Пояснення частот і налаштувань еквалайзера на музичних програвачах

Найкращі музичні програвачі мають налаштування музичного еквалайзера та мають попередні налаштування, щоб музика, яку ви слухаєте, звучала дійсно добре. Ці попередні набори визначаються жанром, для якого вони найкраще підходять, наприклад, поп чи рок (але ніколи з якихось передустановок із сатанинськими криками готичного металу чомусь). Але що це за загадкові налаштування, які стверджують, що покращують наш досвід прослуховування? Чи вони взагалі справжні, чи це просто те, що розробники з усього світу спільно змовилися додати до музичних плеєрів, щоб виглядати круто? Налаштування еквалайзера на 100% законні, як і твердження, що правильне налаштування покращить якість музики, яку ви чуєте, залежно від того, які у вас динаміки. Ми розглянемо, що таке еквалайзер і що означає кожен із цих повзунок.

Налаштування еквалайзера — це не винахід епохи цифрової музики. Вони існують вже давно, ще з часів касетних програвачів, і ось картинка того, як виглядає еквалайзер на моєму касетному плеєрі 1000 року до нашої ери. Підтримуються частоти від 100 Гц до 10 кГц.

Що таке еквалайзер?

Еквалайзер дозволяє регулювати частоту різних звукових каналів. Подібно до виходу світла на багатьох різних довжинах хвиль, звук існує через багато різних каналів або частот. Різні музичні інструменти і навіть людський голос звучить на різних частотах. Пригадайте, що голоси чоловіків глибші, а у жінок гостріші; різний тон і частоти. Існує цілий діапазон частот, які людське вухо просто не може розпізнати, і собачий свисток є чудовим прикладом лише однієї такої частоти. Деякі ми чуємо краще за інших.

  40 смішних речей, які ви можете запитати у Siri

Музика, насправді більшість аудіо в наші дні, обробляється, і я не говорю про автоналаштування. Деякі частоти звучать голосніше і підкреслюють певний звук або частоту, а інші роблять тихіше. Мета полягає в тому, щоб кінцевий продукт звучав добре, а також усунути «шум» від студійних записів тощо. Коли створюється музика, вона нібито ідеальна, але для цього конкретного жанру музики, який був створений. Хоча наші вуха є досить стандартною проблемою (за винятком будь-якої втрати слуху), деякі типи музики звучать краще, коли певні частоти запису робляться голосніше або тихіше. Коли ми слухаємо музику з налаштуваннями еквалайзера за замовчуванням, де всі частоти встановлені на однаковий рівень, ми можемо чути її чудово, але не дуже добре. Ось тут і приходять різні попередні налаштування. Вони мають бажані рівні для різних частот, які покращують звучання певного жанру музики.

Різні частоти на еквалайзері

Скажімо, ви не хочете використовувати будь-які з попередніх налаштувань і хочете самі грати з цими повзунками. Ви повинні знати, що саме ви змінюєте, і гарна це ідея чи ні. Перш ніж ми перейдемо до будь-яких деталей, цифри, які ви бачите на панелі еквалайзера, — це частоти (вимірюються в герцах). Кожна частота призначена для іншого звукового каналу. Частоти перераховані від найнижчої (відповідає найнижчому звуку) до найвищої (відповідає найгучнішому звуку).

Ось так виглядає еквалайзер на iTunes;

Діапазон коливається від 32 Гц до 16 кГц. У більш просунутому програмному забезпеченні частота буде в діапазоні від 20 Гц до 20 кГц. Ці частоти відповідають певному діапазону звуку.

  8 найкращих тем LXDE

Низький діапазон: 20 Гц – 250 Гц
Середній діапазон: 250 Гц – 4 кГц
Високий діапазон: 4 кГц – 20 кГц

Регулювання частот на еквалайзері

Вище наведено підсумок того, який «звук» певна частота зробить гучнішим чи тихшим. Якщо ви просто намагаєтеся насолоджуватися завантаженою музикою, почніть з підказки з попередніх налаштувань. Подивіться, які частоти встановлені вище для яких типів музики, і відрегулюйте відповідно. Попередній набір «Rock» має гарну настройку V, низькі та високі діапазони робляться гучнішими, а середні в основному зберігаються на рівні за замовчуванням або робляться тихшими. Зверніть увагу на інші попередні налаштування, подібні до цього.

Якщо ви прагнете навчитися зводити музику, вам доведеться більше працювати. Давайте попрацюємо на нашому прикладі жанру «Рок», де завжди задіяні гітара та барабани. Барабани створюють як низькі, так і високі частоти, тоді як гітари залежно від типу охоплюють весь спектр. Але електрична гітара вносить свій внесок у частоти від 200 Гц до 2 кГц. Залежно від типу барабана чи гітари, які використовуються, звуки можуть бути вищими або нижчими. Ви можете використовувати таблицю, подібну до наведеної нижче, для швидкого ознайомлення, коли ви починаєте, але якщо ви дивитеся на це як на професію, вам слід дізнатися більше про інструменти, які ви змішуєте, і який діапазон вони охоплюють.

  Коли не варто знімати RAW-зображення

Джерело: Будівля гітари PDF

НЧ і ВЧ

Ви можете бачити налаштування низьких і високих частот на деяких аудіоплеєрах, або вони можуть існувати як регульовані налаштування на динаміках. Ці налаштування спільно керують низькими і високими частотами (відповідно) як одне ціле. Оскільки вони є перемикачем одним перемиканням для низьких і високих частот, ефект не такий точний, як якщо б ви налаштовували їх окремо. У мене була пара динаміків, які мали ці два налаштування, і здавалося, що налаштування існували в спектрі з Джеймсом Ерлом Джонсом на одному кінці та бурундуками з іншого. Можливо, я також щойно купив дешеві колонки, але ви отримуєте загальне уявлення про те, як працюють ці налаштування.

Децибели

Одиниця вимірювання гучності звуку називається децибелами, і де б ви її не читали, вона відноситься до гучності. Збільшення децибел рівномірно посилить звук усіх звукових частот, які ви встановили, щоб він все ще звучав так само, але голосніше. Музичні програвачі можуть підтримувати дуже гучні децибели, але ваші динаміки можуть ні, і якщо ви налаштуєте програвач на вищі децибели, ніж підтримує ваш динамік, ви можете продути їх.

Висновок

Налаштування еквалайзера, а точніше попередні налаштування, налаштовані для підвищення високих і низьких частот, які ви очікуєте почути в певному жанрі музики. Вони не вирізані в камені, тому, хоча багато хто з нас може з ними майструвати, ви завжди можете пограти та налаштувати їх відповідно до ваших потреб.