Пояснення щодо керування системою безпеки в хмарі (CSPM).

Categories:

Управління безпекою в хмарі надає засоби для постійного моніторингу хмарного середовища, забезпечення видимості, виявлення та усунення вразливостей, прогнозуючи потенційні ризики.

Захистити хмарне середовище сьогодні важко через його динамічну природу та те, як воно підключається та від’єднується від сотень мереж та інших ресурсів. Відсутність належної видимості може призвести до непомічених неправильних конфігурацій та інших недоліків безпеки, якими можуть скористатися зловмисники та отримати несанкціонований доступ до інфраструктури.

Зазвичай неправильні та незахищені конфігурації збільшують площу атаки, полегшуючи атаку злочинцям. Зрештою це призводить до розголошення чутливої ​​або конфіденційної інформації, штрафів за недотримання вимог, фінансових і репутаційних втрат та інших ризиків.

В ідеалі розгортання Cloud Security Posture Management (CSPM) забезпечує відповідність безпеки хмарного середовища найкращим практикам і встановленим правилам і очікуванням.

Джерело: my.f5.com

Що таке Cloud Security Posture Management (CSPM)?

Cloud Security Posture Management (CSPM) — це набір інструментів і методів, які дозволяють організаціям оцінювати хмару, виявляти та усувати неправильні конфігурації, порушення відповідності та інші ризики безпеки.

Хоча деякі постачальники хмарних послуг, як-от Amazon AWS, Google Cloud, Microsoft та інші, мають вбудовані можливості CSPM, організаціям на інших платформах, які не пропонують їх, слід розглянути інструменти сторонніх розробників.

Рішення відіграють важливу роль у хмарній безпеці, виявляючи, виправляючи або сповіщаючи ІТ-команди про неправильні налаштування безпеки, ризики, невідповідність та інші вразливості. Деякі інструменти забезпечують автоматичне виявлення та усунення недоліків.

Окрім виявлення та пом’якшення ризиків, інструмент CSPM забезпечує безперервний моніторинг і видимість стану хмарної безпеки організації. Крім того, деякі інструменти надають рекомендації щодо посилення безпеки.

Чому важливе керування системою безпеки в хмарі?

Оскільки хмара містить широкий спектр різних технологій і компонентів, організаціям стає важко відслідковувати все, особливо якщо вони не мають потрібних інструментів.

Будь-яка організація, яка використовує хмарні служби, повинна розглянути можливість використання інструменту CSPM. Зокрема, це важливо для організацій із критичним робочим навантаженням, у суворо регульованих галузях, а також для організацій із кількома обліковими записами хмарних служб.

Переваги використання CSPM включають:

 • Виконання безперервного сканування та визначення стану безпеки в режимі реального часу.
 • Дозволяє організації отримати постійну видимість усієї хмарної інфраструктури.
 • Автоматичне виявлення та виправлення неправильних конфігурацій і проблем відповідності
 • Виконання порівняльного аналізу відповідності та аудитів, щоб переконатися, що організація дотримується найкращих практик.

Незважаючи на гнучкість і продуктивність, яку забезпечує хмарна інфраструктура, вона страждає від широкого спектру проблем безпеки, особливо коли неправильна конфігурація та інші погані практики збільшують площу атаки. Щоб усунути ці проблеми, організації повинні розгорнути інструменти CSPM, щоб забезпечити видимість, визначити та усунути ризики.

  перевірте обладнання перед дзвінком

Типовий інструмент CSPM буде постійно контролювати хмарну інфраструктуру та створювати сповіщення щоразу, коли виявлятиме проблему. Залежно від проблеми інструмент може автоматично усунути ризик.

В іншому випадку швидке сповіщення також дозволяє службі безпеки, розробникам або іншим командам своєчасно усунути проблему. Крім того, CSPM дозволяє організаціям виявляти та усувати будь-які розриви, які можуть існувати між поточним і бажаним станом їх хмарного середовища.

Як працює CSPM?

Рішення CSPM забезпечує безперервний моніторинг і візуалізацію хмарної інфраструктури для виявлення та класифікації різних компонентів хмари та оцінки існуючих і потенційних ризиків.

Більшість інструментів порівнюють активні політики та конфігурації з заданою базовою лінією, щоб визначити відхилення та ризики. Крім того, деякі рішення CSPM на основі правил працюють відповідно до встановлених правил.

З іншого боку, деякі рішення використовують машинне навчання для виявлення змін у технологіях і поведінці користувачів, а потім коригують їх порівняння.

Типовий CSPM виконує такі основні функції:

 • Постійно відстежуйте хмарне середовище та служби та забезпечуйте повну видимість компонентів і конфігурацій.
 • Порівняйте конфігурації та політики хмари з набором прийнятних рекомендацій.
 • Виявлення неправильних налаштувань і змін політики.
 • Визначте існуючі, нові та потенційні загрози.
 • Виправляйте неправильні конфігурації на основі попередньо створених правил і галузевих стандартів. Це допомагає зменшити ризики через людські помилки, які можуть призвести до неправильних конфігурацій.

Джерело: fortinet.com

Незважаючи на те, що CSPM допомагає вирішити широкий спектр проблем із неправильною конфігурацією та відповідністю, вони можуть відрізнятися за принципом роботи. Деякі підтримують автоматичне виправлення в режимі реального часу.

Однак автоматичне виправлення може відрізнятися від одного інструмента до іншого. Інші підтримують індивідуальну автоматизацію. Крім того, деякі з них є специфічними для певних хмарних середовищ, як-от Azure, AWS або іншої служби.

Деякі рішення CSPM забезпечують автоматизований і безперервний моніторинг, видимість, виявлення загроз і виправлення. Залежно від рішення, воно може автоматично вирішувати ризики, надсилати сповіщення, давати рекомендації та виконувати інші функції.

Що таке неправильна конфігурація безпеки та чому вона виникає?

Неправильна конфігурація безпеки — це коли елементи керування безпекою налаштовані неправильно або залишаються незахищеними, наприклад із налаштуваннями за замовчуванням. Це створює вразливі місця, прогалини в безпеці та збої, через які мережі, системи та дані піддаються ризику різних кібератак.

Неправильні конфігурації відбуваються в основному через людську помилку, коли команди не вміють правильно впроваджувати параметри безпеки або взагалі не впроваджують їх.

Типові погані практики включають використання налаштувань за замовчуванням, погану або відсутність документації про зміни конфігурації, надання надмірних або ризикованих дозволів, неправильні налаштування постачальником послуг тощо.

Це також відбувається через увімкнення непотрібних функцій, облікових записів, портів, служб та інших компонентів, які збільшують площу атаки.

Інші причини неправильної конфігурації включають наступне:

 • Відображення конфіденційної інформації в повідомленнях про помилки
 • Погане, слабке або відсутність шифрування
 • Неправильно налаштовані інструменти безпеки, незахищені платформи, каталоги та файли.
 • Неправильні конфігурації апаратного забезпечення, наприклад використання IP-адреси за замовчуванням, облікових даних апаратного та програмного забезпечення та налаштувань.

Як запровадити CSPM у вашій організації?

CSPM дає змогу постійно оцінювати ваше хмарне середовище, виявляти та усувати прогалини в безпеці. Однак впровадження ефективного рішення CSPM вимагає належного планування, стратегії та часу. Через різні хмарні середовища та цілі процес може відрізнятися від однієї організації до іншої.

  Чит-коди Idle Apocalypse: викупіть зараз

Окрім правильного вибору інструменту, команди повинні дотримуватися найкращих практик під час впровадження рішення. І тут слід враховувати кілька факторів.

Як і будь-які інші фінансові зобов’язання, групи безпеки повинні визначити цілі CSPM на додаток до отримання схвалення вищого керівництва. Після цього вони повинні зробити наступні кроки.

 • Визначте цілі, наприклад ризики, які ви хочете виявити та усунути. Крім того, визначте та залучіть відповідні групи для нагляду за розгортанням.
 • Визначте правильне рішення CSPM і використовуйте попередньо налаштовані або власні правила для виявлення неправильних конфігурацій та інших вразливостей.
 • Встановіть, як оцінювати або оцінювати хмарні середовища.
 • Постійно скануйте своє хмарне середовище та активи, щоб виявити та усунути ризики безпеки, включно з тими, які можуть спричинити зміни в хмарному середовищі.
 • Оцініть результати та встановіть критичні області, щоб визначити пріоритетність відновлення. Деякі інструменти можуть допомогти оцінити серйозність ризиків, які він виявляє, і визначити пріоритетність тих, які потрібно усунути в першу чергу.
 • Усувайте виявлені ризики автоматично або вручну. Крім того, ви можете налаштувати інструмент для сповіщення відповідних команд про вжиття заходів.
 • Регулярно повторюйте процес і налаштовуйте його відповідно до змін, які могли статися в хмарних середовищах, що постійно розвиваються.

Більшість організацій можуть не знати кількості та типів своїх хмарних ресурсів, тих, що працюють, і способів їх конфігурації. У більшості випадків відсутність видимості їхнього хмарного середовища може призвести до запуску різних служб із декількома неправильними конфігураціями.

Типовий інструмент CSPM постійно сканує хмарне середовище, щоб забезпечити видимість стану безпеки. Під час цього він виявляє активи, служби та інші хмарні ресурси, одночасно оцінюючи безпеку, перевіряючи на наявність неправильних конфігурацій та інших вразливостей.

Загалом інструмент візуалізує активи та допомагає організаціям виявити та зрозуміти мережеві взаємозв’язки, служби, робочі навантаження, шляхи до даних та інші ресурси. Це дозволяє командам виявляти неправильні конфігурації, вразливі місця в безпеці, невикористані активи та служби, а також перевіряти цілісність нещодавно встановлених апаратних чи програмних систем тощо.

Наприклад, інструмент CSPM виявляє хмарні активи, такі як віртуальні машини, сегменти Amazon S3 та інші ресурси. Потім він забезпечує видимість хмарного середовища, включаючи його активи, конфігурації безпеки, відповідність і ризики. Крім того, видимість дозволяє командам знаходити та усувати сліпі зони.

Джерело: zscaler.com

Проблеми управління хмарною безпекою

Незважаючи на те, що інструменти CAPM забезпечують декілька переваг безпеки, вони також мають ряд недоліків. До них належать:

 • Деякі інструменти CSPM без функцій сканування вразливостей покладаються на інші рішення. А це може ускладнити розгортання та реагування.
 • Відсутність відповідних навичок для розгортання та підтримки рішення CSPM.
 • Автоматичне виправлення може призвести до проблем. Як правило, автоматичне вирішення проблем відбувається швидше та ефективніше, якщо все зроблено правильно. Однак деякі проблеми можуть вимагати ручного втручання.
 • На практиці більшість інструментів CSPM не зупиняють завчасно програми-вимагачі, шкідливі програми та інші атаки. Пом’якшення атаки може тривати кілька годин, що може означати більшу шкоду. Крім того, інструмент може не виявляти загрози, що поширюються вбік у хмарному середовищі.
 • Деякі функції CSPM зазвичай доступні як продукти постачальника хмарних послуг або функції інших хмарних інструментів, таких як хмарна платформа захисту робочого навантаження (CWPP) і Cloud Access Security Broker (CASB). На жаль, ці хмарні інструменти не забезпечують локальну безпеку.
  Як зареєструватися в онлайн-сервісі Philo в прямому ефірі

Навчальні ресурси

Нижче наведено кілька курсів і книг, які допоможуть вам зрозуміти більше про керування безпекою в хмарі та інші практики

#1. Check Point Jump Start: CloudGuard Posture Management: Udemy

Check Point Jump Start: CloudGuard Posture Management — це безкоштовний, простий і інформативний онлайн-курс, запропонований Udemy. Щоб зрозуміти CSPM, вам потрібні лише базові комп’ютерні навички.

#2. Безпека контейнерів і хмарна безпека за допомогою AQUA – Udemy

Курс Container Security & Cloud Security з використанням AQUA допоможе вам дізнатися про зображення контейнерів, їх безпеку та способи їх сканування за допомогою рішень безпеки Aqua.

Ви також дізнаєтеся, як виявляти неправильні конфігурації в платформі AWS, про керування безпекою в хмарі та як це реалізувати за допомогою рішення Aqua.

#3. Повний посібник із самооцінки керування станом хмарної безпеки

У книзі ви дізнаєтесь, як оцінити рівень безпеки, візуалізувати свої хмарні ресурси та визначити, хто ними користується. Він також постачається з цифровими інструментами, які дозволяють оцінити заходи безпеки, політики та інші існуючі рішення.

Крім того, ви розглянете минулі атаки та виклики, через які проходить ваша організація, щоб захистити робочі навантаження. Крім того, ви оціните, наскільки захищені ваші програми та дані, хто має до них доступ і хто має право виконувати певні дії.

Посібник із самооцінки CSPM допоможе вам визначити проблеми CSPM і як їх подолати та захистити своє хмарне середовище.

#4. Технічна довідкова архітектура безпеки в хмарі

Книга містить еталонну архітектуру, яку рекомендують CISA, OBD та інші агентства безпеки.

Це показує, що організації та агентства, які переносять свої робочі навантаження в хмару, повинні захистити збір даних і звітність за допомогою різних інструментів, включаючи CSPM.

Заключні слова

Хмарна інфраструктура постійно змінюється, і організації без належної видимості можуть піддати своє середовище атакам. Таким чином, важливо регулярно перевіряти налаштування безпеки, конфігурації та елементи керування, щоб забезпечити відповідність, навіть після додавання нового компонента. Потім команди повинні якомога швидше вирішити будь-які відхилення в конфігурації.

Одним із способів досягнення цього є використання надійного хмарного рішення для керування безпекою. Інструмент забезпечує видимість, яка дозволяє організаціям захистити свої хмарні активи від невідповідності та неправильних конфігурацій, таких як застарілі оновлення безпеки, неправильні дозволи, незашифровані дані, прострочені ключі шифрування тощо.

Далі перевірте, як знайти вразливі місця веб-сервера за допомогою сканера Nikto.