Пояснення сховища даних за 5 хвилин

Дані є критично важливим активом, який може покращити роботу, ефективність, досвід клієнтів і прийняття рішень.

Для цього компанії та організації створюють, збирають і зберігають величезні обсяги даних із різних джерел. Однак із збільшенням обсягів даних вилучення найбільш корисної інформації може бути складним завданням, особливо коли інформація невпорядкована та розкидана по різних місцях.

Одним із способів подолання цих проблем є зберігання даних у відповідному сховищі даних. Це забезпечує уніфіковане джерело даних, що містить інформацію, яка фільтрується, доступна для пошуку та готова для аналізу та звітування.

Джерело: aws.amazon.com

Тут ми визначимо сховище даних і дізнаємося про його переваги, різні типи та найкращі практики.

Що таке сховище даних?

Сховище даних — це бібліотека або архів, який містить дані для підтримки функцій аналізу та звітності в дослідженнях або бізнес-операціях. На практиці сховище даних — це загальний термін, який стосується централізованого розташування, де зберігаються дані. Це може стосуватися одного пристрою зберігання даних або набору баз даних, що охоплюють різні пристрої.

У типовій операції організації можуть збирати різні дані з точки продажу, CRM, ERP, електронних таблиць та інших джерел. Потім вони переміщують їх у сховище даних, де вони сортуються, очищаються, перевіряються, форматуються, упорядковуються та зберігаються.

Зазвичай організації можуть виділяти та зберігати певні типи даних у сховищі для аналітичних цілей або звітності. І оскільки це довгострокове зберігання, вони можуть використовувати його кілька разів для виконання різних типів аналізу.

Типове сховище даних має три основні рівні.

 • Рівень джерел даних
 • Рівень обробки даних або сховище
 • Рівень цільової програми, наприклад, складається з користувачів, аналітиків і звітів

Навіщо вам потрібен репозиторій даних?

Дані доступні з контактних точок клієнтів, Інтернету, досліджень, маркетингу, додатків та багатьох інших джерел. Однак зазвичай він знаходиться в необробленому форматі, і організаціям потрібні відповідні інструменти для отримання корисної інформації, щоб допомогти їм досягти своїх цілей. Хорошою практикою є створення репозиторію даних, щоб упорядкувати дані та зробити їх доступними для аналізу та інших програм.

Репозиторій дозволяє авторизованим користувачам легко та швидко отримувати доступ, отримувати та керувати даними за допомогою пошуку, запитів та інших інструментів. Отже, користувачі та компанії можуть виконувати аналіз, дослідження, обмінюватися та звітувати. І це дозволяє їм оптимізувати роботу та приймати кращі рішення на основі даних.

Припустимо, ви хочете визначити, який відділ у вашій організації несе найбільші операційні витрати. Ви можете створити сховище даних для оренди, безпеки, витрат на електроенергію, комунальних послуг та інших витрат. Зберігання даних у централізованому місці допомагає аналізувати та визначати відділ із найбільшими витратами, отже, приймати більш обґрунтовані та цілеспрямовані рішення, коли ви хочете скоротити витрати.

Хоча сховища даних зазвичай використовуються дослідницькими та науковими установами, вони також застосовні до загальних організацій і підприємств.

Переваги сховищ даних

Сьогодні більшість організацій використовують сховища даних як засіб для більш ефективного управління та використання своїх даних. Концепція сховища даних продовжує набирати популярність завдяки таким перевагам, як легкий доступ до інформації, керування, аналіз і звітність.

Серед інших переваг:

 • Забезпечення кращої видимості: збереження даних у центральному надійному місці робить їх доступними в будь-який час. Навпаки, зберігання даних у приватних програмах або локальних силосах означає, що вони доступні лише одній особі або кільком людям. Це зменшує його видимість і зручність використання. Отже, командам може знадобитися більше часу та використовувати додаткові ресурси для доступу до даних.
 • Легкий доступ до корисних даних: дані в цифровій формі легко шукати та отримувати доступ. Додавання метаданих до даних у сховищі дозволяє користувачам набагато краще розуміти та використовувати їх.
 • Легко захистити дані та відповідати стандартам: набагато простіше захистити дані в центральному місці, на відміну від розкиданих у різних місцях. Крім того, сховище даних дозволяє легко та з меншими витратами дотримуватись різноманітних нормативних стандартів.
 • Багаторазові дані: сховище даних містить широкий спектр даних для аналізу та звітності. Аналітики та дослідники можуть використовувати ті самі дані для створення різних типів звітів.
 • Надає корисну інформацію: використання відповідних інструментів у сховищах даних дозволяє отримати багатовимірне уявлення про дані на відміну від аналізу інформації в різних місцях.

Типи сховищ даних

Сховище даних – загальний термін, що відноситься до архіву інформації. Однак існують різні репозиторії на основі цільової програми або цілі. Нижче наведено чотири основні типи сховищ даних.

#1. Інформаційне сховище

Джерело: cloud.google.com

Сховище даних є одним із найбільших типів сховищ даних. У цій категорії підприємства можуть збирати дані з кількох джерел і в різних форматах. Типове сховище даних зберігає великі обсяги даних з різних джерел. Його структура дозволяє організаціям легко впорядковувати дані, аналізувати та складати звіти. І це дозволяє командам приймати кращі рішення на основі даних.

Інформація в сховищі даних може охоплювати кілька тем і зазвичай очищається, фільтрується та визначається для певного використання.

#2. Data Mart

Вітрина даних — це відокремлена частина сховища даних. Тематично-орієнтоване сховище даних зберігає підмножину даних, зосереджених на певній бізнес-функції чи відділі, наприклад фінансах, підтримці, закупівлях або маркетингу.

Як правило, вітрина даних має менший розмір. Це допомагає пришвидшити бізнес-процеси, надаючи доступ до відповідних даних протягом більш короткого періоду часу. Це економічно ефективний засіб для швидкого отримання корисної інформації.

#3. Озеро даних

Джерело: microsoft.com

Озеро даних — це великий архів, що містить дані в будь-якій формі. Це включає неструктуровані, напівструктуровані та структуровані дані. Він використовує метадані для категоризації та маркування даних, які значною мірою є неструктурованими. Озеро даних забезпечує повний контроль і краще керування даними, ніж сховище даних.

#4. Куби даних

Куби даних — це багатовимірні сховища даних, які більше зосереджуються на складних даних, які не підтримуються іншими типами. Вони мають три або більше вимірів, кожен з яких представляє певну характеристику, наприклад щоденні, місячні або річні витрати чи продажі. Озера даних дозволяють дослідникам оцінювати дані з різних точок зору.

Читайте також: Data Lake проти Data Warehouse: у чому відмінності?

Найкращі методи розробки та підтримки сховищ даних

Типове сховище даних має інструменти для зберігання, керування та захисту інформації. Він має такі функції, як контроль доступу, індексування, стиснення, звітування, шифрування тощо.

Розробляючи та створюючи сховище даних, вам потрібно враховувати кілька факторів апаратного та програмного забезпечення, а також співпрацювати з інженерами конвеєрів даних, аналітиками даних та іншими експертами. Залежно від домену, ви повинні залучити експертів галузі. Наприклад, створюючи сховище клінічних даних, ви працюватимете з лікарями та іншими медичними працівниками.

Ефективна стратегія управління даними включає наступне:

✅ Організація файлів

✅ Безпечне зберігання та належний контроль доступу

✅ Контроль версії та документації

✅ Підтримує співпрацю

✅ Чітка політика повторного використання та спільного використання

✅ Архівування та збереження даних для використання в майбутньому.

Хоча етапи проектування, створення та керування сховищем даних можуть відрізнятися в різних галузях чи організаціях, нижче наведено деякі найкращі практики.

Обмежте масштаб на початкових етапах

На початку найкраще використовувати менший обсяг сховища даних. Однією зі стратегій є використання меншої кількості предметних областей і наборів даних і поступове збільшення обсягу.

Виберіть правильні інструменти

Інструменти мають вирішальне значення для створення, зберігання, спільного використання, аналізу та керування сховищами даних. Таким чином, якість даних і аналіз залежатимуть від інструментів, які ви використовуєте. Оскільки існують різні типи інструментів із різними можливостями, переконайтеся, що ваш вибір відповідає вашим потребам.

Автоматизуйте якомога більше процесів

Якщо можливо, автоматизуйте завдання завантаження та обслуговування, щоб підвищити ефективність, зменшити втрату часу та ризик помилок.

Створіть гнучкий і масштабований репозиторій

Щоб пристосуватись до збільшення обсягів даних, типів і форматів даних, що розвиваються, найкраще розробити та створити масштабоване сховище. Така система відповідатиме поточним потребам і масштабуватиметься для підтримки збільшених типів даних і обсягів у майбутньому. Крім того, він повинен бути гнучким для роботи з різними інструментами та новими технологіями.

Захист даних у будь-який час

Забезпечте цілісність і безпеку даних, оскільки будь-які розбіжності, компрометація або крадіжка можуть призвести до неточних результатів аналізу та неправильних рішень. Встановіть належні правила доступу та надайте авторизованим користувачам лише дозволи, необхідні для виконання своїх обов’язків. Крім того, шифруйте дані під час передачі та передачі. Розгляньте інші заходи, наприклад багатофакторну автентифікацію, щоб додати додатковий рівень захисту.

Використовуйте стандартні моделі даних

Моделювання даних допомагає перетворювати дані на цінну інформацію, яку дослідники та бізнес-лідери можуть краще зрозуміти. Зазвичай інформація в сховищі даних є багаторазовою.

Організації можуть використовувати ті самі дані для отримання корисної інформації в різних сферах. Дані мають багато контекстів залежно від того, як вони використовуються в різних процесах і аналітичних програмах. Таким чином, організація може використовувати кілька моделей даних для задоволення різних аналітичних потреб.

Індексація даних

Створення індексів у таблицях сховища даних покращує продуктивність запитів і має бути стандартною практикою. Це покращує швидкість запиту, надаючи організовану таблицю пошуку на основі певних атрибутів і записів, які вказують на конкретні розташування даних.

Індексація сховищ даних може відрізнятися залежно від використання. Він може бути легким або великим, залежно від використання. В ідеалі стратегія індексування повинна бути зосереджена на прискоренні процесів ETL. Однією з найкращих практик під час перетворення даних є забезпечення того, щоб індекс надавав необхідну інформацію, не пропускаючи корисні дані та не будучи надмірно великим.

Також важливо збалансувати компроміс між покращеною продуктивністю запитів до сховища даних і пов’язаними накладними витратами та витратами на обслуговування індексування.

Читайте також: Найкращі інструменти ETL для SMB.

Приклади сховищ даних

Сховища даних підпадають під різні категорії:

 • Інституційні репозиторії (ІР) для установ дослідників, таких як Техаське сховище даних бібліотеками Техаського університету A&M.
 • Дисциплінарні або доменно-спеціальні репозитарії (DR): це предметно-спеціальні репозиторії, які керуються консорціумом дослідників або професійною організацією, як-от Реєстр сховищ дослідницьких даних (re3data) від DataCite та Каталог сховищ відкритого доступу (OpenDOAR), що складається з кількох академічних сховищ відкритого доступу.
 • Відкриті або універсальні сховища, як-от Дріада, Figshareі Harvard Dataverse.
 • Випадки використання сховищ даних

  Фінтех, охорона здоров’я, електронна комерція, ланцюг поставок та інші галузі можуть отримати вигоду від використання сховищ даних. Повністю використовуючи великі обсяги даних, які вони збирають і генерують, вони можуть отримати кращу інформацію для оптимізації своїх послуг і надання кращих і швидших послуг.

  Клінічні дослідження

  Клінічні дослідження — це галузь, у якій багато даних. Отримання максимальної користі від даних допомагає рухати галузь охорони здоров’я в правильному напрямку. Аналіз великих даних дає змогу вченим та іншим фахівцям глибоко заглибитися в клінічні випробування та отримати інформацію, яка допоможе покращити охорону здоров’я та врятувати життя.

  Фінансові послуги

  Індустрія фінансових послуг може отримати вигоду, проаналізувавши великі обсяги даних, якими вона володіє. Аналіз дає їм інформацію, яку вони можуть використати для покращення послуг, ефективності та доходів. Деякі з областей, де фінансові установи можуть використовувати сховища даних, включають:

  • Генерувати фінансові звіти шляхом аналізу даних із централізованого розташування.
  • Забезпечує автоматичне прийняття рішень на основі ШІ.

  Заключні слова

  Дані є важливим ресурсом для прийняття рішень. Однак організаціям, які зберігають великі обсяги даних, потрібні правильні рішення для збору, зберігання, керування та аналізу даних.

  Для цього сховище даних надає рішення для консолідації критичних даних і керування ними. Репозиторії дозволяють організаціям аналізувати дані, отримувати розуміння та приймати кращі рішення на основі даних.

  Репозиторій даних забезпечує централізоване зберігання різних типів інформації, але в логічному порядку, що полегшує доступ до неї, пошук, аналіз та керування нею. Це також допомагає організаціям захищати, обмінюватися, підтримувати та забезпечувати цілісність і якість даних і відповідати нормативним стандартам.

  Далі ознайомтеся з найкращими інструментами керування даними для середнього та великого бізнесу.