techukraine.net techukraine.net Пояснення тестування на замочування: типи, методи та приклади

Пояснення тестування на замочування: типи, методи та приклади

| | 0 Comments| 11:29 AM
Categories:

Обробка в режимі реального часу та вимоги додатків із високим навантаженням сьогодні є звичайним явищем. Одним із таких яскравих прикладів є пошукова система Google, де численні люди з різних місць будуть запитувати її.

Але чи погодитеся ви, якщо Google витримає навантаження протягом певного часу? Якщо це так, ви не зміните пошукову систему? Однак поки що Google ніколи не турбував вас у цьому, оскільки його активно тестують і постійно обслуговують.

Однією з таких процедур тестування, щоб переконатися, що ваша програма справляється з навантаженням довше, є Soak test. Він оцінює, як програма обробляє зростаючий трафік з часом, і вимірює її продуктивність протягом днів або місяців після розгортання.

У цій статті ми побачимо, як працює Soak-тестування та його переваги. Але давайте спочатку розберемося, що це таке і навіщо потрібно проводити це тестування.

Що таке тестування на замочування?

Випробування на затримку зазвичай проводять для перевірки продуктивності вашої програми під великим навантаженням протягом тривалого періоду часу.

Додаток може витримувати навантаження годину, але що, якщо через годину він зламається? Ось чому ми піддаємо програму очікуваному трафіку протягом тривалого періоду в процедурі тестування Soak.

Крім того, час тут відіграє важливу роль. Отже, тестування Soak є обов’язковим для додатків, яким потрібно працювати довше, незалежно від кількості одночасних користувачів.

Чому вам слід проводити тестування на замочування?

Хоча система виглядає завершеною, її ефективність у реальному світі під великим навантаженням дуже важлива для визначення рівня успішності. Ось чому вам слід провести тестування замочування.

На початку ваша програма може мати достатньо ресурсів для обробки обсягу. Але під час подорожей у часі ці обчислювальні ресурси можуть почати погіршуватися, що призведе до витоків пам’яті, витоків ресурсів і системних помилок. Щоб виявити такі проблеми та проблеми, проводиться тестування Soak.

Тестування на витримку виконується, щоб перевірити поведінку системи, коли вона піддається навантаженню протягом більшої кількості безперервних годин. Команда імітує систему для навантаження в реальному часі та бачить, як вона працює в реальних сценаріях.

Таким чином, виконання тестування Soak на основі використання в реальному часі є необхідним для виявлення його поведінки та проблем у довгостроковій перспективі.

Переваги тестування на замочування

Забезпечує високу продуктивність

Якщо ви пропустите тестування Soak, ви не знатимете, як працює система з часом. Якийсь час ви можете подумати, що це все добре, але те, як він справляється з навантаженням, у довгостроковій перспективі, все одно буде для вас сюрпризом.

  [Fixed] «Код помилки Netflix NW-2-5» для безперебійного потокового передавання

Зрештою, ви працюватимете над удосконаленнями лише після поломки програмного забезпечення, що буде дорогим і неефективним.

Отже, перед запуском у виробництво необхідне тестування системи Soak, щоб виявити зниження продуктивності та завчасно виправити його.

Виявляє помилки

Витримкове тестування відоме тим, що виявляє збої та помилки. Тест гарантує, що програмне забезпечення не аварійно завершує роботу через витік пам’яті. Крім того, він забезпечує оптимальне використання виділеного дискового простору шляхом регулярного очищення використаного простору.

Що ще важливіше, тестування Soak виявляє потенційні помилки та проблеми, які не могли виявити інші тести.

Виявляти проблеми

Тестувальники помічають дії з деградації ресурсів під час виконання тестування Soak. Це безперервне тестування також виявляє такі проблеми, як витік пам’яті, виснаження ресурсів і зниження продуктивності.

Аналіз цих витоків і причин допоможе вам розробити краще та довготривале програмне забезпечення.

Створіть стабільну програму

Ми можемо судити про стабільність системи, перевіряючи її протягом тривалого часу. Це те, що робить тестування Soak. Отже, проходження тесту на замочування є важливим, особливо якщо стабільність є фактором у вашій програмі.

Оцініть краще

Інші процедури тестування здебільшого порівнюють результати продуктивності з визначеними цілями, але тут тестування Soak імітує використання в реальному світі, де розробники та тестувальники будуть близькі до знання того, як система поводиться у виробництві.

Проблеми, які виявляє Soak Testing

  • Блокування невикористаного сховища програмою призводить до нестачі пам’яті, що призводить до витоку пам’яті. Тривале тестування затримки може виявити ці витоки пам’яті в програмному забезпеченні.
  • Якщо вашій програмі потрібно постійно отримувати та видавати дані під час роботи в режимі реального часу, вам обов’язково варто розглянути Soak-тестування. Цей тип перевірки допомагає виявити проблеми, пов’язані з даними, і зниження продуктивності бази даних.
  • Завдяки тестуванню Soak ви дізнаєтеся, наскільки стабільним є час відгуку вашої програми, якщо вона використовується роками. Він порівнює час відповіді на початку тесту з часом відповіді після тривалого періоду.
  • Витримкове тестування виявляє проблеми, пов’язані з мережею, як-от закриті з’єднання, проблеми TCP/IP, використання пропускної здатності, вичерпання IP-адреси тощо.
  • Багатопотокові програми завжди конкурують за ресурси, що призводить до взаємоблокувань і блокування ресурсів. Піддаючи ці одночасні виконання тестуванню Soak, виявляються проблеми, пов’язані з неправильним спільним використанням ресурсів.
  Шукаєте розваги? 7 способів ChatGPT може вас розважити

Як проводиться тестування на замочування?

Незважаючи на те, що точні кроки та процедура виконання тестів на замочування відрізняються залежно від вимог, типові тести на замочування відбуватимуться за наведеними нижче кроками.

#1. Будьте конкретними з цілями

По-перше, життєво важливо отримати чітке уявлення про те, що ви хочете перевірити.

Які ваші цілі для тестування вашої програми? Які показники ефективності ви хочете постійно перевіряти? Яке навантаження ви очікуєте, що ваша програма витримає? Як довго ви б проводили тест?

Ці чіткі цілі дозволять вам знати, успішно ви склали тести чи ні.

#2. Зберіть тестові сценарії

Створюйте всі тестові сценарії, які охоплюють різні моделі робочого навантаження та реальні ситуації.

Збираючи тестові сценарії, враховуйте кількість користувачів, тип транзакцій, генератори навантаження, розташування та взаємодію в системі та поза нею.

#3. Налаштуйте тестове середовище

Цей етап пов’язаний із налаштуванням необхідного програмного забезпечення, обладнання та мережевої інфраструктури, наближеної до виробничого середовища.

Крім того, до цієї фази також входить додавання інструментів моніторингу та генерування навантаження.

#4. Виконайте тести замочування

Це етап виконання тестів на замочування та аналізу результатів. Почніть використовувати інструменти для створення навантаження та піддавайте його різним визначеним сценаріям тестування.

При цьому збирайте різні показники продуктивності, такі як використання пам’яті, споживання процесора, швидкість відповіді та пропускна здатність, і аналізуйте їх, щоб відстежувати продуктивність програми.

#5. Порівняйте результати

Пам’ятаєте визначення цілей на першому кроці? Ось де ви можете їх використати.

Порівняйте результати тестування з цілями та подивіться, наскільки точні тести та програма.

Крім того, документуйте свої результати в діаграмах, графіках і таблицях, щоб отримати більш цінну інформацію.

#6. Шукайте покращення

Завершивши аналіз звітів про тестування, знайдіть, що можна покращити як у розробці програм, так і в тестуванні. Оновіть тестові сценарії, інструменти та тестове середовище на основі аналізу.

Також спробуйте усунути причини витоків пам’яті, виснаження ресурсів і зниження продуктивності.

Випадки використання Soak Testing

Фінансові системи

Звичайні програми фінансової торгівлі зазвичай обробляють великі обсяги трафіку та транзакцій, які вимагають постійного моніторингу.

Отже, їх ретельне тестування протягом тривалого часу та завантаження в середовищі, подібному до робочого, має вирішальне значення для забезпечення стабільності та надійності програми після розгортання.

Ігрова індустрія

Онлайн-ігри справді потребують інтенсивних системних ресурсів і мають обслуговувати безліч гравців паралельно. Отже, агресивне тестування дає вам безперебійний ігровий досвід.

Більше того, безперервний показ гри фальшивим і віртуально створеним гравцям перед запуском гарантує, що гра справляється з великою кількістю гравців і ефективним використанням ресурсів.

  Як створити нову гілку Git як професіонал

Програми для потокового передавання в реальному часі

З над 232 мільйони підписників, Netflix є найпопулярнішою платформою потокового відео. Ви коли-небудь думали про те, як ця програма справляється з таким високим навантаженням так довго?

Імітація великої бази користувачів у програмі під час тестування показує її продуктивність у режимі реального часу. Таким чином, ви можете використовувати тестування Soak, щоб знайти лазівки продуктивності в трафіку та покращити їх.

Платформи соціальних мереж

Програми для соціальних мереж завжди спрямовані на залучення трафіку та залучення до своїх сайтів. Щоб витримати таке навантаження, проводять випробування на замочування.

Крім того, тести перевіряють, як ці програми обробляють публікації вмісту, миттєві чати, пряму трансляцію та інші дії користувачів.

Приклади тестування на замочування

  • Коли компанія електронної комерції оголошує про розпродажі, як-от Чорна п’ятниця, очікується, що під час розпродажу веб-сайт відвідає велика кількість покупців. Тут виконується тестування Soak, щоб переконатися, що сайт іноді може впоратися з таким раптовим трафіком.
  • Банківські системи зазвичай спостерігають збільшення онлайн-транзакцій під час днів виплати зарплати. Тож тестування Soak перед виплатою зарплати допомагає їм залишатися стабільними та надійними для фінансування переказів і оплати рахунків.
  • Коли прем’єра фінального 2 сезону «Ейфорії» була призначена на HBO, стрімінговий сервіс став збою на кілька хвилин через різке збільшення кількості користувачів. Ось чому тестування на витримку проводиться на потокових платформах, щоб забезпечити бездоганний досвід для глядачів під час великих подій, таких як випуски спортивних і телешоу.
  • Програми для подорожей у час пік повинні обробляти кілька запитів на поїздки та розраховувати оптимальний маршрут для багатьох мандрівників одночасно. Таким чином, ці транспортні додатки повинні пройти тести на замочування, щоб залишатися стабільними в години пік і особливі події.

Висновок

Тепер ви знаєте, що таке тестування Soak і яку користь воно приносить вашим програмам і програмному забезпеченню. У цій статті також описано детальні кроки щодо виконання тестування на замочування.

Тестування є вирішальним етапом для оновлення та виправлення помилок, які ми зробили на етапі розробки. Однією з таких процедур тестування є Soak test.

Таким чином, якщо ви хочете, щоб ваша програма була стабільною та продовжувала працювати протягом тривалого часу, вам слід розглянути можливість тестування Soak перед запуском.

Далі ви можете перевірити ці зручні для розробників інструменти тестування для сучасних програм.