techukraine.net techukraine.net Пояснення розподілених хмарних обчислень за 5 хвилин або менше

Пояснення розподілених хмарних обчислень за 5 хвилин або менше

Categories:

Хмарні обчислення – це широко поширена технологія, яка пропонує окремим особам і компаніям різноманітні переваги.

Це забезпечує доступність ресурсів комп’ютерної системи, таких як сховище, сервери та бази даних, на вимогу через Інтернет. Це забезпечує ефективну роботу, масштабованість і можливості економії коштів.

Однак традиційних обчислень зараз недостатньо для задоволення зростаючих потреб в управлінні даними, обчислювальній потужності, масштабованості тощо, особливо в різних географічних місцях.

Таким чином, це створило потребу мати кращу систему для вирішення цих викликів.

Щоб подбати про це, було введено розподілені хмарні обчислення.

У цій статті я детально розповім про розподілені хмарні обчислення, а також про їх важливість, роботу та інші аспекти.

Давайте розпочнемо!

Що таке розподілені хмарні обчислення?

Розподілені хмарні обчислення, як випливає з назви, — це розподіл різноманітних загальнодоступних хмарних служб у кількох географічних місцях. Розповсюдження відбувається локально, у центрах спільного розміщення або в центрах обробки даних (вашого хмарного постачальника чи стороннього постачальника).

Хмарний постачальник відповідає за роботу, а також за управління, контроль і оновлення послуг.

Розподілені хмарні обчислення охоплюють набір комп’ютерів, які працюють над однаковими цілями та об’єднані через централізовану мережу. Компанії можуть розгортати ці комп’ютери або сервери для запуску програм у різних хмарних середовищах і місцях.

Цей підхід допомагає вирішувати традиційні обчислювальні проблеми, пов’язані з керуванням даними, операціями тощо, а також невідповідності, які виникають через використання кількох або гібридних хмарних установок. Це пропонує багато переваг, таких як покращена продуктивність, відповідність вимогам, масштабованість, гнучкість тощо.

Більше того, потреба в розподілених хмарних обчисленнях зростає щодня через Інтернет речей, телекомунікації та штучний інтелект, які потребують інтенсивної обробки даних у реальному часі.

Програми зі штучним інтелектом, які можуть переміщувати великі фрагменти інформації з крайнього розташування в хмару, також потребують хмарних сервісів. Перенесення додатків у хмару може підвищити їх продуктивність, доступність і масштабованість.

Важливість розподілених хмарних обчислень

Розподілені хмарні обчислення мають відношення до сучасних сценаріїв хмарних обчислень і приносять багато переваг. Ось ключові переваги розподілених хмарних обчислень:

Покращена безвідмовна робота

Розподілені хмарні обчислення значно покращують час безвідмовної роботи системи, що є вирішальним для її безперебійної роботи без затримок. Це допомагає пришвидшити роботу та покращити загальний досвід роботи кінцевого користувача.

Гнучкість

Розподілені хмарні обчислення є зручною для користувачів системою, яка дуже адаптується. Він забезпечує гнучкість у всіх аспектах, включаючи процеси встановлення, розгортання та налагодження. Використання цієї системи спростило та оптимізувало впровадження нових систем і програм.

Відповідність

Проблем із відповідністю зростає через зростання кількості порушень конфіденційності даних і атак. Ось чому регуляторні органи вимагають від організацій дотримання їхніх правил.

Розподілені хмарні обчислення дозволяють розподіляти мережі, дані та робочі навантаження в загальнодоступній хмарі, зберігаючи відповідність нормативним вимогам у кожному регіоні.

Висока масштабованість

Розподілені хмарні обчислення пропонують виняткову масштабованість завдяки інтеграції віртуальних машин (ВМ) як вузлів мережі. У міру зростання попиту додаткові віртуальні машини можна безперешкодно додавати до мережі. Це допомагає ефективно розподіляти робоче навантаження та забезпечує оптимальне реагування.

  Пояснення когнітивних обчислень за 5 хвилин або менше

Швидка обробка

Розподілені хмарні обчислення допомагають підвищити швидкість, зв’язок, швидкість реагування та доступність хмарних служб у всьому світі, розгортаючи їх у кількох глобальних центрах обробки даних і забезпечуючи швидшу обробку даних. Це дозволяє користувачам ефективно виконувати завдання та досягати своїх цілей.

Як працює розподілене хмарне обчислення?

Розподілені хмарні обчислення мають на меті підвищити продуктивність шляхом мінімізації затримок і неефективності, як-от ризики збою в загальнодоступних хмарних середовищах. Він працює, розповсюджуючи хмарні сервіси в кількох глобальних місцях.

Хмарний провайдер бере на себе відповідальність за управління та адміністрування цих послуг, забезпечуючи їх роботу та оновлення. Ці служби можуть бути розташовані в локальних центрах обробки даних, центрах спільного розміщення або власних центрах обробки даних постачальника. Цей підхід спрямований на підвищення ефективності та зменшення затримки.

Група взаємопов’язаних комп’ютерів утворює ядро ​​розподілених хмарних обчислень. Ці комп’ютери функціонують злагоджено для досягнення спільних цілей через централізовану мережу. Це може вирішити проблеми, пов’язані з керуванням даними та операційними завданнями.

Ця загальнодоступна хмарна архітектура, керована централізовано, дає змогу компаніям вирішувати проблеми, пов’язані з даними, незважаючи на її поширення.

Основні принципи розподілених хмарних обчислень

Основними принципами розподілених хмарних обчислень є:

Географічне поширення

Раніше стратегічний розподіл мережевих ресурсів між кількома географічними розташуваннями був величезною проблемою.

Розподілені хмарні обчислення зробили процес простішим і доступнішим. Це також узгоджує обробку даних і операції з чинним законодавством.

Розподіл ресурсів

Завдяки розподіленим хмарним обчисленням розподіл ресурсів може стати простішим, гнучкішим і швидшим. Він може точно регулювати ресурси комп’ютера та відповідати вимогам різних регіонів і користувачів.

Надмірність

Розподілені хмарні обчислення допомагають досягти надмірності даних. Ця модель є високостійкою, а взаємопов’язана система хмарних підмереж даних допомагає легко впоратися з помилками даних. І забезпечте безперебійну роботу користувача.

Послідовність

Узгодженість даних є значною проблемою розподілених хмарних обчислень. Коли дані в кількох географічних точках передаються або об’єднуються в одній системі, існує висока ймовірність пошкодження або розділення даних під час процесу, а також викрадення даних.

Розподілені хмарні обчислення спрощують передачу даних навіть у кількох географічних місцях. Він пропонує високий рівень синхронізації та безпеки.

Безпека

Крадіжка даних створює серйозну проблему для галузі, спонукаючи організації вкладати значні кошти в заходи захисту даних. Під час процесу передачі відбувається значна кількість порушень даних. Крім того, широке поширення хмарних сервісів у різних географічних місцях підвищує ризик кібератак.

Однак розподілені хмарні обчислення забезпечують безпеку, допомагаючи організаціям використовувати сучасні технології, такі як наскрізне шифрування, автентифікація, контроль доступу тощо.

Централізоване управління

У розподілених хмарних обчисленнях централізоване керування хмарними службами є важливим принципом. Незважаючи на те, що ресурси та дані розподілені в кількох місцях, це дозволяє хмарним провайдерам централізовано керувати та контролювати хмарні служби.

Централізоване управління відіграє вирішальну роль у забезпеченні узгодженості та ефективності в різних аспектах, включаючи надання ресурсів, моніторинг, забезпечення безпеки та відповідність. Це спрощує такі важливі завдання, як оновлення, виправлення та застосування політики.

Цей спрощений підхід допомагає зменшити складність у розподіленому хмарному середовищі, одночасно оптимізуючи операції.

Затримка та оптимізація продуктивності

У розподілених хмарних обчисленнях мінімізація затримки має вирішальне значення. Щоб досягти цього, одним із ключових принципів є стратегічне розміщення центрів обробки даних ближче до кінцевих користувачів. Таким чином ви можете оптимізувати затримку та продуктивність, що призведе до швидшого доступу до даних і кращої взаємодії з користувачем.

  Переваги та передовий досвід за п’ять хвилин

Забезпечення ефективної обробки та швидкої доставки даних має вирішальне значення для чутливих до затримок програм, таких як аналітика в реальному часі та онлайн-ігри. Це вимагає ефективного балансування навантаження та інтелектуальних алгоритмів маршрутизації.

Проблеми розподілених хмарних обчислень

Нижче наведено деякі проблеми з розподіленими хмарними обчисленнями.

Безпека

Забезпечення безпеки хмарних сервісів, поширених у різних глобальних місцях, є величезною проблемою для постачальників послуг. Якщо не керувати належним чином, це може призвести до вразливостей і атак, таких як зловмисне програмне забезпечення, віруси, програми-вимагачі, DDoS-атаки тощо. Це може призвести до втрати організацією грошей, репутації та бізнесу.

Пропускна здатність

Створення багатохмарного середовища може бути справді складним завданням, коли йдеться про пропускну здатність і підключення. Існуючі широкосмугові з’єднання можуть бути недостатньо ефективними, щоб впоратися з навантаженням такої широко розповсюдженої мережі. Може знадобитися оновлення або адаптація кращої мережі для ідеального підключення розподіленої хмарної мережі.

Узгодженість і синхронізація даних

Підтримка узгодженості та синхронізації даних у розподілених хмарних обчисленнях є серйозною проблемою. Оскільки дані розподіляються в різних місцях і обробляються асинхронно, забезпечення того, щоб усі екземпляри даних залишалися актуальними та точними, стає складним.

Щоб подолати це, ви можете реалізувати механізми синхронізації та стратегії вирішення конфліктів.

Виклики відповідності та регулювання

Розповсюдження хмарних служб у різних регіонах створює проблему дотримання різноманітних законів і норм щодо захисту даних.

Постачальники послуг повинні ознайомитися з різними регіональними вимогами щодо зберігання даних, доступу та конфіденційності. Їм необхідно впроваджувати заходи, які відповідають різним стандартам відповідності, одночасно забезпечуючи дотримання правового ландшафту в різних регіонах.

Розподілені та традиційні хмарні обчислення

Хмарні обчислення означають надання різноманітних послуг, таких як сховище, сервери, програмне забезпечення тощо через Інтернет. Послуги розміщуються та надаються користувачам хмарними провайдерами. Це спільний сервіс, який працює за моделлю оплати за послугу.

Розподілені обчислення, з іншого боку, вирішують проблеми з автономними розподіленими комп’ютерами, які спілкуються між собою через мережу.

Для розподілених обчислень у цій системі мережі інтенсивно використовуються віддалені виклики методів і процедур.

Ось повне табличне представлення відмінностей:

Хмарні обчислення Розподілені хмарні обчислення Хмарні обчислення – це надання кількох ІТ-послуг і ресурсів, таких як бази даних, мережі, аналіз і керування через Інтернет-послуги. Розподілені хмарні обчислення стосуються вирішення проблеми кількома комп’ютерами, підключеними через мережу. Комп’ютери підключаються автономно через мережу. Він призначений для надання розміщених послуг. В основному він зосереджений на вирішенні проблем, пов’язаних із традиційними обчисленнями. Його переваги включають економічну ефективність, масштабованість, доступ до глобальних ринків, надійність тощо. Він пропонує кілька переваг, зменшену надлишковість даних, покращену безпеку та масштабованість. Деякі недоліки хмарних обчислень – це обмеження простору, менший контроль і доступ через мережуПовільно Збій мережі та вузла є одними з потенційних недоліків цієї системи. Типи традиційних хмарних обчислювальних послуг включають публічну хмару, спільноту хмари, приватну хмару та гібридну хмару. Типи розподіленої хмари – це розподілені обчислювальні системи, розподілені всепроникні системи та розподілені інформаційні системи.

Розподілені хмарні обчислення та межові обчислення

Граничні обчислення включають запуск програм і розподіл робочого навантаження даних між фізично близькими регіонами. Це чітко означає, що обчислення мають виконуватися в географічній зоні поблизу місця розробки даних.

Таким чином, це як би наближає дані до централізованої системи – центру обробки даних, а потім до місця, де потрібна автоматизація.

  Посібник із дрейфу конфігурації та способів його запобігання

Граничні обчислення наближають джерела даних до корпоративних програм, що дає низку переваг. Він забезпечує надійне підключення та може ефективно працювати навіть з обмеженою пропускною здатністю. Крім того, локальна обробка зменшує використання ресурсів і час у дорозі. Однією з помітних переваг є можливість підтримувати безпеку та конфіденційність даних під час передачі інформації через міжнародні кордони.

Розподілені хмарні обчислення та периферійні обчислення є двома тісно пов’язаними підходами, які покращують обробку та доставку даних. Розподілені хмарні обчислення передбачають розподіл різних хмарних служб у різних місцях. Але периферійні обчислення зосереджені на обробці даних ближче до їх джерела, що допомагає зменшити затримку.

У сфері розподілених хмарних обчислень периферійні обчислення служать цінним доповненням. Граничні вузли, стратегічно розташовані ближче до користувачів або пристроїв, сприяють швидкій обробці даних. Ці вузли є невід’ємними компонентами більших розподілених хмарних мереж.

Коли дані генеруються на межі, периферійні обчислення обробляють їх локально, зменшуючи необхідність передачі величезних обсягів даних на централізовані хмарні сервери. Ця прискорена обробка на межі виявляється особливо вигідною для додатків, які вимагають відповідей у ​​реальному часі, таких як пристрої IoT або додатки доповненої реальності.

Крім того, периферійні обчислення зменшують навантаження на централізовані хмарні ресурси, дозволяючи їм ефективно вирішувати важливі завдання.

Поєднання розподілених хмарних обчислень і периферійних обчислень покращує використання ресурсів і швидкість реагування, а також пропонує ефективне рішення для різних обчислювальних вимог. Ці дві моделі бездоганно співпрацюють, щоб забезпечити безперебійну та ефективну роботу хмарних обчислень, яка відповідає різноманітним вимогам до обробки даних.

Випадки використання розподілених хмарних обчислень

  • Edge/IoT: коли дані передаються з периферійного розташування в хмару для обробки та аналізу, продуктивність додатків IoT підвищується. IoT використовує штучний інтелект і машинне навчання разом із такими методами, як розпізнавання облич і відеовиведення, для покращення виробництва автомобілів, вдосконалення систем паркування в розумних містах, аналізу медичних зображень тощо.
  • Оптимізація вмісту: розподілені хмари можуть перетворюватися на надійну CDN, яка покращує потокове передавання та мінімізує затримку часу завантаження, забезпечуючи найкращу взаємодію з користувачем для широкого спектру програм.
  • Задовольняти вимоги відповідності: місцеві та міжнародні правила та норми конфіденційності даних вимагають конфіденційності та безпеки даних. Ви повинні зберігати інформацію на захищених серверах і гарантувати, що її використання в суді відповідає нормам.
  • Масштабування за вимогою: розподілена хмара дозволяє організаціям розширюватися до існуючих місць без створення додаткової інфраструктури. Відповідно до ваших вимог ви можете збільшити охоплення хмари, щоб задовольнити мінливі потреби вашої організації.

Заключні слова

Розподілені хмарні обчислення — це галузь, що швидко розвивається, і все ще містить незліченні невикористані можливості. Цей підхід значно подолав розрив між хмарними обчисленнями та їх доступністю для кінцевих користувачів. Це революціонізувало спосіб організації обробки, зберігання та розгортання даних.

Розподілені хмарні обчислення пропонують привабливі переваги для широкого кола галузей, включаючи ІТ та програмне забезпечення. Це допомагає пом’якшити різноманітні складності, пов’язані з хмарою, як-от затримки, час безвідмовної роботи, неузгодженість тощо, і забезпечує такі переваги, як стійкість даних, безпека, масштабованість тощо.

За допомогою розподілених хмарних обчислень компанії можуть трансформувати свою діяльність і покращити досвід кінцевих користувачів.

Ви також можете прочитати про гібридні хмарні обчислення та безкоштовні ресурси, щоб дізнатися про хмарні обчислення.