Пояснення щодо мережевого сховища (NAS) за 5 хвилин або менше

Categories:

Обслуговуйте клієнтів із найвищим пріоритетом і якістю за допомогою мережевого сховища (NAS). Це робить бізнес-файли легкодоступними, коли вашій робочій силі потрібні дані.

У сучасній культурі гібридної роботи безпечний, надійний і бездоганний доступ до даних має вирішальне значення для успіху бізнесу. Подібним чином для студентів навчального закладу або групи професіоналів, які займаються невеликим концертом, кожному потрібен доступ до даних у мережі.

У таких ситуаціях стають у пригоді мережеві пристрої. За останні кілька років також зросло використання пристроїв NAS. Якщо ви працюєте в бізнесі і прагнете зробити доступ до даних більш ефективним і зручним або шукаєте кар’єру в галузі технологій, ця стаття про NAS саме для вас.

Що таке мережеве сховище (NAS)?

Пристрій зберігання, підключений до мережі, підключається безпосередньо до локальної, глобальної або хмарної мережі. Він працює як незалежний вузловий пристрій у мережі з виділеною IP-адресою. Але пристрій не постачається з пристроями введення/виведення (I/O), такими як клавіатура, миша, монітор тощо, які ви можете знайти в інших комп’ютерах.

Хоча NAS також є комп’ютером з мінімальними обчислювальними ресурсами, система повинна обслуговувати вхідні запити доступу до даних. Наприклад, ви знайдете процесор, оперативну пам’ять, порти ATA, порти Ethernet, порти USB тощо.

Деякі сучасні NAS можуть мати крихітний РК-екран для відображення різних статусів системи, як-от IP-адреса, температура Інтернету, швидкість передачі даних тощо.

NAS — це важливий носій даних бізнес-класу для малого та середнього бізнесу, стартапів і підприємств, яким необхідно мінімізувати витрати на індивідуальні накопичувачі для робочих станцій.

У будь-який час десятки й тисячі вузлів мережі можуть отримати доступ до NAS, щоб отримати необхідні їм дані, не сповільнюючи роботу всієї мережі зберігання (NAS на основі SSD).

Чому NAS важливий для вашого бізнесу?

NAS дозволяє компаніям зробити бізнес-дані легкодоступними для своїх співробітників з будь-якого місця. З NAS організації не потрібно налаштовувати сотні робочих станцій у мережі LAN, дозволяючи кожному вузлу доступ до інших вузлів. Це може становити серйозну загрозу безпеці.

Замість цього підприємства можуть придбати кілька пристроїв NAS і підключити їх до маршрутизаторів Wi-Fi за допомогою кабелю Ethernet. Потім ІТ-адміністратор може налаштувати приватну хмарну мережу за допомогою програмного веб-додатку для керування NAS. Таким чином, вузли з інтрамережі та Інтернету (тільки пристрої з дозволом) можуть отримувати доступ до даних на вимогу.

Окрім вищесказаного, ще одним помітним значенням мережевого сховища є:

 • Кожен може працювати, пройшовши кілька годин навчання; немає необхідності наймати спеціального ІТ-фахівця.
 • Це зменшує втрату місця на накопичувачі, коли ви підключаєте всі робочі станції до одного масивного NAS для всіх цілей зберігання, архівування та пошуку бізнес-даних.
 • Сховища, підключені до мережі, сумісні з різними бізнес-додатками.
 • Функція захисту даних на рівні апаратного та програмного забезпечення робить NAS надійним сховищем даних.
 • Ви можете легко створити резервну копію кожного диска NAS або клонувати NAS в інше мережеве сховище.
  13 економічно ефективних платформ електронного маркетингу для блогерів

Далі ми розглянемо компоненти та роботу NAS.

Компоненти NAS та їх робота

Типовий NAS включає апаратні та програмні компоненти. Вони описані нижче:

Обладнання NAS

Ви можете назвати це головою NAS, блоком NAS, сервером NAS або блоком NAS. Він складається з наступних частин:

#1. Центральний процесор (CPU)

Для керування файловою системою або обчисленнями NAS-блок використовує центральний процесор середнього класу (тактова частота від 700 МГц до 1,0 ГГц). Він керує користувачами, полегшує інтеграцію в хмару та записує дані для обслуговування та обробки файлів.

#2. Чіпсет

Чіпсет — це вбудована материнська плата пристрою NAS, яка містить інші комп’ютерні аксесуари, такі як оперативна пам’ять, модуль для зберігання ОС, роз’єми для мережевих інтерфейсів тощо.

#3. Диски масової інформації

Головки NAS можуть містити жорсткі диски або SSD. Може бути від двох до п’яти відсіків для накопичувачів. Нарешті, він використовує RAID для організації кількох фізичних сховищ у вигляді окремих або незалежних логічних дисків.

#4. Мережеві інтерфейси

Блоки NAS містять всі типи інтерфейсів для підключення до різних мереж. Найпоширенішими мережевими інтерфейсами NAS є високошвидкісний Wi-Fi, порт Ethernet LAN, порти USB тощо.

Голова NAS використовує Wi-Fi для конфігурації хмари. В іншому випадку ви можете використовувати порт Ethernet для підключення NAS до внутрішньої мережі.

Ви також можете використовувати порти USB для підключення ноутбуків для налаштування NAS, заряджання аксесуарів тощо.

#5. Операційні системи

Складні та сучасні мережеві пристрої зберігання даних постачаються з невеликою, але ефективною ОС. ОС контролює всі накопичувачі, центральний процесор, мікросхеми оперативної пам’яті, мережеві інтерфейси тощо.

Ці ОС поставляються з блоком NAS і залишаються вбудованими в материнську плату. Зазвичай вам не потрібно проводити обслуговування таких ОС. Виробник NAS налаштовує автоматичне оновлення через хмару.

Програмне забезпечення NAS

Оскільки для блоку NAS немає клавіатури, миші чи монітора, вам потрібно керувати ним із вузлового комп’ютера, підключеного до мережі.

Вам потрібен доступ до програми NAS, щоб керувати сервером зберігання на цьому вузловому комп’ютері. Програмне забезпечення NAS — це легка веб-програма або окреме програмне забезпечення.

Протоколи обміну файлами NAS

Протоколи обміну файлами необхідні для мережевих пристроїв, і пристрої NAS нічим не відрізняються. Блок NAS поставляється з протоколами передачі даних в Інтернеті. Це стандартні способи передачі даних між пристроями через Інтернет або інтрамережу.

Вузлові пристрої можуть отримати доступ до пристрою NAS через ці протоколи. Мережеві протоколи пристрою NAS підключаються до центрального сервера або комутатора, що забезпечує оптимальну маршрутизацію даних.

NAS залежить від таких типів протоколів цифрових даних:

Протоколи передачі даних

В основному це IP і TCP. IP або Інтернет-протокол допомагає NAS отримати мережеву адресу в бізнес-мережі. Це також допомагає NAS точно визначити мережеву адресу вузлів для передачі даних.

TCP, або протокол керування передачею, перетворює масивні дані в крихітні пакети даних. Потім він безпечно надсилає дані через мережу, забезпечуючи максимальну якість даних.

Протоколи обміну файлами

Формат файлів або протоколи спільного доступу мають вирішальне значення для оптимальної та бездоганної роботи пристрою NAS. Нижче наведено основні протоколи обміну файлами стандартних пристроїв NAS:

#1. Блоки повідомлень сервера (SMB)

Переважно пристрої на базі ОС Microsoft Windows використовують протокол SMB для обміну файлами в інтрамережах або Інтернеті. Представники галузі також називають її мережею Microsoft Windows.

  Як вимкнути батьківський контроль без пароля

Корпорація Майкрософт розробила протокол SMB на основі спільного доступу до файлів в Інтернеті (CIFS). Отже, ви також можете побачити посилання на мережу Microsoft Windows як протокол CIFS/SMB.

#2. Протокол Apple Filing Protocol (AFP)

Це власний мережевий протокол передачі файлів від Apple і частина Apple File Service (AFS). Якщо ви хочете дозволити користувачам пристроїв Apple у вашій організації отримувати доступ до даних на NAS, ви повинні використовувати AFP.

#3. Мережеві файлові системи (NFS)

Це часто використовуваний протокол обміну файлами для пристроїв з операційними системами Unix і Linux. Протокол не залежить від постачальника. Отже, він працює для будь-якої операційної системи, мережевої архітектури чи пристрою.

Чому вам потрібно вибрати правильний NAS?

Ви повинні вибрати відповідне рішення NAS для потреб вашого бізнесу, щоб заощадити час і гроші. Інші причини вибрати правильне рішення NAS:

 • Дозвольте керованим даними бізнес-операціям працювати безперервно без простоїв і частих відключень на технічне обслуговування.
 • Уникайте недостатньої або марнотратної ємності сховища, обираючи рішення NAS, виконуючи внутрішню оцінку для потреб зберігання даних.
 • Після покупки ви можете виявити, що нестандартний пристрій NAS не підходить для певних пристроїв або веб-програм. Отже, вам потрібно провести ретельне дослідження, перш ніж вибрати блок NAS.
 • Насолоджуйтеся перевагами стійкості даних, придбавши стандартний NAS із можливістю RAID.
 • Переконайтеся, що мережеве сховище має розширені функції безпеки, такі як шифрування даних, рольовий доступ, тимчасові дозволи тощо.

Тепер давайте зрозуміємо різницю між NAS і NAS. DAS.

NAS Vs. DAS

Якщо ви спантеличені тим, який вибрати між NAS і DAS, знайдіть нижче таблицю, яка чітко розрізняє два стандарти зберігання даних:

Функції Сховище з прямим підключенням (DAS)Мережеве сховище (NAS)РозташуванняНа пристрої або як фізичний серверУ хмарі чи інтранет-мережіТехнічне обслуговуванняКерування DAS означає керування окремими жорсткими дисками або SSD на сервері чи багатьох робочих станціяхNAS дозволяє керувати всіма бізнес-даними в одному центральне сховище з мережевим доступом для всіх вузлівМережеве з’єднанняВін може бути в мережі, а може і не бути в мережіПовинен бути в мережі для доступу до даних Продуктивність Краща, ніж NASOОптимальна, але не підходить для програм, що потребують обчислень

NAS Vs. SAN

Нижче наведено відмінні риси між NAS і SAN:

ФункціїМережеве сховище (NAS)Мережа сховища (SAN)Спільне сховищеСпільна мережа надає вам доступ до спільного сховища у виділеній мережі NASA надає вам доступ до спільного сховища за SANCартістю володінняВід середньої до доступноїДороге, ніж рішення NASКеруванняПросте розгортання, створення облікові записи користувачів для нових вузлів і керування відсіками для дисків Розгортання складне, а також технічне обслуговування Протоколи TCP/IP через протокол EthernetFibre Channel (FC) за допомогою оптоволоконних кабелів

Переваги NAS

NAS має різноманітні переваги для бізнесу та індивідуальних випадків використання, і вони наведені нижче.

 • Блоки NAS дуже портативні. Отже, вони ідеально підходять для розробки рішень для аварійного відновлення.
 • NAS допомагає компаніям економити капітал, об’єднуючи всі вимоги до просторів масового зберігання на одному централізованому пристрої.
 • Ви можете легко розгорнути блок NAS, дотримуючись інструкцій, наведених у його посібнику.
 • Виробники програмного забезпечення та пристроїв IoT можуть використовувати NAS для зберігання неструктурованих даних і аналізу даних на місці.
 • Малі підприємства, як-от агентства цифрового маркетингу, веб-сайти соціальних мереж, постачальники додатків для обміну повідомленнями тощо, можуть використовувати DAS для зберігання даних і обслуговування потреб за нижчою ціною, ніж сервери зберігання та хмарні сховища.
 • Блоки NAS можуть бути швидшими за звичайні рішення для зберігання даних, якщо ви отримаєте рішення NAS на основі SSD.
 • Коробки NAS постачаються з додатковими порожніми відсіками для жорстких дисків. Таким чином, компанії можуть легко збільшити обсяг свого сховища швидко та за доступною ціною.
  Які налаштування камери я маю використовувати для вуличної та туристичної фотографії

Далі ми заглянемо в майбутнє мережевого сховища (NAS).

Майбутнє НАН

Загальний дохід компанії від апаратного та програмного забезпечення NAS склав 20 мільярдів доларів на світовому ринку. Згідно з даними Global Market Insights, експерти вважають, що ринок буде швидко зростати на рівні 15% або більше з 2023 по 2032 рік.

Компанії, які займаються пристроями та програмним забезпеченням NAS, пропонують інноваційні продукти та послуги, подібні до наведених нижче. Ці послуги та продукти мають допомогти процвітати концепції файлового сховища або NAS у майбутньому:

 • Провідні постачальники хмарних послуг, такі як Amazon, Google і Microsoft, використовують NAS у своїй архітектурі хмарного сховища.
 • Існують інтеграційні програми та служби, доступні для гіперконвергентних інфраструктур або HCI.
 • Є розробники програмного забезпечення, які працюють над рішеннями для використання NAS як локального пристрою для аналізу даних, наприклад периферійної аналітики.

Далі ми розглянемо деякі з найкращих ресурсів для вивчення NAS.

Ресурси

Мережеве сховище. Повний посібник

Ви можете стати функціональним оцінювачем домену NAS, уважно прочитавши цей Повний посібник із NAS.

Це книга для самооцінки, яка відповідає на багато питань, які можуть поставити користувачі NAS або ІТ-адміністратори.

Вступ до систем зберігання даних SAN і NAS

Цей курс «Вступ до сховищ SAN і NAS» допоможе вам зрозуміти основи та деякі поглиблені концепції мережевого зберігання та мереж зберігання даних.

Це безкоштовний відеоурок тривалістю 3 години 35 хвилин. Кожен може зручно вивчити NAS і SAN, вибравши цей онлайн-курс.

З собою потрібно лише мати базові знання комп’ютера. Зрештою, ви можете пройти тест, щоб оцінити свої знання про NAS і SAN.

Network Attached Storage (NAS) для початківців

Якщо ви нічого не знаєте про віддалене та централізоване зберігання даних, ви повинні записатись на цей курс Udemy про мережеве сховище (NAS) для початківців. У цьому курсі ви можете вивчити теоретичні та практичні аспекти NAS.

Крім того, ви побачите справжній пристрій NAS, як його встановити, як ним керувати тощо. Модель пристрою, на якому ви отримаєте реальний досвід, — Synology DS218j.

Заключні слова

Отже, тепер ви знаєте мережеве сховище з нуля. Ви також ознайомилися з деякими навчальними онлайн-курсами та книгами, щоб отримати більше технічних знань і досвіду реального використання пристроїв NAS.

Спробуйте ці ресурси для читання та навчання, підвищуючи свої здібності та технічні навики роботи з мережевими пристроями зберігання даних.

Вас також можуть зацікавити найкращі мережеві рішення для зберігання даних для бізнесу та індивідуального використання.