків даних і кібератак. Тепер давайте розберемося з протоколом автоматизації вмісту безпеки (SCAP).

вступ

Протокол SCAP (Security Content Automation Protocol) надає стандарти та протоколи, розроблені для організації, вираження та вимірювання інформації, пов’язаної з безпекою, проблем конфігурації безпеки та недоліків програмного забезпечення після компіляції стандартизованими способами. SCAP — це, по суті, контрольний список, якого дотримуються організації, щоб покращити свою безпеку.

Організаціям SCAP допомагає автоматизувати процес перевірки відомих вразливостей, автоматизувати перевірку параметрів конфігурації безпеки та генерувати звіти, які пов’язують налаштування низького рівня з вимогами високого рівня. Як наслідок, це допомагає покращити безпеку організації, ефективно зменшуючи кібератаки та витоки даних.

Переваги SCAP

Організації отримають велику користь від впровадження SCAP. Деякі з цих переваг включають:

 • Краще дотримання законів і політики: нормативні акти постійно оновлюються. Для оцінки відповідності організацій за допомогою стандартизованих перевірок відповідності використовується SCAP. Таким чином, використання SCAP дозволяє організаціям дотримуватися існуючих політик і законів.
 • Покращена безпека систем: SCAP допомагає організаціям виявляти та усувати вразливості, які можуть існувати в корпоративних системах. Це призводить до покращення безпеки їхніх систем і кращого захисту від кібератак.
 • Мінімізує людські помилки: надаючи контрольний список, якого слід дотримуватися під час автоматизації мережевої безпеки, SCAP допомагає мінімізувати людські помилки під час оцінювання безпеки мережі та керування нею.
 • Допомагає організаціям скоротити витрати. Автоматизуючи процес оцінки та управління безпекою, SCAP допомагає організаціям мінімізувати витрати, які були б понесені через використання людської праці, і витрати через порушення безпеки.
 • Підвищення ефективності: зменшуючи залежність від людської праці, автоматизуючи такі процеси, як оцінка вразливості, і впорядковуючи процеси безпеки, SCAP допомагає організаціям підвищити свою ефективність. Це також звільняє персонал служби безпеки, дозволяючи їм зосередитися на інших невідкладних завданнях.

Корпоративні системи повинні постійно відповідати нормам і бути безпечними, щоб мінімізувати атаки та витік даних. Таким чином, впровадження SCAP є хорошим способом переконатися, що вони відповідають нормам і мають дуже безпечні системи, які можуть запобігати, виявляти та пом’якшувати загрози.

Компоненти SCAP

Ключовим елементом SCAP є протокол, який стандартизує те, як програмне забезпечення передає інформацію про недоліки програмного забезпечення та налаштування безпеки. Ці специфікації також називаються компонентами SCAP. Компоненти SCAP включають:

 • Загальний перелік конфігурації (CCE): це словник і номенклатура проблем конфігурації системи.
 • Загальний перелік платформ (CPE): це словник і номенклатура назв продуктів і версій.
 • Відкрита мова вразливості та оцінки (OVAL): це мова, яка використовується для визначення процедур тестування низького рівня, які використовуються в контрольних списках.
 • Інтерактивна мова відкритого контрольного списку (OCIL): ця структура вказує, як висловити набір запитань, які будуть представлені користувачеві, і як інтерпретувати їхні відповіді на запитання.
 • Модель довіри для даних автоматизації безпеки (TMSAD): описує загальну модель довіри, яка буде застосована до специфікацій, що використовуються в домені автоматизації безпеки.
 • Формат опису контрольного списку розширюваної конфігурації (XCCDF): це мова, яка використовується для визначення контрольних списків і звітування про результати контрольних списків.
 • Теги ідентифікації програмного забезпечення (SWID): вони надають організаціям прозорий спосіб відстежувати програмне забезпечення, встановлене на їхніх пристроях.

Перераховані компоненти SCAP — це те, що SCAP використовує для стандартизації передачі інформації про недоліки програмного забезпечення та конфігурації.

Чому SCAP важливий для вашої організації?

Будь-яка організація може отримати величезні переваги від використання SCAP. По-перше, SCAP забезпечує стандартизовану структуру, яку організація може використовувати для оцінки та керування своєю безпекою, гарантуючи, що її системи достатньо захищені.

Оскільки SCAP використовується для оцінки дотримання організаціями правил безпеки, SCAP дозволяє організаціям дотримуватися існуючих правил і політик, уникаючи штрафних санкцій. Крім того, SCAP допомагає організаціям заощадити кошти та робочу силу та підвищити рівень безпеки.

Для будь-якої організації, яка зацікавлена ​​в безпеці та відповідності нормам, SCAP є обов’язковим.

Розгляньте наведені нижче ресурси, щоб дізнатися більше про SCAP і те, як він може допомогти вашій організації.

Навчальні ресурси

Протокол автоматизації вмісту безпеки: покроковий посібник

Ця книга про протокол автоматизації вмісту безпеки, доступна у м’якій палітурці, пропонує поглиблену самооцінку, яку організації та спеціалісти з безпеки можуть використати для покращення свого розуміння вимог і елементів SCAP.

Книга містить інструмент, який полегшує швидку самооцінку для визначення рівня відповідності між існуючими практиками та процедурами управління організації та тим, що вимагає SCAP.

Книга оптимізована для тих, хто не знайомий із SCAP, дозволяючи тим, хто має обмежені знання про це та про те, як це реалізовано, оцінити свої організації за допомогою цієї книги. Це, у свою чергу, допомагає організації покращити загальну продуктивність і виявити прогалини, які необхідно усунути.

Якщо ви не маєте глибоких знань про SCAP і все одно хочете перевірити, чи відповідає ваша організація вимогам, ця книга допоможе вам у цьому. Однак навіть ті, хто знайомий із SCAP, можуть отримати користь від книги.

Протокол автоматизації вмісту безпеки: повний посібник

Книга Security Content Automation Protocol спрямована на те, щоб дати особам, які приймають рішення в організації, можливість виконати ретельну самооцінку своєї організації. Ця самооцінка має на меті отримати чітке уявлення про ті сфери в системі показників SCAP, які потребують уваги та вдосконалення в організації.

У книзі є 944 оновлених питання на основі конкретних випадків, розділених на сім областей проектування процесу. Ці питання є тим, що керує самооцінкою щодо SCAP.

Пройшовши самооцінку за допомогою наданих запитань, організації можуть виконувати діагностику проектів SCAP, підприємств і організацій, використовуючи прийняті діагностичні стандарти та практики. Крім того, вони зможуть застосовувати найкращі практики, які допоможуть їм досягти своїх цілей та інтегрувати нові та сучасні досягнення в SCAP.

При покупці книги ви отримуєте панель інструментів Excel для самооцінки та попередньо заповнений приклад панелі інструментів Excel. Читачі також отримують довічний доступ до оновлень самооцінки. Книга доступна у версіях kindle та м’якій палітурці.

Програма перевірки протоколу безпеки контенту (SCAP) V 1.3

Це єдине місце для всіх організацій, зацікавлених у SCAP. Ця книга «Протокол автоматизації вмісту безпеки: програма перевірки» написана Національним інститутом стандартів і технологій (NIST), організацією, яка розробила SCAP.

Ця книга є останньою версією SCAP, випущеною NIST, надрукованою в м’якій обкладинці та доступною як kindle. Оскільки більшість копій SCAP, доступних в Інтернеті, або нерозбірливі, або в них відсутні деякі сторінки, ця книга вирішує все це, надаючи високоякісну копію, яка включає оригінальний коментар SCAP, який є матеріалом, захищеним авторським правом.

Як звіт SCAP, книга визначає вимоги та процедури тестування, які повинні бути виконані для продуктів або модулів для досягнення однієї або кількох перевірок SCAP. Ця книга є обов’язковою для будь-якої організації, яка впроваджує SCAP.

Заключні слова

SCAP є ключовим інструментом, який організації можуть використовувати для покращення загальної безпеки та забезпечення відповідності вжитих заходів стандартам. Крім того, організації повинні дотримуватися існуючих правил, спрямованих на захист користувачів від зловмисних кібератак і захист конфіденційних даних, які зберігаються в організаціях.

Тому організаціям настійно рекомендується впроваджувати SCAP, щоб відповідати нормам, а також забезпечити надійний захист своїх систем.

Якщо ви не знаєте, як це зробити, або хочете дізнатися більше про SCAP і про те, як він може допомогти вашій організації, сміливо перегляньте ресурси, запропоновані в статті.

Далі ви можете ознайомитися з контрольним списком кібербезпеки для малого та середнього бізнесу.